PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اين چيه ديگه؟

yashar
10-07-2007, 21:28
وقتي كامپيوتر رو روشن مي كنم بعد از 20 دقيقه هنگ مي كنه و من مجبور مي شم يا خاموش كنم يا ري استارت كنم ولي وقتي اين كار هارو انجام مي دم از كيس صداي بيب در مياد و هيچ چيزي نمايش داده نمي شه و من بايد
كابل برق رو در بيارم و دوباره وصل كنم و نيم ساعت صبر كنم و دوباره روشن كنم.مي شه بگيد مشكل چيه؟

robert
10-07-2007, 21:49
وقتي كامپيوتر رو روشن مي كنم بعد از 20 دقيقه هنگ مي كنه و من مجبور مي شم يا خاموش كنم يا ري استارت كنم ولي وقتي اين كار هارو انجام مي دم از كيس صداي بيب در مياد و هيچ چيزي نمايش داده نمي شه و من بايد
كابل برق رو در بيارم و دوباره وصل كنم و نيم ساعت صبر كنم و دوباره روشن كنم.مي شه بگيد مشكل چيه؟

گفتی که باید نیم ساعت صبر کنی دیگه درسته؟؟؟
احتمال فوق العاده زیاد !!! مشکل داغ شدن شدید یکی از قطعات (( خصوصا سی پی یو)) هست که همین داغ شدن آن باعث اختلال در سیستم پردازش و هنگ کردن سیستم میشه :41: :41:
به نظر من بهتره فن سی پی یو رو هم از طریق باز کردن درب کیس و هم از طریق مشاهده تعداد دور فن در دقیقه در set up سیستم چک بکنی ببینه اصلا فن کار میکنه و یا نه (( در set up سرعت معمولی چرخشش باید بین 2 تا 4 هزار دور در دقیقه باشه ))
ثانیا چک بکن ببین اون پایه مادر برد که فن به اون متصل میشه و گیره هاش محکم میشه از یه قسمت و یا شاید هم چند جا ترک نخورده و نشکسته باشه که در اینصورت باید دوازده تومن پول تعویض base سی پی یو بدهی :31:
اگر کیس شما گارانتی نداره (( که در اون صورته که میتونی درب کیس رو برداری )) بلافاصله از طریق تماس دستی دمای کارت گرافیک رو هم چک بکن.
اگر آنقدر داغ بود که نمیتونستی دستتو روش نگاه داری (( تقریبا شبیه اتو !!!!!)) اینهم میتونه دلیل دیگه ای برای هنگ کردن مخصوصا موقع اجرای بازی و عدم نمایش تصویر در روشن شدن مجدد سیستم باشه !!!
برو چک بکن بعد بیا جوابشو بده تا ببینیم علتش چی میتونه باشه :20:

بهنازی
10-07-2007, 22:25
به احتمال زیار از داغ کردن سی پی یو هستش فنها رو چک کن.

hoseinquest
10-07-2007, 22:52
من هم نظر دوستان رو تایید می کنم.

f-secure
10-07-2007, 23:05
خمير سيليكون CPU و GPU رو حتما عوض كن كارهايي رو هم كه گفتند انجام بده[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

yashar
11-07-2007, 10:36
دستتون درد نكنه ولي هيچ كدوم از اون هايي كه گفتيد نبود

mr saad
11-07-2007, 10:42
من هم با دوستان موافقم.
یک راه حل دیگر هم هست: فن cpu را روغن کاری کن
ضرری ندارد