PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ولتاژ و حداکثر جریان خروجی usb کامپیوتر چه قدر است ؟؟

TOUSAN
17-07-2007, 12:14
سلام بر همگی
یک سوالی داشتم و اگر دوستان کمکم کنند ممنون می شوم و آن اینکه ولتاژ و حداکثر جریان خروجی usb کامپیوتر چه قدر می باشد ؟؟
مرسی :20:

m_micro
18-07-2007, 12:44
سلام. این پورت های usb که سیستم های ما دارندهمه از نوع full speed هستند که سرعت ارسالشون 12 Mbit/sec هستش.اتصالات داخلی هر پورت usb دارای 4 سیمه.دو تا از این سیم ها برای ارسال data و یکی ولتاژ 5+ ولت و ذیگری gnd هست.حداکثر جریانی هم که میتونی از پورت usb بکشی فکر می کنم 500 میلی آمپر باشه.

TOUSAN
18-07-2007, 19:48
سلام. این پورت های usb که سیستم های ما دارندهمه از نوع full speed هستند که سرعت ارسالشون 12 Mbit/sec هستش.اتصالات داخلی هر پورت usb دارای 4 سیمه.دو تا از این سیم ها برای ارسال data و یکی ولتاژ 5+ ولت و ذیگری gnd هست.حداکثر جریانی هم که میتونی از پورت usb بکشی فکر می کنم 500 میلی آمپر باشه.
تشکر فراوان بابت پاسخ گویی . فقط آیا کاملا اطمینان به 500 میلی آمپر دارید ؟؟ یعنی بدون هیچ مشکلی می توان از usb جریان در حدود 500 میلی آمپر کشید .( تقریبا توانی برابر 2.5 وات )
باز هم ممنون از پاسخت :20:

hadi81
31-07-2007, 22:43
حداكثر جرياني كه پورت يو اس بي مي تونه به طور پايدار بده، 100 ميلي آمپر هست. نمي تونه به طور مداوم 500 ميلي آمپر بده. خيلي خطرناكه. احتمال سوختن root hub يا همون هاب ريشه در اين حالت وجود داره. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

TOUSAN
18-08-2007, 12:12
حداكثر جرياني كه پورت يو اس بي مي تونه به طور پايدار بده، 100 ميلي آمپر هست. نمي تونه به طور مداوم 500 ميلي آمپر بده. خيلي خطرناكه. احتمال سوختن root hub يا همون هاب ريشه در اين حالت وجود داره. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

هادی جان ممنون از پاسخی که دادید ..:20:

ali80
06-09-2007, 21:39
پورت هایی که مستقیما روی مادربورد هستند جریان خروجی ماکزیمم آنها 500 میلی آمپر است.
ولی پورت هایی که جلوی کیس هستند مثلا ،جریان خروجی کمتری دارند
در ضمن خروجی usb معمولا مدار حفاظت دارد

TOUSAN
16-09-2007, 17:46
پورت هایی که مستقیما روی مادربورد هستند جریان خروجی ماکزیمم آنها 500 میلی آمپر است.

ولی پورت هایی که جلوی کیس هستند مثلا ،جریان خروجی کمتری دارند
در ضمن خروجی usb معمولا مدار حفاظت دارد

دوست عزیز علی آقا ممنون .. فقط می تونم بپرسم چرا جریان بین usb که مستقیم به مادربورد متصل است و اون هایی که در جلوی کیس قرار می گیرد تفاوت وجود دارد ؟؟ آیا به خاطر ایجاد تلفات در سیمی که usb جلوی کیس را به مادر بورد متصل می کنه یا دلیل دیگری داره ؟؟؟
باز هم ممنون ...:31:

sajadmg
14-11-2007, 03:26
سلام
ببخشید که وسط بحث میپرم
500 میلی آمپر کاملا صحیحه یه وسیله که تازه داره پیکر بندی میشه نصف جریان مورد نیازش رو به صورت یک بایت(0 تا 255) به میزبان (کامپیوتر) میفرسته و بهد میزبان تصمیم میگیره که میتونه این جریان رو تامین کنه یا نه البته جریان usb خیلی بالاتره ولی هر وسیله از این بیشتر حق نداره درخواست کنه. مقدار جریانی که شما بدون اجازه ( یعنی یه وسیله وصل نشه و اجازه نگیره بلکه با یه فیش فقط از vcc و gnd اون استفاده کنی) شدیدا به این بستگی داره که چندتا وسیله usb الان به سیستم وصله و اینکه مدل مادر بردت چیه و پاورت چند وات هست.در هر حال تا 300 میلی مداوم من کشیدم بدون ایراد.
علت اینکه از usb جلو نمیشه زیاد جریان کشید اینه که او عقبی ها هاب ریشه هستند ولی جلویی ها یه هاب واستند و توی پیکر بندی دستگاه همیشه میزبان واسه هاب ریشه ارزش بیشتری قائله

tymind1989
08-06-2012, 15:15
دوستان یک سوالی داشتم. آیا میشه که با یه نرم افزاری، میزان جریان کشی دستگاهی که با یو اس بی به کامپیوتر وصله رو دید؟

hossein_marmar
28-09-2012, 19:15
دوستان یک سوالی داشتم. آیا میشه که با یه نرم افزاری، میزان جریان کشی دستگاهی که با یو اس بی به کامپیوتر وصله رو دید؟
خود ویندوز جریانی که هر دستگاه میکشه رو نشون میده
در device manager هر پورت usb رو که properties ش رو نگاه کنی یه tab به اسم power داره که توی اون نشون میده چه جریانی به کدوم دستگاه میرسه

sh2p
26-07-2014, 15:28
ببخشید تاپیک قدیمی رو پست میذارم براش
ولی یه سوال: توی لینوکس چه جوری میشه دید چقدر جریان دارن مصرف میکنن؟

hasia
27-07-2014, 13:20
دوستان کسی میدونه دقیقا دیتای مجاز برای فلش چنده ؟
منظورم اینه که حداقل و حداکثر ولتاز و امپری که یک فلش میگیره و نرمالش چقدره و چقدر بالاتر میسوزه ؟
لطفا به hossein.matchless@yahoo.com ایمیل کنبد . ممنون

sh2p
27-07-2014, 22:34
دوستان کسی میدونه دقیقا دیتای مجاز برای فلش چنده ؟
منظورم اینه که حداقل و حداکثر ولتاز و امپری که یک فلش میگیره و نرمالش چقدره و چقدر بالاتر میسوزه ؟
لطفا به hossein.matchless@yahoo.com ایمیل کنبد . ممنون

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
به نظر توی این عکس بیشترین اختلاف ولتاژ ۳ ولت هستش ولی بیشترین ولتاژ رو نمیدونم!

hakr
21-02-2015, 00:05
دوستان گرامی با سلام
خواهشمندم راهنمایی بفرماید .من یک هندزفری ال جی مدل740 خریدم که شارژ باتریش از طریق usbکامپیوتر میباشد آیا میتوانم از شارژر موبایل یا یک شارژرusb که خروجی 5 ولت وجریان 1 آمپر دارم استفاده نمایم .لطفا توضیح دهید
ممنون

SNOW PATROL
21-02-2015, 00:19
بله هیچ مشکلی ندارد

hp_53
03-08-2016, 18:29
سلام خسته نباشید
من یه سرفیس پرو 3 دارم که می خوام یه دی وی دی رام اکسترنال بهش وصل کنم. زمانی که سی دی یا دی وی دی میذارن مشکل نداره اما زمانی که DVD9 میذارم قطع و وصل میشه. میشه راهی پیدا کرد یا ولتاز USB رو بالا برد اگر لازم داره؟

حمید ام
15-10-2016, 12:03
با سلام خدمت مهندسین و دوستان .
من هم در این مورد سوالی داشتم ببخشید که وسط این بحث اون را مطرح میکنم.:n03: من یک usb hub اداپتور خور خریدم و اغلب برای تغذیه کول پد از اون استفاده میکنم ولی گاهی با اون به دی وی دی رایتر اکسترنال وصل میشم و مجبور میشم اون را به پورت usb لب تاپم وصل کنم. اداپتوری که از اون استفاده میکننم ولتاژ 5 ولت و خروجی امپر 1000 میلی امپر داره. میخواستم ببینم این کار من باعث صدمه زدن به usb root لب تاپ نمیشه. ممنون میشم اگه کسی جواب بده.

a.shakiiba
19-01-2017, 15:45
سپاس از بحث واقعا مفید شما ؛ و واقعا از راهنمایی های شما منم استفاده کردم
دوستان من یه مشکلی دارم که هزینه زیادی برام داشته و هر تعمیراتی مراجعه کردم نتونست کارمو راه بندازه
من از موس یو اس بی استفاده میکنم و وقتی چند فایل رو درگ میکنم و میخوام از پوشه به پوشه کناری مثلا انتقال بدم بین راه کلیک چپ قطع و وصل میشه و این عملیات انجام نمیشه و برای باز کردن درایو یا پوشه یا فایل نمیتونم راحت با موس کار کنم و ممکنه برای یک کلیکی که من میزنم 4 یا 3 کلیک بزنه در کل اینطوریه که کلیک چپ خیلی سریع و تعدادی فراتر از اون کلیکی که من میزنم میزنه و واقعا کار کردن باهاش برام سخت شده و مجبور شدم از تنظیمات موس جای کلیک چپ و راست رو عوض کنم و مشکلم حل شد اما اینطوری که نمیشه برای همیشه کار کرد حدس من این بود که ولتاژ یو اس بی کمتر یا بیشتر از حد نرمال خودش میتونه باشه که برای تعداد هشت موس که من خریدم این مشکل پیش اومده حتی چند روز پیش مادر برد و سی پی یو سیستم رو تغییر دادم اما هنوزم این مشکل رو دارم و الان مطمئنم که مشکل از پاور سیستمه هر تعمیراتی که رفتم گفتن پاور سیستمت خیلی عالیه و فعلا چاره ای ندارم جز اینکه از موس پی اس 2 استفاده کنم و به دوره زغال سنگ برگشتم و در آخر هم اینو بگم که من از سیستم زیاد کار میکشم و گاهی ممکنه دو روز یا یک هفته طول بکشه که من سیستم رو ری استارت کنم
ممنون میشم اگه کسی در این مورد بتونه کمکم کنه بازم سپاس

MOHAMMAD_ASEMOONI
21-01-2017, 10:23
دوستان من یه مشکلی دارم که هزینه زیادی برام داشته و هر تعمیراتی مراجعه کردم نتونست کارمو راه بندازه
من از موس یو اس بی استفاده میکنم و وقتی چند فایل رو درگ میکنم و میخوام از پوشه به پوشه کناری مثلا انتقال بدم بین راه کلیک چپ قطع و وصل میشه و این عملیات انجام نمیشه و برای باز کردن درایو یا پوشه یا فایل نمیتونم راحت با موس کار کنم و ممکنه برای یک کلیکی که من میزنم 4 یا 3 کلیک بزنه در کل اینطوریه که کلیک چپ خیلی سریع و تعدادی فراتر از اون کلیکی که من میزنم میزنه و واقعا کار کردن باهاش برام سخت شده و مجبور شدم از تنظیمات موس جای کلیک چپ و راست رو عوض کنم و مشکلم حل شد اما اینطوری که نمیشه برای همیشه کار کرد حدس من این بود که ولتاژ یو اس بی کمتر یا بیشتر از حد نرمال خودش میتونه باشه که برای تعداد هشت موس که من خریدم این مشکل پیش اومده حتی چند روز پیش مادر برد و سی پی یو سیستم رو تغییر دادم اما هنوزم این مشکل رو دارم و الان مطمئنم که مشکل از پاور سیستمه هر تعمیراتی که رفتم گفتن پاور سیستمت خیلی عالیه و فعلا چاره ای ندارم جز اینکه از موس پی اس 2 استفاده کنم و به دوره زغال سنگ برگشتم و در آخر هم اینو بگم که من از سیستم زیاد کار میکشم و گاهی ممکنه دو روز یا یک هفته طول بکشه که من سیستم رو ری استارت کنم

با سلام و خوش آمد به شما
کامپیوترتون چند تا پورت usb داره؟
در همه ی پورتها همین مشکل رو داره ؟
از کِی این مشکل رو داره ؟
یهو اینجوری شد یا تدریجاً ؟
با ماوسهای مختلف همین مشکل رو داره ؟
از device manager درایور ماوس رو آپدیت کنین

a.shakiiba
21-01-2017, 12:04
6 پورت یو اس بی داره که دوتا یو اس بی 3 هستن مدل مادر بردم اینه (H61M-USB3-B3) گیگابایت
همه پورت ها همین مشکل هست حدودا 15 روز میشه با موس پی اس 2 دارم کار میکنم و خدارو شکر این هنوز به مشکل نخورده
حدودا 9 ماه تا یک سال میشه این مشکل رو دارم با ویندوز های مختلف هم تست کردم ولی موجه شدم حتی تو محیط نصب ویندوز هم همین مشکل هست و مشخصه کاملا سخت افزاریه
این مشکل اول به صورت تداخل بود وسط کارام ولی هرچی گذشت مشکل سختر شد در حدی که نمیشه با موس کار کرد و تعداد 8 موس یو اس بی رو من همینطوری تست کردم و همین مشکل هست ولی همین موس ها روی سیستم های دیگه تست شدن و مشکلی ندارن
با نرم افزار های مختلف هم تمام قطعات حتی بایوس رو چک کردم و هر کدوم نیاز داشته آپدیت کردم
در حضور شما اساتید جسارته ولی من فکر میکنم باید با نرم افزاری اگه میشه خروجی یو اس بی رو بتونم میزان ولتاژ بگیرم و اگه نمیشه یه روشی با اهم متری چیزی اینو چک کنم بازم نظر شماست. مرسی

pishroelectronic
30-01-2017, 23:25
دوست عزیز پورت های USB دارای سیستم محافظت در برابر جریان غیر مجاز هستن.
و نکته دیگه این که در بعضی از کیس های خانگی برای این که برق USB در حالتی که کامپیوتر خاموش است، وصل باشد از برق S-5 Volt پاور استفاده میکند، که دارای جریان خروجی بسیار پایینی است .
در این حالت محدودیت های جریانی بیشتری بر روی پورت های USB اعمال میشود.(شما میتوانید از روی مادربرد انتخاب کنید USB از کدام خروجی 5 ولتی پاور استفاده کند. با استفاده از جامپر تنظیم میشود.)

a.shakiiba
04-02-2017, 21:49
منظورت از جامپر یعنی روی مادر برد جامپر قرار میگیره؟ و در این زمینه من تنظیمات بایوس رو هم چک کردم همچین گذینه ای نداره که بشه ولتاژ رو تغییر داد ولی گذینه ای که فرمودین در شرایط خاموش خروجی میده که میشه مثلا موباید رو شارژ کرد رو قبول دارم و داره اما تست ولتاژ رو نمیدونم چطوری انجام بدم یا چطوری کم کنم یا زیاد کنم
که بعید هم میدونم بشه کمو زیاد کرد

pishroelectronic
05-02-2017, 11:02
سلام آقای شکیبا عزیز ، جامپر بر روی مادر برد به صورت سخت افزاری است. اگر User manual مادر برد را مطالعه کنید . میتوانید جای آن را پیدا کنید.
در ضمن ولتاژ USB همیشه 5 ولت ثابت است ، و شما نمی توانید آن را تغییر دهید. صحبت ما بر روی جریان USB است.
اگر کیس شما در حالت خاموش موبایل شارژ می کند، پس جامپر در حالت S-5 Volt می باشد.
خروجی S-5 Volt پاور کیس حد اکثر 1 آمپر است.(این حالت برای آن نیست که شما موبایل شارژ کنید. برای آن است که، مثلا: موس شما در حالت خاموش برق دار باشد ، و اگر از بایوس تنظیم کرده باشید با کلیک موس کامپیوتر روشن شود.)
اگر بخواهید از usb جریان زیادی بگیرید باید با جامپر از 5 ولت اصلی پاور استفاده کنید.(در این حالت با خاموش شدن کامپیوتر برق USB قطع می شود.)
دوست عزیز یک نگاهی به user manual های مادر برد های مختلف انداختم ، همه این جامپر را ندارند شما هم چک کنید.
اگه این جامپر موجود نیست چک کنید ببینید کدام خروجی USB در حالت خاموش کار نمیکند . (از همان Usb برای جریان های بالا استفاده کنید.)

MOHAMMAD_ASEMOONI
05-02-2017, 11:25
اما تست ولتاژ رو نمیدونم چطوری انجام بدم یا چطوری کم کنم یا زیاد کنم

سلام
یک سیم یو اس بی مثل سیم شارژر موبایل بیارید
اون سرش که به موبایل وصل میشه رو ببُرید و سبمهاش رو جدا کنین
اون سرش رو بزنین به پورت یو اس بی کامپیوتر
با ولتمتر ولتاژ رو اندازه بگیرین

New Ray
05-02-2017, 15:05
در حالت sleep هم همینطوره ؟
کیبورد من usb هست و با نوسان برق مثل روشن کردن لامپ از حالت sleep سیستم و روشن میکنه .
میتونم یو اس بی رو در این حالت قطع کنم ؟

afceaglee2013
27-03-2017, 06:56
عید همگی مبارک
-----------------------------------------------------------

این مشکل چندبار کلیک کردن رو من هم داشتم ولی برای من از قطعی سیم ماوس بود که محلشو با امتحان و خطا پیدا کردم (معمولا جاهایی که سیم خم میشه)
ولی شما میگید با چند ماوس امتحان کردید و ماوس ها تو سیستمای دیگه مشکلی ندارن
من احتمال میدم پورت یو اس بی شما اگر پشت سیستم هست احتمالا لحیمش مشکل داره یا اگه جلوی سیستمه سیمهاش مشکل دارن ..
از پورت ماوس تا جایی که به مادربورد وصل میشه چک کنید اگه سیمه سیمشو عوض کنید اگه لحیمه یمقدار لحیم بهش بزنید .. فقط خیلی احتیاط کنید موقع لحیم روی مادر بورد که کلا بفنا نره چون قطعات خیلی ریزی دارن که ممکنه آسیب ببینن

بعید میدونم از کم و زیاد شدن ولتاژ باشه چون ولتاژ ها توسط مادر بورد و پاور معمولا تست میشن (مگر اینکه خیلی درپیت باشه) و کمترین افزایش و کاهشی باعث اختلال کل سیستم میشه .. 5 ولت ماوس مستقیم از 5 ولتی میاد که کل سیستم باهاش تغذیه میشن (سر راهش هاب یو اس بی و .. قرار داره) منظورم اینه که اگه 5 ولت پاور مشکل داشته باشه همه جای سیستم بهم میخوره مخصوصا مادر بورد