PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : همه چیز درباره ی فارسی نویسی (ونستعلیق) در فتوشاپ CS, Cs2, CS3, CS4

iranian_genius
06-07-2007, 17:22
سلام دوستان .

من تاپیک هارو دیدم .

درمورد فارسی نویسی . مشکلاتش و کلا راجع بع این بحث خیلی تاپیک های پراکنده ای بود .

لطفا همه مطالب خودتون رو در این مورد اینجا بزارید تا از این به بعد فقط به اینجا مراجعه کنیم

mahsoft
06-07-2007, 21:52
سلام

یه تاپیک در مورد فارسی نویسی در فتوشاپ در بخش مقالات اموزشی موجوده

سرچ ممنون

iranian_genius
06-07-2007, 23:55
این جوری که دوستان می گفتند با کلک2000 و چلیپا میشه نستعلیق نوشت توی فتوشاپ .

ولی من امتحان نکردم .

اما فارسی نگار شتاب رو امتحان کردم نسخه ی 3.8 خوب جواب داد البته روی Cs2 امتحان کردم.

خواستید بگید لینکشو بزارم .

نظر دیگه؟

aram_nfs
07-07-2007, 10:50
نیما جان برای فارسی نوشتن توی فتوشاپ نیاز به هیچ نرم افزاری وجود نداره

چون این امکان خود فتوشاپ برای کاربرانش فراهم کرده

iranian_genius
07-07-2007, 13:23
منظورت اینه که فتوشاپ cs3 فارسی ساپورت میکنه؟؟

اونم در وسعت نستعلیق؟؟

aram_nfs
07-07-2007, 13:35

من از cs3 خبر ندارم ولی می دونم که بعد از ارایه نسخه کامل نرم افزار فتوشاپ توی هر سری نسخه me اون هم وارد بازار می شه که میشه ازش برای نوشتن فارسی استفاده کرد

اونم در وسعت نستعلیق؟؟
در وسعت نستعلیق؟ منظورت رو از این حرفت نمی دونم شاید یه نرم افزارهایی باشن که اگه توی اونها بنویسی و بعد فونتهای مخصوص اونها رو انتخاب کنی می شه نستعلیق رو مستقیما نوشت ولی چون همه این نرم افزار ها ایرانی هستن نقایصی دارن که باید برای هر نسخه نرم افزارها دوباره نویسی بشن

اما بازم منظورت رو از در وسعت نستعلیق ندونستم

راستی زیاد به آخرین نسخه نرم افزار ها دل نبند اکثرا شرکت ها فقط و فقط برای افزایش سودشون نسخه جدید رو روانه بازار می کنن و امکاناتی که اضافه می کنن زیاد به چشم نمی یاد

iranian_genius
07-07-2007, 13:43
آرام جان سلام .

منظورم از اون جمله این بود که یعنی علاوه بر فارسی نویسی حتی میشه نستعلیق رو هم نوشت ؟
(چون مثلا نسخه ی 8 به زور فارسی مینویسه چه برسه به..)

ولی آره نرم افزارهایی هست مثل چلیپا و شتاب فارسی نگار که محضا برای فتوشاپ اومده بازار .

من خودم از شتاب فارسی نگار برای نسخه 9 فتوشاپ استفاده کردم جواب داد . اما فارسی ساده نه نستعلیق.

راستی از بچه ها کسی کرک نسخه ی 2 میرعماد رو نداره؟؟ ( چند تا قلم نستعلیق نویس بهش اضافه شده)

minizoro
10-07-2007, 23:17
آرام جان سلام .

منظورم از اون جمله این بود که یعنی علاوه بر فارسی نویسی حتی میشه نستعلیق رو هم نوشت ؟
(چون مثلا نسخه ی 8 به زور فارسی مینویسه چه برسه به..)

ولی آره نرم افزارهایی هست مثل چلیپا و شتاب فارسی نگار که محضا برای فتوشاپ اومده بازار .

من خودم از شتاب فارسی نگار برای نسخه 9 فتوشاپ استفاده کردم جواب داد . اما فارسی ساده نه نستعلیق.

راستی از بچه ها کسی کرک نسخه ی 2 میرعماد رو نداره؟؟ ( چند تا قلم نستعلیق نویس بهش اضافه شده)

سلام
اكثر تاپيك هايي كه براي نستعليق و كلا براي خوشنويسي ارائه شده به نتيجه ي خوب وقابل قبولي نرسيده ولي خوب با هم اينجا رو آباد ميكنيم.
اگه ميخواين خوشنويسي كنين غير از كلك و مير عماد اگه به هر چيز ديگه اي بچسبين ضرر كردين. چون امكانات كلك و مير عماد غير قابل قياس هستش با هر نرم افزرا ديگه اي: با كلك ميشه:1. نستعليق 2. تحريري 3. نسخ 4. ثلث و از همه مهمتر 5. شكسته نستعليق نوشت كه با هيچ نرم افزاز ديگه اي حتي مير عماد نميشه. اما كلك يه اشكال كوچيك داره كه ميرعماد نداره. (البته تو كارهاي سليقه‌اي زياد اين به چشم نمياد) كلك متن هاشو به صورت منحني (curve مثل كورل، الاستريتور) نميتونه كپي كنه كه ميرعماد ميتونه. اگه يكي هر دوي اين دوتا رو داشته باشه خيلي خيلي خوبه من فقط كلك رو دارم و دارم باحاش حال ميكنم. ولي ميرعماد نه. همونطور كه گفتم نرم افزار ميرعماد خوبي‌اش به نحوه‌ي كپي كردنش هستش و اينكه به صورت منحني كپي مي‌كنه. غير از اين يه چند تا فونت خوشنويسي خيلي خيلي خوب هم تو ميرعماد هستش كه خيلي پر استفاده است معلی و عثمان طه مخصوصا اولي.

چراااااااااااااا؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ميرعماد يه تاپيكي تو بخش معرفي نرم افزار داشت كه به علت قديمي بودن كسي بهش سر نميزنه و متوجه خراب بودن لينكي كه دادن تو اونجا نيست. من خودم هم در به در دنبال همين نرم افزارم.(به حدي كه تو امضام هم گذاشتم) اون نسخه ي كرك شده اس اگه بتونين لينكشو تصحيح كنيد ميتونين برين به سايت نرم افزاريه مريم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]( و از اونجا آپديتهاي ميرعماد رو هم دانلود كنين اون تاپيك رو akmfad1 (همكار انجمن مقالات) راه انداخته و خيلي وقته كه ديگه اون تاپيك رو ساپورت نميكنه در ضمن هم تو اون تاپيك به مشكل برخوردن و هيچ كسي جواب گو نيستش. شما ها كه همكار انجمن ....مدير انجمن و... هستين يه كاري بكنين ما كه دستمون كوتاست.

براي راهنمايي نرم افزار هاي كلك و ميرعماد برين به بخش معرفي نرم‌افزار هر مشكلي درباره‌ي كلك داشتين من اونجا خدمتتونم.

تاپيك ميرعماد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

تاپيك آموزش كلك:

اين تاپيك براي كلك از بقيه كاملتره اشكالي بود من در خدمتم
آقاي saamz خيلي براي اون فايل آموزشي زحمت كشيدن اگه مشكلي دارين تو كلك (به جز كرك و نصب) اون فايل خيلي ميتونه كمكتون كنه. براي كرك و نصب هم خودم تو يه پست توضيح دادم.
-------------------
لذت ببرين.

iranian_genius
11-07-2007, 00:31
سلام . minizoro جان .

توضیحاتت خوب بود اما...

اما من تقریبا با تمام فارسی ساز های فتوشاپ کار کردم

میرعماد،مریم،شتاب فارسی نگار،کلک،چلیپا...

بین اینها با میرعماد برای خوشنویسی در word 2003 موافقم (البته نسخه 1.3 که مربوط به 7و8 ماه پیش میشه )

و کرک هم داره و لینکش هم فراوون هست ؛ اما نسخه جدیدش که چندتا فونت زیبا بهش اضافه شده هیچ کرکی فعلا نداره .

میر عماد رو هنوز روی فتوشاپ امتحانش نکردم . اما فکر نکنم جواب بده .

یعنی با کپی پیست معمولی جواب بده .

شتاب فارسی نگار هم خوبه و خیلی راحت اما نستعلیق نداره .

مریم هم که همه میشناسن ، اما جالب اینه که توی فتوشاپ کار نمیده .

چلیپا هم کارش خوبه و خوشکل مینویسه ولی یه خورده کار با فتوشاپ واسش سخته .

منم همون کلک رو پیشنهاد میکنم .

در ضمن مریم کرک شده حدود 44 مگ هست . اگه ارزش داره بگو سرچ کنم لینکشو برات بزارم .

میر عماد هم همین طور کرک شده حدود 41 مگ هست و لینکشم موجوده .

اگه میتونی دانلود کنی بگو سرچ کنم واست لینکشو بزارم . چون خودمم میر عماد رو دانلود کردم

minizoro
11-07-2007, 15:01
سلام . minizoro جان .

توضیحاتت خوب بود اما...

اما من تقریبا با تمام فارسی ساز های فتوشاپ کار کردم

میرعماد،مریم،شتاب فارسی نگار،کلک،چلیپا...

بین اینها با میرعماد برای خوشنویسی در word 2003 موافقم (البته نسخه 1.3 که مربوط به 7و8 ماه پیش میشه )

و کرک هم داره و لینکش هم فراوون هست ؛ اما نسخه جدیدش که چندتا فونت زیبا بهش اضافه شده هیچ کرکی فعلا نداره .

میر عماد رو هنوز روی فتوشاپ امتحانش نکردم . اما فکر نکنم جواب بده .

یعنی با کپی پیست معمولی جواب بده .

شتاب فارسی نگار هم خوبه و خیلی راحت اما نستعلیق نداره .

مریم هم که همه میشناسن ، اما جالب اینه که توی فتوشاپ کار نمیده .

چلیپا هم کارش خوبه و خوشکل مینویسه ولی یه خورده کار با فتوشاپ واسش سخته .

منم همون کلک رو پیشنهاد میکنم .

در ضمن مریم کرک شده حدود 44 مگ هست . اگه ارزش داره بگو سرچ کنم لینکشو برات بزارم .

میر عماد هم همین طور کرک شده حدود 41 مگ هست و لینکشم موجوده .

اگه میتونی دانلود کنی بگو سرچ کنم واست لینکشو بزارم . چون خودمم میر عماد رو دانلود کردم

درباره ي كپي از ميرعماد و كلك هم همونطور كه تتو پست قبلي‌ام گفتم هر دو مناسبن ولي ميرعماد به دليل كپي كردن كارها به صورت منحني كارهاي خوشگلتري ارائه ميده...تومجله ي كليك، تلويزيون و سايت هاي هم تو مناسبتهاي مذهبي از ميرعماد استفاده ميكنن (قبل از شناختن ميرعماد خيلي تعجب كردم وقتي ديدم كه كليك يه نوشته ي مذهبي رو نوشته كه منحينه ولي حالا ميدونم كه معجزه ي ميرعماد بوده) راستي امضام خوبه؟؟ با كلك (كلك يعني قلم) خودم تو كلك نوشتمش... اگه كاربر كلك هستين از samples اون اصلا غفلت نكنين هااااااا خيلي ضرر ميكنين. (آدرس و توضيحات بيشتر براي كلك تو پست قبلي)
----------------------------------------
ممنون. خيلي لطف ميكنين
اگه لينكشو بدين كه خوب ميشه.
اين مريمه كه ميكين فارسي سازه ديگه نه؟؟؟؟؟
فتوشاپ CS2 هم ساپورت ميكنه؟؟؟؟ يا چي كارا ميكنه؟؟؟من چون ويندوز مديا سنتري دارم كه كاملا با فارسي هماهنگه و اصلا آخ نميگه اگه يه فارسي ساز مشتي داشتم سانتا كلوز يا خود اكس پي رو نصب مي كردم تا از شر سنگيني جلوه هاي اين مديا سنتر خلاص شم.
من اصولا عادتمه اگه دانلود سنگين داشته باشم ميرم ميشينم تو كافي نت 256 نيم - 1 ساعت و نيم دانلود ميكنم ميارم تو خونه -با مموري فلش- حالشو ميبرم. فقط لينكش سالم باشه.

راستي اگر لينك قسمت قسمت شده ي ديكشنري فانوس 8 رو هم داشتين بذارين.
تو تاپيكش:

لينكي كه گذاشتن يك پارچه اس و نميشه به راحتي همه شو يه جا دانلود كرد حتي تو 256

minizoro
11-07-2007, 15:59
مهم

چون اين مطلب مهم بود فكر كردم تو يك پست ديگه بزنم.

نستعليق براي ورد

براي تايپ مستقيم متون با استفاده از خط زيباي نستعليق در محيط ورد 2003
اگر كه ميخواين نستعليق رو مستقيما تو ورد 2003 تايپ كنين اونو از پخش كننده ي اصلي اش يعني پارسي فونت كه كار اصلي اش پخش همه جور فونته بگيرين:
گفتم مطالبي رو كه اون سايت گذاشته برا راهنمايي اين برنامه عينا ميذارم تا يه بار ديگه زحمت نكشين و نرين به اون سايت

نستعليق براي ورد ابزاري است براي تايپ مستقيم متون با استفاده از خط زيباي نستعليق در محيط ورد 2003.
لطفاً راهنماي زير را به دقت بخوانيد!
راهنماي نصب:
1. ابتدا قلم نستعليق را از اينجا دريافت كرده و نصب كنيد:

2. از اينجا هم برنامه را دريافت كرده و نصب كنيد:

رمز عبور براي نصب rsdtjkff مي‌باشد.
3. وارد محيط ورد 2003 شده و از ميان ليست قلم‌ها، قلم NASTALIQ را انتخاب كنيد.
4. از تايپ مستقيم نستعليق در ورد لذت ببريد!
توجه! اين برنامه فقط در ورد 2003 كار مي‌كند.
توجه! ممكن است با حرف ك مشكل داشته باشيد. بنابراين اين را دريافت كرده و با رمز rsdtjkff نصب كنيد:

با اين ديگه فونت فونت نكنين

shamim24
11-07-2007, 21:42
این که forbidden هست.....

iranian_genius
12-07-2007, 00:59
درباره ي كپي از ميرعماد و كلك هم همونطور كه تتو پست قبلي‌ام گفتم هر دو مناسبن ولي ميرعماد به دليل كپي كردن كارها به صورت منحني كارهاي خوشگلتري ارائه ميده...تومجله ي كليك، تلويزيون و سايت هاي هم تو مناسبتهاي مذهبي از ميرعماد استفاده ميكنن (قبل از شناختن ميرعماد خيلي تعجب كردم وقتي ديدم كه كليك يه نوشته ي مذهبي رو نوشته كه منحينه ولي حالا ميدونم كه معجزه ي ميرعماد بوده) راستي امضام خوبه؟؟ با كلك (كلك يعني قلم) خودم تو كلك نوشتمش... اگه كاربر كلك هستين از samples اون اصلا غفلت نكنين هااااااا خيلي ضرر ميكنين. (آدرس و توضيحات بيشتر براي كلك تو پست قبلي)
----------------------------------------
ممنون. خيلي لطف ميكنين
اگه لينكشو بدين كه خوب ميشه.
اين مريمه كه ميكين فارسي سازه ديگه نه؟؟؟؟؟
فتوشاپ CS2 هم ساپورت ميكنه؟؟؟؟ يا چي كارا ميكنه؟؟؟من چون ويندوز مديا سنتري دارم كه كاملا با فارسي هماهنگه و اصلا آخ نميگه اگه يه فارسي ساز مشتي داشتم سانتا كلوز يا خود اكس پي رو نصب مي كردم تا از شر سنگيني جلوه هاي اين مديا سنتر خلاص شم.
من اصولا عادتمه اگه دانلود سنگين داشته باشم ميرم ميشينم تو كافي نت 256 نيم - 1 ساعت و نيم دانلود ميكنم ميارم تو خونه -با مموري فلش- حالشو ميبرم. فقط لينكش سالم باشه.

راستي اگر لينك قسمت قسمت شده ي ديكشنري فانوس 8 رو هم داشتين بذارين.
تو تاپيكش:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدلينكي كه گذاشتن يك پارچه اس و نميشه به راحتي همه شو يه جا دانلود كرد حتي تو 256

سلام عزیز.

فعلا لینک دانلود میرعماد و مریم رو میزارم تا بگیری ، راجع سوالت هم بعد در حد علمم توضیح میدم .

لینک رو قبل از گذاشتن امتحان کردم تا با خیال راحت بگیری و حالشو ببری.

کرک و اپدیت هم داره . البته یک آپدیت دیگه بعد از این آپدیتی که توی فایله اومده که الان روی سایت مریم هست

اما پیشنهاد میکنم نگیری و نصب نکنی چون کرک میرعماد و مریم رو از کار میندازه و هتوز کرکی واسه آپدیت جدید

نیومده .

لینک دانلود میرعماد با حجم 44 مگ رمز فایل: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]***********.com

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لینک مریم نسخه ی 4.0.4 حجم68 مگ بدون رمز:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]***********.com/persian_tool/Farsi.Nevis.Maryam.4.0.Cracked.Full.zip

(لینک کمکی هم از rapidshare , megauplodداره ولی همین خوب جواب میده )

درضمن اگر بعد از دانلود فایل iso بود که میدونی باید با یک درایو مجازی یا رایت روی سی دی استفاده کنی

اگرم بلد نشدی بگو تا آموزششو بگم.

فعلا بای

iranian_genius
12-07-2007, 01:05
اون نقطه چین اولی اینه: t a k d o w n l o a d

dیعنی رمز فایل اول (میرعماد) به این شکله: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] t a k d o w n l o a d .com

که دیگه میدونی فاصله هارو نباید بنویسی.

نقطه چین لینک دانلود مریم هم اینه: p 30 d o w n l o a d

اینهارو موقعه ی دانلود تایپ کن تا مشکلی نداشته باشی.

iranian_genius
12-07-2007, 01:22
کمی در مورد فارسی نویس مریم برای دوستانی آشنایی ندارند:

بسته نرم افزاري مريم علاوه بر تايپ فارسي داراي امكاناتي چون اعراب گذاري كامل، تنظيم متن به صورت پاراگراف و يا به اشكال دايره و مثلث، تايپ همزمان فارسي و لاتين، مبدل فرمت ايران سيستم و فرمت ويندوز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]***********.com/) عربي و فارسي مي‌باشد. نرم افزاری فارسی نویس مریم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]***********.com/) شامل برنامه های: مریم، تایپ مسقیم، سریع و آینه ای، خطاط، 420 قلم فارسی، قلمدان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]***********.com/) و ویرایشگر کیبورد می باشد.

ویژگی ها و قابلیت های این برنامه مفید عبارتند از:
- تایپ‌ مستقیم‌ مریم : با استفاده از اين برنامه دیگر احتیاجی به Copy و Paste نمی‌باشد و بصورت مستقيم در سایر برنامه‌ها می‌توانید به تايپ فارسي بپردازيد.
- تایپ‌ آینه‌ای ‌مریم : برنامه تایپ آینه ای، بهینه سازی شده در نرم افزار QuarkXPress ، سازگاری کامل با نرم افزار پروین ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]***********.com/).
- تایپ‌ سریع ‌مریم : هرجا كه نياز به تايپ فارسي داريد، با فشردن كليد F11 برنامه تايپ سريع مريم ظاهر می‌شود. بعد از تايپ متن مورد نظر كليد Enter را بزنيد تا متن فارسی منتقل شود.
- 420 قلم : بسته نرم افزاري مريم داراي كاملترين مجموعه قلم هاي اصلاح شده فارسي مي‌باشد و در كليه ويندوزها اعم از فارسي و لاتين قابل اجرا می‌باشد.
- خطاط ‌مریم : ابزار تایپ نستعلیق ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]***********.com/) همراه با امکان انتقال آن بصورت تصویری و منحنی به سایر برنامه ها.
- قلمدان : مجموعه قلمهای اصلاح شده فارسی برای استفاده در نرم افزار هایی که امکان تایپ فارسی دارند مانند:
Word, Excel, Power Point, Access, In Design ME, Photoshop ME, Adobe Acrobat, ...
و کلیه ی نرم افزارهایی که نسخه ME دارند.
- ویرایشگر ‌صفحه ‌کلید : ابزاری برای تنظیم صفحه کلید بصورت دلخواه و درج حروفی که کلید معادل روی کیبورد ندارند.

تا بعد

iranian_genius
12-07-2007, 01:25
توضیح مریم بدون نقطه چین های بالا ( نمیدونم چرا پی سی ورد همچین میکنه):

عربي و فارسي مي‌باشد. نرم افزاریبسته نرم افزاري مريم علاوه بر تايپ فارسي داراي امكاناتي چون اعراب گذاري كامل، تنظيم متن به صورت پاراگراف و يا به اشكال دايره و مثلث، تايپ همزمان فارسي و لاتين، مبدل فرمت ايران سيستم و فرمت ویندوز فارسی نویس مریم شامل برنامه های: مریم، تایپ مسقیم، سریع و آینه ای، خطاط، 420 قلم فارسی، قلمدان و ویرایشگر کیبورد می باشد.

ویژگی ها و قابلیت های این برنامه مفید عبارتند از:
- تایپ‌ مستقیم‌ مریم : با استفاده از اين برنامه دیگر احتیاجی به Copy و Paste نمی‌باشد و بصورت مستقيم در سایر برنامه‌ها می‌توانید به تايپ فارسي بپردازيد.
- تایپ‌ آینه‌ای ‌مریم : برنامه تایپ آینه ای، بهینه سازی شده در نرم افزار QuarkXPress ، سازگاری کامل با نرم افزار پروین.
- تایپ‌ سریع ‌مریم : هرجا كه نياز به تايپ فارسي داريد، با فشردن كليد F11 برنامه تايپ سريع مريم ظاهر می‌شود. بعد از تايپ متن مورد نظر كليد Enter را بزنيد تا متن فارسی منتقل شود.
- 420 قلم : بسته نرم افزاري مريم داراي كاملترين مجموعه قلم هاي اصلاح شده فارسي مي‌باشد و در كليه ويندوزها اعم از فارسي و لاتين قابل اجرا می‌باشد.
- خطاط ‌مریم : ابزار تایپ نستعلیق همراه با امکان انتقال آن بصورت تصویری و منحنی به سایر برنامه ها.
- قلمدان : مجموعه قلمهای اصلاح شده فارسی برای استفاده در نرم افزار هایی که امکان تایپ فارسی دارند مانند:
Word, Excel, Power Point, Access, In Design ME, Photoshop ME, Adobe Acrobat, ...
و کلیه ی نرم افزارهایی که نسخه ME دارند.
- ویرایشگر ‌صفحه ‌کلید : ابزاری برای تنظیم صفحه کلید بصورت دلخواه و درج حروفی که کلید معادل روی کیبورد ندارند.

iranian_genius
15-07-2007, 00:59
سلام دوستان ، جدیدا نرم افزار خوشنگار اومده به بازار .

کسی اطلاعی ازش نداره؟!

minizoro
16-07-2007, 11:09
آقا نيما جدا از زحمتي كه بابت لينك ها كشيدين ممنون .... مثل اينكه بايد برم بازار اينجوري نميشه .... هم كلك2006 هم خوشنگار.... اونا رو هم در اولين فرصت دانلود ميكنم

minizoro
16-07-2007, 11:11
آقا نيما جدا از زحمتي كه بابت لينك ها كشيدين ممنون .... مثل اينكه بايد برم بازار اينجوري نميشه .... هم كلك2006 هم خوشنگار.... اونا رو هم در اولين فرصت دانلود ميكنم

minizoro
16-07-2007, 11:18

iranian_genius
28-07-2007, 19:55
خواهش میکنم عزیز . قابل شمارو نداشت

iranian_genius
28-07-2007, 19:56
دوستان دیگه راجع به خوش نویسی و نستعلیق نظری ندارند؟

آموزش و یا برنامه جدید؟!!

mary
30-07-2007, 21:18
یکم بیشتر توضیح بدین
باز هم همچین نرم افزری دارین بزارین

minizoro
06-08-2007, 00:08
نرم افزار خوشنگار شنيدم .....كسي داره توضيح بده

iranian_genius
10-08-2007, 20:10
سلام دوستان .

دوباره وقت کردم به انجمن سر بزنم .

واستون نرم افزار رو میزارم .

شاد باشین

neyrizboys
11-08-2007, 14:30
یکی یه راه حلی بده برای تایپ مستقیم فارسی در فتوشاپ Cs3

iranian_genius
16-08-2007, 00:31
شما با استفاده از کپی پیست از نرم افزار شتاب لش فارسی خیلی راحت و بدون مشکل میتونید این کارو انجام بدین .

حتی میتونید بعد از پیست کردن اونو ادیت کنید .

این نرم افزار کارش واقعا عالیه و مخصوصا واسه فتوشاپ میشه گفت طراحی شده .

اما بهتر از اون اینه که از فتوشاپ فارسی ساپورت Photoshop Cs3 Me که اخیرا توی سایت پی سی دانلود گذاشته استفاده کنی که واقعا دیگه عالیه .

نرم افزار های جدید رو توی پستهای بعدی معرفی میکنم /

کسی نرم افزار جدیدی پیدا نکرده . ؟!!!

iranian_genius
28-08-2007, 18:44
شمت می تونید از فتوشاپی که واسه خاور میانه طراحی شده استفاده کنید که بهترین راحه

ویا همون کپی پیست...

iranian_genius
19-09-2007, 10:21
ولی خوب هنوز چیزی به قدرت شتاب فارسی نگار برای فارسی نویسی در محیط فتوشاپهای 8 تا 10 نیومده

اگر کسی میخواد لینک و طیقه ی کارش رو بگم؟؟

iranian_genius
19-09-2007, 10:22
ولی خوب هنوز چیزی به قدرت شتاب فارسی نگار برای فارسی نویسی در محیط فتوشاپهای 8 تا 10 نیومده

اگر کسی میخواد لینک و طریقه ی کارش رو بگم؟؟

mohsen_60006
23-09-2007, 02:34
خواهشا این تاپیک را فعال کنید و کاری کنید بچه ها
طراحی هاشون بخصوص جملات مذهبیشونو بصورت EPSیا فایل wordاینجا قرار بدهند بخصوص اونایی که با میرعماد درست کردند
لینک تاپیک:
کد:
[code][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

darya_Sh
26-09-2007, 14:26

اگر کسی میخواد لینک و طریقه ی کارش رو بگم؟؟

دوست عزیز ممنون میشم طریقه کارش رو بگی . مرسی از زخمتی که می کشی .
در ضمن یه پست هم بود که آموزش کلک توش بود هر چی می گردم پیداش نمی کنم . کسی می تونه لینکش رو بذاره ؟
باز هم ممنون .

darya_Sh
26-09-2007, 15:53
ای وای هواسم نبود لینک آموزش کلک که تو همین تاپیک بود . الان پیداش کردم . شرمنده .

darya_Sh
27-09-2007, 16:08
دوستان من به یه مشکلی برخوردم . راهنمایی کنید لطفا .
من وقتی متن رو از چلیپا کپی می کنم که تو فوتوشاپ پیست کنم ، فقط خود متن کپی نمیشه یعنی چون select all می کنم صفحه فضای دور متن هم کپی میشه باهاش . چی کار کنم فقط خود متن کپی شه . و وقتی پیست می کنم تو فوتوشاپ چه جوری رنگ و سایزش رو میشه عوض کرد ؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.
در ضمن من آخر نفهمیدم بالاخره میشه از فارسی ساز مریم استفاده کرد تو فوتوشاپ یا نه ؟

M659
28-09-2007, 12:09
سلام.ببخشيد من اين كلك رو گرفتم ولي وقتي كامل همراه با پچش نصب مي كنم (روي XP SP2) ميگه كه يه برنامه اي به اسم ckserve بايد اجرا شده باشه كه نشده ، دوستان يه توضيحي مي دن لطفا؟

darvish1900
28-09-2007, 12:49
دوستان من به یه مشکلی برخوردم . راهنمایی کنید لطفا .
من وقتی متن رو از چلیپا کپی می کنم که تو فوتوشاپ پیست کنم ، فقط خود متن کپی نمیشه یعنی چون select all می کنم صفحه فضای دور متن هم کپی میشه باهاش . چی کار کنم فقط خود متن کپی شه . و وقتی پیست می کنم تو فوتوشاپ چه جوری رنگ و سایزش رو میشه عوض کرد ؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.
در ضمن من آخر نفهمیدم بالاخره میشه از فارسی ساز مریم استفاده کرد تو فوتوشاپ یا نه ؟

چلیپا مثل فارسی نویسها یدیگه نیست. همانطور که گفتید عکس +حاشیه رو میندازه.رنگ و سایز رو باید تو خود چلیپا تنظیم کنی.

من دیگه از فارسی نویس خسته شدم و از نسخه های me (خاورمیانه)فتوشاپ استفاده میکنم. و براحتی و مستقیم در فنوشاپ تایپ میکنم.

Ehsan Studio
01-10-2007, 05:56
بفرمایید دوستان اینم از لینک دانلود خوشنگار با حجم 167MB .دانلودش کنید تا پاک نشده.من خودم همین الان دانلودم تموم شد.

دانلود:

darya_Sh
02-10-2007, 18:33
167MB ? ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ای بابا یکی نیست فکر ما dial up ای ها رو بکنه . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

snow chem
07-10-2007, 11:24
مهم

نستعليق براي ورد ابزاري است براي تايپ مستقيم متون با استفاده از خط زيباي نستعليق در محيط ورد 2003.
لطفاً راهنماي زير را به دقت بخوانيد!
راهنماي نصب:
1. ابتدا قلم نستعليق را از اينجا دريافت كرده و نصب كنيد:

مرسی minizoro عزیز
من واقعا به این فونتا نیاز دارم ولی لینکی که گذاشتین کار نمیکنه و خطا میده.
میشه یکی یه لینک درستش رو بذاره !!!

omidh81
07-10-2007, 14:41
سلام
جناب minizoro
من دانلودش کردم ولی نتونستم نصبش کنم چه جوری نصب میشه؟؟
ممنون

osloub
12-10-2007, 16:04
بفرمایید دوستان اینم از لینک دانلود خوشنگار با حجم 167MB .دانلودش کنید تا پاک نشده.من خودم همین الان دانلودم تموم شد.

دانلود:

من نرم افزار خوش نگارو دانلود کردم ولی برای نصب کد فعال سازی میخواد.
احسان اگه ممکنه لینک کرکشو بذار تا ملت دعات کنن...

Ehsan Studio
14-10-2007, 06:10
من نرم افزار خوش نگارو دانلود کردم ولی برای نصب کد فعال سازی میخواد.
احسان اگه ممکنه لینک کرکشو بذار تا ملت دعات کنن...

شرمنده همه دوستان.من خودم این نرم افزار رو دانلود کردم و تا اونجایی که یادم هست کرک نمی خواست.البته بعد از نصب فهمیدم فول برنامه نیست .:41:اگه کرک برنامه رو پیدا کردم حتما میزارم.:46:

Ehsan Studio
14-10-2007, 06:22
کرکش و پیدا نکردم ولی اینو پیدا کردم.

توضیح:
فایل دانلودی به صورت فشرده شده می باشد که پس از Unzip شدن به حجمی حدود ۲۶۰ مگابایت خواهد رسید!

M0r!s
14-10-2007, 16:24
سلام، یکی می تونه فقط کرک برنامه میرعماد رو برای من بذاره . من همین میرعماد 43 مگابایتی رو دانلود کردم . ازتون ممنونم.

Ehsan Studio
15-10-2007, 09:46
بفرمایید دوستان اینم از کرک خوشنگار.

پسوورد فایل:ehsanstudio

دانلود:

توضیح: بعد از بیرون آوردن از zip کرک را در محل نصب برنامه کپی و برنامه را اجرا کرده و در قسمت سریال هر عددی که میخواهید وارد کنید.:46:

Ehsan Studio
16-10-2007, 17:44
167MB ? ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ای بابا یکی نیست فکر ما dial up ای ها رو بکنه . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شما می تونید اینو دانلود کنید.با حجم 13MB و بعد اون کرکی که گذاشتم رو روش بریزی تا برنامه کامل خوشنگار رو داشته باشی.

دانلود:

darya_Sh
26-11-2007, 21:03
شما می تونید اینو دانلود کنید.با حجم 13MB و بعد اون کرکی که گذاشتم رو روش بریزی تا برنامه کامل خوشنگار رو داشته باشی.

دانلود:

مرسییییییییی . ممنون دوست عزیز .
شرمنده من تازه این پست رو دیدم . دانلود کردم . ممنون .

sis
20-12-2007, 11:30
سلام، یکی می تونه فقط کرک برنامه میرعماد رو برای من بذاره . من همین میرعماد 43 مگابایتی رو دانلود کردم . ازتون ممنونم.

مشکل من هم دقیقا مشکل همین دوست عزیز هست اگه کسی کرک میرعماد 2.02 رو داره اگه جایی آپ کنه ممنون میشم:10:

Ehsan Studio
20-12-2007, 12:07
مشکل من هم دقیقا مشکل همین دوست عزیز هست اگه کسی کرک میرعماد 2.02 رو داره اگه جایی آپ کنه ممنون میشم:10:

بفرما دوست عزیز اینم کرکش:

site_hamid
04-01-2008, 19:58
این کرک که ماله ورژن 1 هست.
کسی کرک ورژن 2 رو نداره؟

Ehsan Studio
05-01-2008, 06:39
این کرک که ماله ورژن 1 هست.
کسی کرک ورژن 2 رو نداره؟

شرمنده.اشتباه شده.اینم کرک ورژن 2:

Metalzadeh
04-02-2008, 21:32
کرکش و پیدا نکردم ولی اینو پیدا کردم.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدتوضیح:
فایل دانلودی به صورت فشرده شده می باشد که پس از Unzip شدن به حجمی حدود ۲۶۰ مگابایت خواهد رسید!

عزیز لینک پاک شده :20:
لطف می کنی دوباره بارگذاری (Upload) کنی :46:
ممنون
پدرام

mosii-online
09-02-2008, 01:17
دوستان به منم یه کمک بکنید
من میرعماد یک رو دانلود کردم از نت بعد فونت معلی رو نداره. از سایتش هم آپگریت رو گرفتم ولی آپگریت نشد به ورژن بالاتر که فونت معلی رو داشته باشه کد میخواست آخه.
کسی ورژن بالاش رو داره که معلی هم توش باشه لینک بده ما دانلود کنید؟
نه تنها من دانلود کنم بلکه دوستان هم حالشو ببرن.خب پول ندارم بخرم

agaa_hojat2007
15-02-2008, 12:51
سلام من با فونت نستعلیق یونیکد وقتی که در فتوشاپ مینویسم خراب کار میکنه...
لطفا کمک کنید.

iranian_genius
18-02-2008, 06:56
سلام دوستان.

من بعد از یه مدت طولانی دوباره به تاپیک خودم سر میزنم .

خیلی خوشحالم که پیشرفت داشته .

یه سری تجربیات واسه خوشنویسی دارم که به مرور در اختیارتون قرار میدم .

شاد باشید

mosii-online
19-02-2008, 15:01
سلام دوستان.

من بعد از یه مدت طولانی دوباره به تاپیک خودم سر میزنم .

خیلی خوشحالم که پیشرفت داشته .

یه سری تجربیات واسه خوشنویسی دارم که به مرور در اختیارتون قرار میدم .

شاد باشید
میرعماد آخرین ورژن رو میخواستیم داری>؟

iranian_genius
26-02-2008, 09:55
میرعماد آخرین ورژن رو میخواستیم داری>؟

سلام دوست عزیز .

آخرین ورژن میر عماد آپدیت تاریخ 86/10/3 هست که متاسفانه هنوز کرکی موجود نمیباشد (تا اونجایی که خبر دارم )

اما یک ورزن قبلتر از اون که آپدیت تاریخ 86/8/22 هست که من خودم هم از همین ورزن اتفاده میکنم و عالی هست

کرکش هم موجوده و راحت کار میده

اگر میخوای بگو تا واست لینکشو بزارم .

در مورد خور نرم افزار مریم هم آخرین ورژنش با کرک موجود هست .

iranian_genius
26-02-2008, 09:56
به طریق های مختلفی هم میشه خوشنویسی کرد که ....

mosii-online
26-02-2008, 15:15
سلام دوست عزیز .

آخرین ورژن میر عماد آپدیت تاریخ 86/10/3 هست که متاسفانه هنوز کرکی موجود نمیباشد (تا اونجایی که خبر دارم )

اما یک ورزن قبلتر از اون که آپدیت تاریخ 86/8/22 هست که من خودم هم از همین ورزن اتفاده میکنم و عالی هست

کرکش هم موجوده و راحت کار میده

اگر میخوای بگو تا واست لینکشو بزارم .

در مورد خور نرم افزار مریم هم آخرین ورژنش با کرک موجود هست .
دادا من میخوام توش فونت معلی باشه؟
اگه برام آپ کنی خیلی ممنون میشم.
جبران میکنم.

iranian_genius
26-02-2008, 22:08
دادا من میخوام توش فونت معلی باشه؟
اگه برام آپ کنی خیلی ممنون میشم.
جبران میکنم.

آره عزیز فونت معلی هست و به راحتی کرک میشه و میتونی ازش استفاده کنی .

من خودم امتحان کردم و مطمئن هست

این لینک رو یکی از دوستان معرفی کرده که فکر کنم هنوز کار بده اگر نداد بگو بهم :

برنامه به صورت کامل :
کد:

آپدیت 1.3.0 به همراه کرک :
کد:

آپدیت 2.1.0 به همراه کرک ( تاریخ 22/8/86 ) :
کد:

آپدیت 2.1.0 هنوز کرکی برای این ورژن ساخته نشده ( تاریخ 3/10/86 ) :
کد:

mosii-online
27-02-2008, 16:09
iranian-geniusخیلی دمت گرم کلی حال دادی.
خیلی اقایی

iranian_genius
29-02-2008, 10:11
iranian-geniusخیلی دمت گرم کلی حال دادی.
خیلی اقایی

خواهش میکنم . قابلی نداشت...

این آپدیت ها واقعا فونت های زیبایی داره که توی اکثر محیطها ی گرافیکی میشه ازش استفاده کرد

iranian_genius
03-03-2008, 07:27
دوستان کسی نرم افزار جدیدی در رابطه با فارنویسی امتحان نکرده توی محیط فتوشاپ..؟

axminster
06-03-2008, 20:18
سلام من یه مشکلی دارم وقتی می خواهم توی فتوشاپ cs3 روی یه عکس فارسی تایپ کنم با این که هم زبان وهم فونت را عوض می کنم ولی حروف را به هم نمی چسباند لطفا کمک کنید

parslandgroup
07-03-2008, 12:25
سلام من یه مشکلی دارم وقتی می خواهم توی فتوشاپ cs3 روی یه عکس فارسی تایپ کنم با این که هم زبان وهم فونت را عوض می کنم ولی حروف را به هم نمی چسباند لطفا کمک کنید
دوست عزیز فوتوشاپ شما نسخه انگلیسی هست.اگر می خواهی راحت تر کار کنی باید نسخه ME رو نصب کنی

iranian_genius
07-03-2008, 13:01

سلام . اره درست گفتن باید از نسخه ME استفاده کنی

حتما مشکلت حل میشه

axminster
07-03-2008, 20:04
لطف می کنید بگید که از کجا من نسخه me را دانلود کنم؟ یا باید یک cd جدید بخرم؟

iranian_genius
08-03-2008, 06:48
لطف می کنید بگید که از کجا من نسخه me را دانلود کنم؟ یا باید یک cd جدید بخرم؟

وقتی میتونی با 500 تومن رایت کنی و بخری ، به نظرت عاقلانه هست که بیای حدود 500 مگابایت رو دانلود کنی؟؟

axminster
10-03-2008, 19:44
وقتی میتونی با 500 تومن رایت کنی و بخری ، به نظرت عاقلانه هست که بیای حدود 500 مگابایت رو دانلود کنی؟؟
البته اگر بنده از اول می دونستم حجمش چقدره که به ذهنه خودم رسیده بود که برم بخرمش
سوال اصلی ام اینه که این یه مدل فوتوشاپه یا یه برنامه دیگه که فتو شاپ میتونه با اون فارسی بنویسه؟
در ضمن من باید فوتوشاپcs3 را کلا پاک کنم؟

iranian_genius
11-03-2008, 16:46
البته اگر بنده از اول می دونستم حجمش چقدره که به ذهنه خودم رسیده بود که برم بخرمش
سوال اصلی ام اینه که این یه مدل فوتوشاپه یا یه برنامه دیگه که فتو شاپ میتونه با اون فارسی بنویسه؟
در ضمن من باید فوتوشاپcs3 را کلا پاک کنم؟

بله ، باید کلا هر فتوشاپی که نصب داری پاک کنی . بعد اون رو نصب کنی

اون هم مثل همین فتوشاپ CS3 Extended هست با این تفاوت که از زبان خاورمیانه (که ایران هم جزء اون هست) پشتیبانی میکنه .

یعنی راحت و بدون هیچ نرم افزاری میتونی فارسی تایپ کنی داخلش . Photoshop CS3 ME Extended.

خیلی عالی هست:46:

iranian_genius
14-03-2008, 13:44
یه خبر خوب واسه همه:

یک فونت به نام IranNastaligh اخیرا هست که به علا یونیکد بودنش به راحتی و بدون هیچ نرم افزاری میشه در فتوشاپ به صورت ساده و راحت خوشنویسی کرد...

توی پست های بعدی لینک دانلود میزارم واستون

iranian_genius
23-03-2008, 00:13
سلام دوستان .

خوب اینم از اون فونت نستعلیق که قولشو داده بودم .

لذت ببرید .

توضیحات:
شما تنها با استفاده از این فونت و بدون نصب هیچ گونه نرم افزار اضافی می توانید در برنامه هایی که از استاندارد یونیکد پشتیبانی می کنند مانند برنامه های مجموعه آفیس مثل Word و اکسل و اکسس و پاور پوینت و ..... و همچنین در برنامه های دیگری مثل Corel و فتوشاپ Me و Internet Explorer و ... از خط زیبای نستعل ...

Saeed kmss-D
23-03-2008, 10:21
سلام...

فكر كنم چند باري تو تاپيك فونت معرفي شده بود.
به هر حال ممنون.

موفق باشي♥♥♥

iranian_genius
28-03-2008, 23:17
از دوستان کسی برنامۀ جدید یا معرفی نشده ای واسه نستعلیق نویسی توی فتوشاپ واسه معرفی نداره ؟؟

mrmostafa
31-03-2008, 23:46
با فتوشاپ كارت ويزيت درست كردم دنبال فونت هاي نستعليق خيلي خوب هستم فارسي ممنون ميشم بزارين

Saeed kmss-D
01-04-2008, 19:10
سلام...

با فتوشاپ كارت ويزيت درست كردم دنبال فونت هاي نستعليق خيلي خوب هستم فارسي ممنون ميشم بزارين

دوست عزيز، تو تاپيك فونت و همين تاپيك اگه جستجو كني چيزاي خوبي پيدا ميكني.

موفق باشيد♥♥♥

iranian_genius
08-04-2008, 07:57
نرم‌افزاری كامل و حرفه ‌ای برای مدیریت فونت ‌های سیستم عامل ویندوز. با نصب این نرم‌افزار می ‌توانید به راحتی آب خوردن فونت دلخواه خود را نصب كنید یا فونتی را كه دیگر از آن استفاده نمی ‌كنید عزل نمایید، فونت ‌های موجود را مشاهده نمایید و یا در آن‌‌ها تغییراتی به‌وجود آورید.
وقتی دردسر های افزودن یا كاستن فونت توسط خود ویندوز را نداشته باشید، قدر این نرم‌افزار را بهتر خواهید شناخت.

پسورد فایل:

DaRiOuShJh
09-04-2008, 00:59
مرسی
دوستان آخره این تاپیک به کجا رسید؟
کلک
میر عماد
یا برنامه یه بهتری جدید اومده
منم میخوام تست کنم
قبلنا که تست کرده بودم به جایی نرسیدم همچین

iranian_genius
09-04-2008, 06:12
مرسی
دوستان آخره این تاپیک به کجا رسید؟
کلک
میر عماد
یا برنامه یه بهتری جدید اومده
منم میخوام تست کنم
قبلنا که تست کرده بودم به جایی نرسیدم همچین

سلام عزیز.

بستگی به نیاز شما داره .
کلک نرم افزاری هست که دست شما رو خیلی خیلی باز میزاره و توانایی های فوقالعاده ای هم داره اما چون خود برنامه خیلی مشکل داره کمتر کسی ازش استفاده میکنه ،
سری نرم افزارهای مریم مثل میرعماد عالی هستند و زیاد دیدیم که استفاده کنند.
خوش نگار هم هست که باز قدرتش به اندازه نرم افزار های بالا نیست و همین طور زر نگار..
فونت IranNastaligh.ttf هم خیلی عالی هست اما دیگه نمیتونی از حروف کشیده استفاده کنی.
پیشنهاد میکنم از فونت بالا که توی پست های قبلی هست حتما استفاده کنی

DaRiOuShJh
09-04-2008, 12:49
سلام عزیز.

بستگی به نیاز شما داره .
کلک نرم افزاری هست که دست شما رو خیلی خیلی باز میزاره و توانایی های فوقالعاده ای هم داره اما چون خود برنامه خیلی مشکل داره کمتر کسی ازش استفاده میکنه ،
سری نرم افزارهای مریم مثل میرعماد عالی هستند و زیاد دیدیم که استفاده کنند.
خوش نگار هم هست که باز قدرتش به اندازه نرم افزار های بالا نیست و همین طور زر نگار..
فونت IranNastaligh.ttf هم خیلی عالی هست اما دیگه نمیتونی از حروف کشیده استفاده کنی.
پیشنهاد میکنم از فونت بالا که توی پست های قبلی هست حتما استفاده کنی

سلام:10:
ممنون دوسته عزیز از راهنماییتون
من اون فونت رو دارم ولی خیلی جالب نیست و فقط میشه به همون صورته خودش نوشت مثله فونت های عادی و طرحه خاصی نمیشه باهاش زد
از طرفی با نوشتن مستقیم در فتوشاپ همچنان مشکل داره:20:
میخواستم به پیشنهاده شما که کار کردی با یکی از نرم افزار ها شروع به کار کنم به درد میخورن:10:
پس مریم و میرعماد خوبه به نظرتون؟

Royce
10-04-2008, 01:31
سلام
آقا يه سوال دارم خيلي فوريه خواهشا جواب ما رو بدين
من فتوشاپ cs2 دارم كه me نيست.ميشه همين فتوشاپ cs2 رو يه كارش بكنم كه بشه توش فارسي تايپ كرد؟يا حتما بايد فتوشاپ me نصب كنم؟

iranian_genius
10-04-2008, 23:31
سلام
آقا يه سوال دارم خيلي فوريه خواهشا جواب ما رو بدين
من فتوشاپ cs2 دارم كه me نيست.ميشه همين فتوشاپ cs2 رو يه كارش بكنم كه بشه توش فارسي تايپ كرد؟يا حتما بايد فتوشاپ me نصب كنم؟

ببین از طریق تنظیمات خود فتوشاپ هیچ کاری نمیتونی انجام بدی که بتونه واست فارسی هم تایپ کنه .

پیشنهاد میکنم فونت IranNastaligh.ttf هم امتحان کنی ، یعنی کپیش کنی توی پوشۀ فونت ویندوز بعد هم از فتوشاپ انتخابش کنی
اما اگه جواب نداد..
باید حتما از نسخۀ ME استفاده کنی که به نظر من ضررش فقط 500 تومن پول رایت هست اما خیلی راحت میتونی تایپ کنی

Royce
11-04-2008, 00:37
ببین از طریق تنظیمات خود فتوشاپ هیچ کاری نمیتونی انجام بدی که بتونه واست فارسی هم تایپ کنه .

پیشنهاد میکنم فونت IranNastaligh.ttf هم امتحان کنی ، یعنی کپیش کنی توی پوشۀ فونت ویندوز بعد هم از فتوشاپ انتخابش کنی
اما اگه جواب نداد..
باید حتما از نسخۀ ME استفاده کنی که به نظر من ضررش فقط 500 تومن پول رایت هست اما خیلی راحت میتونی تایپ کنی

ممنون دوست من از راهنماييتون
آره درسته فتوشاپ جديدو بگيرم خيلي بهتره

DaRiOuShJh
11-04-2008, 00:55
ممنون از همه دوستان
میشه تقاضا کنم یه چند تا پیشنهاد و نصیحت به منی که تازه میخوام با میرعماد یا مریم کار کنم بگنید
مرسی:12::11:

Benygh
11-04-2008, 10:50
سلام
برای نستعلیق نوسی توی Cs3 Me چی لازم دارم ؟

iranian_genius
13-04-2008, 08:44
سلام
برای نستعلیق نوسی توی Cs3 Me چی لازم دارم ؟

سلام .

شما بهتره نرم افزار میرعماد رو دانلود کنی که آخرین ورژنش رو توی همین تاپیک هم میتونی پیدا کنی
البته میرعماد روی بعضی از سیستم ها قفل میکنه و درست جواب نمیده .

برای شروع فونت Irannastaligh.ttf رو دانلود کن و کپی کن توی پوشه فونت ویندوز و استفاده کن توی فتوشاپ.

ببین ازش راضی هستی بعد نظرتو بگو

aboozar728
14-04-2008, 03:10
سلام
بچه ها من تو اینترنت یه فونت پیدا کردم که خیلی شبیه به عثمان طه است 130 کیلو بایته .
این لینک مستقیم
اگه کار نکرد این لینک غیر مستقیم

huti_421
14-04-2008, 21:11
سلام
بچه ها من تو اینترنت یه فونت پیدا کردم که خیلی شبیه به عثمان طه است 130 کیلو بایته .
این لینک مستقیم
اگه کار نکرد این لینک غیر مستقیم

ممنون خیلی به کارم اومد ...

iranian_genius
27-04-2008, 22:42
سلام
این لینک مستقیم
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداگه کار نکرد این لینک غیر مستقیم

سلام . ممنون .

کسی راجع به فونت newnst چیزی نشنیده؟

Padrino
30-04-2008, 10:50
سلام, دوستان این امضای یکی از بچه هاست, میخواستم ببینم چطور میتونم اینطوری بنویسم, آیا فونت خاصی داره؟ اگه همچین فونتی هست لطفا بهم بگید, اگر نه هم راهنماییم کنید, ممنون.

iranian_genius
03-05-2008, 22:42
سلام, دوستان این امضای یکی از بچه هاست, میخواستم ببینم چطور میتونم اینطوری بنویسم, آیا فونت خاصی داره؟ اگه همچین فونتی هست لطفا بهم بگید, اگر نه هم راهنماییم کنید, ممنون.

سلام . متاسفانه امضایی که ازش صحبت کردین قابل رئیت نیست

mohammadgolshahi2
08-05-2008, 19:10
سلام من با فتوشاپcs +me 8 کار می کردم و هیچ مشکلی نداشتم و فونتای سری b مثل b badr رو بی مشکل تو فتوشاپ استفاده می کردم
اما از وقتی لپ تاپ گرفتم با ویندوز ویستا دچار مشکل عجیبی شدم اونم اینه که فونت ها توی هر نرم افزاری جز فتوشاپ درست کار میکنه و تو فتوشاپ ؟؟؟؟؟؟ تایپ میشه کمکم کنید لطفا

S A M
08-05-2008, 19:38
سلام
من سوال زیاد دارم ممنون میشم که به همه جواب بدید
1 _ چرا من توی فتوشاپ مینویسم بر عکس و جدا از هم مینویسه ؟ البته فارسی
2 _ چیجوری میتونم توی فتوشاپ نستعلیق بنویسم؟
برای من فتوشاپ Cs2 هستش ورژن 9
ممنون
محمد...

Royce
13-05-2008, 18:43
سلام
من سوال زیاد دارم ممنون میشم که به همه جواب بدید
1 _ چرا من توی فتوشاپ مینویسم بر عکس و جدا از هم مینویسه ؟ البته فارسی
2 _ چیجوری میتونم توی فتوشاپ نستعلیق بنویسم؟
برای من فتوشاپ Cs2 هستش ورژن 9
ممنون
محمد...

چون ورژن فتوشاپ شما Me نیست
موفق باشید:10:

S A M
13-05-2008, 19:44
همون ورژنی که شما گفتی خریدم
چیجوری حالا نستعلیق بنویسم؟

iranian_genius
18-05-2008, 00:22
همون ورژنی که شما گفتی خریدم
چیجوری حالا نستعلیق بنویسم؟

سلام . ببین دوست عزیز پیشنهاد میکنم چون بار اولت احتمالا هست از فونت IranNastaligh.ttf که توی همین تاپیک هست استفاده کنی
خیلی راحت و بی دردسر کار میکنه
بقیه مورد ها هم به مرو میگیم

iranian_genius
30-05-2008, 14:18
سلام دوستان .

من یه مدت سرم شلوغ هست کمتر پست میزارم.

اما دوست دارم هر موقع سر میزنم پر از موضوعات و پست های جدید باشه .

پس یادتون نره نرم افزار جدید توی زمینه خوشنویسی معرفی کنید .

e X e
30-06-2008, 22:59
سلام دوستان .
میشه لینک مستقیم یه فارسی ساز بزارید که با Cs3 سازگار باشه ؟
ممنون میشم ...

e X e
30-06-2008, 23:07
آره عزیز فونت معلی هست و به راحتی کرک میشه و میتونی ازش استفاده کنی .

من خودم امتحان کردم و مطمئن هست

این لینک رو یکی از دوستان معرفی کرده که فکر کنم هنوز کار بده اگر نداد بگو بهم :

برنامه به صورت کامل :
کد:

آپدیت 1.3.0 به همراه کرک :
کد:

آپدیت 2.1.0 به همراه کرک ( تاریخ 22/8/86 ) :
کد:

آپدیت 2.1.0 هنوز کرکی برای این ورژن ساخته نشده ( تاریخ 3/10/86 ) :
کد:

ببخشید اینا با PhotoShop Cs3 جواب میده ؟

axminster
01-07-2008, 15:23
برنامه ای نیست که بشه بدون نسخه me داخل photo shop cs3 فارسی نوشت؟

mojtaba_tanha
03-07-2008, 10:02
برنامه ای نیست که بشه بدون نسخه me داخل photo shop cs3 فارسی نوشت؟

منم ميخوام :31: اصلا از كجا بفهمم نسخش me :؟

iranian_genius
08-07-2008, 23:45
توی قسمت About و Help عزیزم ....

mahsoft
11-07-2008, 20:24
تاپيك استيكي ميشه

مهم شد

مهو

iranian_genius
24-07-2008, 02:33
تاپيك استيكي ميشه

مهم شد

مهو

یعنی چی عزیز؟

استیکی؟

p3yman_xl
24-07-2008, 17:09
یعنی چی عزیز؟

استیکی؟

با اجازه ی مه سافت عزیز ...

استیکی ( Sticky ) یعنی " چسباندن " تاپیک به بالا یا همان مهم کردن.

موفق باشید

axminster
28-07-2008, 16:31
cdفتو شاپ من چند تا فونت فارسی داره که داخل فونت های فارسی cs3meنیست چطور در فتوشاپ فعالشون کنم؟
با تشکر

axminster
14-08-2008, 17:57
کسی این جا نیست جواب منو بده؟

aram_nfs
14-08-2008, 18:33
cdفتو شاپ من چند تا فونت فارسی داره که داخل فونت های فارسی cs3meنیست چطور در فتوشاپ فعالشون کنم؟
با تشکر

سلام دوست عزیز

خوب فونت ها رو توی ویندوزت نصب کن تا توی محیط فتوشاپ هم بتونی ازش استفاده کنی

pedram_sad
20-08-2008, 18:36
سلام دوستان
من Adobe Photoshop دارم كه تو about نوشته
Adobe Photoshop CS2 Version 9.0
روش هم فوتوشاپ فارسي ونوس نصبه كه منوهاش فارسيه
اما مشكل من با تاپيپ فارسيه
فارسي كه مينويسم با هر فونتي كه بگيد حروف رو جدا از هم مينويسه و به هم نميچسبونه ؟
كسي ميدونه مشكل چيه ؟
تو محيط ابزار فارسي نويس پرند هم كه مينويسم و بعدش paste ميكنم چيزي paste نميشه تو photoshop

aram_nfs
20-08-2008, 18:46
سلام دوستان
من Adobe Photoshop دارم كه تو about نوشته
Adobe Photoshop CS2 Version 9.0
روش هم فوتوشاپ فارسي ونوس نصبه كه منوهاش فارسيه
اما مشكل من با تاپيپ فارسيه
فارسي كه مينويسم با هر فونتي كه بگيد حروف رو جدا از هم مينويسه و به هم نميچسبونه ؟
كسي ميدونه مشكل چيه ؟
تو محيط ابزار فارسي نويس پرند هم كه مينويسم و بعدش paste ميكنم چيزي paste نميشه تو photoshop

خوب صرف فارسی بودن منو ها دلیل بر این نیست که شما امکان نوشتن فارسی رو دارین

شما برای فارسی نوشتن در محیط فتوشاپ نیاز به نسخه me این محصول دارین مثلا cs2 me

در استفاده از فارسی نویس هم دقت کن که فونت های مخصوص به نرم افزار رو انتخاب و بعد paste رو انجام بدی

iranian_genius
27-08-2008, 03:01
مه سافت عزیز تاپیک هنوز استیکی نشده ها....!!!

توی پست های قبل نوشتی که استیکی میشه..

iranian_genius
05-09-2008, 04:52
بچه ها نظرشون چیه که از این به بعد برا بهتر شدن تاپیک همه نمونه کارهای خودشون رو که با فونت های جالب فارسی طراحی میکنند اینجا بزارند!!!؟

به نظر من که عالیه .

لطفا شروع کنید.

آسمونی
16-09-2008, 09:24
از اطلاعات مفیدتون ممنون
خیلی به درد خورد

axminster
06-10-2008, 16:39
سلام
چطور می شود یک فونت را وارد photoshop کرد از cd یا از جای دیگر (مانند
فونتی که دانلود کردم)؟

Saeed kmss-D
06-10-2008, 18:33
سلام
چطور می شود یک فونت را وارد photoshop کرد از cd یا از جای دیگر (مانند
فونتی که دانلود کردم)؟

سلام دوست عزيز...

شما براي استفاده از فونت ها تو فتوشاپ كافيه فونت هاي مورد نظرت رو توي پوشه ي فونت ويندوز كپي كني تا به طور اتوماتيك به فتوشاپ و ساير برنامه ها منتقل بشه!

نحوه كپي وريختن فونت ها در پوشه فونت ويندوز هم به اين ترتيبه كه شما وارد Control Panel ميشي و پوشه ي فونت رو پيدا ميكني و فونت هاي مورد نظر رو اونجا ميريزي!

يا ميتوني مستقيم به پوشه اون مراجعه كني، در آدرس:

x:\WINXPSP2\Fonts

x:درايو نصب ويندوز

موفق باشي♥♥♥

axminster
11-10-2008, 21:41
ممنون از راهنمایی خوبتون

mohammad_dj_kazin
13-10-2008, 19:29
دوستان سلام
من ميخواستم توي فوتوشاپ نستعليق بنويسم
ممنون ميشم كمكم كنيد
فوتوشاپم سي اس 2 ام اي هست
ممنون

aram_nfs
13-10-2008, 20:20
دوستان سلام
من ميخواستم توي فوتوشاپ نستعليق بنويسم
ممنون ميشم كمكم كنيد
فوتوشاپم سي اس 2 ام اي هست
ممنون

سلام دوست عزیز
برای این کار من فونت ایران نستعلیق رو بهت پیشنهاد می کنم
که می تونی از این آدرس دانلود کنی

شاد باشی و آرام

mohammad_dj_kazin
14-10-2008, 18:01
ممنون دوست عزيز

mranger
21-10-2008, 20:33
نسخه Photoshop 10 SC3 ME هم هست . من از اون استفاده می کنم.
اگر فونت نستعلیق که دوستمون معرفی کرده داشته باشید ،توش نستعلیق هم میشه نوشت.
:31:

Ship Storm
09-12-2008, 14:54
دوستان سلام من یه فونت میخوام که ینطوری باشه البته شرمنده بد کشیدم دیگه تو پینت بهتر از این نشد

مثل این اینطوری بنویسه حرف ن رو بکشه اینجا نوشته شده نان ببیند:

iranian_genius
21-01-2009, 12:54
دوستان سلام من یه فونت میخوام که ینطوری باشه البته شرمنده بد کشیدم دیگه تو پینت بهتر از این نشد

مثل این اینطوری بنویسه حرف ن رو بکشه اینجا نوشته شده نان ببیند:

دوست عزیز سوال شما واضح نیست .
فونت ایران نستعلیق در پست های قبلی هست که کارش عالیه .

به زود فونت های جدید مریم رو بعد از اینکه تست شد واسه دانلود میزارم واستون.

reza STR
13-02-2009, 01:11
سلام
لینک دانلود میر عماد رو میزارین لطفا
آخه لینک قبلی مشکل داشت
بعد کرکش رو از کجا میشه پیذا کرد ؟
مرسی

jolly
13-02-2009, 21:15
سلام
مشکل من با فارسی نویسی تو فلش اونقدرا وحشتناک نیست
فقط تک تک کاراکترارو از هم جدا میندازه
اگه دوستان راه حلی پیشنهاد کنن واقعا ممنون میشم

aram_nfs
14-02-2009, 16:39
سلام
مشکل من با فارسی نویسی تو فلش اونقدرا وحشتناک نیست
فقط تک تک کاراکترارو از هم جدا میندازه
اگه دوستان راه حلی پیشنهاد کنن واقعا ممنون میشم

سلام دوست عزیز به دنیای پی سی ورلد خوش اومدین

(خوب سوالتون مربوط به فلش هست ولی) توی کل نرم افزار های ادوبی از جمله فلش و فتوشاپ برای اینکه بتونی فارسی بنویسی باید از نسخه های me استفاده کنی

در غیر این صورت باید از فارسی نویس های رایج مثل مریم استفاده کنی که روش اول خیلی بهتر و راحتره

شاد باشی و آرام

reza STR
14-02-2009, 22:07
سلام سلام صد تا سلام
بعد از کمی وقت تونستم میر عماد رو بگیرم
نرم افزار فوق العاده ای هست
فقط یه سوال
چطوری میتونم ازش داخل cs3 استفاده کنم
ویرایش MEاین نرم افزار رو دارم
خودم برا استفاده اول میرم داخل ورد اون چیزی رو که می خوام مینویسم بعدش داخل cs3 پیست میکنم
فقط یه مشکل : بعضی از حروف رو با علامت سوال ( ؟) نشونم میده
تنظیماتی داره برا درست نشون دادن حروف
چه کار کنم ؟!!

iranian_genius
26-02-2009, 11:34
نمیدونم چرا مسئولین قسمت فتوشاپ با اینکه این تاپیک این همه بازدید داره و مفیده جزء تاپیکهای مهم قرار نمیدن ؟
فقط تاپیک هایی که خودشون ایجاد می کنند باید مهم باشه؟!!......

hamidrezaaf
27-02-2009, 14:01
سلام ،
من پیشنهاد می کنم در صفحه ی اول لینک نرم افزارهایی موجود در کل تاپیک گذاشته شود مثلا
لنک مربوط به نرم افزار مریم به همراه کرک
لینک میرعماد به همراه کرک
لینک خوش نگار به همراه کرک
لینک فونت نستعلیق

تا دوستان ارسال های غیر ضروری نداشته باشند.

با تشکر
حمید رضا

hamidrezaaf
27-02-2009, 14:22
در ضمن اگر امکانش هست آخرین ورژنی که کرک شده و فید بک خوبی از کاربران داشته قرار داده شود چون بعضی از ورژنها کرک می شوند ولی قابلیت های مریم از دست می رود و یا مریم به درستی کار نمی کند. به خصوص در کپی و پست کردن
با تشکر
حمید رضا

babak_gww
03-03-2009, 15:35
سلام دوستان و اساتید!
من یه مشکلی دارم و اونم اینه که وقتی در فارسی نویس مریم متن رو تایپ میکنم بعد از اینکه در فتوشاپ پیست میکنم
فقط یه خط نشون میده. چیکار کنم؟؟ یعنی یه خط افقی
در ضمن در فتوشاپ هم با فونتی که اول f هستش امتحان کردم

s_r_asadiyan
03-03-2009, 15:44
سلام دوستان و اساتید!
من یه مشکلی دارم و اونم اینه که وقتی در فارسی نویس مریم متن رو تایپ میکنم بعد از اینکه در فتوشاپ پیست میکنم
فقط یه خط نشون میده. چیکار کنم؟؟ یعنی یه خط افقی
در ضمن در فتوشاپ هم با فونتی که اول f هستش امتحان کردم
================================================
با سلام
دوست خوبم شما احتمالا رنگ متن تون با رنگ بک گراند کار تون یکی نیست که متن مخفی بشه؟

babak_gww
03-03-2009, 20:08
================================================
با سلام
دوست خوبم شما احتمالا رنگ متن تون با رنگ بک گراند کار تون یکی نیست که متن مخفی بشه؟

:11::41:
شرمنده اصلا فکر نمیکردم یه همچین اشتباه فاحشی :18: بکنم
حالا اون مشکل درست شد یه مشکل دیگه دارم
اینه که حرفارو عوضی مینویسیه متلا به جای ر مینویسه پ!!!
اینم عکسش اگه لطف کنید و نگاه کنید :46:

s_r_asadiyan
03-03-2009, 21:43
سلام
فتو شاپ شما me هست یا نه ؟از ظاهر عکس معلوم هست که احتمالا cs2 باشه درسته یا نه؟
نسخه فارسی نویس شما چه طور؟

s_r_asadiyan
03-03-2009, 21:54
اگه دوست من فتوشاپتون cs2 هست تو گزینه های بالا 2 گزینه وجود داره در زیر مجمو عه ی پاراگراف که متن رو راست چین می کنه اون رو بزن ایشالله درست می شه
اگه نسخه me هست و فارسی نویس تون ورژنش بالاست و قلمدان دارید بحث جداست ...

babak_gww
04-03-2009, 00:04
اگه دوست من فتوشاپتون cs2 هست تو گزینه های بالا 2 گزینه وجود داره در زیر مجمو عه ی پاراگراف که متن رو راست چین می کنه اون رو بزن ایشالله درست می شه
اگه نسخه me هست و فارسی نویس تون ورژنش بالاست و قلمدان دارید بحث جداست ...

سلام ممنون به خاطر نیت کمکتون
فوتوشاپ من cs2 هستش و me نیست!
راست چین و وسط چینم امتحان کردم نشد
فارسی نویسمم مریم نسخه 4 :11:

s_r_asadiyan
04-03-2009, 14:39
سلام
منظورم این قسمت بود عزیز من

iranian_genius
04-03-2009, 21:30
سلام به همه دوستان خوبم

بهتون پیشنهاد میکنم قسمت خطاط از نرم افزار کرک شده مریم رو اجرا کنید به راحتی میتونید نستعلیق رو کپی و پیست کنید در تمام نسخه های فتوشاپ هم جواب میده
چون متن رو به صورت عکی سا پروژه میشناسه و نه به عنوان فونت تایپ شده به خاطر همین هم هیچ کدام از مشکلاتی که یه سری از دوستان مطرح کردن رو دیگه نداره

امتحان کنید و بهم جوابش رو بدید...

iranian_genius
04-03-2009, 21:33
در ضمن هر کدام از نرم افزار هارو که خواتید بهم بگید تا واستون یه جایی آپلود کنم بتونید استفاده کنید

babak_gww
04-03-2009, 22:08
سلام دوست عزیز
وقتی متن رو در خطاط تایپ میکنم اصلا انتخاب نمیشه تا بتونم کپیش کنم !!!!

babak_gww
05-03-2009, 19:54
خواهشا یکی کمک کنه
خیلی گیرم

iranian_genius
05-03-2009, 22:48
سلام دوست عزیز
وقتی متن رو در خطاط تایپ میکنم اصلا انتخاب نمیشه تا بتونم کپیش کنم !!!!

سلام دوست من

شما وقتی متن خودتون رو توی خطاط تایپ کردین ، مثلا چند تا کلمه نوشتید . خوب اول هر نوع تنظیمات مثل فاصله بین کلمات ، کشیدگی بعضی از حروف و یا جابجایی نقطه های حروف رو انجام بدید بعد برید اون بالا قسمتی که عکس یه فلش موس کشیده کلیک کنید تا انتخاب بشه( اگر کمی روی این قسمت با موس صبر کنید مینویسه : ایزار انتخاب) بعد بیاید پایین که متنتون تایپ کردید کمی دورتر از متنتون کلیک چپ کنید و موس رو نگه د ارید و متن خودتون رو با استفاده از مربع یا مستطیلی که دارید میکشید انتخاب کنید ( مثل انتخاب آیکن های روی دسکتاپ کامپیوترتون)
حالا دکمه موس رو رها کنید خود به خود مربع یا مستطیلی که شما با گرفت موس دور متنتون کشیده بودید کوچک میشه و دقیقا میشه اندازه ی متنتون . حالا از منوی بالا گزینه کپی رو انتخاب کنید و در فتوشاپ پیست کنید
به همین راحتی

iranian_genius
05-03-2009, 22:50
فقط توضیح بیشتر اینکه اگر قسمتی از متن شما مثل کشیدگی حرف ک در کلمات از مستطیل انتخابی شما بیرون بود می تونید با همون ابزار انتخاب حرف رو جابجا کنید مثلا بیاریدش پایین تر تا توی مستطیلی که می خواهید ازش کپی بگیرید باشه

s_r_asadiyan
06-03-2009, 01:00
خواهشا یکی کمک کنه
خیلی گیرم
==========================================
سلام
تقریبا همه ی نکاتی که مربوط به فارسی نویس مریم از جمله خطاط می شه در این pdf اومده امیدوارم مشکلت حل بشه:

iranian_genius
07-03-2009, 20:08
در ضمن می تونی توی Word تایپ کنی ازش عکس بگیری و بعد بیاری توی فتوشاپ

babak_gww
11-03-2009, 22:37
واقعا از راهنماییهاتون ممنونم
جناب s_r_asadiyan اون کتاب دانلود نمیشه حالا یا لینک مشکل داره یا من کلا با رپید شر مشکل دارم
در جواب iranian_genius میگم که اینکارو کردم ولی کیفیتش خیلی بد میشه

omid_3dsmax9
12-03-2009, 16:23
سلام دوستان.
من با فتوشاپ 7 ام ای کار می کنم. در واقع تازه کارم. امروز برای اولین بار فارسی نویسی رو باهاش امتحان کردم ولی به این نتیجه رسیدم! دلیلش چیه؟ فونتم ایران نستعلیقه..
خواستم بنویسم: بابا آب داد!

s_r_asadiyan
12-03-2009, 18:14
سلام دوستان.
من با فتوشاپ 7 ام ای کار می کنم. در واقع تازه کارم. امروز برای اولین بار فارسی نویسی رو باهاش امتحان کردم ولی به این نتیجه رسیدم! دلیلش چیه؟ فونتم ایران نستعلیقه..
خواستم بنویسم: بابا آب داد!

--------------------------------------------
دوست من سلام
دیشب که عکس رو گذاشته بودی دیده نمی شد اما الان بله

omid_3dsmax9
12-03-2009, 21:52
عجب! من دارم می بینمش، حتی تو نقل قول..
شما فرض کنید تصویری داریم به این ترتیب: بابا ### ا#. (بابا آب داد.) که در اون این # یک مربع شسته و رفته است و # نیست.
دلیلش چیه؟

s_r_asadiyan
13-03-2009, 11:18
عجب! من دارم می بینمش، حتی تو نقل قول..
شما فرض کنید تصویری داریم به این ترتیب: بابا ### ا#. (بابا آب داد.) که در اون این # یک مربع شسته و رفته است و # نیست.
دلیلش چیه؟
=============================
در فتوشاپ me نیاز به فارسی نویس نیست چون me نشانه ی اینه که این نسخه با زبان فارسی هماهنگ شده
شما متنت رو در محیط خود فتوشاپ تایپ کن بعد فونت ایران نستعلیق رو انتخاب کن
از کپی پیست از فارسی نویس پرهیز کن

omid_3dsmax9
13-03-2009, 21:05
ممنون. من اصلا از فارسی نویس هیچی نمی دونم و تنها افتخارم از کار کردن با ام ای اینه که میگن فارسی می نویسه!
من همین کار رو کردم که شما می گین. نشد!
اصلا طبق یک ویژگی ME فونت های فارسی در طبقه بندی جداگانه ای در لیست نام فونت ها قرار می گیره. نگاه کنید فونت ایران نستعلیق من تو لیست خارجی ها رفته. این موضوع به مشکل من ربط داره؟

huti_421
13-03-2009, 22:51
تشخیص داده که تو لیست UTF-8 نیست
آقا شما یه لطفی کن بدون Caps Lock ، سایز بزرگ و ... هم همین مشکلو داره ؟
مشکلت صرفا داخل فتوشاپ هست یا نرم افزار های دیگه هم همین مشکلو داره ؟
در نهایت اگه بازم به مشکل برخوردی ولی فرضا تو ورد مشکلی نداشت
متن رو داخل ورد بنویس بعد PDF کن و بیار تو فتوشاپ بازش کن

omid_3dsmax9
13-03-2009, 23:18
ممنون دوست عزیز. من همین راه آخر رو انجام دادم. فکر کنم چاره ای ندارم! (یا شاید هم یک راه عمومیه!). در ضمن فتوشاپ من 7 ام ای هست..
حالا فنوشاپ این تصویر وارد شده رو به عنوان چی میشناسه؟ مسیر، Fill pixel ... چی؟

huti_421
14-03-2009, 00:56
ممنون دوست عزیز. من همین راه آخر رو انجام دادم. فکر کنم چاره ای ندارم! (یا شاید هم یک راه عمومیه!). در ضمن فتوشاپ من 7 ام ای هست..
حالا فنوشاپ این تصویر وارد شده رو به عنوان چی میشناسه؟ مسیر، Fill pixel ... چی؟

با Drag و Drop کردن به راحتی میتونید اون رو باز کنید به صورت یه لایه ی مجزا

saeidmot
17-03-2009, 23:18
با سلام
در photoshop cs3 که راحت فارسی نوشته میشود.ولی در cs4 چطور؟آیا کسی در cs4 هم فارسی نوشته؟

s_r_asadiyan
18-03-2009, 00:27
با سلام
در photoshop cs3 که راحت فارسی نوشته میشود.ولی در cs4 چطور؟آیا کسی در cs4 هم فارسی نوشته؟
================================
سلام
با فارسی نویس میشه در تمامی نسخه ها فارسی نوشت
در نسخه های me هم بصورت مستقیم می شود فارسی نوشت

c0dest0rm
24-03-2009, 22:53
طبق نظر دوستان، اینجا مطرح میکنم.

ببنید کسی جوابشو میدونه؟

smfr
30-03-2009, 12:45
ممنون. من اصلا از فارسی نویس هیچی نمی دونم و تنها افتخارم از کار کردن با ام ای اینه که میگن فارسی می نویسه!
من همین کار رو کردم که شما می گین. نشد!
اصلا طبق یک ویژگی ME فونت های فارسی در طبقه بندی جداگانه ای در لیست نام فونت ها قرار می گیره. نگاه کنید فونت ایران نستعلیق من تو لیست خارجی ها رفته. این موضوع به مشکل من ربط داره؟

فونت ايران نستعليق از ويژگي يونيكد بهره مي بره كه اين ويژگي از آفيس 2003 به بعد به مجموعه آفيس اضافه شده و ميشه از اين فونت از اين سري به بعد استفاده كرد.
تو فوتوشاپ هم فكر كنم از cs2 يا cs3 به بعد ميشه از فونتهاي يونيكد استفاده كرد.
حالا شما چرا از 7 استفاده مي كنين؟ CS4 به اين باحالي حيف نيست حالا كه تو ايران مفته مفته:27: از اين همه قابليت خفنتر استفاده نكنين؟

DaRiOuShJh
02-04-2009, 16:57
یک جوانمرد قصاب این برنامه ها رو حداقل لینکه پستشون رو توی صفحه اول یه جایی بچپونه اینقد با این سرعته ترتری مجبور نشیم بگردیم آخرم لینکه خسته پیدا کنیم!

iranian_genius
03-04-2009, 10:35
یک جوانمرد قصاب این برنامه ها رو حداقل لینکه پستشون رو توی صفحه اول یه جایی بچپونه اینقد با این سرعته ترتری مجبور نشیم بگردیم آخرم لینکه خسته پیدا کنیم!

منظور شما دقیقا کدام برنامه هاست؟

DaRiOuShJh
04-04-2009, 13:45
همین برنامه های میترا و مریم و میرعماد و ... دیگه

ITPro
20-04-2009, 09:29
طبق نظر دوستان، اینجا مطرح میکنم.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدببنید کسی جوابشو میدونه؟
همونجا پاسخ دادم.

iranian_genius
21-04-2009, 21:50
روش حل مشکل جدا از هم تایپ شدن حروف فارسی در فتوشاپ های سی اس :

اول اینکه ویندوز ایکس پی یا ویستا که داری باید فارسی ساپورت باشه و روی تاسک بار En FA رو داشته باشی حتما و بعد :

فتوشاپCS3 CS4 ME رو که باز کردی یه عکس انتخاب میکنی و ابزار تایپ T رو هم انتخاب میکنی و روی عکست کلیک میکنی تا مکان نما روشن و خاموش شه و منتظر تایپ حروف باشه و بعد مثل عکس زیر از منوهای بالا که با انتخاب کردن ابزار تایپ ظاهر میشه قسمت toggle the character and paragraph panels رو انتخاب میکنی تا منوی کامل اون مثل عکس دوم زیر ظاهر شه :

عکس اول :

عکس دوم : قسمت هایی که باید تغییر کند به صورت شکل زیر تغییر دهید :
( قسمت هایی که با فلش قرمز هستند و تیک خورده حتما باید به همین شکل باشد)

البته برای اطمینان بهتر است گزینه بعدی یعنی : Middle Eastern Every-Line Composer انتخاب کنید هر چند هر دو یک عملکرد دارند.
بعد از اعمال تغییرات فوق دوباره زبان تایپ را اگر فارسی نیست به FA تغییر دهید و در محلی که روی عکس برای تایپ کردن کلیک کرده بودید به راحتی به تایپ به صورت به هم پیوسته مشغول شوید.

اگر مشکلی بود در خدمتم ( البته اگر فرصت کنم)

ashrafi116
23-04-2009, 04:46
زحمت می کشی واسه من کلمه ی « گریزگاه » رو با شکسته ی نستعلیق بنویسی ؟ ممکنه ؟ متشکرم

ashrafi116
23-04-2009, 05:05
ممکن نیست ؟ برم ؟

iranian_genius
23-04-2009, 15:36
زحمت می کشی واسه من کلمه ی « گریزگاه » رو با شکسته ی نستعلیق بنویسی ؟ ممکنه ؟ متشکرم

با کدام نستعلیق؟ نستعلیق Iran-nastaliq که توی فتوشاپ هم جواب میده ؟ ( البته نمیشه کشیده نوشت)

یا نستعلیق نرم افزار هایی مثل مریم و میر عماد و این چیزا؟

DaRiOuShJh
01-05-2009, 01:34
بالاخره یه مریم یافتم که کار کنه واقعا!×!

فقط این فایل help نداره
شما ها جایی ندارید فایل help اش رو دانلود کنم؟

mikrob_151
04-05-2009, 09:22
سلام ورژن های me فتوشاپ قابلیت فارسی نویسی دارن مثل 7 cs cs3. برای استفاده از نرم افزار های دیگه باید خارج از محیط فتوشاپ ازش استفاده کنی .مثلا تو کلک باید از صفحه عکس بگیری./ من میر عماد واسه کارهای مذهبی پیشنهاد میکنم...

SHADEL
12-05-2009, 01:05
سلام بچه ها من می خوام یه کارت ویزیت ساده طراحی کنم. برای این کار به یک فارسی نویس دارم برای فتو شاپ دارم ورژن فتو شاپم هم cs4 extended هستش چه طور می تونم فارسی تایپ کنم؟
خوب اینم یه مشکل بزرگه برای یه کشور جهان سومی:31:

aram_nfs
12-05-2009, 10:32
سلام بچه ها من می خوام یه کارت ویزیت ساده طراحی کنم. برای این کار به یک فارسی نویس دارم برای فتو شاپ دارم ورژن فتو شاپم هم cs4 extended هستش چه طور می تونم فارسی تایپ کنم؟
خوب اینم یه مشکل بزرگه برای یه کشور جهان سومی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خوب موفق باشی

برای اینکه بتونی فارسی بنویسی به جای استفاده از فارسی نویس و ناراحتی در مورد جهان سومی بودن می تونی از نسخه me فتوشاپ که مخصوص همین کار هم هست استفاده کنی

در ضمن نسخه فتوشاپ تاثیر چندانی در اصل کار نمی زاه بهتره در صورتی که در دسترست cs4 me نبود از نسخه های پایین استفاده کنی

شاد باشی و آرام

DaRiOuShJh
12-05-2009, 16:06
منم با آرام جان موافقم
بهترین کار پیدا کردن یه نسخه ی ME هست
حالا هر ورژنی

البته تقریبا همه مغازه ها هم نسخه ی ME رو میفروشن

DaRiOuShJh
28-05-2009, 01:46

دهه!
چه معنی داره
این میرعماد رو که هر کاری کردم متن رو نتونست تو فتوشاپ کپی کنه

!×!

iranian_genius
27-06-2009, 00:19
دوستان لطفا مباحث مربوط به فارسی نویسی در فتوشاپ رو فقط در اینجا مطرح کنید
من و بقیه دوستان جواب میدیم

mory_fun
02-07-2009, 01:16
من قبلاً فونت فارسی نصب می کردم در فتوشاپ کار میکرد ولی وقتی ویندوز را عوض کردم و همان فونت را نصب کردم کلماتب مانند ی و گ را سر هم نمی نویسد
فتوشاپ هم همان فتوشاپ است و ویندوز هم همنطور
مشکل چیست؟

mory_fun
04-07-2009, 11:02
یک جواب بده دیگه!!!

DaRiOuShJh
04-07-2009, 12:18
برادر این موضوع ممکنه از چند مورد باشه
اگر فونت ها همونان و ویندوز هم همون ممکنه شما ایندفه Arabic نصب کرده باشید
یعنی به جای فارسی عربی رو انتخاب کرده باشید

در هر صورت الان هم میتونید سر هم بنویسید

به جای ی از shift+X استفاده کنید

به جای گ رو یادم نیست
با shift حروف مختلف رو تست کنی اونم گیر میاری

iranian_genius
11-07-2009, 15:05
من قبلاً فونت فارسی نصب می کردم در فتوشاپ کار میکرد ولی وقتی ویندوز را عوض کردم و همان فونت را نصب کردم کلماتب مانند ی و گ را سر هم نمی نویسد
فتوشاپ هم همان فتوشاپ است و ویندوز هم همنطور
مشکل چیست؟

عزیزم چند صفحه قبل کاملا این مشکل رو و راه حلش واست توضیح دادم

از هم جدا تایپ شدن اصلا ربطی به فارسی یا عربی بودن نداره .

مراجعه کن به چند صفحه قبل توضیحش کامل هست

iranian_genius
20-07-2009, 12:38
از دوستان خواهش میکنم همه ی فونت هایی که خودشون میسازند یا از جایی لینکشو دارند که مربوط به فارسی نستعلیق میشه رو در این تاپیک هم قرار بدهند
به نظرم کار خوبی باشه و همه استفاده کنند

pedramh
20-07-2009, 13:12

اونم در وسعت نستعلیق؟؟
سلام دوست عزیز
در فتوشاپ نسخه خواورمیانه(ME) می تونید فارسی بنویسید
به قول شما حتی به وسعت نستعلیق(منظورت رو از این حرف نفهمیدم! وسعت!!! )

--sorur--
27-07-2009, 22:19
سلام
من cs2 دارم و نمی تونم توش فارشی بنویسم!!!!!
کسی کرک فارسی نویس مریم،یا لینک هر برنامه دیگه ای رو که با اون بتونم فارسی بنویسم نداره؟؟
فتوشاپ me یعنی چی؟؟؟
ممنون

huti_421
27-07-2009, 22:45
برای کرک فارسی نویس مریم اینجا درخواست بدید :

فارسی نویس IPT5 :

دانلود فارسی نویس Parwin 2005 به همراه 345 فونت

فارسی نویس جوهر :

فارسی نویش شتاب :

فارسی نویس مریم :

و فتوشاپ ME یا Middle East نسخه ی خاور میانه ی اون هست که امکان تایپ مستقیم فارسی در محیط فتوشاپ برای شما وجود داره

iranian_genius
29-07-2009, 23:11
کسی اطلاعی راجع به کرک Kelk 2007 داره ؟

اصلا کرک شد؟؟

iranian_genius
19-08-2009, 07:50
سلام لطفا کار هایی که با خط های نستعلیق و خوشنویسی انجام دادین واسه مشاهده دوستان و الهام گرفتن از کارها قرار بدین

iranian_genius
19-08-2009, 07:51

DANCE6410
25-08-2009, 00:17
از تمامی شکسته نویسها میشه به صورت برداری،گرافیکی تو محیط ادیتورهای کرافیکی استفاده کرد.

DANCE6410
25-08-2009, 00:20
یه سر به این تایپیک بزن

DaRiOuShJh
25-08-2009, 15:08
بر و بچ من باز اومدم
ایندفه میگم این "ی" بی ریختا!!! چی میگن همونایی که زیر میره! چی ریختی بگم! ولش کن خودتون بگیرید منظورم چیه
میگم اونا چه کارکتری هست؟ بعد فونتی که باهاش استفاده میکنن چه فونیته؟

DANCE6410
27-08-2009, 08:23
بر و بچ من باز اومدم
ایندفه میگم این "ی" بی ریختا!!! چی میگن همونایی که زیر میره! چی ریختی بگم! ولش کن خودتون بگیرید منظورم چیه
میگم اونا چه کارکتری هست؟ بعد فونتی که باهاش استفاده میکنن چه فونیته؟
اولاً "ی" بی ریخت نیست و خیلی هم خوشکله در کل بهش میگن تایپو گرافی،اما برا ما ایرانیا معروفه به نقاشی خط،
دوماً هیچ کارکتری تعریف شده ای این کارو انجام نمیده،
ثالثاً،اونو باید با یه شکسته نویس بنویسی بعد بری تو محیط فتوشاپ یا کورل دستکاریش کنی

reza_sabah
27-08-2009, 13:12
ای داد بر من، من دو روزه می خوام آموزش فتوشاپ رو به صورت pdf دانلود کنم نمی شه|||||||| رئیس جان بگو دقیقاً کجا برم تا بی درد سر اونو پرینت بگیرم. مرسی.....

DANCE6410
27-08-2009, 15:12
سلام
اونایی که با نصب و کرک میرعماد تو 7 و ویستا مشکل دارن یه سر برن به این پست

DaRiOuShJh
27-08-2009, 16:09
عزیزه دله برادر اخه تا اونجا که من دیدم همینجا چند تا کاربرا ازش استفاده کرده بودن با همین فونت تاهوما!

huti_421
27-08-2009, 17:04
اینو میگی ؟ :

هومنے = هومنی

این واسه زبان اردو هست

DANCE6410
27-08-2009, 18:41
با داریوش جان توکه پت همه رو ریختی رو آب خوب از اول بگو کاراکتر یونی،به قول هوتی جون اینا برا زبان اردوه
"ی" خودمان که خوکشل تر از اونه

Yaroomah
07-09-2009, 16:37
با سلام

با برنامه خطاط مریم میشه در cs3 نوشت من امتحان کردم .

با کلک هم میتونی بنویسی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Folder (3)\ostad2.jpg
این رو با خطاط مریم نوشتم.

NaKhoda BiBaK
16-01-2010, 19:14
البته من فونت خود نستعلیق رو نصب کردم

NaKhoda BiBaK
16-01-2010, 19:15
راستی یادم رفت بگم که یک قونت داشتم که حرف ( ک ) رو نمینوشت ! اما این فونت جدید که دارم هیچ مشکلی نداره !
اگر دوستان خواستند واسشون میذارم

NaKhoda BiBaK
16-01-2010, 19:20
بیا اینم لینکش

NaKhoda BiBaK
16-01-2010, 19:20
فکر کنم پسوردش
badhesab.blogfa.com
باشه

iranian_genius
04-03-2010, 17:00
دوستان مسائل مربوط به فارسی نویسی رو فقط در این تاپیک مطرح و بحث کنند تا مباحث یکجا باشه و پراکنده نباشه

Dariushtanha
05-03-2010, 17:32
بیا اینم لینکش

دوست عزیز
لینک ف ی ل ت ر شده
اگه ممکنه یه جای دیگه آپلودش کن

iranian_genius
08-03-2010, 10:33
دقیقا چه فونتی میخوای تا واست آپلود کنم

Dew Drop
08-03-2010, 11:52
نه هيچ مشكلي نداره,من همين الان دانلودش كردم.

iranian_genius
09-03-2010, 11:32
دوستان اگر نمونه کارهای خودتون رو که با فونت های زیبای فارسی ساختید به نمایش بزارید ممنون میشم .

اگر همه این کار رو کنند خیلی عالی میشه

singleguy
19-08-2011, 13:48
سلام
یک سوال! من نیاز به فونت خاصی ندارم، فقط میخوام همونطور که توی ورد تایپ میکنم، توی فتوشاپ هم تایپ کنم (با فونت های سری B).
قتوشاپ CS2 را دانلود و نصب کردم ولی فارسی تایپ نمیکنه! چکارش کنم؟

nelahe
20-08-2011, 09:35
سلام بهترین برنامه برای خوشنویسی کدوم از برنامه هاست

camaro lt
20-08-2011, 23:42
سلام..
من متن فارسي رو با شكسته نستعليق مينويسم..اما وقتي كه اون رو با ايميل ميفرستم به صورت معمولي در مياد..
براي رفع اين مشكل چيكار بايد كرد؟
يه سايت پيدا كردم كه به صورت نستعليق ميتونست بفرسته اما اون تبديل به فايل پيوستي ميكرد..من ميخوام بصورت تكست باقي بمونه بدون تغيير..
متشكرم

korooshekabir
23-06-2013, 10:13
عکسی برای مشاهده نیست
فتوشاپ من CS6
و me هم نیست یعنی cs6 خالی