PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پیرزن 75 ساله رکورددار سرعت اتصال به اینترنت

satttanism
18-07-2007, 19:57
یک زن 75 ساله سوئدی موفق شد با 40 گیگا بایت بر ثانیه رکورد سرعت جستجوی در اینترنت را بشکند.

به گزارش سایت خبری قدس ،سیگبریت لاثبرگ 75 ساله اهل "کارلستاد" سوئد توانست تنها با استفاده از یک رایانه شخصی خانگی با سرعت 40 گیگابایت برثانیه بیش از هزار و 500 کانال تلویزیون را از راه اینترنت روی "دی وی دی" بارگذاری کند.

براساس گزارش روزنامه سوئدی "لوکال"، پیتر لاثبرگ پسر این زن سالمند براساس توافقی که با شرکت "سیسکو سیستم" با هدف نشان دادن پتانسیل های خاص فیبرهای دیداری انجام داده بود، این سرعت بالا را برای استفاده مادرش گرفته است.

به این ترتیب این زن توانست نام خود را به عنوان تنها فرد 75 ساله تکنولوژیکی دنیا در تاریخ انفورماتیک به ثبت برساند.

qodsdaily.com

capitan black
18-07-2007, 20:12
ايول.....!!!!!!
كف ميكنيم:18: :24: :34:

borderlessboy
18-07-2007, 21:42
مگه چيه؟؟

هه هه ...

ما اينجا با 46.6Kb ميريم تو اينتر....!!!!

علیرضا خارجی
18-07-2007, 22:32
گیگابایت نههههه گیگابیت درسته

saviss
18-07-2007, 22:50
خواستگارنمیخواد؟:31:

3dmax
18-07-2007, 22:51
گیگابیت چیه دیگه؟

saviss
18-07-2007, 22:55
گیگابیت چیه دیگه؟
واحدسنجش مهریه ی پیرزن هاست توی سوئد!!!:46:

WooKMaN
18-07-2007, 23:02
گیگابایت نههههه گیگابیت درسته

عزیزدل منظور GB/S هستش به معنی Giga Byte per Second

B بیانگر بایت هستش و b برای بیت ... :27:

boy iran
18-07-2007, 23:06
خواستگارنمیخواد؟:31:

اختلاف سنی دارید حدود 30 سال :27:

saviss
18-07-2007, 23:09
اختلاف سنی دارید حدود 30 سال :27:
اختلاف سرعت اینترنت جبرانش می کنه ..:21:

S a f a 6 4
19-07-2007, 00:05
فکرش رو بکن روزی میتونی 100 تا فیلم دانلود کنی ,روزی 100000 گیگ برنامه ,روزی 100000 گیگ بازی ,روزی

100000000000 تا عکس و .....................................

حالا نوبت آپلوده ,روزی 100000 دفه تمامه هاردت رو آپلود کنی بازم روزی 100000 دفه تمامه هاردت رو آپلود

کنی,..............

نه ,اصلا اینجوری اینترنت رو دوست ندارم ,حال اینترنت به اینه که 1 ساعت پدر خودت رو دریاری تا بتونی 1 مگ

اطلاعات آپلود کنی:27: :27: :27:

doyenboof
19-07-2007, 02:16
اختلاف سرعت اینترنت جبرانش می کنه ..:21:

آره هر 5 دقیقه که هیچ هر 1 دقیقه می تونی آپ دیتش کنی:31:

R10MessiEtoo
22-07-2007, 21:58
تکمیلی:
كاش من هم پيرزني سوئدي بودم!
همشهری آنلاین - آن قدر با اين اينترنت ذغالي کار کرده‌ايم و خون دل خورده‌ايم که گاهي فکر مي‌کنم همه حرف‌ها و داستان‌هايي که در مورد سرعت اينترنت در جاهاي ديگر دنيا مي‌شنوم و مي‌خوانم، خواب و خيالي بيشتر نيست.

اما گويا جداً آدم‌هايي هستند که اين حقيقت مسلم را که اينترنت بيشتر از 128kbs ، عملاً به درد نمي‌خورد و بي‌مصرف مي‌ماند را باور ندارند. بياييد مروري بر دو خبر داشته باشيم:

استکهلم، سوئد : سيگبريت لوثبرگ Sigbritt Lothberg يک تازه‌وارد به دنياي اينترنت است ولي اين پيرزن 75 ساله سريع‌ترين سرعت دسترسي به اينترنت را در دنيا دارد. وي مي‌تواند از طريق فيبر نوري با سرعت 40 گيگابيت در ثانيه به اينترنت متصل شود. مقامات شهر Karlstad که وي در آن زندگي مي‌کند، اين موضوع را تأييد کرده‌اند.

وي مي‌تواند در کمتر از 2 ثانيه يک فيلم کامل را دانلود کند که هزاران بار سريع‌تر از سرعت کاربران عادي اينترنت است. او اين سرعت دسترسي را مديون پسر خود است. پسر اين پيرزن -پيتر- با همکاري يکي از دست‌اندرکاران شبکه مخابراتي شهر کارل‌استاد، يک تکنيک مدولاسيون ابداع کرده‌اند که به ياري آن مي‌شود بدون هيچگونه دستگاه گيرنده واسطه‌اي، اطلاعات را بين دو روتور با فاصله 1240 مايل از هم، انتقال داد.

پيتر لوثبرگ که يک متخصص شبکه است در اين مورد مي‌گويد: ما مي‌خواستيم نشان بدهيم که هيچ محدوديتي در سرعت اينترنت وجود ندارد.

جالب است بدانيد که اين پيرزن پيش از اين کامپيوتري نداشت و در حال حاضر فقط براي خواندن روزنامه‌ها به اينترنت متصل مي‌شود.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سرعت دسترسي بالاي اين پيرزن بازتاب زيادي در سايت‌هاي خبري داشته است و مطالب جالبي در مورد وي نوشته شده است. مثلاً گرگوري ساليوان نويسنده يک سايت آي‌تي در پستي با عنوان «سيگبريت لوثبرگ، با من عروسي مي‌کني؟»، از اين پيرزن 75 ساله تقاضاي ازدواج کرده است. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اما خبر دوم در مورد هزينه اتصال به اينترنت با پهناي باند بالاست: اگر هزينه اشتراک ماهانه را معيار در نظر بگيريم، در سوئد بايستي 10.47 دلار بابت دسترسي به اينترنت با سرعت بالا بپردازيد، ولي در آمريکا براي همين کار بايد 15.93 دلار بپردازيد و تازه اين ارزان‌ترين اشتراک اينترنتي پهن باند در آمريکاست.

ولي اگر ما شاخص دقيق‌تري يعني شاخص مگابيت در ماه را معيار بررسي مقايسه‌مان قرار بدهيم، به نتايج جالب‌تري مي‌رسيم ، در ژاپن کاربران براي هر «مگابيت در ماه» مبلغ 22 سنت مي‌پردازند، در حالي که در آمريکا بايد 3.18 دلار براي هر «مگابيت» در ماه پرداخت کرد.

به اين ترتيب با اين معيار دقيق‌تر متوجه مي‌شويم که هزينه اتصال در آمريکا در واقع 15 بار گران‌تر از ژاپن است و آمريکا از اين لحاظ در مقام سيزدهم قرار مي‌گيرد.

در ژاپن شرکت NTT بابت اتصالي با سرعت 100 مگابيت دانلود و آپلود ماهانه از شما 49 دلار دريافت مي‌کند در حالي که Verizon FiOS در آمريکا بابت اتصال با سرعت 30 مگابيت در ثانيه دانلود و 5 مگابيت آپلود ، 191.2 دلار درخواست مي‌کند.

حالا شما ايران را در نظر بگيريد، البته در هيچ جاي دنيا سرعت 128kbs را اينترنت سرعت بالا نمي‌دانند و اگر اين حرف را به کسي بزنيد، بي‌شک مايه تفريح همگان خواهيد شد.

«فرض کنيد»، شما بابت اتصال 128kbs که حداکثر «مجاز» اتصال کاربران خانگي به اينترنت است، ماهانه 20 تومان پرداخت کنيد، به اين ترتيب با يک تناسب و ضرب و تقسيم مشخص مي‌شود که ما در بهترين حالت (اگر قطع شدن‌هاي گاه و بيگاه و کاهش سرعت را در نظر نگيريم)، بابت هر «مگابيت در ثانيه»، بيش از 160 دلار در ماه پرداخت مي‌کنيم.

به اين ترتيب در خوش‌بينانه‌ترين حالت ممکن، ما 50 برابر بيشتر از يک کاربر آمريکايي پول بابت دسترسي به اينترنت پرداخت مي‌کنيم. آن هم در شرايطي که گفته مي‌شود، هزينه اتصال به اينترنت پهن باند در آمريکا بالاست!

Greatone
22-07-2007, 22:26
جالب است بدانيد که اين پيرزن پيش از اين کامپيوتري نداشت و در حال حاضر فقط براي خواندن روزنامه‌ها به اينترنت متصل مي‌شود.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

:19::19::19::19::19::19::19::18::18::18::18::18::1 8::18::2::2::2::2::2::2::2:

*PiNk PaNTHeR*
23-07-2007, 02:00
دوستان توجه کنین که یا قانون کپی رایت یا اینترنت بالای 1 مگ برای خانگی.
مگه خون ملت ایران از بقیه پررنگ تره؟
ایول مادرجان... اما حیف دیگه نمیتونه پاش رو توی وارزها بذاره.

amir2011
23-07-2007, 03:06
استکهلم ، سوئد : سیگبریت لوثبرگ Sigbritt Lothberg یک تازه‌وارد به دنیای اینترنت است ولی این پیرزن 75 ساله سریع‌ترین سرعت دسترسی به اینترنت را در دنیا دارد. وی می‌تواند از طریق فیبر نوری با سرعت 40 گیگابیت در ثانیه به اینترنت متصل شود. مقامات شهر Karlstad که وی در آن زندگی می‌کند ، این موضوع را تأیید کرده‌اند.
وی می‌تواند در کمتر از 2 ثانیه یک فیلم کامل را دانلود کند که هزاران بار سریع‌تر از سرعت کاربران عادی اینترنت است.
او این سرعت دسترسی را مدیون پسر خود است. پسر این پیرزن -پیتر- با همکاری یکی از دوست اندر کاران شبکه مخابراتی شهر کارل‌استاد ، یک تکنیک مدولاسیون ابداع کرده‌اند که به یاری آن می‌شود بدون هیچگونه دستگاه گیرنده واسطه‌ای ، اطلاعات را بین دو روتور با فاصله 1240 مایل از هم ، انتقال داد.
پیتر لوثبرگ که یک متخصص شبکه است در این مورد می‌گوید: «ما می‌خواستیم نشان بدهیم که هیچ محدودیتی در سرعت اینترنت وجود ندارد.»
جالب است بدانید که این پیرزن پیش از این کامپیوتری نداشت و در حال حاضر فقط برای خواندن روزنامه‌ها به اینترنت متصل می‌شود.
سرعت دسترسی بالای این پیرزن بازتاب زیادی در سایت‌های خبری داشته است و مطالب جالبی در مورد وی نوشته شده است ، مثلا «گرگوری سالیوان» نویسنده یک سایت آی‌تی در پست با عنوان «سیگبریت لوثبرگ ، با من عروسی می‌کنی؟» ، از این پیرزن 75 ساله تقاضای ازدواج کرده است و از او خواسته علیرغم همه موانع عرفی و فاصله فیزیکی که از هم دارند ، با هم ازدواج کنند.
قطعا این پیرزن اگر بتواند از دست خواستگاران غربی‌اش خلاص شود ، نمی‌تواند مانع خواستگاران جوان آی‌تی‌دوست ایرانی شود!
اما خبر دوم در مورد هزینه اتصال به اینترنت با پهنای باند بالا است:در آمریکا اینترنت پهن باند ، واقعا گران است
اگر هزینه اشتراک ماهانه را معیار در نظر بگیریم ، در سوئد بایستی 10.47 دلار بابت دسترسی به اینترنت با سرعت بالا بپردازید ، ولی در آمریکا برای همین کار باید 15.93 دلار بپردازید ، تازه این ارزان‌ترین اشتراک اینترنتی پهن باند در آمریکا است.
ولی اگر ما شاخص دقیق‌تری یعنی شاخص مگابیت در ماه را معیار بررسی مقایسه‌مان قرار بدهیم ، به نتایج جالب‌تری می‌رسیم ، در ژاپن کاربران برای هر «مگابیت در ماه» مبلغ 22 سنت می‌پردازند ، در حالی که در آمریکا باید 3.18‌ دلار برای هر «مگابیت» در ماه پرداخت کرد. به این ترتیب با این معیار دقیق‌تر متوجه می‌شویم که هزینه اتصال در آمریکا در واقع 15 بار گران‌تر از ژاپن است و آمریکا از این لحاظ در مقام سیزدهم قرار می‌گیرد.
در ژاپن شرکت NTT بابت اتصالی با سرعت 100 مگابیت دانلود و آپلود ماهانه از شما 49 دلار دریافت می‌کند در حالی که Verizon FiOS در آمریکا بابت اتصال با سرعت 30 مگابیت در ثانیه دانلود و 5 مگابیت آپلود ، 191.2 دلار درخواست می‌کند.
حالا شما ایران را در نظر بگیرید ، البته در هیچ جای دنیا سرعت 128kbs را اینترنت سرعت بالا نمی‌دانند و اگر این حرف را به کسی بزنید ، بی‌شک مایه تفریح همگان خواهید شد.
من دقیقا میانگین هزینه اشتراک ماهانه ADSL یا وایرلس شرکت‌ها را الان ندارم ولی «فرض کنید» ، شما بابت اتصال 128kbs که حداکثر «مجاز» اتصال کاربران خانگی به اینترنت است ، ماهانه 20 تومان پرداخت کنید ، به این ترتیب با یک تناسب و ضرب و تقسیم مشخص می‌شود که ما در بهترین حالت و اگر قطع شدن‌های گاه و بیگاه و کاهش سرعت را در نظر نگیریم ، بابت هر «مگابیت در ثانیه» ، بیش از 160 دلار در ماه پرداخت می‌کنیم.
به این ترتیب در خوش‌بینانه‌ترین حالت ممکن ، ما 50 برابر بیشتر از یک کاربر آمریکایی پول بابت دسترسی به اینترنت پرداخت می‌کنیم. آن هم در شرایطی که گفته می‌شود ، هزینه اتصال به اینترنت پهن باند در آمریکا بالا است.

Balrog
23-07-2007, 03:14
منبع رو هم من به جاى ايشون مى‌گم!: وبلاگ دكتر مجيدى.

amir2011
23-07-2007, 03:21
منبع رو هم من به جاى ايشون مى‌گم!: وبلاگ دكتر مجيدى.

برای منبعش شرمنده چون در واقع منبع اصلی هم وبلاگ دکتر مجیدی نیست و اینجاست...

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Balrog
23-07-2007, 03:37
منبع اين مطلبى كه تو پست اول اومده وبلاگ دكتر مجيدى هست، با سايتى كه ازش ترجمه شده كارى نداريم.

Aminzikzak
23-07-2007, 05:38
به هرحال خوش بحال آخر عمری به جای اینکه بشینه واسه نوه هاش قصه تعریف کنه میره تو اینترنت تکچرخ میزنه ...

S a f a 6 4
23-07-2007, 09:41
حالا شما ايران را در نظر بگيريد، البته در هيچ جاي دنيا سرعت 128kbs را اينترنت سرعت بالا نمي‌دانند و اگر اين حرف را به کسي بزنيد، بي‌شک مايه تفريح همگان خواهيد شد.

ما تو این مملکت فقط تاسف بخوریم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][1].gif

SAJAD DP
23-07-2007, 09:47
سلام

ما تو این مملکت فقط تاسف بخوریم

چرا تاسف اول غذا بخور بعد برو يه سر مجلس بگو با عادل كار دارم بعد يقه شو بگير بگو سرعت رو بالا ببره
اگر نمي توني در انجمن متفرقه برو تاپيك مجلس اونجا بگو!

Captain_Nemo
23-07-2007, 10:54
خوش بحالش ماکه اوج سرعتمون 45kbit/s هستش که اونم هرچی سایت مفید و خبری توش ***** شده.

احمدزاده
23-07-2007, 11:15
:18::18:
تکمیلی:

[/COLOR]

چند وقت پيش تو بانك ديدم دست يه يارو يه دونه گوشي نوكيا ان 95 هستش (تو شهرستان ما كم اومده بود) و دفعه اول بود دست يكي ان 95 ميديدم
بهش گفتم چند گرفتي گفت يك ميليون چهارصد هزارتومان
گفتم يه ايرانسل بنداز بتوني از Gps و Gprs گوشي استفاده كني
گفت اي بابا من يه چيزي گرفتم بتونم تلفنهامو جواب بدم :41::41::41::41::41:(و واقعا هم اين حرف رو از ته دل زد)

ميخواستم يارو رو كتكش بزنم
فقط از روي عصبانيت با تشر بهش گفتم مرد حسابي خب پس برو يه دونه 1100 بگير چرا اومدي اينو گرفتي:41::13:

shazdeh23
23-07-2007, 17:16
مگه سرعت ما بده؟
ما هم کولاک میکنیم با 56Kbps!!!!
راستی نسبت 56K به 40G میشه نسبت 1 به چند؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!

persian365
23-07-2007, 17:31
چند شب پيش تو 20:30 شنيدم خيلي تعجب كردم

كاش ما هم ...................

afshinjj
23-07-2007, 17:33
چه جلب
اين خارجيها واقعا عجيب قريبا

pillx
23-07-2007, 17:52
اونوقت توی ایران بالای 256 کیلو بایت ممنوعه
واقعلا خنده دار نیست

ehsan_henry
24-07-2007, 01:11
واقعلا خنده دار نیست
ta onjaei ke man midonam balaye 128 kb mamno bood hala nemidonam:41:

*PiNk PaNTHeR*
24-07-2007, 03:53
واقعلا خنده دار نیست
من الان خانگی 512 دارم. خیلیهای دیگه رو هم میشناسم که همین سرعت رو دارن خانگی.
شما احتمالا خواب دیدین.

mehran_286
26-07-2007, 16:35
من با مودم معمولي با سرعت 92 كانكت ميشم
واقعيه