PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كمك خيلي فوري در رابطه با Partion Magic 8

Marmoulak
13-07-2007, 02:33
با سلام

من با نرم افزار Partion Magic يه سيستم رو از نو پارتيشن بندي كردم كه به اين شكل هست :
Win XP 10GB
Win Vista 20GB
Drive Tools&Pic 30GB
Drive Mobil 20GB
Drive MultiMedia 109GB

خوب حالا بايد تو پارتيشن بندي اعلام كنيم كه دو تا درايو اولي يعني درايوهاي WinXP و Win Vista از نوع Primary باشن كه ويندوز بتونه به عنوان درايو بوت بشناسه و بقيه او نوع Extanded باشن !
حالا من هم همين كارو مي كنم ولي به جاي اينه درايو Win Vista رو درايو D بزنه ميزنه درايو I و آخري ميوفته ! منظورم همون Letter درايوها هست اگه متوجه بشين !
و بقيه رو هم E و H و G مي زنه ! حالا هم كه مي خوام Change Letter كنم و I درايو Vista رو يه D تبديل كنم اصلا D تو ليستش وجود نداره و ميگه بايد از F شروع كني !
اگه ميشه منو راهنمايي كنيد تا بتونم درايوها رو درست به ترتيب بچينم ! داخل هارد همين سيستم هم هيچي نيست اگه لازمه دوباره از اول شروع كنم بگيد همون كارو كنم !

راستي من نوع NTFS درايوها رو گذاشتم رو Windows XP NTFS 3.1 يا همون پيش فرضش بهتره ؟! و اگه ميشه بگيد كلاستر رو چند بزارم واسه همه درايوها بهتره يا همون مقدار پيش فرض بذارمش !
در آخر سر هم بگم مي خوام اين شكل باشن يعني عادي باشن :
C: Win XP
D: Win Vista
E: Drive Tools&Pic
F: Drive Mobil
G: Drive MultiMedia

من سيستم رو با پارتيشن مجيك بوتيل پارتيشن بندي كردم و نسخه ويندوزش هم امتحان كردم همون طوري بود !

با تشكر

Marmoulak
13-07-2007, 06:01
بابا يكي جواب بده !!

ahmad_konstantine
29-07-2007, 22:49
اول از همه باید partion magic تحت dos رو اجرا کنی اونجا چون تو قید و بند ویندوز نیست بهت کامل نشون میده
دوم این که اگه بخوای حرف درایو رو عوض کنی اونم در درایوهای primery ویندوزات میپرن چون فایل boot.ini تنظیماتش به هم میریزه که باید درستش کنی یعنی بری داخل اون شماره درایوی که از روی اون بوت میشه رو عوض کنی (1,2,3...) این اعداد شماره درایوی هستند که ویندوز از روی اونها بوت میشه
دوم اینکه قبل از همه این کارها از فایل NTDETECT.exe و ntldr یه کپی داشته باش چون بعضی جاها باید اون رو به
درایو اصلی ویندوز کپی کنی

AKBARPARS
30-07-2007, 04:28
اولین درایو همیشه باید Primary بزاری و روش کلیک راست کن گزینه Set Active یا System Drive را بزن اگه این گزینه رو داره.
دومین درایو Extended گذاشته و کل فضای باقی موند رو بهش میدی.
روی Extended راست کلیک کرده گزینه Create New Drive زده بقیه درایوارو رو Logical گذاشته و هر قدر که خواستی درایو بساز.