PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ۲ گیگ از هاردم گم شده

GnuHDL
10-07-2007, 09:35
سلام دوستان
من توی شاخه C که ویندوزم توش نصبه ۲ گیگ از هاردم گم شده یعنی با جمع کردن سایز پوشه ها جور در نمیاد
من ویندوز رو با فرمت کردن کل پارتیشن C نصب کردم
پارتیشن حدود ۱۰ گیگه دقیق تر 9.74
اگه به عکسی چیزی نیاز بود بعدا میزرام چون شاید یه مشکل معمولی باشه و دوستان بتونن کمک کنن

Behroooz
10-07-2007, 11:22
با ÷ارتیشن مجیک فضای اختصاص نیافته رو درستش کن .

GnuHDL
10-07-2007, 22:40
بهروز جان فکر کنم اونو فرمت کردم واسه همین وقتی کلیک راست میکنم 9.75 نشون میده اگه پارتیشن نشده بود که مشکلی نداشتم مشکل من اینه که ویندوز اون ۲ گیگ رو خورده

ahsanx
11-07-2007, 04:44
دوست عزیز شما با یرنامه پارتیشن مجیک که دوستمون گفتن یه چک بکن شاید اون 2 گیگ جزء فضای آزاد باشه یا این حجم مربوط به فایلهای سوپر هایدن هست که در حالت معمولی دیده نمیشه و یا برای backup درایو هست که این هم جزء فایلهای سوپر هایدن هست .

بهنازی
11-07-2007, 09:12
بله شما باید هیدن وغیره رو هم در نظر بگیری.

GnuHDL
11-07-2007, 12:47
ممنون دوستان یه عکس بعدا میزارم
بازم ممنون
البته بازم بعدا راجع به همین superhidden ازتون میپرسم

GnuHDL
11-07-2007, 22:43
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

GnuHDL
11-07-2007, 22:48
اینم پارتیشن ماجیک من که چیزی ازش ندیدم همون ور نشون میده (کلا دل خوشی ازین نرم افزار ندارم خیلی بد فرمت میکنه ولی باز واسه شما نصبش کردم)
check disk رو هم انجام دادم (فکر نمیکنم خیلی ربط داشته باشه)
راجع به این super hidden هم یه راهنمائي بکنین والا من تا حالا اینو تجربه نکردم
اصلا منطقی هم نیست مگه اینکه ویندوز واسه virtual ram رزو کرده باشه که تا حالا یادم نمیاد به این خاطر ۲ گیگ حافظه رو اشغال کرده باشه پس این نیست.
خود ویندوز هم مگه بجز حدود ۲ گیگ شاخه windows و باز حدود ۲ گیگ program file با نصب تعدادی برنامه مگه چقدر دیگه جون داره؟

ahsanx
12-07-2007, 04:58
دوست عزیز فایلهای سوپر هایدن به فایلهای سیستمی و مهم گفته میشه که به صورت هایدن هستن ولی در حالت معمولی که فایلهای هایدن دیده

میشه , این فایلها قابل دیدن نیستن و برای دیدن اونها لازمه که در پنجره فولدر آپشن در زیر قسمتی که show و hide میکنید تیک مربع کنار گزینه

Hide protected operatng system files ( recommended ) را بردارید تا فایلهای سوپر هایدن که شامل فایلهای مهم سیستم و پوشه بک آپ و

غیره دیده شوند شاید حجمی که میگید این فایلها اشغال کرده باشن . در ضمن شما clinup هم انجام بده ضرری نداره و اگه بتونی با برنامه هایی مثل

Customizer XP و یا Registry Repair کار clinup رو انجام بدی بهتره البته برنامه های زیادی برای این کار هست . موفق باشی

ShirazITCo
12-07-2007, 21:53
من هم قبلا مشکل شما رو داشتم این میتونه چند علت داشته باشه:
1-برنامه هایی رو نصب کردید و فایل EXTRACT شده اون رو از فلدر Temp پاک نکردید که معمولا با diskcleanup حل میشه.
2-SystemRestore شما بخشی از حجم هارد شما رو گرفته.
3-فلدر های Hidden خود را هم چک کنید.

Behroooz
12-07-2007, 23:16
شايد virtual memory هستش .