PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : استفاده از مودم به جاي تلفن

MasterData
25-08-2005, 10:29
سلا
من يك مودم اكسترنال dlinkدارم كه ميخوام از اون به عنوان تلفن استفاده كنم
اما هر كار كرد نتونستم از نرم افزار advanced call center هم استفاده كردم اما نشد
من ميخوام فقط بتونم تماس بگيرم از امكانات خود ويندوز چيزي ميشناسيد؟؟

patal
25-08-2005, 13:52
سلام

1==> modem شما voice داره؟
2 ==> voice مربوط به modem شما، نصب هست؟

من فكر نكنم modem هاي external قابليت voice داشته باشند.

خوش باشي،
©م.م.©

patal
25-08-2005, 14:00
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Ship Storm
29-08-2005, 14:17
خيلي خوبه اگه بشه

Friend
29-08-2005, 15:01
امرا این کار شدنی باشه تو ایران امکان نداره

patal
29-08-2005, 15:25
Friend جان, ربطي به ايران و اينا نداره.
فقط كافي كه modem شما:
1 ==> voice
2 ==> socket هاي مخصوص MiC و speaker رو داشته باشه.

البته اين كار خيلي بده كه شما از modem تون به عنوان تلفن استفاده كنيد. (اگه خواستيد، بدي هاشو مي گم.)

تذكر ==> اگه modem ي socket هاي مخصوص را نداشته باشد، بايد از تكنولوژي TAD بهره ببرد. (كه در اين صورت [كارت صدا]ي شما هم نيز بايد اين تكنولوژي رو پشتيباني كند.)

خوش باشي،
©م.م.©

Friend
29-08-2005, 15:45
چه بدی داره فقط به جای تلفن از مودم استفاده می کنیم :roll: :roll:

MasterData
29-08-2005, 17:39
چي چه بدي داره؟؟
من خودم توي همون سي دي مودم يه نرم افزار به اسم classic phone پيدا كردم كه واقعا با كلاسه ارسال فكس ؛ تلفن ؛ منشي و ... از امكاناتش هست

Friend
29-08-2005, 18:29
MasterData, جان شما بزار بدی هاشو پاتال بگه بعد تصمیم بگیر

patal
29-08-2005, 23:17
سلام
... و اما بدي هاي استفاده از modem بجاي تلفن:
1 ==> در مواقع غير لازم، modem نبايد به خط تلفن وصل باشه، چون ==> يه سري برنامه هستند، تحت نام كلي dialer ها كه جز malware ها هستند. كار اين dialer ها اينه كه به صورت خودكار شماره گيري مي كنند و وصل مي شند به يه server، مثلا توي اندونزي. اين قبض هاي مليوني كه براي تلفن بعضي ها مي آد، حاصل از همين dialer هاست. حتي بعضي dialer ها وقتي شما به internet وصل هستيد، عمل مي كنند و بدون اينكه شما متوجه بشين connection شما رو قطع مي كنند و متصل مي شن به اندونزي. خلاصه، اگه modem شما به خط تلفن متصل نباشه، حتي در شرايطي كه computer شما آلوده به dialer هم شده، باز خطري وجود نداره. (اگه خواستين، راههاي مبارزه با dialer ها رو براتون مي نويسم.)

2 ==> در مواقع غير لازم، modem نبايد به خط تلفن وصل باشه، چون ==> وقتي كه تلفن زنگ مي زنه، در واقع يه سيگنال 110 ولت روي خط شما فرستاده مي شه، كه مسلما اين تغيير ولتاژ ناگهاني براي قطعات حساسي مثل modem و mainboard فوق العاده ضرر داره. (تازه حساب اين رو هم بكنيد كه ممكنه مشكلي توي مخابرات پيش بيآد و 110 ولت بشه، n ولت :wink: )

3 ==> در مواقع غير لازم، modem نبايد به خط تلفن وصل باشه، چون ==> توي سيم هاي خط تلفن برق وجود داره. با يه سيستم خيلي خيلي ساده مي شه اين برق و گرفت و ازش استفاده كرد. مخابرات براي اينكه تحت اين [سوء] استفاده قرار نگيره و برق ش رو ندزدند، اومده و يه فيوز روي خط هاي تلفن گذاشته، به صورتي كه مصرف برق يه خط، اگه از يه [حد] ي بالا تر بره، اون فيوز عمل مي كنه و اصطلاحا خط رو [ايزوله] مي كنه، يعني خط رو قطع مي كنه تا مورد برق دزدي قرار نگيره. به همين علت هم هست كه وقتي بارون مي آد بعضي خط ها قطع مي شن، چون [نشتي] شون زياد مي شه. ==> حالا نكته اينجاست كه modem همانند دستگاه تلفن يه سيستم بسته [نيست] ؛ و در واقع از طريق computer روي خط منفي برق شهر مي باشد. اين موضوع باعث مي شه كه نشتي modem زياد باشه و نتيجتا باعث قطع شدن خط تلفن بشه. مطمئنا اين اتفاق براي [بعضي] از دوستان افتاده. (معمولا، خطهايي كه ايزوله مي شن، فردا صبح ش :shock: حول و حوش ساعت 8و9 متصل مي شن.)

4 ==> در مواقع غير لازم، modem نبايد به خط تلفن وصل باشه، چون ==> modem از طريق computer روي خط برق شهر مي باشد و همه ي ما مي دونيم كه فركانس برق شهري 50Hz ه. اين تناوب باعث مي شه كه يه noise ي روي خط تلفن بيوفته و اين noise در هنگام مكالمه به صورت [جيزه] شنيده مي شه و باعث كاهش كيفيت مكالمه مي شه.

5 ==> استفاده از computer به جاي تلفن، ايجاب مي كنه كه computer هميشه روشن باشه. خوب كاملا روشنه كه اين كار غلطه.

ديگه فكر مي كنم متقاعد شده باشين كه استفاده از computer به جاي تلفن كار بدي ه. :wink:

خوش باشي،
©م.م.©

MOHAMMAD_SAT
31-08-2005, 08:12
دستت در نكنه patal جان
:wink:

MasterData
31-08-2005, 10:30
بر منكرش لعنت :wink:
اما ميگن جايي كه قند نيست چغندر سالاره :mrgreen:

EhsanHF
31-08-2005, 10:51
البته ببخشید که من یک دفعه وارد شدم !
من هم یک مودم دارم که جای سوکت برای میکروفون و هدفون داره و هم V.92 . اما اصلا و با هیچ نرم افزاری نمیشه به عنوان تلفن یا منشی ازش استفاده کرد . اینو باید چیکار کنم ؟

patal
31-08-2005, 14:00
EhsanHF جون, سلام

1==> modem شما voice داره؟ (معمولا modem هاي تقلبي voice ندارند :wink: )

خوش باشي،
©م.م.©

EhsanHF
31-08-2005, 14:10
پاتال جان سلام .
مودم من همه چی داره ! فقط تنها چیزی که منو مشکوک کرده اینه که روی باکسش نوشته شده که ویژگی ویس و کالر آیدی اون فقط توی آمریکا ( جهانخوار !) کار میکنه . حالا این چه ربطی داره نمیدونم ! اگه لازم بود مدل و مشخصاتش رو براتون میگم .

EhsanHF
31-08-2005, 14:16
Rockwell HCF 56k Fax Voice Modem
Chipset : SL1801 PCI
Audio Codec : ALG - 40
Modem Codec : M508 ( Pri)
Details : Xformer DAA

patal
31-08-2005, 17:57
EhsanHF جون, سلام
CallerID چند format داره ==> ETSI، DTMF، FSK و ...
و نوع CallerID امريكا با نوع CallerID ايران فرق داره.

اينكه modem ت واقعا voice داره يا نه، رو بچه هايي كه توي بازار هستند مي تونند جواب بدن. (saghy و HamidFULL)
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
براي اينكه بفهمي در حال حاظر modem ت voice داره يا نه، آدرس زير رو دنبال كن:
Control Panel
Sounds and Audio Devices
حالا، برو به tab ي كه روش نوشته:
Voice
حالا، اگر modem شما Voice داشته باشد، مي توانيد به كمك [پنجره ي كركره اي] آن را select كنيد.

خوش باشي،
©م.م.©

EhsanHF
01-09-2005, 12:48
پاتال جون ممنون . آره . ظاهرا که ویس داره . بازم امتحانش میکنم . خیلی ممنون .
در ضمن لوگوی جدید مبارک . خیلی قشنگه .

Unix
01-09-2005, 13:02
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\
////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

آقا پاتال من يه ups دارم كه پشتش جاي فيش تلفن و كارت نتوورك داره

مي خواستم بدونم ماله چيه ؟

خودش كه نوشته براي حفاظت از خط تلفن و مودم و نتوورك

اگه ممكنه راهنماييم كنيد

با تشكر unix

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
//////////////////////////////////////////////////////////////////////

patal
01-09-2005, 14:17
سلام
Unix جون, والا چند وقت پيش من يه UPS ديدم كه socket تلفن داشت. catalog ش رو كه خوندم، نوشته بود كه، اگه خط تلفن رو به اون socket بزنيد:
1==> اين UPS مي تواند noise موجود در خط رو بگيرد و كيفيت مكالمه رو بالا ببره و سرعت تبادل اطلاعات ديجيتال رو روي خط بيشتر كنه.
2==> توانايي damp كردن ولتاژهاي ناگهاني و خطرناك خط رو داره و به اين وسيله از آسيب ديدن وسايلي كه روي اين خط هستند جلوگيري مي كنه. مثلا فرض كن كه يه رعدوبرق بزنه به سيم تلفن، در اين هنگام UPS از آسيب ديدن وسايلي كه روي خط هستند جلوگيري مي كنه. البته جالبه بدوني كه در واقع UPS با گرفتن shock حاصل از رعدوبرق، خودش از بين مي ره و جالبتر اينكه اين عيب جزء warranty ه و بدون هيچ هزينه اي UPS شما رو عوض مي كنند. (به اين قابليت مي گن Surge Protection.)

خوش باشي،
©م.م.©

masoodbaba
23-09-2006, 17:03
سلام

1==> modem شما voice داره؟

من فكر نكنم modem هاي external قابليت voice داشته باشند.

خوش باشي،
©م.م.©
مودم من smart link usb voice modem aztechهست ولی اصلا نمیدونم voicesh به چه درد میخوره! :tongue: فعلا که ما با میکرو فونه خودمونم نمیتونیم record کنیم صدای برفک میده عوض صدای خودت! :sad: