PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نام "همراه اول" به جای ارتباطات سیار معرفی شد

Spak
16-07-2007, 08:57
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار در نشست رسانه ای روزسه شنبه "همراه اول" را به عنوان نام جدید شرکت ارتباطات سیار معرفی کرد.
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی تلفن همراه ایران "وحید صدوقی"در این نشست گفت: شرکت ارتباطات سیار در صدد بود نام و نشان شرکت در جایگاهی باشد که قدر و منزلت شایستگی یک ایرانی را مشخص کند.
وی در خصوص انتخاب شعار و برند جدید ارتباطات سیار گفت: با در نظر گرفتن تمامی مضامین، سهولت ،رایج بودن این عنوان برای شرکت ارتباطات سیار انتخاب شد .
صدوقی تصریح کرد: انتخاب نام جدید شرکت ارتباطات سیار از میان 70 هزار اسم پیشنهادی 60 هزار مشترک تعیین شده است.
وی گفت: انتخاب نام ونشان وشعار شرکت ارتباطات سیار با مشکلات خاص خود همراه بود. به دلیل اینکه این شرکت از سال 73 با نام ها و عناوین مختلف در میان مردم شناخته شده است.
وی در خصوص شعار شرکت گفت: "هیچ کس تنها نیست" به عنوان شعار شرکت ارتباطات سیار انتخاب شده است.
وی در خصوص نشان و لگوی ارتباطات سیار گفت : این شرکت سالها با آرم مخابرات شناخته شده بود و برای انتخاب نشان این شرکت فرآیندی در نظر گرفته شده تا تمامی معانی در این آرم و لگو مشخص شود به گونه ای که ارتباطات سیار با نشان ساده شناخته شود .
وی گفت: این نشان که دو حلقه را نشان می دهد، با همکاری بیش از پنج طراح و همچنین انجمن گرافیک ایران طراحی شده است.
صدوقی خاطر نشان کرد :این دوحلقه در واقع وسیله ارتباط در فرهنگ ما و سایر فرهنگ ها بوده است و زاویه استقرار حلقه ها پیشرفت شرکت را تداعی می کند.
مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار گفت: رنگ فیروزه ای، رنگ استاندارد شرکت را نشان می دهد.

H A M A S
16-07-2007, 11:56
دارن کارهای ایرانسل رو میکنند!
بجای همراه اول دولت خجالت میگذاشتند قشنگتر بود!

Saman-tci
16-07-2007, 12:18
اینام به جای اینکه کیفیت شبکشونو بهتر کنن دنبال این قرتی بازی ها هستن .....

MILIN3M
16-07-2007, 12:37
قرتی بازی ....جالب بود:)

hossein-p30-f
16-07-2007, 13:57
اینام به جای اینکه کیفیت شبکشونو بهتر کنن دنبال این قرتی بازی ها هستن .....

100% تایید میشه :46: :5: :46:

borderlessboy
16-07-2007, 14:29
...جدا از اين مسايل ..
خيلي اسمش خوشگل شد؟؟؟....
همراه اول!!!
زشت تر از قبليش !

Saman-tci
16-07-2007, 14:32
قرتی بازی ....جالب بود:)

اره دیگه .....
به خدا الان روزی 5 4 بار سیم کارتم پرش انتن داره ....
برای برادر و پدرم هم همینطوریه .....
هر بار که sms هم بخوای بزنی باید 2 بار بزنی که مطمین بشی میرسه ....
هر بار که عیدی چیزی باشه که کلا مخابرات ما تعطیل میشه ( بگو ماشالا ) نه میشه sms فرستاد نه میشه تماس گرفت ...
توی روزهای معمولی هم که دایما ارتباط قطع میشه ... و دوباره باید بگیری ...

boy iran
16-07-2007, 14:37
خیلی دلتون از ( همراه اول :27: ) پره

ولی خدائی من هفت سال است خط خودم رو دارم هیچ مشکلی نداشتم

البته مخابرات هوای مشتری قدیمی رو داره :46:

Saman-tci
16-07-2007, 14:43
دوست من ربطی به این چیزا نداره .....
من خطمو سال 78 زمانی که میرفتم شهرستان برای دانشگاه گرفتم .....
هنوزم همونو دارم .....
ربطی به خط و شماره و سال خط نداره .... برای اینکه هر چیزی یه ظرفیتی داره ....
مخابرات ما هم یه ظرفیتی رو خوب ساپورت میکنه بیشتر از اون دیگه ریــــپ میزنه ....
مثل ژیانی که بخوای باهاش بار 400 300 کیلویی ببری ... بدبخت همه چیش باز میشه ...... اینم مثل اون

persian365
16-07-2007, 14:46
اسم جديد مباركه
پير شي

boy iran
16-07-2007, 14:51
چی :18:

مثل ژیانی که بخوای باهاش بار 400 300 کیلویی ببری

من با ژیان 500 تا هم میرم :27:

نه ولی حرف شما کاملا درست هست :46:

yahoda
16-07-2007, 15:12
فکر کنم برای انتخاب اسم جدیدش مسابقه هم گذاشته بودن یعنی اسم از این قشنگتر نبود که انتخاب بشه

jackhammer
16-07-2007, 16:51
والا!!
ولی خدایی پای خندست!هز جا خواستید ازشون انتقادی کنید یا مسخرشون کنید یه همرا اول بنویسید همه چیزو میگه!

pedram325
16-07-2007, 17:04
اسم مسخره ای انتخاب کردند. مطمئنم اسم های قشنگ تری هم بوده.
راستی دوستان کدومتون توی این مسابقه شرکت کردید؟ اسمی روه انتخاب کرده بودید اینجا بنویسید ببینیم چه چیزایی انتخاب کرده بودید؟
من خودم اینو فرستاده بودم:
آفتاب
به همین سادگی

pp8khat
16-07-2007, 20:26
بابا اینا زبان فارسیشونو پاس نکردن
به جای این که بنویسن اولین همراه نوشتن همراه اول(اولین همراه یعنی اولین اپراتوری شکل گرفت)...
هنوز فرق صفت شمارشی 1 و 2 رو نفهمیدن...
تازه اون علامتشونم یعنی
اون نارنجی موبایل به مشترکه که از آنتن دهی داغون داره میندازتش توی زباله دونی(اون سبزه)

jackhammer
16-07-2007, 20:54
آخر آرم
آخر اسم
آخر شعار(این شعار رو من یه جا شنیدم....مال یه اپراتور دیگست اگه یادم اومد بهتون میگم).
آخر کیفیت
آخر قیمت

با با این مخابرات تو همه چی آخرشه میترسم رو دل کنه!

arman4459
16-07-2007, 22:26
اسم مسخره اش یک طرف.این تبلیغات مذخرفترش یک طرف

بچه این تبلیغ دو میذانی رو دیدید.شلختگی و بینظمی ازش میباره.فکر کنم مسخره ترین تبلیغ سال مال مخابرات.

اون تبیلغ دومی مال بچه ها که انگار اومدن جنگ خیلی مذخرفه

pp8khat
16-07-2007, 23:32
اسم مسخره اش یک طرف.این تبلیغات مذخرفترش یک طرف

بچه این تبلیغ دو میذانی رو دیدید.شلختگی و بینظمی ازش میباره.فکر کنم مسخره ترین تبلیغ سال مال مخابرات.

اون تبیلغ دومی مال بچه ها که انگار اومدن جنگ خیلی مذخرفه

ای ول خیلی باحالی...
باید مهندس ایراد گیری تبلیغات ها باشی..نه؟
واقعاً اون تبلیغات دو و میدانیش مسخره است:31:

kami85
18-07-2007, 20:03
اين مخابرات ببخشيد همراه اول كركره خندس.

hossein-p30-f
18-07-2007, 22:17
اون نارنجی موبایل به مشترکه که از آنتن دهی داغون داره میندازتش توی زباله دونی(اون سبزه)

تفسیر قشنگی بود :27: :31: :31: :21:

nima_989
18-07-2007, 23:14
همین همرا اول که دارید مسخره اش می کنید سگش می ارزه به ایرانسل

hossein-p30-f
19-07-2007, 10:01

خودت تنها گفتی یا کسی کمکت کرد جیگر :5: ((بابا این به اصطلاح همراه اول شورش رو در آورده ادعا داره که تمام نقاط رو پوشش داده ولی من هر دفعهکه می خوام شماره برادرم رو بگیرم 1 یا 2 بار باید بگیرم تا بتونم باش تماس بگیرم:2: ))

borderlessboy
19-07-2007, 10:49

نه در اون حد!

nima_989
19-07-2007, 16:50
خودت تنها گفتی یا کسی کمکت کرد جیگر :5: ((بابا این به اصطلاح همراه اول شورش رو در آورده ادعا داره که تمام نقاط رو پوشش داده ولی من هر دفعهکه می خوام شماره برادرم رو بگیرم 1 یا 2 بار باید بگیرم تا بتونم باش تماس بگیرم:2: ))

لااقل با دو سه بار گرفتن میگیره ولی ایرانسل رو باید تا صبح بشینی بگیری آخر هم نمیگیره جیگر...

jackhammer
19-07-2007, 17:24
لااقل با دو سه بار گرفتن میگیره ولی ایرانسل رو باید تا صبح بشینی بگیری آخر هم نمیگیره جیگر...
بابا جون مادرتون دوباره شروع نکنید!!!!!
باز یکی میگه ایرانسل اون میگه مخابرات بعدم جر و دعوا و آخرش هم تاپیک قفل میشه!!!!
این جر و دعوای بین مخابرات و ایرانسل تمومی نداره!

آقا شما میگی مخابرات خوبه....باشه بابا ایرانسل آشغاله!
شما میگی مخابرات آشغاله؟؟باشه بابا ایرانسل عالیه!

ول کنید این کارا رو!
اصلا هیچ ربطی به اسم تاپیک نداره این جر و بحث ها!

نیما جان ازت خواهش میکنم هر جا میری این بحثو شروع نکن.

hossein-p30-f
19-07-2007, 20:36
چشم دیگه تکرار نمیشه :43: :43: :43: :43: :43:

jackhammer
19-07-2007, 20:40
این جر و بحث های بین مخابرات و ایرانسل جاش اینجاست:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حسین جان مخلصتیم!

edison2005
20-07-2007, 11:48
سلام به خاطر که به کسی جايزه نده اين اسم انتخاب کرده

jackhammer
20-07-2007, 15:54
برند Mci; خوب، بد، زشت

نوشته: آرش کریم بیگی
ناشر: روزنامه اعتمادملی و ایستنا

تا پیش از این مردم، فعالان بازار و مدیران حوزه مخابرات از اپراتور اول تلفن همراه با نامهای مختلف و غیر رسمی ای همچون همراه، همراه دولتی، شبکه تلفن همراه دولتی، ارتباطات سیار، Mci، Mcci، اپراتور اول، 0912، 091 و موبایل دولتی یاد میکردند تا اینکه مدیرعامل فعلی این اپراتور از انتخاب نام تجاری (برند) شرکت ارتباطات سیار توسط مشترکین و به وسیله Sms خبر داد; 70هزار نام از سوی 60هزار نفر پیشنهاد شد که نهایتا سه شنبه گذشته و طی مراسمی نام، نشان و شعار تجاری شرکت ارتباطات سیار رونمایی شد. "همراه اول" به عنوان نام تجاری و "هیچ کس تنها نیست" به عنوان شعار تجاری این شرکت معرفی شد.

خوب:
بالاخره نخستین اپراتور تلفن همراه کشور بعد از 13 سال بی نامی صاحب "نام تجاری" شد.
شاید بتوان گفت این یکی از بزرگترین لطف هایی بوده که میشد در حق بزرگترین اپراتور تلفن همراه کشور کرد. لطفی که در طول این سالیان یکی از نقاط ضعف اصلی و همیشگی این بنگاه تجاری به حساب می آمده، چراکه نام تجاری به مصرف کنندگان کیفیت، اعتماد، همگنی و حضور مستمر عرضه می دارد و به طبع آن امتیازتی نظیر مشتری وفادار و افزایش قدرت در اطلاع رسانی، تبلیغ، بازاریابی و در نتیجه کسب سهم بازار بیشتر را به ارمغان می آورد.
مصرف کنندگان، "نامهای تجاری" را بسیار دوست دارند زیرا ارزش افزوده ای را در اختیارشان قرار می دهد. منظور ارزشی علاوه بر محصول یا خدمات اصلی است و بعضا آن ارزش به مهمترین انگیزه مصرف کنندگان برای خرید و یا استفاده محصول و سرویس تبدیل می شود. بنگاه تجاری شرکت ارتباطات سیار به شدت به نام و نشان تجاری زیبا، تثبیت آن و خلق شخصیت نیاز داشته و دارد.
ایجاد نام تجاری، روشی است برای کمک به حافظه مصرف کننده. با این کار، یک محصول شناسایی و امکان موقعیت دهی و به خاطر سپردن آن نسبت به دیگر نام های تجاری فراهم می شود. ابزار مورد استفاده برای قفل کردن نام های تجاری در حافظه، شامل نام های برجسته، شعارها، عناصر گرافیکی و شخصیت های مانگار و جذاب می باشد.
گنجاندن کلمه "همراه" در این برند زیرکانه بوده چرا که بسیاری از مردم همانطور که پیشتر گفته شد این شبکه و حتی خودٍ تلفن همراه را "همراه" میخواندند و در صورت انتخاب آن به تنهایی میتوانست همان کاری را بکند که "پیف پاف" و "کلینکس" و "تاید" با ادبیات عوام کرده است.

علامت تجاری، یک نام بصری متمایز است که محصولات یک شرکت را هویت می بخشد، نشان جدید ارتباطات سیار به سبب همراهی متن کامل و خوانای نام تجاری و با توجه به عناصر نهفته در نقش گرافیکی آن چندان جایی برای خرده گرفتن ندارد.

بد:
انتخاب این نام تجاری علی رغم وعده های قبلی چندان به انتخاب مردم نبوده، چرا که نه تنها وعده مدیرعامل این شبکه مبنی بر استخراج ده نام از میان اسامی رسیده و به رای عموم گذاشتن آنها هرگز عملی نشد، که بر اساس صحبت های ایشان در مراسم رونمایی از برند انتخابی به صراحت گفته شد که از میان 60 هزار شرکت کننده در این فراخوان، تنها 15 نفر برند "همراه اول" را پیشنهاد داده اند.

از نظر نگارنده زمان اعلام نام و نشان این شرکت هم زمان بد و نامناسبی بود چرا که نام و نشان جدید تنها چند روز مانده به آغاز دور تازه ثبت نام سیم کارت های این شرکت در 1016 شهر کشور اعلام شد و بی شک فرصتی برای اطلاع رسانی، تصویر سازی و معرفی این نام و نشان در افکار عمومی وجود نداشت، در صورتی که اگر کمی پیشتر این اتفاق می افتاد، دور تازه ثبت نام این شرکت بجای تهدید، فرصتی بود برای بهتر و بیشتر جا انداختن نام و نشان نو رسیده.

از سوی دیگر برند پیشنهادی از دو کلمه ای تشکیل شده که ریشه غیر ایرانی دارد.

زشت:
اسلوگان یا شعار تجاری انتخاب شده توسط این شرکت از سه کلمه با بار معنایی منفی تشکیل شده است: "هیچکس"، "تنها" و "نیست" !
این با اصول اولیه انتخاب نام و شعار تجاری در تضاد کامل است. هرچند مدیرعامل این شرکت در دفاع اظهار داشت این شعار بعنوان یک هدف متعالی انتخاب و معرفی شده است.

آنجا که تاثیرات تبلیغات و تصویر سازی، در طی زمان صودت می گیرد، ثبات این فراگرد، نقش حساسی ایفا می کند.
نمیتوان امروز چیزی گفت و فردا چیزی دیگر، اگر مدیران شرکت ارتباطات سیار به سبب "اولین و بزرگترین و پر کاربرترین" بودن خود عبارت متمایز کننده "اول" را در کنار همراه خود گذاشته اند باید این اولین بودن را در حفظ و گسترش سهم بازار، کیفیت و خدمات پایه و ارزش افزوده و پیشتاز حفظ کنند تا آنکه روزگاری این اول بودن تنها خاطره ای از سالیان دور بی رقیبی نباشد.