PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : وجود مشکل در زمینه Flash Disks!

Sadjad Sharifian
22-08-2005, 18:25
دوستان سلام! من چند وقت پیش یک Flash گرفتم 512 مگ و از مدل MicroVualt از شرکت سونی! حالا اشکال کار : که یه وقتایی یه چیزی مثلا از رو سیستم خودم روش کپی میکنم بعد که جای دیگه میخوام اطلاعاتم رو پس بگیرم پیغام میگیرم که فایل خرابه و قابل کپی کردن نیست!! با مثلا در مورد فایلهای تصویری(عکس) فایل با حجم کامل خودش وجود داره ولی وقتی مثلا با ACDSee بازش میکنم یه صفحه سفید فقط میبینم! درمورد Directory ها هم با یه Directory خالی مواجه میشم!! این موضوع فقط در مورد این یدونه Flash نیست! که من با 2 تا Flash دیگه هم یکی 2 گیگی (که در موردش الان صحبن میکنم) یکی هم یه 512 مگ سونی ولی به مدل دیگه عینا همین مشکل برام پیش اومده!!! به نظرتون از چی میتونه باشه؟! اصولا این Memory ها آیا BadSector یا یه همچین چیزایی براشون مفهومی داره؟! یا اینکه مشکل از کجاست پس آخه؟!

یه مشکل دیگه هم در این زمینه برای بوجود اومده : بعد از اینکه اون 512 مگیه اذیتم کرد رفتم یه 2 گیگی بازم Micro Vault ولی از این کوچولوها (رنگیا!) گرفتم!! که نه تنها مشکل اولیم حل نشد که الان بعد از تقریبا یکی دو هفته که عملا حتی نتونستم یکبار به درستی ازش استفاده کنم (به همون علت مذکور در بالا) که حالا وقتی کارت رو در پورت USB قرار میدم در ابتدا مشکلی وجود نداره و کارت رومیشناسه!! بعد که میخوام مثلا وارد درایو برم میگه که Insert The Card! یا یه همچین چیزایی با این مضمون که اصلا کارت داخل پورت وجود نداره ( در حالی که کارت قبلا شناخته شده!)
چی شده یعنی؟! بعد میدونم که اشکال از پورت دستگاه من هم نیست که چند جای مختلف امتحان کردم این دومی رو!!
بعد در ادامه هم میخوام بپرسم که اگه مشکلی موجود از خود کارت هستش آیا اصلا امکان تعمیر این کوچولوها وجود داره؟ و جایی رو برای تعمیر این قطعات سراغ دارید؟ سپاس.
یا علی.

Sadjad Sharifian
23-08-2005, 05:02
سلام! این دومین سوالی هستش که در مورد Fash Disks میپرسم و بیجواب میمونه!! ok! میشه پس لطفا دوستان سخت افزاری یه منبع(مرجع) در رابطه با این قطعه معرفی کنن لطفا؟! من خودم گشتم ولی متاسفانه چیز کارامدی دستگیرم نشد :(
جدی خیلی مهمه برام!!
مرسی از توجهتون!
یا علی.

Rashidahwazian
23-08-2005, 11:20
سلام. شما از WINXP استفاده مي كنيد؟ چون Winxp خودش flash disk رو بدون نصب driver مي شناسه اما ممكنه در مورد اين flash شما با توجه به اينكه هر دو مورد هم از يك مدل بوده اند اين طور نباشه. پس بهتره كه driver اون ها رو نصب كنيد شايد مشكل حل بشه.
يه مسيله ديگه كه فكر نمي كنم اشكال از اون باشه ولي امتحانش ضرر نداره. service pack 2 رو رو سيستمت نصب كن چون USB2 با service pack 2 راه مي افته.

يه مسيله ديگه كه به ذهنم مي رسه اينه كه شما از محيط هاي مغناطيسي زياد عبور مي كني يا مثلا از مترو زياد استفاده مي كنيد ؟ اينم ممكنه باعث خرابيه data بشه . (data نه flash)

Sadjad Sharifian
23-08-2005, 16:10
سلام دوست عزیز ..مرسی از جوابتون!! ولی آخه میدونین در مورد بخش آخر سوالم!! من قبلا مشکلی نداشتم و میتونستم از Flash استفاده کنم(البته با خرابی اطلاعات زیاد مواجه میشدم) ولی در مورد این Flash جدید 2 گیگیه یهو دیگه نمیتونم اصلا چیزی برش کپی کنم با برعکس...مادامی که اون یکی 512 مگیه که هر دو از نوع Micro Vault شرکت Sony هستند فقط با قیافه های متفاوت!! بخوبی کار میده(البت بازم با خرابی اطلاعات مواجهم!) !!
شما فرمودید میادین مغناطیسی باعث بروز اشکال در اطلاعات موجود در Flash میشن!! حالا در ادامه این سوال برام پیش اومد که چی ممکن هستش که باعث خرابی "خود" Flash بشه؟! ضربه...رطوبت...یا کلا چه چیزایی؟!
باز هم کلی بابت توجه و وقتی که صرف کردید سپاسگزارم!
یا علی.

HamidFULL
24-08-2005, 18:04
Sadjad Sharifian عزيز شما اونقدر نوشتيد که من گيج شدم! من فقط بگم که شما فلش هاتون رو با فرمت FAT
يک بار فرمت کنيد ببينيد درست ميشه يا نه اگه نشد مطرح کنيد و جاهای ديگه هم امتحان کنيد ببينيد سالم هست يا نه در ضمن اگه گارانتی داره اگه درست نشد يه سر به گارانتی بزنيد

Sadjad Sharifian
24-08-2005, 18:27
سلام...حمید جان بسیار ممنون بابت جواب!!
ولی رفیق اون فلش 2 گیگیه اصلا فرمت هم نمیشه :cry: .. میگه که Insert the disk!!
مادامی که عرض کردم حالا چند لحظه پیش اون Icon توی Notification Area(همون گوشه پایین سمت راست) اومده!! راستی گارانتی هم نداره نه!!
شما جایی رو سراغ ندارین که تعمیر کنن اینارو؟! اصلا قابل تعمیر هستن؟!
یا علی.
بازم مرسی :wink:

HamidFULL
24-08-2005, 18:44
Sadjad Sharifian جان در مورد تعمير از پاتال جان سؤال کن من الان حضور ذهن ندارم ولی يک بار با Ontrack EasyRecovery Professional v6.10.07 سيستم رو چک کن اگه شناخستش ميتونی فرمت اش کنی اگه نشد مطرح کن

patal
24-08-2005, 19:44
Sadjad Sharifian جون، سلام

والا مشكلت خيلي خاصه و بايد حضوري :shock: بررسي بشه، ولي من تا اونجاي كه بتونم كمكت مي كنم.

اولا ==> اگه قسمت [حافظه] ي يه flash memory خراب بشه كه ديگه تعمير نداره.
ولي اگه قسمت connector ش خراب بشه، قابل تعويض هست.

دوما ==> يه بار با FAT فرمت ش كن و بعد امتحان كن، ببين درست شده يا نه.

سوما ==> USB يه port از نوع Plug&Play ه و نتيجتا وقتي كه Windows كاملا load شده بايد flash memory رو وصل كني.

الان ديگه چيزي به ذهنم نمي رسه.

خوش باشي،
©م.م.©

Sadjad Sharifian
24-08-2005, 22:07
Sadjad Sharifian جان در مورد تعمير از پاتال جان سؤال کن من الان حضور ذهن ندارم ولی يک بار با Ontrack EasyRecovery Professional v6.10.07 سيستم رو چک کن اگه شناخستش ميتونی فرمت اش کنی اگه نشد مطرح کن
سلام..آقا من فرمایش شما رو انجام دادم و برنامه رو با حجم 34 مگ دانلود کردم!(واقعا مرسی از معرفی برنامه ..بیسار برنامه جالب و کارامدی هستش!) اینم لینک برای اون دسته از عزیزان که میخوان :[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ولی متاسفانه در ابتدا نمیدونستم که اصلا چه باید بکنم که خوب با کمی کنکاش به نتایجی رسیدم :
1- در قسمت Drive Tests که اصلا نمیشناخت درایو مورد نظر رو(درایو Flash Disk رو!)
2- منتها در قسمت Smart Tests که درایو رو شناخت بعد از انجام عملیت به این نتیجه رسید که در ذیل مشاهده میکنید! :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
منتها وقتی من طبق دستورالعمل خود برنامه قسمت Partition Test رو اجرا میکنم دومرتبه به مشکل بخش Drive Tests برمیخورم یعنی که درایو شناخته نمیشه! :cry:
در ضمن در قسمتهای مشابه از جمله Data Recovery>Format Recovery هم درایو متاسفانه شناخته نمیشه! :?
بازم ممنونم از وقتی که صرف میکنید!
موفق باشید!

patal
24-08-2005, 22:14
سوما ==> يه بار با FAT فرمت ش كن و بعد امتحان كن، ببين درست شده يا نه.

Sadjad Sharifian
24-08-2005, 22:18
Sadjad Sharifian جون، سلام
سلام...خیلی مخلصم عمو Patal!

والا مشكلت خيلي خاصه و بايد حضوري :shock: بررسي بشه، ولي من تا اونجاي كه بتونم كمكت مي كنم.

پاتال جون هر موقع که دستور بدی من خدمتت میرسم

اولا ==> اگه قسمت [حافظه] ي يه flash memory خراب بشه كه ديگه تعمير نداره.
ولي اگه قسمت connector ش خراب بشه، قابل تعويض هست.
من از کجا باید بفهمم که مشکل کجاست؟!؟!

[/b]
دوما ==> يه بار با FAT فرمت ش كن و بعد امتحان كن، ببين درست شده يا نه.
اصلا دیگه نمیشه Formatش کرد ... اصلا کارت رو نمیشناسه!! تو پست بعدیم یه عکس میفرستم که گویای همه چی هست!

سوما ==> USB يه port از نوع Plug&Play ه و نتيجتا وقتي كه Windows كاملا load شده بايد flash memory رو وصل كني.
باز هم متاسفانه و از روی بی اطلاعی چند بار پیش اومده که کارت تو دستگاه بوده و کامپیوتر هم خاموش بوده و بعد هم بدون اینکه کارت رو بیرون بکشم دستگاه رو روشنش کردم!! که احتمالا طبق فرمایش شما مزید بر علت شده ..نه؟!

الان ديگه چيزي به ذهنم نمي رسه.

خوش باشي،
©م.م.© :oops: :oops:
آقا دمت گرم..مرسی که وقت گذاشتی....خیلی لطف کردی...خدا از بزرگی کمت نکنه :oops: :oops:
یا علی مدد

Sadjad Sharifian
24-08-2005, 22:26
سلام...آقا این عکسرو بی زحمت نگاه کنید!! اصلا با عقل جور در نمیاد آخه! :cry:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فلشی که به سمت پایین هستش داره اون فلش سبزه که Safely Remove Hardware میکنیم باهاش رو نشون میده! فلش سمت چپی هم که داره خود درایو رو توی My Computer نشون میده!! اون Message Box اون وسط هم داره میزته زیره همه کاسه کوزه ها و میگه که اصلا هیچی در کار نیست!! :cry: :cry:
چرا آخه؟!
راستی توجه دارید که اون Message Box موقعی که میخواستم درایو رو Format کنم اومده!!
آقا بازم مرسی از همه که سعی دارین کمکم کنید Kiss Kiss!
یا علی مدد!

Sadjad Sharifian
24-08-2005, 23:02
سوما ==> يه بار با FAT فرمت ش كن و بعد امتحان كن، ببين درست شده يا نه.
راستی پاتال برای این 2 گیگیه که هنوز به جایی نرسیدیم...ولی اون یکی کوچولویه 512 مگی رو باید با FAT12 یا FAT16 یا FAT32(که نه!) Format کنم؟! 12 یا16؟! :!: :!:
مرسی. یا علی :wink:

saghy
25-08-2005, 01:40
سلام
سجاد جان طبق گفته حميد بهترين جا برا تعمير همون گارانتي هست اول از همه بفرست برا گارانتي .
دوم اينكه شما تا جايي كه من متوجه شدم با دستگاه خودت به اين مشكل خوردي ... بيشترين احتمال را من در سخت افزار شما ميبينم . آيا سيستم هاي يو اس بي ديگري تا حال به سيستمت وصل كردي و بدون مشكل بودن ؟ بعضي وقتها تنظيمات ولتاژ يو اس بي يا يو اس بي هاي كابلي كيس باعث خرابي قطعات ميشن . به نظر من براي اينكه خاطر جمع بشي اول از گارانتي استفاده كن بعد بدون اينكه به سيستمت وصل كني با سيستم ديگه چند وقت باهاش كار كن اگر ايراد نداشت سخت افزار سيستمت رو چك كن.

Sadjad Sharifian
25-08-2005, 01:49
سلام
سجاد جان طبق گفته حميد بهترين جا برا تعمير همون گارانتي هست اول از همه بفرست برا گارانتي .
دوم اينكه شما تا جايي كه من متوجه شدم با دستگاه خودت به اين مشكل خوردي ... بيشترين احتمال را من در سخت افزار شما ميبينم . آيا سيستم هاي يو اس بي ديگري تا حال به سيستمت وصل كردي و بدون مشكل بودن ؟ بعضي وقتها تنظيمات ولتاژ يو اس بي يا يو اس بي هاي كابلي كيس باعث خرابي قطعات ميشن . به نظر من براي اينكه خاطر جمع بشي اول از گارانتي استفاده كن بعد بدون اينكه به سيستمت وصل كني با سيستم ديگه چند وقت باهاش كار كن اگر ايراد نداشت سخت افزار سيستمت رو چك كن.
حضرت Saghy سلام! ممنونم از جوابتون!! ولی عرض کردم متاسفانه گارانتی نداره قطعم!! و همینطور این مشکل باز هم متاسفانه روی 3 تا PC مختلف تکرار شده! :cry: دیگه واقعا قد نمیده فکرم که چیکار باید بکنم!! منتها هنوزم مصرم که بدونم آیا جایی برای تعمیر این قبیل قطعات وجود نداره؟!
مرسی.

Rashidahwazian
25-08-2005, 15:01
سلام
به نظر نمياد كه flash شما سوخته باشه چون مي شنسدش ولي توش نمي ره. اين جور اشكالات در مورد Floppy ها زياد پيش مي اومد. من حقيقتش درست يادم نيست ولي فكر كنم يه سكتور خاصي از floppy خراب مي شد كه اين error رو ميداد و با فرمت هم حل مي شد (البته شما كه نمي توني فرمت كني .) .

saghy نوشته:

بعضي وقتها تنظيمات ولتاژ يو اس بي يا يو اس بي هاي كابلي كيس باعث خرابي قطعات ميشن . به نظر من براي اينكه خاطر جمع بشي اول از گارانتي استفاده كن بعد بدون اينكه به سيستمت وصل كني با سيستم ديگه چند وقت باهاش كار كن اگر ايراد نداشت سخت افزار سيستمت رو چك كن.

من فكر نمي كنم اين مشكل باشه چون معمولا اين مشكل باعث سوختن flash ميشه ( موردش رو ديدم) اما به نظز نمي رسه flash شما سوخته باشه چون مي شناسدش.
اگر چيزه ديگه اي به ذهنم رسيد مي گم.

Sadjad Sharifian
25-08-2005, 15:32
جریان از این قراره: من تو خونه Flash رو Format کردم و روش تا خرخره( 1.5 گیگ) چیز پر کردم!! بعدش با خودم بردمش موسسه(کلاس کامپیوتر :lol: ) بعد اونجا رو سیستمها امتحان کردیم و دیدیم محتویاتش رو (گرچه یه سری از اطلاعات خراب شده بود و مثلا یه سری فولدرا خالی بود که فکر کنم چون کنار موبایلم بوده تو جیبم اینطوری شده) بعد دادمش به یکی از دوستام که ببره خونه و از چیزای توش استفاده کنه که تا رسیده بود رفته بود براش که این بلا سرش اومد...ما اول فکر کردیم که شاید پورت USB اون بابا مشکل داره...منتها بعدا دیدیم که خیر...این مشکلمون همه جا (موسسه و سیستم من) داره تکرار میشه!!
چیزه دیگه مثل ضربه هم میتونه باعث این نوع خرابی Flashها بشه؟! (البته مطمئن نیستم که ضربه خورده باشه!!)
آقا بازم ممنون از جواب...اگه نتیجه جدیدی گرفتین بی نصیب نذارین مارو :wink:
یا علی.
راستی Rashidahwazian جان مرسی از توجهتون...حتما منتظر فرمایشات بعدیتون میمونم.

HamidFULL
26-08-2005, 15:04
Sadjad Sharifian جان به نظر من ديگه اين حتماً بايد بره تعمير گاه با حرف درست نميشه
در مورد تعميرگاه هم وليعصر از اين چيز ها زياد هست که درست کنن
در مورد Format هم بگم اکثراً با FAT کار ميکنن البته بعضی ها هم با FAT و FAT32 کار ميکنن و مشکلی ندارن

Sadjad Sharifian
26-08-2005, 17:25
HamidFULL جان.saghy عزیز..جناب Rashidahwazian...و patal جون....از لطف همتون بینهایت ممنونم...واقعا از این تاپیک هم کلی چیز یاد گرفتم و هم اینکه مطمئنم که دیگه نا خودآگاه لااقل باعث خرابی هیچ Flashdiskای نخواهم شد!! واقعا باید آفرین گفت به این همه بچه های باسوادی که اصلا یه ذره هم تو کمک کردن به رفیقاشون(اگه قابل بدونین) دریغ نمیکنن...
دم همتون گرم!
یا علی.

patal
26-08-2005, 18:49
Sadjad Sharifian جان، سلام

1 ==> شما Quick Format مي كني يا Full Format ؟
2 ==> توي catalog ش گفته كه با چه FAT ي format بشه؟
3 ==> Windows ت چيه؟

خوش باشي،
©م.م.©

Sadjad Sharifian
27-08-2005, 00:00
Sadjad Sharifian جان، سلام

1 ==> شما Quick Format مي كني يا Full Format ؟
2 ==> توي catalog ش گفته كه با چه FAT ي format بشه؟
3 ==> Windows ت چيه؟

خوش باشي،
©م.م.©
سلام...خیلی مخلصم Patal جون!
من الان که اصلا نمیتونم وارد محیط Formatting بشم که بخوام در مورد نوع Format تصمیم بگیرم! ولی قبلا همیشه Full Format میکردم!
در مورد Catalog راستشو بخوای من اصلا کاتالوگ این قطعه رو ندیدم تا حالا!! آخه کسی بهم تقریبا کادو دادتش!!

ویندوزم هم XP از نوع 1st Service Pack هستش!
بازم ممنونم بابت توجهت..
یا علی.

Rashidahwazian
27-08-2005, 15:14
سلام.Sadjad Sharifian عزيز شما srvice pack 2 رو نصب كن . البته من مطمين نيستم اثر كنه ولي شايد چون USB2 فقط با sp2كار خواهد كرد. البته اين مساله قاعدتا فقط بايد روي سرعت اثر بذاره نه كاركرد اما امتحانش ضرر نداره.
حتما اين كار رو بكنيد.

Sadjad Sharifian
29-08-2005, 12:58
سلام...آقا روی ویندوز 2000 و همینطور ServicePack 2 هم امتحان کردم...توفیری نداشت متاسفانه! :cry:

patal
29-08-2005, 15:23
Sadjad Sharifian جان, ديگه بايد به اين نتيجه رسيد كه خرابن. :(

Rashidahwazian
29-08-2005, 15:26
متاسفانه اين طور به نظر مي رسه. حالا تعميرگاه بردنشون ضرر نداره.

Mehdi_Best
29-08-2005, 18:34
سجاد جان سلام
اساتيد سخت افزار مثل حميد جان و ساقي عزيز و پاتال جون گفتني ها رو گفتند. اما من قبل از اينكه اين تاپيك رو بزني يه نكته رو بهت تلفني گفتم. نمي دونم انجام دادي يا نه؟
گفتم معمولا اين مموري ها رو بايد با سي دي خودش فرمت كني. البته خيلي در اين مورد وارد نيستم اما به نظر من با سي دي خودش يك بار فرمت كن احتمالا يه جورايي درست بشه.

Sadjad Sharifian
29-08-2005, 23:57
سلام...من بازم از همه دوستانی که ارزش قائل شدند و جواب فرمودند واقعا ممنونم!! درسته که Flash خودم درست نشد ولی کلی چیزای جدیدی یاد گرفتم که با هیچی عوضشون نخواهم کرد..
دم همتون گرم بچه ها!
خدمت سرور خودم آقا مهدی عزیز هم عرض کنم که بله فرمودید شما!! ولی من در همین چند پست بالاتر اشاره کردم که متاسفانه به سیدی Original خودش دسترسی ندارم!!
بازم هم همه ممنونم که توجه فرمودند..
یا علی مدد.