PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كمك فوري هاردم... با تجربه ها به دادم برسند

golmohammadi
16-07-2007, 15:46
با سلام
من هارد Maxtor 320 sata2 دارم
چند وقت پيش ايراد داشت بدين صورت كه در ويندوز كه مشغول كار بودم يك صداي تاك از هارد بيرون ميومد و سيستم هنگ ميكرد و موقعي كه سيستم را ريستارت ميكردم هاردي ديتكت نميشد و بعد از قطع و وصل كابال ساتا خلاصه دوباره شناخته ميشد در نتيجه هاردم را دادم گارانتي بعد از سه هفته از گارانتي برگشت گزارش كرده بودند كه هارد هيچ گونه مشكلي ندارد منم مجبورا آوردم خونه . در ضمن ايراد فوق گاها در روز دوبار ميفتاد و بعضا هم سه هفته يكبار...

حالا مشكل اصلي من اينه : ديشب كه در ويندوز مشغول كارهاي عادي بودم يه دفعه سرعت سيستم خيلي اومد پايين بعد ريستارت كردم ديدم كه ويندوز نمياد بالا آخرش متوجه شدم كه ويندوز خيلي خيلي كند داره مياد بالا خلاصه وقتي اومد بالا MY Computer را كه باز كردم ديدم تعدادي از درايوها كه Lable تعريف كرده بودم برا ويندوز بصورت ناشناخته درومدند دو تا را در داس فرمت كردم و ظاهرا كار ميكنه اما رو اونيكي درايوا كه كليك ميكنم كمي هنگ ميكنه و بعد مينويسه كه درايو فرمت نشده ايا ماليد فرمت كنيد در حالي كه يكي از درايوهاي اصلي من كه 130 گيگ هست اينجوري شده و حالا نميدونم چيكار كنم
اطلاعاتي هم در درايو موجود هست كه با هزار تا زحمت جمعشون كردم
در ضمن وقتي به Properties درايوم ميرم مشخصاتش اينه : File System RAW Used Space 0 Free Spase 0
يه نفر پيشنهاد كرده كه با برنامه Level Format فرمت كنم ولي اين برنامه كل هارد را فرمت ميكند در ضمن اطلاعات ميپره
حالا مشكلم اينه كه اون درايو را چيكارش كنم تا قابل شناسايي براي ويندوز باشه ؟
در ضمن در برنامه Partition Magic Lable درايو مورد نظر با فضاي موجود و خالي را نشنان ميدهد.
آيا ميشه با برنامه اي ترميم كرد؟طوري كه اطلاعات درايو حفظ بشه ؟
يا قيد اطلاعات را بزنم و بدم گارانتي؟

f-secure
16-07-2007, 16:28
عزيزم شما كاري رو كه بايد ميذاشتي بعنوان آخرين راه حل رفتي و اول از همه انجام دادي؟
براي هاردهاي ساتا اينطور مشكلات فوق العاده زياد گزارش شده ازشون!
اول از همه و پيش از انجام هر كار عجولانه hdd رو باز كن و روي يك سيستم ديگه تست كن و سعي كن توي سيستم ديگه تست مي كني حالت slave داشته باشه يعني بوت از روي هارد ديگه انجام شده باشه
حتما ميدوني كه هاردهاي SataII رو در حالتي هم كه سيستم روشن هست ميتوني وصل كني به پورت و يا جدا كني
ضمنا يك چيز جالب بهت بگم
RAW فرمت درايوهاي لينوكسه:mellow:

golmohammadi
16-07-2007, 18:57
چه دليلي داره كه بايد رو سيستم ديگه اي بزارمش ؟
من ويندوزي جديد نصب كرده ام و درايو C را فرمت كرده ام
در ضمن با Knnopix خواستم بيام بالا ظاهرا نيومد بخاطر اينكه در دتكت كردن هارد موند و ادامه نيافت ولي دوباره امتحانش ميكنم
در ضمن زنگ زدم فروشنده گفت اون گارانتي هارد من فعلا تعطيله و اخر برج بايد ببرم بدم گارانتي
به عبارتي يه هفته وقت دارم تا ببينم چه خاكي تو سرم ...
در ضمن هاردهاي معمولي را هم IDE هستند ميشه در هنگام برقدار بودن و بالا بودن ويندوز قطع و وصل كرد اما براي شناساندنش يه راه بايد انجام بدي

golmohammadi
16-07-2007, 19:20
رفتم تو سيستم عامل knoppix درايو شناخته شد.
همه فايلها سالم مشاهده ميشوند
حالا چيكار كنم ؟

golmohammadi
16-07-2007, 20:27
يه چيز ديگه در پارتيشن مجيك درايو مشاهده ميشه
و فرمتش هم ntfs ديده ميشه
همچنين فايلهي درايو موجود مشاهده ميشد و حتي قابل استفاده هستند
اما نميدونم در knoppix چجوري بايد كپي كنم چون كپي نميشوند و ارور ميدهد ...

golmohammadi
18-07-2007, 11:53
قيد اطلاعاتم را زدم
و از نوع پارتيشن بندي كردم
لطفا اين تاپيك حذف گردد