PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : جـــالــب و متفـــــــرقه اما کــــــامپیــــــوتــــــ ـری

Jalal
13-07-2007, 19:51
سلام
اینجا محلی برای عنوان کردن مسائل جالب کامپیوتری در ضمن با تاپیک خاطرات باینری (سوتی) اشتباه نگیرید .

دانلود کل اینترنت چقدر طول می کشه ؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این عکس را w3school به عنوان پاسخ تهیه کرده !

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

javadshahvand
13-07-2007, 20:27

Jalal
13-07-2007, 20:59
پشت صحنه گوگل چه خبره

Jalal
13-07-2007, 21:26
سه چیز خطرناک

سه مورد از خطرناکترین چیزهای دنیا عبارت هستند از برنامه نویسی با هویه ای در دست، سخت افزار کاری با یک پچ نرم افزاری و کاربری با یک ایده.

shalineh
13-07-2007, 21:47
دوباره شب شد و من بيقرارم کانکت کن زود بيا در انتظارم
بيا من آمدم پاي مسنجر شدم مسحور آواي مسنجر
بيا هارد دلت را ما ببينيم گلي از كنج هوم پيجت بچينيم
بيا آيكون نماي بينشانم كه من جز آدرس ميل ات ندانم
بياامشب كمي آنلاين باشيم وياتاصبح تا سان شاين باشيم
بيا فرهاد بي تو باز غش كرد وحتي هارد ديسكم هم قفل كرد
بيا اي عشق دات كام عزيزم به پاي تو دبليوها بريزم
بيا اي حاصل سرچ جهاني بيا اجرا كن آن فايل نهاني
بيادردل تورا كم دارم امشب حدود 100گيگا غم دارم امشب!

javadshahvand
13-07-2007, 21:58

فکر کنم اشتباه اومدیا

باید بری اینجا شعر بگی:31:

j0l6
13-07-2007, 22:05
ماشاالله مطالب کامپیوتریشون هم دم از عشق و عاشقی میزنه

shalineh
13-07-2007, 22:11
ماشاالله مطالب کامپیوتریشون هم دم از عشق و عاشقی میزنه
با خوندن پستت از ته دل خندیدم . واقعا حق با شماست :31: .

AaVaA
15-07-2007, 16:49
در مناطق گرمسیر و بیابانی دسترسی مستقیم به انرژی خورشیدی بشر را بر آن داشت تا در جهت طراحی وسایلی نوین در جهت ذخیره این انرژی و استفاده از آن قدم بر دارد. این بار نیز محققین دانشگاه Massachusetts توانستند کامپیوتر ضد آبی را طراحی کنند.

این کامپیوتر که به M16 معروف است به راحتی بر پشت یک لاک پشت صحرایی کار گذاشته می شود و می تواند اطلاعات جوی و پارامتر های معینی را که بر اساس کمیت هایی تعریف شده به کمک سیستم بی سیم انتقال و ارسال دیتا به سایت مرکزی مخابره کند. تکنولوژی این طرح بر اساس تعریف یک سیستم مخابره و دریافت دیتایی ست که می تواند متحرک باشد و در کلیه شرایط جوی کاربرد داشته باشد. این کامپیوتر خورشیدی به حدی سبک است که هیچ اخلالی در حرکت یک لاک پشت وارد نمی سازد.

آنچه که در این طرح مورد اهمیت قرار گرفت مسافتی ست که یک لاک پشت می پیماید. و چون بشر هیچ کنترلی بر روی این متغیر از پروژه ندارد بایستی خلاقیت خود را در جهت تنظیم ایستگاههای مخابراتی و دریافت و انتقال دیتا به کار گیرد.

n_ravi
15-07-2007, 20:31
در مناطق گرمسیر و بیابانی دسترسی مستقیم به انرژی خورشیدی بشر را بر آن داشت تا در جهت طراحی وسایلی نوین در جهت ذخیره این انرژی و استفاده از آن قدم بر دارد. این بار نیز محققین دانشگاه Massachusetts توانستند کامپیوتر ضد آبی را طراحی کنند.

این کامپیوتر که به M16 معروف است به راحتی بر پشت یک لاک پشت صحرایی کار گذاشته می شود و می تواند اطلاعات جوی و پارامتر های معینی را که بر اساس کمیت هایی تعریف شده به کمک سیستم بی سیم انتقال و ارسال دیتا به سایت مرکزی مخابره کند. تکنولوژی این طرح بر اساس تعریف یک سیستم مخابره و دریافت دیتایی ست که می تواند متحرک باشد و در کلیه شرایط جوی کاربرد داشته باشد. این کامپیوتر خورشیدی به حدی سبک است که هیچ اخلالی در حرکت یک لاک پشت وارد نمی سازد.

آنچه که در این طرح مورد اهمیت قرار گرفت مسافتی ست که یک لاک پشت می پیماید. و چون بشر هیچ کنترلی بر روی این متغیر از پروژه ندارد بایستی خلاقیت خود را در جهت تنظیم ایستگاههای مخابراتی و دریافت و انتقال دیتا به کار گیرد.
:8: این که میگی امکان داره تو بازار بیاد:8:

n_ravi
15-07-2007, 20:37
ولی خودمونیم shalineh شعر قشنگی گفته

Saman-tci
15-07-2007, 20:46
یعنی خدایی دانلود کل اینترنت 4 هزار سال طول میکشه .....
اصلا مگه ممکنه تخمین زد که حجم کل فایلهای اینترنت چقدره ...؟

AaVaA
15-07-2007, 21:07
حتماً تا بحال مطالبی در مورد شجره خانوادگی را خواندید و یا شنیدید .
شجره نامه در حقیقت نشان دهنده اجداد شما یه صورت درختی است .
که این عنوان درختی از طرحی قرون وسطایی با
نام درخت یسی (نام پدر حضرت داود ) گرفته شده است
که در این طرح اسامی پدران یسی و تصاویرشان نقاشی شده است .
البته برخی اعتقاد دارند که نخستین شجره نامه خانوادگی
که روابط افراد مذکر را نشان داده است
مربوط به دوران خدایان یونان باز میگردد .

حال این مقدمه مربوط به سایتی با نام Geni برمیگرده !
این سایت که در حال حاظر نسخه بتای آن در دسترس است این امکان را به شما میدهد
که به راحتی یک شجره نامه خانوادگی برای خودتان طراحی کنید .
از نکات جالب این وب سایت امن بودن و مخفی بودن اطلاعات خانوادگی شما است .
همچنین شما می توانید تصاویر مربوط به اعضای خانواده خودتان را در کنار نام آنها قرار بدهید .
همچنین می توانید اعضای خانواده خودتان را دعوت نمائید تا خودشان
اطلاعات مربوطه را در داخل شجره نامه خودشان قرار بدهند.

Carl
17-07-2007, 14:48
سلام
فکر میکنید چقدر طول کشیده تا کل اینترنت را زیپ کند؟!!
------
در مورد فایلهای nfo که همراه کرک ها هستند:
شاید شما هم این فایلها را دیده باشید. تاحالا آنها را باز کرده اید؟ فکر نمیکنم بجز چندصدتا کاراکتر الکی چیز دیگری دیده باشید. اما حالا آنها را با مرورگر Opera باز کنید. دکمه Ctrl را پایین نگهداشته و بطرف پایین Scroll کنید (یا دکمه View که عکس عینک است را فشار دهید و در نواری که باز میشود زوم را روی 20% تنظیم کنید. باز هم همان کاراکترهای الکی را میبینید؟

atrin777
17-07-2007, 15:46
بابا بي خيال محيط اينترنت دائم در حال گسترشه مگه ميشه اينترنت را زيپ كرد ؟

حالا شما هم بيخيال شيد ديگه گير داديد به اين قضيه اينترنت

Hadi King
17-07-2007, 17:40
فكر نكنم دانلود كل اينترنت 4هزار سال طول بكشه....يعني چه قدر طول ميكشه ادمش هست

nakhoda_abbas
18-07-2007, 00:27
يک شركت آمريکائي حافظه فلشي را به اندازه يك بند انگشت روانه بازار كرد. اين حافظه فلش كه توان ذخيره‌سازي تا يك گيگا بايت را دارا است، ظاهري قابل تغيير دارد.
در هنگام استفاده از اين حافظه مي‌توان با باز كردن در پوش تاشو آن به راحتي آن را به سيستم متصل كرد و عمليات‌هاي نقل و انتقال و ذخيره اطلاعات را انجام داد و پس از اتمام كار با آن به راحتي زير در پوش محافظه قرار مي‌گيرد تا ضريب احتمال گم شدن در پوش آن به دليل عدم جدا شدن به صفر برسد.
يكي از مزاياي اين حافظه، درپوش تاشوي آن است كه حجم اين ابزار ذخيره‌سازي را نسبت به مدل‌هاي مشابه و رقبا بسيار كوچك‌تر كرده است. به علاوه اندازه كوچك اين حافظه فلش كاربر را مجبور به جدا كردن آن از سيستم براي جايگزيني ابزارهاي USB ديگر نمي‌كند. اين حافظه همراه كه با تمام سيستم‌هاي عامل‌هايي، چون ويندوزهاي 98/98SE/ME/2000/XP، لينوكس KERNEH 2.4 ORLATER، MACOS9.0 ORLATER سازگار است از USB با سرعت بالاي MB/S2.0 بهره مي‌برد و با استفاده از بند چرمي آن مي‌تواند به عنوان يكي از اجزاي جا كليدي كاربر محسوب شود.
منبع :خبرگزاري موج

nakhoda_abbas
18-07-2007, 00:36
اگر بيشتر اوقات به كامپيوتر دسترسي نداشته باشيد، زندگي ديجيتال شما دچار اختلال خواهد شد. اما خوشبختانه نرم‌افزار PortableAppls.com محصولي است كه ممكن است راه حلي براي اين مشكل فراهم كند. همان گونه كه از نام اين محصول پيداست، داراي برنامه‌هاي كاربردي كوچك و قابل حملي است كه بسياري از عملكردها و خصوصياتي كه براي سبك زندگي ديجيتال نوين لازم است را فراهم مي‌كند و همه آنها با استفاده از يك درايو USB flash، هارددرايو قابل حمل و يا حتي يك iPod كار مي‌كنند. وقتي شما با استفاده از اين برنامه، درايو USB flash، هارددرايو قابل حمل و يا iPod خود را در کامپيوتر ديگري راه‌اندازي مي کنيد، دسترسي شما به نرم‌افزارها و اطلاعاتتان درست مانند اين است که با کامپيوتر شخصي‌تان کار مي‌کنيد و وقتي وسيله قابل حملتان را غير فعال نموديد هيچ کدام از اطلاعات شخصي‌تان بر روي سيستم باقي نخواهد ماند.

نرم‌افزارهاي قابل حمل

بـا استفـاده از مجـموعه‌ نرم‌افزاري PortableApps مي‌تـوانيد استفاده از درايوهاي USB flash و يا هارددرايوهاي قابل حمل را شروع كنيد. مجموعه نرم‌افزاري PortableApps كه روي ابزار قابل حمل شما نصب مي‌شود، اصولاً يك سيستم عامل مستقل است و روي كامپيوترهاي شخصي ويندوز كار مي‌كند. مجموعه نرم‌افزاري PortableApps همانند تمام برنامه‌هاي كاربردي جهت دريافت رايگان از اينترنت، در دسترس است و تقريباً روي هر ابزار قابل حـملي نـصب مي‌شـود. با استفاده از مـجموعه‌اي از برنامه‌هاي قابل توسعه و ابـزاري كـه روي اكـثر كامپيـوترهاي شـخصي قـابـل اسـتـفاده بـاشـد، در حـقيقـت قـادر هستيد از ايـن مـجـمـوعه بـه عنوان يك سـيستم عامل قابل حمل اسـتفاده كـنيد. حتي نـسخه‌هاي مختلفي از ايـن نـرم‌افـزار جـهت ابزارهاي قابـل حـمل با اندازه‌هاي مـتفاوت وجود دارد. نـسخه اسـتانـدارد آن اگر كامل نصب شود، حــدود 260 مـگابـايــت فضا اشـغال مي‌كـنـد و شامل مقدار زيادي نرم‌افزار قابل حـمل است. نسـخه Lite آن با 100 مگابايت فضا كاملاً نصب مي‌شود اما فقط شامل يك برنـامه واژه‌پـرداز است. نـسـه Base آن فـقط شـامل مـنوي PortableApps.com و يك نرم‌افزار تهيه نـسخه پشتيبان به همراه تعدادي ابزار اختصاصي است كه فقط يك مگابايت فضا اشغال مي‌كند.
در هر صورت مي‌توانيد برنامه‌هايي را از ابزارتان حذف و يا به آن اضافه كنيد تا نيازهاي شما را برآورد.

شروع كار

بــراي شـروع اسـتــفاده از PortableApps.com و مـجـمـوعه نـرم‌افزارهـاي سـيار آن، بـه سـايت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رفته و روي پيوند Download Now كليك كنيد. نسخه‌اي كه جهت نصب مي‌خواهيد را انتخاب كرده و روي پيوند مناسب كليك كنيد. لازم نيست فايل اجرايي را روي دستگاه سيار خود دريافت كنيد ولي اگر از كامپيوتر شخصي خود استفاده نمي‌كنيد، اين كار ايده بدي نـيست. همـين كه عـمل دريافت به پايان رسيد، فايل اجرايي را راه‌اندازي كنيد. در صورتي كه فضا براي شما مهم باشد، مي‌توانيد بعد از اتمام نصب آن را حذف كنيد.
سپس نرم‌افزار از شما مي‌خواهد كه محل نصب آن را مشخص كـنيد. بـهتـرين مـكان، ريـشه درايـو قـابل حمـل شمـاست. بـعد از تعـيين دايـركتوري نصـب، اجـازه دهـيد نرم‌افزار مراحل نصب را انـجـام دهـد. ايـن عمـل مــمـكن اسـت 2 دقـيقه وقـت بـگيرد ولي بـه مـحض ايـنكه پايان يـافت، مي‌توانيد شـروع بـه اسـتفـاده از آن كنيد. حالا ابزار قـابل حـمل را بـه يـك كامـپيـوتـر شـخصي داراي پــورت USB سـازگار بـا آن وصـل كـرده، دايـركـتـوري ريـشه ابـزار خـود را باز كنـيد، روي StartPortableApps.exe دابل كليك كرده و استفاده از اين برنامه را شروع كنيد.
زماني كه با چيدمان و عملكرد اين بسته نرم‌افزاري بيشتر آشنا شويد، قادر خواهيد بود كه يك برنامه به نام PStart را از اينترنت دريافت كنيد. مي‌توانيد PStart را طوري پيكربندي كنيد تا به طور اتوماتيك اين مجموعه را زماني راه‌اندازي كند كه ابزاري را به كامپيوتري متصل مي‌كنيد كه ويندوز XP داراي Service Pack 2 را اجرا مي‌كند. زماني كه اين مجموعه آغاز به كار مي‌كند، لوگوي PortableApps.com در System Tray ظاهر شده و منوي اصلي آن در گوشه سمت راست انتهاي مانيتور نمايان خواهد شد.
كليك روي هر يك از پيوندهاي داخل پنجره، اين نرم‌افزار را به كار انداخته و يا پوشه آن را باز مي‌كند و كليك در هر جايي خارج از منو، اين مجموعه را در System Tray قرار مي‌دهد. مي‌توانيد اين مجموعه را مجدداً با كليك روي آيكن آن در System Tray باز كنيد.
با استفاده از نرم‌افزار پشتيبان نصب شده قادر هستيد پست‌هاي الكترونيكي، اسناد، تماس‌ها، فايل‌هاي ثبت آدرس و ساير ويژگي‌ها را ذخيره كرده و درمواقع اضطراري از آنها استفاده كنيد.

نگاهي به پنجره اين نرم‌افزار

در هنگام اجـراي ايـن نـرم‌افزار، مـتوجه خـواهيد شـد كه منوي PortableApps داراي چـندين ويـژگي و امـكانات جـذاب است. در سمـت راست پنـجره آن، Explorer قرار دارد. بـا كليك روي آن مي‌تـوانيد به پـوشه‌هاي حاوي اسناد،‌ موسيقي، ويدئو و يا تصاويري كه در روي دستگاه سيار شما ذخيره شده‌اند، دسترسي پيدا كنيد. هر پيوند پنجره جديدي را باز مي‌كند. گزينه Backup اين امكان را به شما مي‌دهد كه از نامه‌هاي الكترونيكي، فايـل‌ها يا

آدرس‌هاي ذخـيره شده‌ و نـيز فـايل‌هاي باقي مانده از نسخه‌هاي پشتيبان قبلي، نسخه پشتيبان تهيه كنيد.

پـيوند Options اين امكان را بـه شـما مي‌دهـد تا بـرنـامه‌هاي موجود در موبايل‌ خود را اختصاصي كنيد و ضمناً نرم‌افزارهاي جديدي را بتوانيد از اينترنـت دريافت كنيد يا اندازه فونت مـنو را تغيير دهيد. پيوند Search اين امكان را به شـما مي‌دهـد كه در كامپيوتر، درايـوها و يا وب به جست‌وجو بپـردازيـد. سمت چپ پنجره اين برنامه، ليست جاري برنامه‌هاي موجود در درايو شما را نشان مي‌دهد. با اضافه و يا حذف كردن برنامه‌ها از درايو خود، قادر خواهيد بود كه عملكرد آن را كنترل و فضاي موجود را سازماندهي كنيد. برنامه‌هاي موجود فعلي آن شامل مجموعه Open Office براي اسناد و ارائه مطالب، يك مرورگر وب، كلاينت‌ پست‌الكترونيكي، تقويم و بسياري برنامه‌هاي ديگر است.
در بـخش پايين پنـجره ايـن بـرنامه، مي‌توانـيد نـام درايو، ريشه بـرنامه PortableApps.com، مـقدار فـضاي آزاد مـوجود در درايـو و دكـمه خـروج از برنـامه را مشاهده كنيد. براي خروج از اين برنامه كافي است كه روي دكمه خروج كليك كرده و منتظر شويد تا چراغ چشمك‌زن دستگاه سيار خاموش شود.
نسخه استاندارد مجموعه نرم افزاري portableApps.com شـامل يك مجموعه OpenOffice بـراي اسـناد و ارائه مطالب، يك كلاينت پست الكترونيكي، برنامه ضد ويروس و ديگر ويژگي‌هاي مفيد است.

برنامه‌هاي آينده

از آنـجا كـه بـسيـاري از بـرنـامه‌هاي مـوجـود در مـجـمومـه PortableApps.com كدباز هستند، مي‌تـوان انـتظار داشـت كه برنامه‌هاي بيشتري به اين مجموعه افزوده شود.

نسل بعدي كامپيوترها

آيا ممكن است كه كامپيوترهاي شخصي در آينده چيزي فراتر از يك درايو USB، يك مانيتور و يا يك صفحه كليد باشند؟ قطعاً و شركت PortableApps.com گام بلندي را در اين جهت برداشته است. دستگاه‌هاي ذخيره‌سازي سيار آينده داراي هزينه كمتر، فضاي ذخيره‌سازي بيشتر و كيس‌هاي كوچك‌تر خواهند بود و مي‌توان متصور شد كه با استفاده از يك ابزار بسيار كوچك، بتوان تمام كارهاي كامپيوترهاي كنوني را انجام داد.

منبع: ماهنامه وب