PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ترميم ويندوز؟؟؟

p30time
08-07-2007, 01:27
با سلام....

مدتيه كه اخطار Apilaction error زياد در كامپيوترم ظاهر ميشه و يك آدرس از مموري ميده!
به من گفتن به احتمال زياد از ويندوزت است! حالا مي خواستم بدونم:

1- آيا اين ارور از ويندوزه يا چيز ديگه اي ؟

2- آيا برنامه اي است كه بدون هيچ تغييري در ويندوز فايل هاي جديد رو جانشين فايلهاي خراب كنه ( از روي سي دي ويندوز!) چون من خيلي نرم افزار ريختم و حال ندارم دوباره همه رو نصب كنم!

با تشكر از شما
( اگر لازم بود بگيد تا يك عكس از Error بذارم!)

j0l6
08-07-2007, 02:48
سلام
خوب صد در صد واسه اینکه دوستان بدونن مشکل از چیه باید اون ارور رو ببینن به هر حال واسه اینکه پستمون مفید بوده باشه طریقه repair ویندوز رو می نویسم امیدوارم به دردت بخوره
با استفاده از سی دی خود ویندوز می تونی ویندوز رو repair کنی
یه سی دی bootable رو بزار داخل سی دی رم و سیستم رو ریستارت کن تا سیستم از رو سی دی بوت بشه بعد از چند دقیقه یه صفحه ی ابی میاد که باید اینتر رو بزنی بعد یه صفحه دیګه میاد که f8 رو میزنی و صفحه ی بعدش ازت می پرسه می خوای ویندوز نصب کنی یا repair کنی که شما R یعنی repair رو میزنی ( در بعضی ویندوز های دستکاری شده ګزینه repair رو ممکنه حذف کرده باشن )
بعد مراحل تعمیر ویندوز که شبیه نصب ویندوز هست انجام میشه و فایل های original ویندوز جایګزین فایل های خراب میشه
موفق باشی

p30time
08-07-2007, 04:15
سلام پيمان جان!

1- من اون سي دي اي رو كه ويندوز رو باهاش نصب كردم ندارم ولي سي دي خودم هم SP2 است!

2- با اين روش repair هيچ تغييري در درايور ها و نرم افزار هاي نصب شده و ... پيش نمياد؟

با تشكر از شما

j0l6
08-07-2007, 05:28
سلام
اګه ویندوزی که نصب داری هم sp2 هست با همون سی دی که داری هم مشکلی پيش نمیاد
در مورد تغییر در نرم افزاری های نصب شده خیر همه ی نرم افزار هایی که قبلا نصب کردین باقی می مونن و مشکلی باهاشون نخواهی داشت
موفق باشی

p30time
08-07-2007, 20:11
خيلي ممنون!
حالا نرم افزار ديگه اي سراغ نداريد براي اين كار؟!
( اين راه رو هم امتحان مي كنم و جواب رو مي ذارم )

pillx
08-07-2007, 20:20
رپیر جواب نمیده...یا سیستم ریستور یا زدن قید ویندوز ... و نصب دوباره آن
باز هم میگم رپیر به درد نمیخوره امتحان کنید متوجه میشوید

golmohammadi
09-07-2007, 00:22
يك راه ديگري هم وجود دارد
امتحان كن اگر كار كرد كه هيچي اما اگه نكرد بايد ويندوز عوض كني :

در مواردی که به عملکرد سيستم خود اطمينان نداريد يا برای اطمينان از صحت عملکرد فايلهای ويندوز XP مانند IE و جايگزينی فايلهای اصلی به جای فايلهای احتمالی معيوب ، نيازی به فرمت و نصب مجدد سيستم عامل XP نداريد و اگر ديسک سيستم عامل ويندوز XP را داريد به ترتيب زير عمل کنيد:

۱- از منوی Start گزينه Run را انتخاب کنيد.
۲- در کادر Open دستور sfc /scannow را تايپ کنيد ( قبل از / حتما بايد فاصله باشد).
۳- کادری ظاهر می شود که از شما ميخواهد ديسک سيستم عامل را در درايو قرار دهيد تا بتواند فايلهای اصلی را جايگزين فايلهای معيوب نمايد.

حالا ميكم اگه زورت مياد ويندوز عوض كني خوب يه راه حلي هست كه ويندوز را با تمامي برنامه هاي نصب شده و تنظيماتش در عرض 3 دقيقه نصب ميكني

p30time
09-07-2007, 21:14
سلام...

1- راهي كه شما گفتيد رو قبلا در كليك خونده بودم! ولي بدبختي اينه كه سي دي اي كه با اون ويندوز رو نصب كردم ندارم و با اين سي دي هم جواب نميده و ميگه لطفا سي دي بذاريد!

2- راه دوم رو لطفا توضيح بديد ( 3 دقيقه اي) چون اصلا حال و حوصله ويندوز عوض كردن و نصب دوباره درايور ها و نصب دوباره نرم افزار ها رو ندارم!

با تشكر

j0l6
09-07-2007, 22:33
- راه دوم رو لطفا توضيح بديد ( 3 دقيقه اي) چون اصلا حال و حوصله ويندوز عوض كردن و نصب دوباره درايور ها و نصب دوباره نرم افزار ها رو ندارم!
فک نکنم اون روش به کار شما بیاد
اون اینکه از روش ( سه دقیقه ای ) استفاده کنی باید قبلش ( هنګامی که ویندوزت سالم هست و برنامه ها رو نصب کردی ) یه ایمیج از ویندوزت بګیری تا وقتی خراب شد مثل الان بتونی اون ایمیج رو در سه دقیقه برشګردونی
ولی خوب از اونجایی که شما از ویندوز سالم ایمیج نګرفتی نمی تونی به اون روش عمل کنی
اون روش repair رو امتحان کردین؟ اګه مشکل از ویندوز باشه با اون روش درست میشه اګه نشد مشکل شما با نرم افزار هایی هست که نصبش کردین

SAJAD DP
10-07-2007, 10:05
سلام
دوستان منم تقريبا همين مشكل دارم البته فقط در ويندوز MRT اينجور هست :
براي نصب بعضي از برنامه ها و بازيها ارور مي ده فايل shell.dll شما خراب هست .
از طريق repair با يك سي دي ديگه امتحان كردم ( با سي دي خودش كه فرقي نمي كنه ) ولي فرقي نكرد.
لطفا كمك كنيد

golmohammadi
10-07-2007, 11:42
بيشتر راههاي پيشنهاد شده به درد شما نخواهد خورد
چون CD اصلي را نداريد
شما بايد ويندوز جديد نصب كنيد
يك ويندوز خوب انتخاب كن
بعد همه برنامه هاي مورد نيازت را نصب كن
سپس همه تنظيمات شخصي خودت را وارد كن
بعد با برنامه هاي Bakup or Image گيري يك ايميج از درايو C كه ويندوز نصب شده بگير
تا بعدا كه مشكلي در ويندوز وجود آمد مثل اكنون دچار دردسر نشوي
دو تا برنامه قوي معرفي ميكنم
Norton Ghost
DRIVE to IMAGE
برنامه اولي خيلي مشهور هست و همه ميشناسند
برنامه دومي بنابه دلايلي خودم ترجيح ميدهم
فكر نيمكنم برنامه هاي فوق نياز به آموزش خاصي داشته باشند
و در صورتي كه با مشكل مواجه شدي در اين تاپيك هم ميتونه به خواسته هات برسي
فقط يادت باشه CD كه ميخري Bootable باشه
موفق باشي

p30time
17-07-2007, 01:42
با تشكر از دوستان عزيز ....
حالا روش ها رو امتحان مي كنم بعدا نتيجه رو مي ذارم!

MILIN3M
17-07-2007, 02:38
بچه ها این ویندوز منم هی قفل میکنه مثلا فوتوشاب کار میکنم 1 دقیقه یه بار برنامه قفل میکنه اول گفتم شاید فوتوشابب ایراد داره پاک کردم دو باره ریختم ولی قفل میکنه با برنامه های دیگه هم همینطوره حتی با پنجره اینترنت اکسپپلوررم قفل میکنه یعنی نه موسش تکون میخوره نه چیزی مشکل چیه؟؟؟

Jalal
17-07-2007, 11:03
بچه ها این ویندوز منم هی قفل میکنه مثلا فوتوشاب کار میکنم 1 دقیقه یه بار برنامه قفل میکنه اول گفتم شاید فوتوشابب ایراد داره پاک کردم دو باره ریختم ولی قفل میکنه با برنامه های دیگه هم همینطوره حتی با پنجره اینترنت اکسپپلوررم قفل میکنه یعنی نه موسش تکون میخوره نه چیزی مشکل چیه؟؟؟

خوب دوست عزیز این سوال که ربطی به این بحث نداشت

میتونستی یه تاپیک جدا بزنی

برو تو ستاپ سیستم نگاه کن ببین درجه حرارت سی پی یو رو چنده باید روی 40 و 45 باشه بیشتر از این باشه

سیستم قفل میکنه

:46:

MILIN3M
17-07-2007, 12:30
خوب دوست عزیز این سوال که ربطی به این بحث نداشت

میتونستی یه تاپیک جدا بزنی

برو تو ستاپ سیستم نگاه کن ببین درجه حرارت سی پی یو رو چنده باید روی 40 و 45 باشه بیشتر از این باشه

سیستم قفل میکنه

:46:

چرا ربطی نداره؟؟؟ ترمیم ویندوز !!!!!!!!
منم ویندوزم قاط قاط گفتم دوستان شاید بلدند یه راهکاری پیشنهاد کنن
در ضمن سیستم قفل نمیکنه ویندوزه ... اخه چون بیشترمواقه پنجره ها قاط میزنن سفید میشن(not responding( میزنه موسم کار میکنه ولی اینجوری میشه هی

Jalal
17-07-2007, 12:34
چرا ربطی نداره؟؟؟ ترمیم ویندوز !!!!!!!!
منم ویندوزم قاط قاط گفتم دوستان شاید بلدند یه راهکاری پیشنهاد کنن
در ضمن سیستم قفل نمیکنه ویندوزه ... اخه چون بیشترمواقه پنجره ها قاط میزنن سفید میشن(not responding( میزنه موسم کار میکنه ولی اینجوری میشه هی

دوست عزیز منظور از سیستم همون ویندوز بوده:27:

MILIN3M
17-07-2007, 12:58
anyway کسی اگه میتونه کمکم کنه ویندوزو نباید عوض کنم

p30time
17-07-2007, 20:17
با سلام!
من با اين نرم افزار ها تونستم ويندوزم رو در حدود 6 ماه بدون اشكال نگه دارم ولي الان كمي مشكل دار شده:
Nod32 + Spyware doctor + TuneUp Utilities + XoftSpySE + Registry Mechanic

البته همشون با آخرين آپديت!
شما هم امتحان كنيد... خيلي توپ ميشه! ( فقط كمي از سرعت كاسته مي شه! )