PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه سئوال در مورد شبکه

سیاوش با مرام
16-07-2007, 20:01
با سالام خدمت مدیریت تاپیک

من حدود 15 تا سی سیتم توکافی نتم دارم که چند تاشون با فاصله 7متری از سرور قراردارن می خواستم بدونم که فاصله تویه سرغت تآثیر داره یا خیر ؟
واینکه چه کار کنم تا این مشکل هل بشه ؟
و سوم اینکه واسه 15 تا سیستم چه سرعتی( Adsl) لازم هست تا هم خوب جواب بدند:8:

lopez
16-07-2007, 22:20
با سالام خدمت مدیریت تاپیک

من حدود 15 تا سی سیتم توکافی نتم دارم که چند تاشون با فاصله 7متری از سرور قراردارن می خواستم بدونم که فاصله تویه سرغت تآثیر داره یا خیر ؟
واینکه چه کار کنم تا این مشکل هل بشه ؟
و سوم اینکه واسه 15 تا سیستم چه سرعتی( Adsl) لازم هست تا هم خوب جواب بدند:8:

منم كافي نت دارم تاثيري نداره يعني كلا كابل شبكه طولش زياد در سرعت تاثير گذار نيست چه برسه به 7 متر ما اينجا 10 بيشتر هم داريم ولي مشكلي نداريم در ضمن پهناي باند لن معمول 100 مگابيت هست در صورتي كه اينترنت 100 مگابيت در ايران :27: نيست !!!
واسه سرعتم بايد ببيني چه كاربري داري اگه چت كارن 256 كافيه (من كه والا 256 دارم ولي از صبح تا شب همش پره :31: ) نرمش 512 هست كه فكر كنم واست كافي باشه كه اگه كاربرات خواستند دانلود داشته باشن مشكلي نداشته باشي از لحاظ سرعت . قيمت هم بايد ببيني چند بهت ميدن ADSL رو من كه 256 دارم بدون محدوديت حجمي ماهي 200 آب ميخوره:18: تهران كه ظاهرا خيلي پايين تر هست.:10:

سیاوش با مرام
17-07-2007, 16:22
مرسی از راهنماییت
یه سئوال دیگه من از نرم افزار Easy Cafe استفاده می کنم قبلاً می تونستم از طریق این نرم افزار مونیتورینگ کنم اما الان هر کاری می کنم گزینه Screenshot جواب نمیده کسی میدونه مشکل من چیه ویندوزمم رو هم تازه عوض کردم Ip هم دستی واسش تعریف کردم بازم نشده

vahid_shokrzadeh
18-07-2007, 13:02
سلام

من یه کافینت دارم توش 11 کامپیوتر هست که یکیش سرور هست اولش شبکه خوب همه کلاینت ها رو می شناخت

با adsl وصل می شدم حالا که برای adsl یوزر پسوورد صادر کردن هر روز مشکل دارم اولش هیچکدوم از کلاینت ها رو

نمی شناخت حالا به زور همش رو شناسوندم با repair در کلاینت ها ولی با رستارت یا با رفتن برق یا با خاموش شدن

کلاینت ها باز یکی دو تا از کلاینت ها رو نمی شناسه :41: بازم باید 2 ساعت روش کار کنم تا بشناسونمش

نمی دونم مشکل از چیه ؟؟؟؟؟

کسی می تونه کمکم کنه ؟؟؟

ممنون می شم :10: :11:

secure
18-07-2007, 18:34
در مورد سوال اول طول کابل هایی که در حال حاضر استفاده میشه Cat 5 هم باشه حداقل 70 متر بدون افت سرعت جواب میده نگران سرعت نباشه.اما سوال دوم دوست من منظورتون از اینکه سرور کلاینت ها رو نمیشناسه چیه یعنی Ping نمیشن؟ یا تو Netwrok Places دیده نمیشن ؟؟

fardad2003
18-07-2007, 18:37
وحيد جان احتمالا" سوييچ تو كامپكس هستش كه اين مشكل رو داري باهاش .
1-سوييج رو عوض كن
2-ipهت چطوري تعريف شده؟

fardad2003
18-07-2007, 18:40
در مورد سوال اول طول کابل هایی که در حال حاضر استفاده میشه Cat 5 هم باشه حداقل 70 متر بدون افت سرعت جواب میده نگران سرعت نباشه.اما سوال دوم دوست من منظورتون از اینکه سرور کلاینت ها رو نمیشناسه چیه یعنی Ping نمیشن؟ یا تو Netwrok Places دیده نمیشن ؟؟

كابل هاي ‍Cat5 تا 130 متر بدون افت و تا فاصله 180 متر رو بهت جواب ميده من امتحان كردم

vahid_shokrzadeh
20-07-2007, 20:31
وحيد جان احتمالا" سوييچ تو كامپكس هستش كه اين مشكل رو داري باهاش .
1-سوييج رو عوض كن
2-ipهت چطوري تعريف شده؟

ممنونم ولی مشکل از سوييچ نبود . ip هارو در کلاینت ها میشناسه به غیر از gateway که با repair و disable و

enable کردن در حدود 10 دقیقه برای هر PC بالاخره میشناسه به صورت کامل ip ها به شکل زیرند :

Physical Address: 00-13-D3-39-1C-E2

IP Address: 10.0.251.24

Subnet Mask: 255.255.0.0

Default Gateway:

DHCP Server: 10.0.255.254

Lease Obtained: 2003/01/09 10:13:48 ق.ظ

Lease Expires: 2003/01/14 10:13:48 ق.ظ

DNS Servers: 137.65.1.1, 192.9.9.3, 4.2.2.4

WINS Server:

امیدوارم بتونین مشکل منو حل کنید پیشاپیش ازتون ممنونم .

vahid_shokrzadeh
20-07-2007, 20:44
اما سوال دوم دوست من منظورتون از اینکه سرور کلاینت ها رو نمیشناسه چیه یعنی Ping نمیشن؟ یا تو Netwrok Places دیده نمیشن ؟؟

سلام توی network places دیده نمی شن اصلا انگاری توی شبکه نیستن وقتی از سوی سرور ریستارت میشن

مشکلی پیش نمی یاد ولی وقتی کاربر به طور دستی ریستارت می کنه دیکه اون کلاینت رو نمی شناسه اون

وقت باید اول سرور رو یه رستارت بکنم بعد برم سر وقت کلاینت اونقده repair کنم تا بالاخره بشناسه مثلا یه بار

برق رفت هیچ کدوم از کلاینت ها رو نشناخت مجبور شدم دستی بشناسونم هر روز که صبح می یام باز بعضی ها رو

می شناسه بعضی ها رو هم نمی شناسه ... این وضعیت مخصوص کامپیوترهای خاصی نیست هر دفعه متفاوت

یعنی میشه به خاطر یوزر پسوردی باشه که تازگی گرفتم چون قبل از یوزر پسوورد کردن adsl شبکه به خوبی

میشناخت و هیچ مشکلی نداشتم ولی از وقتی Broadband Connection ایجاد کردم این مشکل پیش اومده

وقتی هم تغییر می دم به Dial-up Connection باز تمام سیستم ها رو می شناسه

خودمم موندم مشکل از چیه مدیر مسئول adsl اینجا هم می گه از جانب ما مشکلی نیست :13:

من دیگه مغزم کار نمی کنه :41:

امیدوارم این بار کمکم کنید ممنونم .:10:

secure
20-07-2007, 21:06
چند وقت پیش تو یکی از اداره ها ین مشکل پیش اومده بود که علتش اتصال کوتاه در پچ پنل بود جایی که سر کابل ها به اون متصل میشه .همه NIC ها Pluged نشون میدادن و ای پی هم میگرفتن ولی تو Network نبودن .
توی یک جای دیگه هم که همچین مشکلی داشتیم کابل ها Cross بودن یعنی جای کابل ها توی سوکت اشتباه زده شده بود و باز هم شبکه Pluged بود و از DHCP هم IP میگرفت ولی Ping نمیشد و توی Network Places هم دیده نمیشد.
این تجربه ها رو داشتم ولی دلالیل دیگش میتونه ویروس باشه. توصیه میکنم یکی از ویندوز هاتون رو عوض کنید و قبل از کانکت کردن به شبکه یک آنتی ویروس نصب کنید و به تنهایی update کنید.واون رو تست کنید دستی ریست کنید ببینید بازم مشکل هست یا نه

Programer
21-07-2007, 23:06
ip ها رو دستی بدی هم بد نیست

سیاوش با مرام
24-07-2007, 20:41
متشکر از راهنماییتون

پس از بابت متراژسیم خاطرم جمع باشه ؟
مرسی

سیاوش با مرام
24-07-2007, 20:44

مرسی عزیز از راهنماییت

سیاوش با مرام
26-01-2008, 14:59
لطفاً این تاپیک رو حذف کنید با تشکر

mtbirir
26-01-2008, 15:20
چرا از یه نرم افزار اکانتینگ مثل سیب استفاده نمی کنی تا خیالت راحت باشه sib هم اکانتینگه هم کنترل پهنای باند تازه کافی نت شما با کلاس هم میشه مثلا میتونی هم اکانت 64 بفروشی هم 128 مشتریت دو برابر میشه تا همه کلاینت ها مشکل ip دیگه ندارند dhcp آی پی می گیرند اینقدر هم مشکلات شبکه ندارید