PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه چند تا سوال داشتم

rezapassword
12-07-2007, 09:14
یه چند تا سوال داشتم
سلام به تمامی عزیزان گفتم همهی سوالات رو یه جا بپرسم هم خودم را حتم هم شما دوستان خیلی سوال دارم
--وقتی که برنامه رو نوشتم چه جوری فیال اجرایی شو درست کنم و این فایل کجا میره

--چه جوری میتونم تو برنامم از یه دیالوگ دیگه استفاده کنم با چه کدی که وقتی روی یه دکمه کلیک شد اون دیالوگ باز بشه
---چه جوری میشه اسکرول بار عمودی گذاشت که کار کنه و کدش چیه
--وقتی از لینک استفاده میکنم چه کدی باید بزارم تا مرورگر رو باز کنه
--چه جوری میشه ایکون برنامه رو عوض کنم خودش یه ایکون میخود میزاره که سفیده میخوام عوضش کنم
--وقتی برنامه ساخته شد چه فایل هایی رو باید هم راه اون گذاشت که کار کنه چون وقتی برنامه رو میسازه 3 تا فایل هم داخلش هست
فعلا که سوالی ندا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رم تا بعد ممنون میشم جواب بدید

payam2200#
12-07-2007, 10:43
یه چند تا سوال داشتم
سلام به تمامی عزیزان گفتم همهی سوالات رو یه جا بپرسم هم خودم را حتم هم شما دوستان خیلی سوال دارم
--وقتی که برنامه رو نوشتم چه جوری فیال اجرایی شو درست کنم و این فایل کجا میره

--چه جوری میتونم تو برنامم از یه دیالوگ دیگه استفاده کنم با چه کدی که وقتی روی یه دکمه کلیک شد اون دیالوگ باز بشه
---چه جوری میشه اسکرول بار عمودی گذاشت که کار کنه و کدش چیه
--وقتی از لینک استفاده میکنم چه کدی باید بزارم تا مرورگر رو باز کنه
--چه جوری میشه ایکون برنامه رو عوض کنم خودش یه ایکون میخود میزاره که سفیده میخوام عوضش کنم
--وقتی برنامه ساخته شد چه فایل هایی رو باید هم راه اون گذاشت که کار کنه چون وقتی برنامه رو میسازه 3 تا فایل هم داخلش هست
فعلا که سوالی ندا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رم تا بعد ممنون میشم جواب بدید

جواب سوال اول : فایل اجرایی رو وقتی می خوایی درست کنی از شما آدرس می خوات برو به اون ادرسی که سیو کردی نگاه کن
جواب 2 : مثلا اگه اسم فرم باشه Form1 باید بنویسی Form1.show
جواب سوال 3: تو کامپوننت ها هست منوی سمت چپ اسمش هست VScroll1
جواب 4 : با شل گرفتن و با بعضی کامپوننت
جواب 5 : بر روی فرم کلیک کن و در قسمت خصوصیات قسمت Icon رو عوض کن
جوا ب 6 : اون فیلها رو که شما گفتین مربوط به برنامه های است که اجرایی اونا ساخته نشد باشد اگر فایل اجرایی ساخته شد فقط همون EXE لازمه

rezapassword
12-07-2007, 15:49
من که چیزی نفهمیدم میشه یکم باز تر توضیح بدید مخصوصا قسمت دیالوگ رو

rezapassword
12-07-2007, 18:23
کسی تو پی سی نیست

payam2200#
13-07-2007, 10:57
من که چیزی نفهمیدم میشه یکم باز تر توضیح بدید مخصوصا قسمت دیالوگ رو

توضیح بیشتر :
حالا ما فرض می کنیم که در پروپژه یمان دو تا فرم داریم FOrm1 فرم اول و Form2 l فرم دوم بر روی محیط فرم یک ، یک دکمه می زاریم به نام Commend1 حالا بر روی آن دکمه دو بار کلیک کرده و کد زیر را می نویسیم
Form2.show
حالا برنامه را اجرا می کنیم خواهیم دید که با کلیک بر روی دکمه فرم دو روئیت خواهد شد

rezapassword
13-07-2007, 15:54
توضیح بیشتر :
حالا ما فرض می کنیم که در پروپژه یمان دو تا فرم داریم FOrm1 فرم اول و Form2 l فرم دوم بر روی محیط فرم یک ، یک دکمه می زاریم به نام Commend1 حالا بر روی آن دکمه دو بار کلیک کرده و کد زیر را می نویسیم
Form2.show
حالا برنامه را اجرا می کنیم خواهیم دید که با کلیک بر روی دکمه فرم دو روئیت خواهد شد
این یکی رو متوجه شدم اما مشکل از اینه که قسمت اسکرول بار رو اگه همین جوری بزاری کار نمیکنه فکر کنم کد هم میخواد