PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شماره به فايل

icewallgroup
09-07-2007, 07:16
لطفا يكي كامل همراه مثال اين شماره هاي كه به فايلها در ورودي مي ديم (Free File) توضيح بده و چند مثال هم بزنه لطفا.در بار ساختار زير توضيحي بدهيد ابته مثال عملي بزنيد تئوري بلدم
open file name[for mode] [acces access][lock] as [#] file number [len=reclen] =tozih

_H2_
09-07-2007, 10:04
سلام
وقت توضیح کامل ندارم، امیدوارم دوستان دیگر توضیح بیشتری بدهند.
ولی عدد مذکور یک شناسه اختیازی است که فایل باز را مشخص میکند و شما خودتان هم میتوانید از اعداد دلخواه استفاده کنید، کثلاً فلان فایل را باز میکنید و نامش را میگذارید فابل 5!!!! بعد در دستورات ورودی و خروجی باید از این عدد 5 به عنوان شاخص آن فایل استفاده کنید.

امکان دارد در صورتی که تعداد فایلها و حجم کار با فایلها در برنامه تان زیاد باشد، مشکلات تداخل شاخص ها پیش آید و یادتان برود که الآن فایلی با شاخص 5 باز دارید و مجدداً دستور جدیدی برای باز کردن یک فایل با شاخص 5 صادر کنید!! تابع FreeFile همواره و به صورت تضمینی یک عدد جدید و خالی را که برای فایلها استفاده نمیشود، باز میگرداند.

crazytux3
12-07-2007, 07:21
بابا از اين تابع و مثلا باز كردن يك فايل چه جوري استفاده مي كنن با مثال

_H2_
12-07-2007, 09:53
سلام
آخه عزیز دل بابا یک کم جدید کار کنید تا ادم حال جواب دادن داشته باشه! آخه VB6 که برای سال 1998 بوده هم میشود زبان برنامه نویسی!!!!!! نه خداییش خودتان بگویید!!! اقفال شوید و متحول شوید و بیایید با VB8 کارکنید!! :21:
اتفاقاً یکی از بروبچ هم آموزش خوبی را در تالار Framework برای VB7 و VB8 شروع کرده!

بهرحال چشم، این هم نمونه کدی که فایلی را به صورت آرایه بایتی میخواند!( اما حالات دیگر و دستورات دیگر هم وجود دارد) که توضیح کاملش از حوسله من یکی خارج است:11:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

crazytux3
13-07-2007, 08:27
اول دستت درد نكنه دو م من هم مي خواهم بيا م vb8 را ياد بگيرم ولي آموزشي درست و حسابي براي برنامه نويسي اصلا انگار نيست كه از مقدماتي به متوسط و از ان به حرفه اي

_H2_
14-07-2007, 10:22
اول دستت درد نكنه دو م من هم مي خواهم بيا م vb8 را ياد بگيرم ولي آموزشي درست و حسابي براي برنامه نويسي اصلا انگار نيست كه از مقدماتي به متوسط و از ان به حرفه اي

اینهمه کتاب و تاپیک و مطلب وجود دارد!!! دانشگاهها که قربونش برم کشک کند! پس این جماعت جوانان VB.Net کار از کجا یادگرفته اند! از شکم مادرشان که.... !!!!