PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : قرار دادن پسورد برای بانک و باز کردن آن با دلفی

as13851365
07-07-2007, 07:47
با عرض سلام
من می خوام به بانک اطلاعات خود پسورد قرار بدم و این بانک فقط با برنامه ای که من نوشتم باز بشه و اطلاعاتش نمایش داده بشه
مثلا
من یک بانک اطلاعاتی پارادوکس دارم که به این بانک هم پسورد دادم تا کسی نتونه بانک را باز کنه بعد من در دلفی برنامه ای بنویسم که این بانک را باز کنه
اگر کسی می تونه من را راهنمائی کنه خیلی خوشحال می شم می تونید برای من پیغام یا ایمیل ارسال کنید به نشانی زیر
as13851365@yahoo.com
از تمام کسانی که کمک کنند یا نکنند خیلی ممنون می شم قربان تمام مهندسین برم

soldier
07-07-2007, 11:07
سلام

خوب این که خیلی ساده است.

با برنامه ای که بانک اطلاعاتی رو ایجاد کردی پسورد بزار.

و وقتی که میخواهی به بانک وصل بشی پسورد بده.

اگر خواستی بگو نمونه ای از بانک اکسس برات بزارم.

موفق باشی

as13851365
08-07-2007, 10:33
خوب آقای مهندس من نمی دونم که از شما می خوام بپرسم یعنی در کل شما اگر ممکنه بگید که برای بانک اکسس چطوری پسورد بدم و بعد این پسورد را چطوری با برنامه نویسی به بانک وارد کنم
در ضمن از این که جواب دادید خیلی خیلی ممنون هستم
منتظر جواب کاملی از شما هستم
من فردا سر می زنم تا جواب کاملی از شما دوستان ببینم
قربان تمام دوستان و استادان و مهندسین ایرونی خودم برم

مرد مباح
08-07-2007, 10:51
این پسوردی که میگین رو نمیشه به این راحتیا در هنگام برنامه نویسی وارد بانک اکسس کرد و یا ایجاد کرد.
این پسورد رو باید به کمک خود اکسس انیجاد کنید و بعد در دیتابیس دلفی به اون کانکت بشین.

as13851365
08-07-2007, 18:12
ای بابا شما چرا نمی خواهید یه جواب درست و حسابی به من بدهید به خدا دارم خسته می شم یعنی چی به راحتی نمی شه بادلفی پسورد را وارد اکسس کرد!!!!!!
مهندس ببین من می خوام به بانک اکسس پسورد بدم بعد بدون هیچ مشکلی برنامه ای بنویسم که این برنامه بدون این که پسورد بانک را از کاربر بخواهد بانک را باز کرده و در اختیار کاربر قرار دهد کل موضوع این است من نمی خواهم فیل هوا کنم می خوام پسورد بانک از کاربر پرسیده نشه همین .
حالا اگر کسی بلد است می تواند با یک مثال کوچک من را راهنمائی کند در ضمن من خیلی خیلی عجله دارم و قرار یه پروژه را کامل کنم که تو این قسمت پروژه موندم یعنی می خوام به بانکم پسورد بدم و کس دیگری نتونه از بانکم در جای دیگه استفاده کنه .
لطف کنید کمکم کنید به خدا از شما هیچ چیزی کم نمی شه بلکه یه کمکی هم به ما کرده اید .
من همچنان منتظر هستم تا فردا صبح خداحافظ////////////////////////

as13851365
09-07-2007, 09:10
مهندسین امیدوارم که من را ببخشند که زیاد سوال می کنم !
آقا اصلا من می خوام به بانکم در اکسس پسورد بدم و این بانک را بتونم با برنامه نویسی به زبان دلفی باز کنم و آن را ویرایش کنم .
در کل من از تمام دوستانی که کار را بلد هستند می خواهم یه توضیح مفصر برای این سوال داشته باشند اگر ممکن باشه با یه مثال هم توضیح دهند خیلی بهتر متوجه می شیم .
کل سوالات:
1- چطور به بانک اطلاعات اکسس پسورد بدیم ؟
2- چطور این بانک را در برنامه ای که نوشتیم باز کنیم که پسورد بانک از کاربر پرسیده نشود؟

در ضمن من در بانک db (پارادکس) می تونم پسوردی برای بانکم قرار بدم اما نمی تونم این بانک را در برنامه طوری قرار دهم که وقتی برنامه را برای کسی فرستادم این پسورد بانک از کاربر پرسیده نشود کل موضوع این است هر کسی بلد است خواهش می کنم لطف کند بگوید
با این که بیشتر جواب ها را در چنین سوالاتی از مهندس سولجر و مرد مباح دیدم اما کاش می شده بهتر توضیح بدن و سرسری یه جواب ندهند
با تشکر از تمام دوستانی که ما را در این را کمک خواهند کرد

MasterData
09-07-2007, 09:43
توصیه میکنم یه خورده زحمت بکشین لااقل یه کتاب اکسس بخونی
برای گذاشتن پسورد دیتابیس رو به صورت Exclusive باز کنید بعد از منوی Tools >Sucurity> Set DataBase Password

as13851365
09-07-2007, 10:49
توصیه میکنم یه خورده زحمت بکشین لااقل یه کتاب اکسس بخونی
برای گذاشتن پسورد دیتابیس رو به صورت Exclusive باز کنید بعد از منوی Tools >Sucurity> Set DataBase Password

خوب مهندس من این کتاب را پیدا کردم و خوندم اما نصف مشکل حل شد نصف دیگه مشکل مونده!!!!!!!!!!!!
خوب حالا این بانک را چطور باز کنم که دیگه از کاربر پسورد پرسیده نشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

همه نصف مشکل را حل می کنند اما نصف دوم مشکل که خیلی مهم است را کسی تا حالا نگفته کسی نیست یه جواب درست و حسابی به ما بده:11: :40: :40: :40:

NoneForce
09-07-2007, 11:01
سلام
توي يكي از اين چند جايي كه در اين مورد پست زديد من جوابتون را دادم، فقط كافيه توي Connection String كلمه عبور را مشخص كنيد.

as13851365
09-07-2007, 12:56
خوب یکی از مهندسی گفته که تو قسمت Connection string پسورد را وارد کنید کجا وارد کنیم معلوم نیست
در ضمن من گفتم که بانک های پادادکس و اکسس که ایشون فکر کنم فکر کردن که ما هم مثل خودشان مهندس هستیم که با یه اشاره کافی باشه آقای مهندس ما تازه وارد هستیم خواهشا کمی توضیح اگر ممکنه بدید برای دو بانک که یکی اکسس است و دیگیری پارادکس (db ) خواهشا جواب بدید که چطوری پسورد را وارد کنیم کجا وارد کنیم به چه روشی به چه صورت!!!!!!!!!!!!!!
کمی صبوری در جواب دادن هم خودش بزرگی جواب دهنده را می رساند

NoneForce
09-07-2007, 13:13
خوب یکی از مهندسی گفته که تو قسمت Connection string پسورد را وارد کنید کجا وارد کنیم معلوم نیست
در ضمن من گفتم که بانک های پادادکس و اکسس که ایشون فکر کنم فکر کردن که ما هم مثل خودشان مهندس هستیم که با یه اشاره کافی باشه آقای مهندس ما تازه وارد هستیم خواهشا کمی توضیح اگر ممکنه بدید برای دو بانک که یکی اکسس است و دیگیری پارادکس (db ) خواهشا جواب بدید که چطوری پسورد را وارد کنیم کجا وارد کنیم به چه روشی به چه صورت!!!!!!!!!!!!!!
کمی صبوری در جواب دادن هم خودش بزرگی جواب دهنده را می رساند

سلام
كم كم دارم به اين واژه مهندس حساسيت پيدا مي كنم.

اينطوري :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

soldier
09-07-2007, 15:26
كم كم دارم به اين واژه مهندس حساسيت پيدا مي كنم

مشکلی نیست. من هم به ؟ و ! حساس شدن. عادت میکنی :d

as13851365
09-07-2007, 16:51
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آقایونی که فقط بلدن نق بزنند البته با عرض پوزش
من و امثال من از شما دوستان چیزه زیادی نمی خواهیم تنها می خواهیم که به ما کمک کنید .
حالا شما دوستان گرامی می توانید از روی عکس به ما کمک کنید .
برای مثال از عکس الف توضیح بدهید تا عکس د

as13851365
09-07-2007, 17:03
به عنوان مثال دوستان گرامی عکس های الف و ب و ج connection string ابزار یک از عکس د می باشد
خوب دوستان از روی عکس راهنمائی کنید هم برای شما راحتتر است هم برای ما .
دوستانی که بلد هستند می تونند چنین توضیح بدن :

1- یک بانک ایجاد کنید و برایش یک پسورد قرار دهید
2- یک فرم جدید باز کنید
3- ابزار های ..... روی فرم قرار بدهید
4- مشخصات ابزار ..... به این مقدارها تغییر دهید
5-حالا کلید f9 را بزنید تا برنامه اجرا شود
6- برنامه اجرا شده بدون این که پسورد را از کاربر بپرسد یک راست فرم را نمایش می هد
7-کاربر بدون این که با کادر پسورد بانک مواجه شود می تواند بانک را تغییر دهد
8- این برنامه هیچ مشکلی ندارد اگر مشکلی داشت من دیگر برنامه نویسی نمی کنم %

دوستان گرامی این یک برنامه است دوستانی که بلد هستند باید خوب بتونن این اطلاعات را به دیگران نیز انتقال دهند انتقال اطلاعات مهم است نه این که دانستن اطلاعات
با تشکر از ------------- می ترسم بازم کلمه ای از نوشته های من تکراری باشه و دوستان را دچاره حساسیت کنم برای همین چیزی نمی نویسم------------

soldier
09-07-2007, 18:01
آقایونی که فقط بلدن نق بزنند البته با عرض پوزش
من و امثال من از شما دوستان چیزه زیادی نمی خواهیم تنها می خواهیم که به ما کمک کنید .

اوه ! چرا ناراحت میشی. من منظورم با شما نبود زودی ناراحت شدی.

من توی بانک اطلاعاتی تجربه زیادی ندارم. اگر میتونستم هیچ وقت دریغ نمیکردم.

موفق و پیروز باشید.

NoneForce
09-07-2007, 20:33
سلام
اتفاقا من و امثال من هم از شما توقع داريم تقاضاي هلوي پوست كنده نكنيد.
شما كه اين قدر وقت ميگذاريد و از صفحه كپچر ميگيريد و شماره گذاري مي كنيد بايد بدونيد كه با فشار دادن كليد F1 روي كنترل مورد نظرتون ميتونيد از راهنماي دلفي استفاده كنيد . اكثر كنترلها هم داراي مثال هستند.
اكثر اين خاصيتها بخاطر عنواني كه دارند به راحتي قابل فهم هستند.
تو اين انجمن قبلا چندين بار در اين مورد بحث شده كه از كجا شروع كنيد و چيكار كنيد.
راحت ترين كار (اينطور به نظر ميرسه كه علاقه اي به خواندن متون با الفباي بيگانه‏ يا همان انگليسي نداريد) استفاده از يك كتاب فارسي در مورد دلفي است. اينطوري با مفاهمين اوليه آشنا ميشويد و معمولا همه اين كتابها هم اكثر كنترلها را معرفي مي كنند.
ببينيد اينجا بحث ناراحت شدن نيست. بحث اين است كه خيلي از كاربرها بجاي اينكه سعي كنند خودشون مطلبي را ياد بگيرند انتظار دارند ديگران اين كار را برايشان انجام دهند‏. قبلا n بار گفته شده كه شما پروژه خودتان را شروع كنيد و مشكلاتتان را اينجا مطرح كنيد وگر نه پرسيدن و گفتن اين مطلب كه F9 باعث اجراي برنامه ميشود كه دردي از كسي دوا نميكند.
سعي هم نكنيد از ابتدا همه كنترلها را ياد بگيريد . بهتره هنگام كار با كنترلها آشنا شويد. شما چند روزه دنبال روش اتصال به بانك هستيد در صورتيكه با يك جستجو در اينترنت ميتوانيد به راحتي به پاسخ خود برسيد ولي منتظر شده ايد كه كسي يك لقمه آماده براي شما بگيرد.
من ترجيح ميدهم شما ناراحت بشويد و خودتون برويد دنبال جواب تا اينكه وقتتون را براي رسيدن به جواب چند روز به هدر دهيد.

مرد مباح
09-07-2007, 22:25
نان فورس درست میگه.
نباید یک لقمه رو هلوی پوست کنده بکنبم و بدیم بهت.
چون پس فردا دوباره پست میدی و میپرسی چی کار کنم.
یک کمی هم خودت بگرد و تلاش کن.
ما کمک میکنیم و همفکری.

as13851365
10-07-2007, 08:21
دوستان امیدوارم که من را ببخشید چون بلخره من به هدفم رسیدم

soldier
10-07-2007, 12:50
ماشاالله تو هم خیلی میتونی تایپ کنی و پستت رو زیبا کنی.

اما نمیتونی کمی زحمت بکشی و به نــتــیـجه برســـــی!!!!!

در ضمن. اگر سرچ میکردی. تاپیک " آموزش های وصل شدن به دیتابیس های مختلف" رو پیدا میکردی.

بفرما

متاسفانه پرسش شما مشخص نیست. آخه مشکل پسورد هست یا وصل شدن به دیتابیس

و یا اطلاعاتی در مورد بانک های اطلاعاتی و یا اطلاعاتی در مورد استفاده از بانک های اطلاعاتی.

خوب شما هم باید فکر دوست گرامی رو هم بکنید که میخواهد جواب بده. این دوست عزیز هم

که جواب میده ، چیزی بابت این کارش که نمیگیره! که شما هر طوری که دوست داری رفتار میکنی !

پیروز و سربلند باشید

as13851365
10-07-2007, 17:43
با عرض پوزش از تمامی توستانی که من را با سوالاتم تحمل کردند

من بلخره تونستم به بانکم وصل شو و هیچ مشکلی ندارم .

اما دوستم سولجر جان یک منبع معرفی کرد که وقتی به اونجا رفتم

واقعا برای تلاش های خودم برای دادن پسورد به بانک خیلی خندیدم اونجا من از اول تا آخر صفحه را خوندم طوری که در این صفحه ها من به پستی برخورد کردم که در اونجا نوشته بود برنامه های وجود داره که به راحتی می شه پسورد این بانک ها پاک کرد .

من خسته شدم دوستان کمکم کنید این دفعه دیکه زیاد مزاحم شما نمی شم.

سوالم این است که چه کاری کنم که این بانک ها از امنیت بیشتر برخوردار باشن من بیشتر با رکورد کار کردم و در رکورد داده ها را به کد تبدیدل می کنم بعد این کد را با کد دیگری محاسبه می کنم بعد این کد را به کاراکتر تبدیل می کنم و در فایل می نویسم حالا در بانک چه کار های می تونم انجام بدم که فقط برنامه من بتونه این بانک را باز کنه و اطلاعات واقعی ان را نشان بده همین.
عوض کردن پسوند و غیره خواهشا در باره امنینت این بانک ها توضیح بدهید

as13851365
10-07-2007, 19:35
راستیتش من به این فکر می کردم که کسی تا حالا نخواسته یا نتونسته این جواب را به این سوال من ( برای بانک پسورد گذاشتیم چطوری بانک را در دلفی باز کنیم )
جواب این سوال :
از قسمت ADO یک کامپوننت ADOTable را روی فرم قرار دهید بعد در قسمت Properties قسمت Connection String رو انتخاب کنید پنچره ای باز می شود که به صورت پیش فرض گزینه دوم انتخاب شده است و شما کافیست دکمه Build... را بزنید بعد یک پنچره باز می شه که دارای چهار زبانه است در زبانه اول کافیست گزینه Microsoft Jet 4.00 LE DB Provider را نتخاب کنید (پنجمین گزینه ) بعد دکمهNext را بزنید در زبانه دوم که با شماره جدا شده اند در قسمت اول کافیست فایل مورد نظر را انتخاب کنید بعد در زبانه چهارم (ALL ) مقدار گزینه Jet OLEDB : Database password پسوردی را که برای بانک قرار دادید را وارد کنید بعد کار تمام شدOK را می زنید بعد در قسمت TablenName نام جدول را انتخاب می کنید و Active را هم ترو می کنید کار تمام شد

NoneForce
10-07-2007, 21:03
سلام
خب بالاخره به نتيجه رسيديد و ماهم چيز جديدي ياد گرفتيم.
براي امنيت بيشتر ميتونيد از جايگزينهاي ديگري براي بانك اطلاعاتي استفاده كنيد كه به اين راحتي نميشود كلمه عبور آنها را تغيير داد يا حذف كرد و يا اينكه اطلاعات را بصورت كد شده در بانك بنويسيد.

as13851365
11-07-2007, 08:31
خوب دوستان عزیز

منظور شما از کد کردن چیست؟
چطوری این داده ها را کد کنیم که وقتی بانک را باز کردیم این داده ها دوباره از کد خارج شوند؟

اگر کسی می تونه یک بانک ایجاد کنه که امنیت بانک را تضمین کنه خواهشا به ما هم بگوید تا ما هم بتونیم چنین بانک های ایجاد کنیم من بیشتر به بحث امنیت علاقه دارم خواهشا کمکم کنید تا کسی که به این پست ها سر می زند در اولین نگاه کلی اطلاعات گیرش بیاید

راههای ایجاد امنیت در بانک ( امنیت بانک که دیگران نتونن از بانک سواستفاده کنند)

as13851365
11-07-2007, 08:52
از دوستان کسی می تونه بانکی در اکسس ایجاد کنه که این بانک از هر لحاظ امنیت داشته باشه بطوری که کسی اولا نتونه بانک را باز کنه دوما اگر کسی بانک را باز کرد هیچ چیزی از بانک نتونه گیرش بیاد یعنی اطلاعات داخل بانک به کد تبدیل بشه و غیره .
هر کسی که در این زمینه اطلاعاتی دارد اگر به ماهم یه چیزهای یاد بدهد خیلی ممنون می شم.

من در این پست ها فقط سه نفر را بیشتر آنلاین می بینم که جا دارد از این سه نفر که مرد مباح و سولجر و نونه فورس است کمال تشکر را بکنم که وقعا شرمنده کردن امیدوارم که در تمام مراحل زندگی موفق باشند

البته یه تعداد از دوستان هم نظراتی دادن که از اون ها هم کمال تشکر را دارم

NoneForce
11-07-2007, 09:03
سلام
ميتونيد داده ها را كد كنيد، با روالهايي كه براي اين منظور وجود دارد، يا از جايگزينهايي مثل EasyTable يا Accuracer يا ابزارهاي مشابه استفاده كنيد.
معمولا روالهاي كد كننده داراي امكان از كد خارج ساختن هم هستند كه وقتي اطلاعات را ميخوانيد آنها را از حالت كد خارج مي كنيد.

as13851365
11-07-2007, 09:13
در باره این ابزار ها اگر کمی توضیح بدید خیلی ممنون می شم

Accuracer Easy Table

مشخصات این ابزار ها
نحوه کار کردن این ابزار ها ( از چه روشی استفاده می کنند (نحوه کد کردن ))

NoneForce
11-07-2007, 09:18
سلام
كار كردن باهاشون ساده است، معمولا به همراه مثال هستند.
چند تا كامپوننت مثل Table و ... اضافه ميكنند كه اونها را روي فرم قرار ميدهيد و بقيه كارها هم مثل همين چيزي است كه الان انجام ميدهيد.
اين سايت را ببينيد :

as13851365
11-07-2007, 09:32
دوست گرامی من زبان انگلیسی بلد نیستم اگر ممکنه سایت های فارسی معرفی کنید
و یا این که خودتان کمی توضیح بدهید

من یک دفتر تلفن نوشتم که در نوع خودش بینظر است از فایل استفاده کردم نه از بانک در این برنامه من از یک تابع برای کد کردن داده ها استفاده کردم و از یک تابع دیگر برای باز کردن این کد استفاده کردم این برنامه در کل به نظر من خوبه اگر می شده یه فضائی برای آپلودش پیدا کنم آپلود می کردم و شما دوستان نظرتون را در باره این برنامه به من می گفتید خیلی بهتر می شد من در بانک هر کاری کردم نشد که داده ها را به کد تبدیل کنم یعنی داده ها را به کد تبدیل کنم و در بانک ذخیره کنم بعد این داده ها را از کد خارج کنم و دوباره به نمایش بگذارم

NoneForce
11-07-2007, 10:02
سلام
براي معرفي سايت فارسي بايد چند سالي صبر كنيد!
نميخوام باعث دلسرديتون بشم ولي استفاده از فايل براي دفترچه تلفن از دوران رنسانس به اين طرف ديگر مرسوم نيست و بانكهاي اطلاعاتي جايگزين آن شده است!
خب فعلا كه اطلاعات را كد كرديد و مشكلي نداريد، قصد داريد اطلاعات دفترچه تلفن را در بانك ذخيره كنيد يا فايل؟
الان با معرفي و ارسال يك كامپوننت مشكل شما حل ميشود؟

as13851365
11-07-2007, 12:51
نميخوام باعث دلسرديتون بشم ولي استفاده از فايل براي دفترچه تلفن از دوران رنسانس به اين طرف ديگر مرسوم نيست و بانكهاي اطلاعاتي جايگزين آن شده است!
خب فعلا كه اطلاعات را كد كرديد و مشكلي نداريد، قصد داريد اطلاعات دفترچه تلفن را در بانك ذخيره كنيد يا فايل؟
الان با معرفي و ارسال يك كامپوننت مشكل شما حل ميشود؟[/quote]

دوست گرامی من می خوام همان کاری که در فایل ( کد کردن و باز کردن کد) انجام می دم را در بانک هم انجام بدم یعنی داده های درون بانک را با یک تابع به کد تبدیل کنم و با یک تابع دیگر آن را از کد خارج کنم طوری که در برنامه و داده ها هیچ مدخلی وارد نشود

as13851365
11-07-2007, 12:53
الان با معرفي و ارسال يك كامپوننت مشكل شما حل ميشود؟

دوست گرامی من می خوام همان کاری که در فایل ( کد کردن و باز کردن کد) انجام می دم را در بانک هم انجام بدم یعنی داده های درون بانک را با یک تابع به کد تبدیل کنم و با یک تابع دیگر آن را از کد خارج کنم طوری که در برنامه و داده ها هیچ مدخلی وارد نشود

NoneForce
11-07-2007, 14:42
سلام
فكر كنم تا اين تاپيك به نتيجه برسه يه 30-40 صفحه اي پر بشه!
شما چطور فايل را كد ميكنيد؟
براي ديتا بيس هم چون معمولا فيلدها از نوع Text‌هستند به راحتي ميتوانيد مقدار آنها را كد كنيد.

اين هم يك روش براي فايل و رشته :

فايل را با يك نام مثلا EZCrypt.pas ذخيره كنيد. بعد در پروژه در قسمت Uses نام فايل را اضافه كنيد. بعد مي توانيد از توابع آن استفاده كنيد، يا مستقيما اين توابع را در پروژه خود كپي كنيد.

soldier
11-07-2007, 15:41
سلام

با اینکه بارها بحث شده و نتیجه نداشته. این دفعه داریم به نتایج جالبی دست می یابیم.

من توی زبان تحت وب که کار میکنم یه چیز واقعآ جالب پیدا کردم. که بهش میگن Hash

وقتی یه اطلاعاتی هش میشن به هیچ عنوان قابل برگشت نیستن. و فقط ورودی رو هش مکنن و با اطلاعات

بانک که هش شده هستن مقایسه میشن. اما این روش فقط برای پسورد بکار میره.

برای کد کردن که نانفروس گفتن. اما من یه روش دارم که برای یه برنامه خیلی خیلی قدیمی بکار برده بودم

که حالا میتونید دانلودش کنید!

این هم الگوریتم کد کردم. دیگه UnCode رو خودتون بنویسید :D

میدونم خیلی بدرد نمیخوره اما بالاخره ممکنه بدرد کسی بخوره.

موفق باشید

as13851365
14-07-2007, 08:34
دوست عزیز سولجر جان شما گفتید که دست خود را با اینتر آشنا کنم خوب باشد
در پست 33 بازم این دوست گرامی شرمنده کردن و یه کدی گذاشتن در باره این کد بگم که
دوست گرامی این کد را در کجای برنامه بنویسیم که وقتی بانک را در جدول نمایش می دهیم تمام اطلاعات دوباره با حالت قبلی برگردد
یعنی وقتی که بانک را ***** می کنیم اطلاعات هم از کد خارج شوند در کل اطلاعات بانک همچنان به صورت کد باشد اما در برنامه آن را از کد خارج کنیم
در پست 32 هم یک سورس قرار داده شده است که بعد از امتحان کردن این سورس من نظرم را می دم

سوال : وقتی که بانک را کد کردیم اگر بخواهیم اطلاعات بانک را از کد خارج کنیم محتوای بانک نباید تغییر کند چون اگر با خارج کردن اطلاعات از کد محتوای بانک از کد خارج شود به راحتی می توان این بانک را کپی کرد و محتوای واقعی را دید آیا راهی برای این کار وجود دارد؟

soldier
14-07-2007, 11:25
سلام

باشه. اما اگر میشه در پست هایت دست خویش را کلید Enter آشنا کن.

as13851365
17-07-2007, 07:34
مثل این که کسی نمی خواد ادامه این بحث ها را با هم انجام بدیم
چرا جواب نمی دید؟
خسته شدید؟
من منتظر هستم اگر از این پست خسته شدید بگید دیگر ادامه ندیم من هم سوالی نمی پرسم
منتظر شما هستم .

NoneForce
17-07-2007, 09:56
مثل این که کسی نمی خواد ادامه این بحث ها را با هم انجام بدیم
چرا جواب نمی دید؟
خسته شدید؟
من منتظر هستم اگر از این پست خسته شدید بگید دیگر ادامه ندیم من هم سوالی نمی پرسم
منتظر شما هستم .

سلام
چي را بايد ادامه بدهيم؟!
گفتيم صبر كنيم شما هم باشيد دور هم گفتگو كنيم!
اگر هنوز مشكل حل نشده بگيد. وگر ميشه نتيجه گرفت بحث به نتيجه رسيده است.

as13851365
19-07-2007, 09:37
دوستان گرامی سلام.

این پست جنبه آموزشی دارد اگر کسی هم چیزی در باره امنیت برنامه با پسورد کاربر دارد می تونه بگه تا همه بتونیم از این اطلاعات استفاده کنیم

یه سوال دارم ؟
چطور به برنامه پسورد بدیم ؟ یعنی این که کاربر بتونه با نام و پسورد خودش به برنامه وارد بشه ؟ در کل برنامه مختص کسی باشه که پسورد برنامه را می دونه ؟

اگر در یک فایل جداگانه پسورد را ذخیره کنیم هر کسی می تونه این فایل را پاک کنه و برنامه را اجرا کنه .

من یه پیشنهاد دارم این که اگر شما برنامه ای نوشتید که این برنامه اگر کاربر بخواهد به برنامه پسورد بدهد قبول کند باید راههای زیر را دنبال کنید
1) در برنامه شرطی بزارید که اگر کاربر پسوردی به برنامه داده باشد برنامه ابتدا پسورد را بخواهد بعد اجرا شود
2) اگر کاربر پسورد برنامه را پاک کرد برنامه در هنگام اجرا یک راست بره اجرا بشه
3) اگر برنامه پسورد داشت و کسی فایل برنامه را که پسورد را نگه می دارد پاک کرد برنامه متوجه بشه و دوباره پسورد را از کاربر بپرسه
4) اگر کاربر برنامه را جای دیگری اجرا کرد و پسوردی به برنامه داد دوباره این پسورد را برای برنامه ای دیگر برد این برنامه متوجه بشه که پسورد حقیقی این نیست
.
.
.
.

خلاصه این که این گونه برنامه ها هرگز به راحتی پسورد را لو نمی دن

NoneForce
19-07-2007, 10:06
سلام
2 تا كامپوننت است كه پيشنهاد مي كنم يه نگاهي بهشون بيندازيد :
1- Tusers Security Component
2- TMS Security System

as13851365
22-07-2007, 09:04
به هیچ کامپوننتی نمی شه اعتماد کرد .
چون یکی دیگه می تونه با این کامپوننت برنامه شما را تغییر دهد

دوست عزیز اگر می شه خودتان توضیح دهید که چطور کاری کنیم که قبل از این که داده ها را در جدول نشان دهیم آنها را از کد خارج کنیم؟

as13851365
24-07-2007, 08:38
مثل این که کسی حوصله ما را نداره تا جواب ما را هم بده اشکالی نداره

من دوباره تلاش خواهم کرد که در رابطه با کد کردن داده ها در بانک چیزی پیدا کنم اگر موفق شدم حتما به شما هم می گم

من دنبال این هستم :
چطوری وقتی داده ها را کد کردیم و در بانک ذخیره کردیم وقتی که بانک را با جدول باز می کنیم یعنی داده های جدول را چه ***** کنیم چه نکنیم دوباره از کد خارج کنیم و در جدول نشان دهیم ؟

اگر کسی این کار را بلد است خواهشا بگوید در ضمن نمی خوام کامپوننتی را هم معرفی کنید خودتان به روش دستی این کار را انجام بدهید خیلی بهتر است

as13851365
25-07-2007, 08:43
خوب مثل این که کسی نیست جواب بده !!!

خوب روش کد کردن داده ها در برنامه نویسی دلفی در پست بعدی خواهد آمد به امید دیدار

as13851365
25-07-2007, 09:00
با سلام

روش های زیادی برای کد کردن داده ها وجود داره که یکی از رایجترین راهای آن این است که کد اسکی یک کاراکتر را با یه عدد جمع کنی و دوباره به کاراکتر تبدیل کنی و در بانک ذخیره کنی

1 ) ابتدا شما نباید از جدول در برنامه خود استفاده کنید ( چون من خارج کردن داده ها از کد را برای جدول نمی دانم )
2 ) یک بانک درست می کنید و مانند مثال های قبل این بانک را به برنامه خود وصل می کنید مشکلی نیست

3 ) شما داده های را که می خواهید در بانک ذخیره کنید را با ادیت ها دریافت می کنید
4 ) خوب حالا نوبت می رسه به این که برسی کنیم آیا داده تکراری است یا نه ؟ خوب ما در این برنامه خود دوتا تابع می نویسیم به این صورت که نام اولی را *کد* می گذاریم و نام دومین تابع را *دکد*

در تابع *کد* برنامه را طوری تنظیم می کنیم که وقتی مقداری را به این تابع ارسال کردیم این تابع این مقدار را به کد تبدیل کند و برای ما ارسال کند

در تابع *دکد* هم برنامه را طوری تنظیم می کنیم که وقتی داده ای را برایش ارسال کردیم این داده را از کد خارج کند

حالا شرح برنامه :

ما وقتی که می خواهید داده ای را در بانک ذخیره کنیم اول این داده را با تابع *کد* به کد تبدیل می کنیم بعد بانک را جستجو می کنیم تا داده تکراری نباشد بعد اگر مشکلی نبود داده را در بانک ذخیره می کنیم

وقتی می خواهیم داده ای را نمایش بدیم به این صورت که وقتی شماره دانشجوئی دریافت کرد نام و نام خانوادگی دانشجو را نشان بده با این صورت عمل می کنیم که ابتدا شماره دانشجوئی را با تابع *کد* به کد تبدیل می کنیم بعد بانک را جستجو می کنیم بعد اگر داده ای پیدا کردیم این داده ها را با تابع *دکد* از کد خارج می کنیم بعد داده ها را نمایش می دهیم

مشکل اصلی این است که من نمی تونم داده ها را هنگامی که در جدول نمایش می دم از کد خارج کنم اگر کسی این مشکل من را بتونه حل کنه خیلی ممنون می شم

YBB
28-07-2007, 23:33
براي نمايش فيلدهاي كد شده در جدول به صورت از كد خارج شده
مي توان به صورت زير عمل كرد بروي كنترل
Table
دابل كليك كرده تا ويرايشگر فيلد ظاهر شود سپس فيلدي كه كد شده است را انتخاب كرده
سپس در قسمت رويدادها براي رويداد
OnGetText
كد زير را بنويسيد
Text:=DeCode(Sender.AsString);
و نيز براي رويداد
OnSetText
تك خط زير را بنويسيد
Sender.AsString:=Text;

as13851365
29-07-2007, 08:55
دوست عزیز خیلی ممنون که شما راهنمائی کردید من این کار را انجام می دم بعد نظر خودم را می گم

در ضمن فکر کنم این کارها یعنی کد کردن و دکدکردن تک تک رکوردها کمی وقت می بره
آیا راهی است که بشه از اون راه امنیت بانک را تضمین کرد ؟

as13851365
30-07-2007, 08:11
جواب داد خیلی ممنون

YBB
30-07-2007, 22:33
نحوه كار با بانكهاي پارادكس پسورد دار

براي دادن پسورد به بانك از طريق برنامه مي بايست به رويداد
OnPassword
از جلسه جاري بانك اطلاعاتي
(Session)
:پاسخ داد

procedure TfrmPass.FormCreate(Sender: TObject);
begin
Session.OnPassword := Password;
end;

procedure TfrmPass.Password(Sender: TObject; var Continue: Boolean);
var
P: string;
begin
P := 'Your DB Password String';
Continue := (P> '');
Session.AddPassword(P);
end;

procedure TfrmPass.FormShow(Sender: TObject);
begin
try
Table1.Open;
except
ShowMessage('Could not open table!');
Application.Terminate;
end;
end;

در اين صورت پسورد بانك در زمان اجرا توسط برنامه
به بانك داده شده و صفحه پيش فرض دلفي براي گرفتن
.پسورد ظاهر نخواهد شد

as13851365
11-08-2007, 09:33
خوب از دوست خوبم YBB خیلی ممنون

من ترجیح می دم که از کد زیر استفاده کنم چون خیلی راحت باهاش کنار می آیم

Session.AddPassword('پسورد مورد نظر');
Table1.Active:=true;

chat
18-02-2009, 15:29
راستیتش من به این فکر می کردم که کسی تا حالا نخواسته یا نتونسته این جواب را به این سوال من ( برای بانک پسورد گذاشتیم چطوری بانک را در دلفی باز کنیم )
جواب این سوال :
از قسمت ADO یک کامپوننت ADOTable را روی فرم قرار دهید بعد در قسمت Properties قسمت Connection String رو انتخاب کنید پنچره ای باز می شود که به صورت پیش فرض گزینه دوم انتخاب شده است و شما کافیست دکمه Build... را بزنید بعد یک پنچره باز می شه که دارای چهار زبانه است در زبانه اول کافیست گزینه Microsoft Jet 4.00 LE DB Provider را نتخاب کنید (پنجمین .....

سلام
شرمنده اين تاپيك قديمي رو چيز كردم.
من اين كارهايي كه گفته شده را انجام دادم و زماني كه Test Connection رو ميزنم جواب ميده ولي زماني كه برنامه رو اجرا ميكنم ميگه كه پسورد شما اشتباه است. مشكل از كجاست؟

as13851365
19-02-2009, 08:03
شما اول مشخص کنید که با چه بانکی کار می کنید !

اگه با بانک پارادکس کار می کنید این بانک رو بیخیال بشید بهتر است و به نظر من بهتر است که شما از بانک اکسس استفاده کنید

اگر از بانک اکسس استفاده می کنید به مراحل زیر توجه کنید :
1 ) برای بانک پسورد انتخاب کنید
2 ) یک ADOConnection روی فرم قرار بدید و روی گزینه ConnectionString دابل کلیک کنید و دکمه Build را انتخاب کنید در کادر باز شده در زبانه Provider گزینه Microsoft Jet 4.00 LE DB Provider را انتخاب کنید و روی دکمه Next کلیک کنید در صفحه بعد ( زبانه Connection ) شما باید نام بانک را وارد کنید

دقت کنید که هنگام وارد کردن نام بانک اگر قرار است که بانک در کنار برنامه قرار بگیرد بهتر است که فقط نام بانک را وارد کنید مثلا Bank.mdb

بعد از وارد کردن نام بانک در زبانه All شما روی گزینه Jet OLEDB:Database Password دابل کلیک کنید و پسوردی را که برای برنامه انتخاب کردید را وارد کنید

و برای اطمینان شما در زبانه Connection روی دکمه Text Connection کلیک کنید اگر پیغامی مبنی بر درست بودن داد که کار تمام است روی دکمه Ok کلیک کنید

3 ) مقدار LoginPromp مربوط به ADOConnection رو به False تغییر دهید

نکته : به نظر من بهتر است که مقدار Connected مربوط به ADOConnection رو False کنید و در رویداد OnShow فرم از دستور زیر استفاده کنید
ADOConnection.open
Adotable1.open
.
.
.
به ترتیب تمام جدول ها را باز کنید

chat
19-02-2009, 10:43
سلام ممنونم
ولي من همه اين كار ها رو به دقت انجام دادم ولي بازهم خطا ميده كه پسورد شما اشتباه است.
از اكسس استفاده ميكنم.

as13851365
20-02-2009, 08:14
می شه شما سورس کد برنامه و بانک تون را زیپ کنید و اینجا قرار بدید ؟

F A R H A D
20-02-2009, 12:25
سلام ممنونم
ولي من همه اين كار ها رو به دقت انجام دادم ولي بازهم خطا ميده كه پسورد شما اشتباه است.
از اكسس استفاده ميكنم.

سلام. خوش آمدید
تاپیک زیر رو ببینید: