PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمبود فضا در درایو ویندوز

Mhd 007
09-07-2007, 10:58
مشکلی که من پیدا کردم اینه که فضای زیادی از درایو ویندوزم بعد از دو الی سه ماه پر میشه و من با انکه تمام برنامه های پرحجم رو پاک میکنم و از Clean و tune up بازم با کمبود فضا مواجهم
درایو ویندوز در حدود 5 گیگ
ممنون می شم کمکم کنید

Hadi King
09-07-2007, 11:11
اين مسير رو برو و هر چي فايل توش هست پاك كن نگاه حجم بر نمي گرده...C:\WINDOWS\temp

بهنازی
09-07-2007, 11:33
شما فولدر های temp . Prefetchهر از چند گاهی خالی کن و همین طور temp فایلهای اینترنت رو.

Mhd 007
09-07-2007, 22:48
تمام این کار را رو هم انجام دادم ولی نشد

j0l6
09-07-2007, 23:14
خوب شما باید هارد بزرګتری تهیه کنین یا اینکه هارد رو به چندین پارتیشن تبدیل کنین بعد پارتیشن برنامه ها و فایل های تصویری رو از درایو ویندوز جدا کنین انیجوری کنترکل بهتری رو درایو ویندوز خواهین داشت ولی در کل مشکل شما با برنامه حل نمیشه هز کاری بکنین بیش از یکی دو ګیګ رو نمیتونین کم کنین که اون هم بعد از مدتی مثل اولش میشه
یه هارد دیګه اضاف کنین و خودتون رو راحت کنین

Mr.K2
09-07-2007, 23:35
سلام دوست عزیز

خب خالی کردن فولدر Prefetch بیشتر از 5 با 6 مگ حجم رو خالی نمیکنه .

و همینطور فولدر های Temp و Temporary Internet Files هم روی هم خیلی زور بزنه 100 مگ فضا خالی کنه که به درد نمیخوره !!!

البته همین ها هم خالی از لطف نیست

خب راه حل اساسی :

این نکته توی پرانتز به حساب بیارید ( خالی کردن فایل های پر حجم از My Documents )

شما باید یه کاری کنید که بدون احتیاج به فرمت کردن درایو و پارتیشن بندی مجدد حجم درایو ویندوز رو افزایش دهید.
حالا چگونه ؟؟؟

اینجوری:
اگر به عنوان مثال ویندوز شما در درایو C نصب است پس درایو بعدی شما باید D باشد.
شما باید تمام فضای درایو D رو خالی کنید ( یا روی Cd و یا کپی کنید در یک درایو دیگه ) و بعد با استفاده از یک نرم افزار قدرتمند نظیر Symantec Norton Partition Magic
قسمتی از فضای درایو D را به درایو C بچسبانید

این عمل مانند این است که شما قسمتی از درایو D را بریده و به C بچسبانید مثلا اگر درایو C شما 5 گیگ است شما میتوانید 5 گیگ هم از D بگیرید و فضای درایو C خود را به 10 گیگ افزایش دهید

اگر مشکلی بود امیدوارم که بتونم در خدمت باشم

بای

:5:

saviss
09-07-2007, 23:42
مشکلی که من پیدا کردم اینه که فضای زیادی از درایو ویندوزم بعد از دو الی سه ماه پر میشه و من با انکه تمام برنامه های پرحجم رو پاک میکنم و از Clean و tune up بازم با کمبود فضا مواجهم
درایو ویندوز در حدود 5 گیگ
ممنون می شم کمکم کنید

سلام دوست عزیز

خب خالی کردن فولدر Prefetch بیشتر از 5 با 6 مگ حجم رو خالی نمیکنه .

و همینطور فولدر های Temp و Temporary Internet Files هم روی هم خیلی زور بزنه 100 مگ فضا خالی کنه که به درد نمیخوره !!!

البته همین ها هم خالی از لطف نیست

خب راه حل اساسی :

این نکته توی پرانتز به حساب بیارید ( خالی کردن فایل های پر حجم از My Documents )

شما باید یه کاری کنید که بدون احتیاج به فرمت کردن درایو و پارتیشن بندی مجدد حجم درایو ویندوز رو افزایش دهید.
حالا چگونه ؟؟؟

اینجوری:
اگر به عنوان مثال ویندوز شما در درایو C نصب است پس درایو بعدی شما باید D باشد.
شما باید تمام فضای درایو D رو خالی کنید ( یا روی Cd و یا کپی کنید در یک درایو دیگه ) و بعد با استفاده از یک نرم افزار قدرتمند نظیر Symantec Norton Partition Magic
قسمتی از فضای درایو D را به درایو C بچسبانید

این عمل مانند این است که شما قسمتی از درایو D را بریده و به C بچسبانید مثلا اگر درایو C شما 5 گیگ است شما میتوانید 5 گیگ هم از D بگیرید و فضای درایو C خود را به 10 گیگ افزایش دهید

اگر مشکلی بود امیدوارم که بتونم در خدمت باشم

بای

:5:
راه حل خوبیه ...اما موقتیه...
دوست ما میگن بعداز یک مدت دوباره دچارهمون مشکل میشن...
مشکلشون آیا امکان نداره از سیستم ری استورباشه؟
شایدهم بهتره که مشخصات درایو ویندوزشون رو بنویسن...(حجم وغیره...)

Mr.K2
09-07-2007, 23:57
راه حل خوبیه ...اما موقتیه...
دوست ما میگن بعداز یک مدت دوباره دچارهمون مشکل میشن...
مشکلشون آیا امکان نداره از سیستم ری استورباشه؟
شایدهم بهتره که مشخصات درایو ویندوزشون رو بنویسن...(حجم وغیره...)

اما این که من گفتم که قابل برگشت نیست ( افزایش حجم درایو )

آره درسته مشخصات درایو ویندوز رو بزارن بهتره