PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آنالیزگر رنگ بدنه اتومبیل ها با فتوشاپ و دستگاه الکترونیک ؟؟

iranian_genius
06-07-2007, 16:56
سلام .

ببینید همچین چیزی هست؟

من یک دستگاهی میخوام که بتونه رنگ بدنه اتومبیل هارو آنالیز کنه و مثلا بگه 5% فلان رنگ 20% فلان رنگ....

نمیدونم به فتوشاپ مربوط میشه یا نه. ولی اگه همچین دستگاهی باشه باید به کامپیوتری متصل باشه که فتوشاپ

داشته باشه.

کسی در این زمینه اطلاعی داره ؟؟ میتونه بگه اسم همچین دستگاهی چیه؟

BKM_MAHDI
06-07-2007, 17:04
اگر منظورتون از روي خود ماشين است كه نميدونم.
ولي اگر بصورت عكسه وميخواهيد رنگشو آناليز كنيد فتوشاپ اين قابليت رو داره

iranian_genius
06-07-2007, 17:08
نه منظورم اینه که . یک تکه کوچک از رنگ بدنه اتومبیل رو برداریم بدیم به دستگاه و دستگاه با استفاده از کامپیوتر و

فتوشاپی که داره . درصد رنگهارو به ما بده .

همچین دستگاهی ورجود داره ؟

کسی اطلاعی داره؟

iranian_genius
07-07-2007, 23:48
کسی همچین چیزی سراغ نداره؟ واسه تفکیک کردن رنگ بدنه ی اتومبیل ها؟

aram_nfs
09-07-2007, 16:36
خوب می تونی از رنگت عکس بگیری یا اینکه اسکنش کنی و بعد آنالیزش کنی
که این روش ها هم خطاهای زیادی دارن و نمی شه بهشون اعتماد کرد
پس می مونه یه روش اونم این که آنالیز شیمیایی رو رنگ انجام بشه

mohammad24
09-07-2007, 22:48
سلام

فرض کنیم که چنین کاری عملی شد. چه فایده ای داره؟ اگر امکانش وجود داشته باشه که از بدنه ی اتومبیل ها در شرایط یکسان نوری عکس برداری بشه (یا اسکن بشه)، تصویر توسط نرم افزاری مثل وتوشاپ قابل تحلیل هست و مثلا درصد رنگ ها به صورت Rgb یا Cmyk به دست میاد. اما ما می دانیم که رنگ بدنه ی خودرو همیشه از سه یا چهار رنگ اصلی ساخته نمیشه و آن طور که من شنیدم در پوشش های بسیار مرغوب بدنه حتی ممکنه از ده ها رنگ مختلف و با فاکتورهای متفاوت استفاده بشه. پس این کار فقط برای تجزیه ی رنگ به رنگ های اصلی مفیده اما هیچ اطلاعاتی از نحوه ی ساخت رنگ به دست نمیده.
شاید با ساخت نرم افزاری خاص و تعریف خواص رنگ های پایه بشه کارهایی کرد. مثلا نرم افزار رنگ های استاندارد خودرو و کد مربوط به هر یک رو داشته باشه و بتونه تحلیل کنه که رنگ مورد نظر ممکنه از ترکیب کدام یک از رنگ ها ساخته شده باشه که البته این کار هم حتما خطا خواهد داشت.

pouria007
10-07-2007, 00:05
خوب می تونی از رنگت عکس بگیری یا اینکه اسکنش کنی و بعد آنالیزش کنی
که این روش ها هم خطاهای زیادی دارن و نمی شه بهشون اعتماد کرد
پس می مونه یه روش اونم این که آنالیز شیمیایی رو رنگ انجام بشه
تأييد ميکنم واقعاً خطاهاش زياده:41:

iranian_genius
12-07-2007, 01:19
بابا منم میدونم خطاش زیاده که بخوایم اسکن کنیم و این حرفها .

ولی صد در صد باید یه نرم افزار همراه با سخت افزار و دستگاه خواص خودش باشه که این کارو انجام بده /

نرم افزار فتوشاپ ولی سخت افزار و ماشین .....!!! نمیدونم ..>؟

چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mojtaba777777
29-12-2015, 02:26
سلام دوست عزیز
در جواب پرسش شما باید بگم به همچین دستگاهی وجود دارد امروزه برای تشخیص و میزان ترکیب هر رنگ برای رسیدن به رنگ مورد نظر از اسکنر هایی استفاده میشود . بعنوان مثال با اسکن رنگ درب باک به میزان ترکیب هز نوع رنگ پی برده میشود .بنده میتوانم در مورد این نوع اسکنر شما رو راهنمایی کنم

حاج اكبري
14-03-2016, 12:45
دوست عزيز بهترينش اينه كه بصورت تجربي بسازي من همه راهي وامتحان كردم