PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک در مورد فرمت هارد.......

bejanyar
11-07-2007, 16:52
ببخشید دوستان!!
من می دونم این چیزی که می نویسم هیچ ربطی به اینجا نداره ...ولی خب هر چی فکر کردم دیدم انجمن گفت و گوی بهتری که افراد دانا تری توش باشن نمی تونم پیدا کنم اینو بپرسم....
سوال: من یه دوست دارم که چند روز پیش کامپوترش خطای صفحه ی آبی داد ه و ریست شده .... و دیگه هم ویندوز بالا نیومده .. . و اون تصمیم گرفته که از نو ویندوز نصب کنه ..... ولی وقتی می خواد درا یو c رو فرمت کنه کامپیوترش بی هیچ دلیلی این کار رو نمی کنه ( یعنی فرمت رو که شروع می کنه یه دفعه وسطش گیر می کنه و هیچ اتفاقی نمی افته و اون باید سیستمش رو ریست کنه!!)
من بهش گفتم که از نو fdisk کنه و لی میگه اطلاعات مهمی روی هاردش داره....
اگه کسی تا حالا هم چین مشکلی رو تجربه کرده لطفا کمک کنه .... چون این دوستم یکی از کسایی که قرار تو اداره سایت به من کمک کنه .....

F A R H A D
11-07-2007, 17:24
سیستم رو از داخل داس اسکن کن. اما به احتمال زیاد bad sector هست و با اسکن درست نمیشه.
اگر با اسکن نشد، باید fdisk کنی که اونم 50-50 هست

bejanyar
11-07-2007, 18:13
منظور از اسکن کردن هارد چیه و چه جوری می شه این کار رو کرد؟؟

Aminzikzak
11-07-2007, 19:11
منظور از اسکن کردن هارد چیه و چه جوری می شه این کار رو کرد؟؟

تویه داس مینویسی Scandisk

یعد تویه یه صفحه آبی برات اون درایو مورد نظر رو اسکن میکنه ...
چرا از پارتیشن مجیک استفاده نمیکنی؟

bejanyar
11-07-2007, 19:31
پارتیشن مجیک ویندوز می خواد ... کو ویندوز ؟؟
کامپوتر اصلا بالا نمی ره .....
جالبه ها !.. با fat32 فرمت می کنه و لی با ntfs نه....

ocz
11-07-2007, 19:46
دوست عزيز
صفحه ي Blue screen of death معمولا در اثر اشكالات سخت افزاري بويژه از ناحيه ي رم ممكن هست بروز پيدا كند،حتي گاهي از ناحيه ي ادوات متصل به پورت USB ...

فرمت نشدن درايو C هارد مورد نظر شما هم ممكن هست بر خلاف تصور،اصلا ربطي به خود هارد نداشته باشد...
بهترين كار اين هست كه از اين مطلب اطمينان حاصل كنيد.براي اين منظور پيشنهاد مي شود كه هارد را بر روي سيستم ديگري ببنديد و اقدام به فرمت درايو مورد نظر كنيد
اگر با اين كار،مشكل حل نشد و از آنجا كه نمي خواهيد هارد را F Disk كنيد در اين مرحله پيشنهاد مي شود پارتيشن مورد نظر را Delete و دوباره ايجاد كنيد .

ahsanx
12-07-2007, 05:50
پارتیشن مجیک ویندوز می خواد ... کو ویندوز ؟؟
کامپوتر اصلا بالا نمی ره .....
جالبه ها !.. با fat32 فرمت می کنه و لی با ntfs نه....

دوست عزیز پارتیشن مجیک تحت داس هم اجرا میشه . من یه سیدی گرفتم که 3 تا ایکس پی و یه پارتیشن مجیک هست که هم تو ویندوز و هم تحت داس اجرا میشه . موفق باشی