PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست کمک فوري از مديران و متخصصان وارد در امور پارتيشن بندي هارد ديسک

shahyar_2005
16-07-2007, 07:57
با عرض سلام و خسته نباشيد.

لطفا مديران و متخصصان وارد در امورد سخت افزاري و هارد ديسك به سوال زير پاسخ كامل و

كلي بدهند.

من يكي از هارد ديسك هام كه D هستش که درون اون ويندوز اکس پي را نصب کردم خراب

شده است و هم از سرعت ويندوز را مي اورد پايين و هم اينکه قطعي و خرابي زيادي پيدا کرده

و من مي خواهم تنها اين يک قسمت از هارد ديسک که D هستش و ويندوز اکس پي را توي

اون مي ريزم را از اول پارتيشين بندي کنم و به ديگر قسمت هاي هارد ديسک که فايلهاي

تصويري و اطلاعات ديگر و ويندوزي ديگر وجود دارد صدمه اي وارد نشود چه کار بايد بکنم.

در ضمن بر روي سيستم من دو ويندوز نصب شده است.

لطفا پاسخ کامل و کلي بدهيد.

e.khafan!
16-07-2007, 11:05
دوست من فکر کنم منظور شما اینه که می خواهی d را فرمت کنی :
برای این کار : اول یک backup از d بگیر می تونی بریزی توی یک درایو دیگه یا یک هارد دیگه بستگی به خودت دار .
برای فرمت کردن چندین راه وجود داره که من بهت پیشنهاد می کنم اگه بلدی از طریق سی دی ویندوز xp این کار رو بکن یا اگر نیستی از طریق سیستم عامل درایو c بکن ( اگر xp است ) .
سوالی بود بگو چون الان عجله دارم خلاصه برات نوشتم .....

سیاوش با مرام
16-07-2007, 18:43
با عرض سلام و خسته نباشيد.

لطفا مديران و متخصصان وارد در امورد سخت افزاري و هارد ديسك به سوال زير پاسخ كامل و

كلي بدهند.

من يكي از هارد ديسك هام كه D هستش که درون اون ويندوز اکس پي را نصب کردم خراب

شده است و هم از سرعت ويندوز را مي اورد پايين و هم اينکه قطعي و خرابي زيادي پيدا کرده

و من مي خواهم تنها اين يک قسمت از هارد ديسک که D هستش و ويندوز اکس پي را توي

اون مي ريزم را از اول پارتيشين بندي کنم و به ديگر قسمت هاي هارد ديسک که فايلهاي

تصويري و اطلاعات ديگر و ويندوزي ديگر وجود دارد صدمه اي وارد نشود چه کار بايد بکنم.

در ضمن بر روي سيستم من دو ويندوز نصب شده است.

لطفا پاسخ کامل و کلي بدهيد.

سلام دوست عزیز
این مشکلی که شما داری ربطی به پارتیشن بندی نداره و به قول دوستمون شما باید درایو D رو فرمت کنی ولی چون ویندوزت تو این درایو هست در حالت معمولی نمیشه از دستور FORMAT استفاده کرد اگه FORMAT کردن از طریق ویدوز XP رو بلدی که هیچ اما چون گفتی توضیح بدین باید بگم که سی دی راه انداز ویندوزت رو بزار تو سیستم البته باید سی دیت بوت باشه معنی بوت رو که می دونی؟ سیستمت رو دوباره راه اندازی کن وقتی سیستمت داره بالا میاد واردتنضیمات خوردکامپیوترت بشو و سی دی رمت رو به عنوان راه اندازانتخاب کن و از تنضیمات خارج شو تا سیستم از روی سی دی راه اندازی بشه اگه سی دی راه اندازت وین 98 باشه می تونی از دستور FORMAT واسه پاک کردن درایوت استفاده کنی به شرطه اینکه توی اون درایوی که می خوای پاکش کنی نباشی
اگه تونستی این کار روانجام بدی یه خبر به من بده اگه نتونستی بگو تا رهنماییت کنم
:8:

F A R H A D
16-07-2007, 21:50
سلام
اگر تصمیم گرفتی که درایو رو فرمت کنی، از همین راهی که آقا سیاوش گفت برو و زمانی که اعلان سیستم رو دیدی ( <\:A ) فرمان فرمت رو به صورت format d:/u استفاده کن.
و اگر خواستی کاری رو که خودت گفتی انجام بدی از partition magic استفاده کن. از آخرین ورژن استفاده کن که قابلیت بوت شدن از dos رو هم داره.

f-secure
16-07-2007, 22:01
اگه Cd شما بوتيبل Xp هست باهاش بوت كن و ابتدا پارتيشن D رو Delete كن و دوباره بسازش
اينطوري فرمت هم ميشه البته بهتر از فرمت شدن عادي
راستي نگفتي توي درايو C شما ويندوز نصب شده يا نه؟
بهتر هست درايو C رو كاربر براي نصب ويندوز انتخاب كنه و ساير درايوها رو براي ويندوزهاي ديگر

سیاوش با مرام
31-07-2007, 14:00
اگه Cd شما بوتيبل Xp هست باهاش بوت كن و ابتدا پارتيشن D رو Delete كن و دوباره بسازش
اينطوري فرمت هم ميشه البته بهتر از فرمت شدن عادي
راستي نگفتي توي درايو C شما ويندوز نصب شده يا نه؟
بهتر هست درايو C رو كاربر براي نصب ويندوز انتخاب كنه و ساير درايوها رو براي ويندوزهاي ديگر

دوست عزیز این طوری که باید تموم دراوهاشو از بین ببره و دوباره بسازه
من این راه رو پیش نهاد نمیکنم چون نیازی نیست

سیاوش با مرام
31-07-2007, 14:03
سلام
اگر تصمیم گرفتی که درایو رو فرمت کنی، از همین راهی که آقا سیاوش گفت برو و زمانی که اعلان سیستم رو دیدی ( <\:A ) فرمان فرمت رو به صورت format d:/u استفاده کن.
و اگر خواستی کاری رو که خودت گفتی انجام بدی از partition magic استفاده کن. از آخرین ورژن استفاده کن که قابلیت بوت شدن از dos رو هم داره.

حق با شماست اینجوری میتونی بدسکتورهای هاردت روهم ازبین ببری

سیاوش با مرام
31-07-2007, 14:18
آقا شهیار جان مشکل شما چیز دیگریست شما باید ویندوزت رو عوض کنی و اصولا اگر 2 تا ویندوز داری مثل 98 و xp چون وین 98 باید در درایو c باشه و وین xp در درایو d اما اگر فقط یه ویندوز داری باید اونو تو درایو c نصب کنی و از درایو d واسه دیگر نرم افزار های مربوط به خودت نکته دیگه اینکه شما وقطی ویندوز رو دوباره نصب کنی خود به خود باید درایوت رو فرمت کنی پس پیش نهاد می کنم ویندوزت رو عوض کن و اگر نیازی به دوتا ویندوز نداری از یه وین xp در درایو c استفاده کن

Freddy
01-08-2007, 13:32
به نظر من راحت ترین کار اینه که با ویندوزی که الن تو درایو C داری بالا بیای و درایو D فرمت کنی و بعد هم تو همون ویندوز سی دی Xp رو بذاری و اتوران سیدی رو اجرا کنی و شروع کنی به نصب ویندوز.