PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : با کلی دنگ و فنگ اپدیت کردم اما.....

mostafa_khan
07-07-2007, 16:56
سلام چون واسم ضروری و مهمه تاپیک می زنم....ببخشید:13:
بلاخره بعد چندین ساعت تلاش با دایل اپ تونستم با موفقیت گوشیمو اپدیت کنم....اما.......
نمی فهمم چرا واسم insert correct sim card می ده:41: :41: :41: :41:

مگه قرار نشد چه با اپدیت یا فلش سریال اصل شد دیگه مشکلی نباشه و تو شبکه راحت فعال شه؟....پس چی شد؟
ای خداااااااااا

خوب اگه با اپدیت اینجوری کنه با فلشم حتما همین جوری می شه دیگه
نظرتون چیه؟
چرا اینجوری شده؟:13: :13: :19: :19: :19: :19:

R@R#M@N
07-07-2007, 17:24
سلام مصطفی جان
اونجوری که من فهمیدم اول باید گوشیتو با باکس فلش میکردی تا سریال اصلی باشه و بعد گوشیتو هک یا آپدیت میکردی

corey taylor
07-07-2007, 17:43
دوست عزیز گوشیت قفل شبکه داره

باید گوشیتو انلاک کنی

با باکس setool

اگه تهرانی ببر علاالدین زیادم هزینه نداره

mostafa_khan
07-07-2007, 18:35
سلام مصطفی جان
اونجوری که من فهمیدم اول باید گوشیتو با باکس فلش میکردی تا سریال اصلی باشه و بعد گوشیتو هک یا آپدیت میکردی
چه وضع مسخره ایی:2:

دوست عزیز گوشیت قفل شبکه داره

باید گوشیتو انلاک کنی

با باکس setool

اگه تهرانی ببر علاالدین زیادم هزینه نداره

ای کاش بیشتر توضیح می دادی.......یهنی چارش فقط باکس setool هست؟باکسای دیگه جواب نمی دن!!!!؟

aloalexa
07-07-2007, 19:09
عجب وضعیتی شده ها میگم برم مخابرات ببینم چند میگیرن ولی چندوقتی بی حوصله شدم شاید رفتیم و ریجستر مخابرات کردیم پول را به مخابرات بدهیم حالشو ببرن

mostafa_khan
07-07-2007, 19:44
اقا بردمش بیرون...گفتم نمی خوام فول فلش بشه...فقط انلوک شه بیاد تو شبکه ...بازم 3 تومن گرفت...زیاد نگرفته؟
بعدشم ببینم الان دیگه گوشیم مشکلی نداره که؟می تونم هر بلایی خواستم سرش بیارم؟الان می تونم با فار کار کنم؟دیگه کار با فار ریسکی نداره که داره؟
و اینکه اپدیت مگه ورزن نرم افزار رو ارتقا نمی ده؟الان که نگاه می کنم ورزن فریمور ام همون قبلی هست....پس 4 ساعت خودمو کشتم اپدیت کردم نتیجش اخر چی شد؟:41:

عجیبا غریبا:41:

aloalexa
07-07-2007, 22:01
اقا بردمش بیرون...گفتم نمی خوام فول فلش بشه...فقط انلوک شه بیاد تو شبکه ...بازم 3 تومن گرفت...زیاد نگرفته؟
بعدشم ببینم الان دیگه گوشیم مشکلی نداره که؟می تونم هر بلایی خواستم سرش بیارم؟الان می تونم با فار کار کنم؟دیگه کار با فار ریسکی نداره که داره؟
و اینکه اپدیت مگه ورزن نرم افزار رو ارتقا نمی ده؟الان که نگاه می کنم ورزن فریمور ام همون قبلی هست....پس 4 ساعت خودمو کشتم اپدیت کردم نتیجش اخر چی شد؟:41:

عجیبا غریبا:41:
از همه ی این ها که گفتی فکر کنم همون جا که بردیش احتمالا حالا یا فول فلش کرده یا هرچی دیگه همون باعث شده گوشیت برگرده به فریموری که طرف داشته

اگه مشکلی برات پیش نیاد با یه آپدیت دیگه ورژن نرم افزاری گوشیتون ارتقاء پیدا کنه

mostafa_khan
07-07-2007, 22:05
از همه ی این ها که گفتی فکر کنم همون جا که بردیش احتمالا حالا یا فول فلش کرده یا هرچی دیگه همون باعث شده گوشیت برگرده به فریموری که طرف داشته

اگه مشکلی برات پیش نیاد با یه آپدیت دیگه ورژن نرم افزاری گوشیتون ارتقاء پیدا کنه

یه اپدیت دیگه؟نههههههههههههه:37: :45: :42: :9: :9: :9:

mostafa_khan
07-07-2007, 22:07

پستم چرا 2 تا شد؟خوبین دیگه!!!

aloalexa
07-07-2007, 22:22
یه اپدیت دیگه؟نههههههههههههه:37: :45: :42: :9: :9: :9:

مطمئن مطمئن نیستم آخه یه بار فلش لازم شدم البته بعد از آپدیت کردن وقتی طرف گوشیم رو با باکس فلش کرد و بهم داد دیدم هرچی تلاش کرده بودم شده کشک ای کاش میشد کشک شد ... :41:

mostafa_khan
07-07-2007, 22:37
مطمئن مطمئن نیستم آخه یه بار فلش لازم شدم البته بعد از آپدیت کردن وقتی طرف گوشیم رو با باکس فلش کرد و بهم داد دیدم هرچی تلاش کرده بودم شده کشک ای کاش میشد کشک شد ... :41:

حالا یه چیز جالب بگم براتون... تو همین مدت کم بازم اپدیت کردم:8: :8: .....
اولا فهمیدم دیگه شکلی نیست و حل حله:20:
بعدشم تمامیه مراحل 3 سوت میرفت..اون مرحله ی دانلود سافتوار....10 ثانیه هم نکشید:46: ...اینم به این خاطر اینه که یه بار قبلا اپدیت کردم...واسه همین مراحل تو 20 دقیقه کمتر تموم شد...در حالی که ظهری نزدیک 3 ساعت طول کشیده بود:13:
اما بازم ورزن عوض نشده:18: ...هنوز اینه:R4EA031:19: :19:
واقعا دیگه نمی دونم...یعنی چی

دوستان حالا می خوام گوشیمو فلش کنم...دیگه پس مشکلی نیست؟:20:

Farbod_h
07-07-2007, 22:52
الان شماره سریل گوشی با جعبه یکی شده؟

mostafa_khan
07-07-2007, 23:21
الان شماره سریل گوشی با جعبه یکی شده؟

خوب طبیعتا وقتی که بعد اپدیت دیگه مشکلی پیش نیومده یعنی اینکه یکی شدن دیگه:46:

کسی نبود جواب سوال من و بده؟...........3سال بعد......................:19: :19: :19:

mostafa_khan
07-07-2007, 23:51
برای فلش کردن چه چیزایی لازمه؟من کل برنامه هایی که دارم اینهاست اگه چیزی کم دارم بگین تا قبل اینکه شروع کنم چیزی کم نباشه:
davinci team logger 18.1
که من هیچ وقت با این برنامه نتونستم کار کنم و ارزوی یه بار log گرفتن به دلم مونده:41:

اینکه مثلا تا کی دکمه ی سی رو باید نگه دارم..شده تا 5 دقیقه هم نگه داشتم هیچ توفیقی نکرده که نکرده:13:
phone xs2.1 alpha 6
این ورزن مناسبه؟یا باید از ورزن دیگه ایی استفاده بشه:3:
sefp
usb.flash.rar
xs++
far managerنمی دونم ورزنش چنده!!
w810_r4e001_fs_america_2_red49.rar

W810_R4EK001_MAIN_GENERIC_HN_RED49

مثلا یه مطالبی رو خوندم هنوز نمی دونم این فایل costumization چیه:23:
کلا هر چی کم دارم بی زحمت اسم ببرین تا اونها رو هم بگیرم و با دست پر اموزش ها رو شروع کنم به یادگیری:33: :7: :6:

iman_s
08-07-2007, 00:41
برای فلش کردن به نرم افزار XS++ نیاز هست.
همچنین فایلهای فلش که عبارتند از FS و Main و Customize.
بعد از خاموش کردن گوشی و درآورن سیم کارت و مموری دکمه C رو نگه میداریم و گوشی رو وصل می کنیم تا نرم افزار گوشی رو بشناسه.اول FS رو روی گوشی میریزیم.بعد بسته به FS و نوع زبان کاستومایز میکنیم و در آخر Main رو روی گوشی میریزیم.جدیدترین ورژن فریم وار برای گوشی W810 تو آرشیو دانلود سایت موبایلستان هست به همراه آموزش.به اونجا یک سر بزن حتما موفق میشی.

iman_s
08-07-2007, 00:50
sefp
usb.flash.rar
xs++
far managerنمی دونم ورزنش چنده!!
w810_r4e001_fs_america_2_red49.rar

W810_R4EK001_MAIN_GENERIC_HN_RED49

مثلا یه مطالبی رو خوندم هنوز نمی دونم این فایل costumization چیه:23:
کلا هر چی کم دارم بی زحمت اسم ببرین تا اونها رو هم بگیرم و با دست پر اموزش ها رو شروع کنم به یادگیری:33: :7: :6:
اون فایلهایی که قرمز رنگ هستند فایلهای FS و Main هستند.برای دانلود و فلش کردن باید هر دو مثل هم باشند.در ضمن فایل FS شما زبان فارسی رو پشتیبانی نمیکنه.باید به جای w810_r4e001_fs_america_2_red49.rar از w810_r4e001_fs_emea_5_red49.rar یا w810_r4e001_fs_emea_6_red49.rar استفاده کنی.کاستومایز هم یک سری تنظیمات برای گوشیه که در نرم افزار XS++ شما باید تیک قسمت مربوطه رو بگذاری تا بتونی کاستومایز کنی.اگر هم نشد با فار میشه.فقط قبل از فلش کردن از قسمت منوی مخفی گوشی ببین CDA گوشیت چیه که موقع کاستومایز بتونی انتخابش کنی.

mostafa_khan
08-07-2007, 10:08
.کاستومایز هم یک سری تنظیمات برای گوشیه که در نرم افزار XS++ شما باید تیک قسمت مربوطه رو بگذاری تا بتونی کاستومایز کنی.اگر هم نشد با فار میشه.فقط قبل از فلش کردن از قسمت منوی مخفی گوشی ببین CDA گوشیت چیه که موقع کاستومایز بتونی انتخابش کنی.

مطالب اولیه ایی رو که گفتی..خوب می دونستم....مسئله ایی که من می خوام بفههمم اینه...یک کلام:
یعنی هم باید از فار استفاده کنم هم اکس اس++؟؟
الان این نرم افزار ها 810 رو به خوبی ساپورت می کنن؟
در ضمن سوالات اول من هنوز پا بر جاست...چرا ورزن فریمور گوشیم عوض نشده!!!؟.....البته فکر نکنم کسی ج.ابی واسش داشته باشه..............
دوست عزیز...ایمان جان از پست هات و حرفهات ممنونم:20:

iman_s
09-07-2007, 00:35
در مورد فلش کردن همون XS++ کارت رو راه می اندازه مگه اینکه کاستومایز گوشیت رو نتونی از رو اینترنت پیدا کنی که اونوقت مجبوری با فار ازش یک بک آپ بگیری که احتمالش کمه.
در مورد آپدیت هم من در چند انجمن دیگه هم دیدم که بعضی ها با همین مشکل مواجه بودند و دلیل قانع کننده ای پیدا نکردند(که با جدیدترین ورژن آپدیت نمیشه).در آپدیت دوم هم برنامه از کش روی هارد استفاده کرد.اگه میخوای دوباره آپدیت کنی یکبار SEUS رو پاک کن و مجددا نصب کن.
در مورد ساپورت نرم افزارها هم که XS++ به خوبی ساپورت میکنه ولی فار نمیتونه به MAin گوشی دسترسی پیدا کنه(برای ریختن فایل Rest) که مجبوری مجددا Main رو روی گوشی فلش کنی.البته به نظر من اگه بتونی باهاش FS رو دستکاری کنی به دردسرش می ارزه.

arashaga
09-07-2007, 18:57
مطالب اولیه ایی رو که گفتی..خوب می دونستم....مسئله ایی که من می خوام بفههمم اینه...یک کلام:
یعنی هم باید از فار استفاده کنم هم اکس اس++؟؟
الان این نرم افزار ها 810 رو به خوبی ساپورت می کنن؟
در ضمن سوالات اول من هنوز پا بر جاست...چرا ورزن فریمور گوشیم عوض نشده!!!؟.....البته فکر نکنم کسی ج.ابی واسش داشته باشه..............
دوست عزیز...ایمان جان از پست هات و حرفهات ممنونم:20:

مصطفی خان، فیرویر گوشیتون به این خاطر عوض نشده که این آخرین فیرمویری هستش که تو سایت سونی اریکسون موجوده! در ضمن یه سوال: شما هم بعد از آپدیت فونت SMS هات پررنگ تر شدند؟ ( مثل Bold )

ممنون

R@R#M@N
10-07-2007, 00:03
ببخشید ا
یه سوال هم من دارم
Erom چیه ؟
در ضمن مشکلی نیست که سی دی ای رو انتخاب نکنیم (من فارسی نمیخام و میخام متناسب با فایل اف اس انتخاب بشه . حالا باید بازم انتخاب کنم؟؟؟؟اگه اشتباه انتخاب بشه چی میشه؟ اگه اصلآ انتخاب نشه چی؟؟؟)

iman_s
10-07-2007, 01:32
گوشی بدون کاستومایز کار نمی کنه.از منوی مخفی CDA گوشیتونو ببینین و از تو برنامه XS++ یا PhoneX اون رو انتخاب کنید.

arashaga
10-07-2007, 07:29
حالا یه چیز جالب بگم براتون... تو همین مدت کم بازم اپدیت کردم:8: :8: .....
اولا فهمیدم دیگه شکلی نیست و حل حله:20:
بعدشم تمامیه مراحل 3 سوت میرفت..اون مرحله ی دانلود سافتوار....10 ثانیه هم نکشید:46: ...اینم به این خاطر اینه که یه بار قبلا اپدیت کردم...واسه همین مراحل تو 20 دقیقه کمتر تموم شد...در حالی که ظهری نزدیک 3 ساعت طول کشیده بود:13:
:20:

مصطفی خان اگه ممکنه مراحلی رو که طی آپدیت باهاش مواجه شدید رو با طول زمانشون برامون بنویسید.
چون من خودم شخصاً دو بار اینکار رو کردم و بعد از 5-6 ساعت استفاده از تلفن و کارت اینترنت موفق نشدم
ترتیب کارم هم این بود که : اول نصب برنامه Update Service بعدش اتصال به اینترنت و آپدیت نرم افزار که بار
اول حدود 2:40 طول کشید و بعدش یه صفحه باز شد به نام..... Checking Updates و بعدش یه نصب مجدد
حدوداً 1 دقیقه ای و بعد ّ......Finalizing که در مورد من حدود 1 ساعت اینجا متوقف شدو من قطعش کردم. در
بار دوم آپدیت نرم افزار حدود 30 دقیقه طول کشید و همون مراحل و باز در مرحله......Finalizing گیر کرد!!!:2:
حالا می خوام بدونم شما هم در این مرحله وقفه زمانی بالایی رو داشتید یا که نه من مشکل دارم؟ یعنی این
که آیا مثلاً اگه من تو این مرحله 2 ساعت وایستم بالاخره ازش رد میشه و ادامه میده یا که نه؟

ممنون میشم از راهنماییتون:40:

R@R#M@N
10-07-2007, 15:19
گوشی بدون کاستومایز کار نمی کنه.از منوی مخفی CDA گوشیتونو ببینین و از تو برنامه XS++ یا PhoneX اون رو انتخاب کنید.
مرسی
ولی نفهمیدم EROM چیه؟

mostafa_khan
10-07-2007, 19:39
مصطفی خان، فیرویر گوشیتون به این خاطر عوض نشده که این آخرین فیرمویری هستش که تو سایت سونی اریکسون موجوده! در ضمن یه سوال: شما هم بعد از آپدیت فونت SMS هات پررنگ تر شدند؟ ( مثل Bold )

ممنون
بله دوست عزیز به این حرف شما بعدا رسیدم...باز از صحبت شما ممنونم:20:

ببخشید ا
یه سوال هم من دارم
Erom چیه ؟
در ضمن مشکلی نیست که سی دی ای رو انتخاب نکنیم (من فارسی نمیخام و میخام متناسب با فایل اف اس انتخاب بشه . حالا باید بازم انتخاب کنم؟؟؟؟اگه اشتباه انتخاب بشه چی میشه؟ اگه اصلآ انتخاب نشه چی؟؟؟)
هم استانی شما دیگه چرا؟من اتفاقا تازه یه مقاله تو تاپیک مرجعی از نکات گذاشتم که تو یه بند همین erom رو توضیح داده شده....من حتی تو تاپیک تخصصی شما کا 800 تبلیغ این مقاله رو کردم....حتما ندیدیش:46:

یعنی این که از هر کدوم استفاده کنی فرقی نداره؟نحوهی کار باهاشون چی؟فرق داره؟البته فکر کنم ++ خیلی سریع تر باشه...هر چی باشه ورزن جدیدی هست نسبت به xs alpha...

مصطفی خان اگه ممکنه مراحلی رو که طی آپدیت باهاش مواجه شدید رو با طول زمانشون برامون بنویسید.
چون من خودم شخصاً دو بار اینکار رو کردم و بعد از 5-6 ساعت استفاده از تلفن و کارت اینترنت موفق نشدم
ترتیب کارم هم این بود که : اول نصب برنامه Update Service بعدش اتصال به اینترنت و آپدیت نرم افزار که بار
اول حدود 2:40 طول کشید و بعدش یه صفحه باز شد به نام..... Checking Updates و بعدش یه نصب مجدد
حدوداً 1 دقیقه ای و بعد ّ......Finalizing که در مورد من حدود 1 ساعت اینجا متوقف شدو من قطعش کردم. در
بار دوم آپدیت نرم افزار حدود 30 دقیقه طول کشید و همون مراحل و باز در مرحله......Finalizing گیر کرد!!!:2:
حالا می خوام بدونم شما هم در این مرحله وقفه زمانی بالایی رو داشتید یا که نه من مشکل دارم؟ یعنی این
که آیا مثلاً اگه من تو این مرحله 2 ساعت وایستم بالاخره ازش رد میشه و ادامه میده یا که نه؟

ممنون میشم از راهنماییتون:40:

عرضم به حضورت که مراحل که می تونید از تاپیک اپدیت همین انجمن استفاده کنید
اما اینو به اختصار برات بگم 2 مرحله هستن که زمان طولانی میبرن(دایل اپ)
مرحلهی اول....زمانی هست که برنامه اجرا می شه....یه عبارتی میاد بنامه:download application update files
این مرحله یه چیزی حدود 20 min طول می کشه یه کم کمتر بیشتر
مرحله ی بعدی که زمان بر هست...downloading updates هست که این مرحله رو دقیق تایم نگرفتم و خاطر ندارم اینم مثل بالایی می مونه تقریبا
اصلی ترین مرحله و طولانی ترین مرحله..مرحله ی downloading software هست که تامی که من گرفتم از ساعت 2:46 شروع شده تا 4:30 دقیقه یعنی واسم 1 ساعت و 45 دقیقه طول کشیده...البته یه کمی واسه شما کمتر میشه...چون وسط کار من یه مشکلی پیش امد یه کم این تایم بیشتر شد....اگه خواستی بپرس بعدا برات میگم
شاد باشید

R@R#M@N
10-07-2007, 21:09
هم استانی شما دیگه چرا؟من اتفاقا تازه یه مقاله تو تاپیک مرجعی از نکات گذاشتم که تو یه بند همین erom رو توضیح داده شده....من حتی تو تاپیک تخصصی شما کا 800 تبلیغ این مقاله رو کردم....حتما ندیدیش
اااااا
ندیده بودم
مرسی دارم میخونم

iman_s
11-07-2007, 00:52
یعنی این که از هر کدوم استفاده کنی فرقی نداره؟نحوهی کار باهاشون چی؟فرق داره؟البته فکر کنم ++ خیلی سریع تر باشه...هر چی باشه ورزن جدیدی هست نسبت به xs alpha...

من شنیدم بسته به نوع FS که دانلود کردی باید CDA انتخاب کنی.مثلا اگه FS گوشیت emea2 باشه نمیشه از cda با emea6 استفاده کرد.
ولی اگه میخوای یک امتحان کن.چون کاستومایز خیلی راحته و اگه مشکلی داشت میتونی راحت دوباره کاستومایز کنی.