PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال :لینک دلفی به دیتابیس در وب

مرد مباح
06-07-2007, 11:45
دوستان من یک دیتابیس رو توی یک فضایی میزارم توی وب و میخوام از توی برنامه بهش کانکت بشم./
از چه طریق میتونم این کارو بکنم.
لطفا منو راهنمایی کنید.

soldier
06-07-2007, 12:48
سلام

از بانک های mysql و sqlserver میتونی استفاده کنی.

من mysql بلدم. اما نمیدونم چطوری باید بهش کانکت شد.(کامپوننت مخصوص داره که باید دانلود کنی. سرچ کن)

موفق باشی

مرد مباح
06-07-2007, 13:00
ممنون دوست عزیز.
میدونم باید با این برنامه ها باشه ولی میخوام بدونم به کمک کدوم کامپوننت خود دلفی.
چون فکر کنم دلفی بدون کامپوننت اضافی هم بتونه این کارو بکنه.

من از Sql میخوام استفاده کنم.

MasterData
06-07-2007, 23:21
فرق چنداني نميكنه
شما بايد كانشكن رو طبق مشخصات سرور تنظيم كنيد (اگه روي هاست ميذاريد بايد مشخصاتشون رو به شما اعلام كنن)
حتي با Qa نيز مي تونيد وصل بشيد و كاراتون رو انجام بدين
همه چيز بر ميگرده به كانكشن

NoneForce
07-07-2007, 09:42
دوستان من یک دیتابیس رو توی یک فضایی میزارم توی وب و میخوام از توی برنامه بهش کانکت بشم./
از چه طریق میتونم این کارو بکنم.
لطفا منو راهنمایی کنید.

سلام
روي يك فضايي ميزاريد يعني چي؟ ديتابيس اكسس است يا SQL؟

اين يك مثال براي SQL : (نحوه ارتباط معلومه)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

مرد مباح
08-07-2007, 10:40
ممنون نان فورس عزیز.
ولی منظور من این نبود که فایل در یکی از دریایوهات باشه.
میخوام فایلی که توی PersianGig میزارم رو اینجوری بهش کانکت بشم.
و نمیخوام لازم باشه که برنامه SQL Server روی سیستم نصب کنم.

این قضیه راهی داره ؟؟

NoneForce
08-07-2007, 10:52
ممنون نان فورس عزیز.
ولی منظور من این نبود که فایل در یکی از دریایوهات باشه.
میخوام فایلی که توی PersianGig میزارم رو اینجوری بهش کانکت بشم.
و نمیخوام لازم باشه که برنامه SQL Server روی سیستم نصب کنم.

این قضیه راهی داره ؟؟

سلام
بايد يك برنامه واسط بنويسيد ، مثلا يك CGI يا يك WebService كه روي اون هاست به ديتابيس كانكت بشه و ديتا را استخراج كنه و مثلا بصورت XML براتون بفرسته.
يا يك صفحه ASP درست كنيد كه به ديتا بيس وصل بشه و اطلاعات را استخراج كنه و توي يك فايل ذخيره كنه و بعد برنامه شما اون فايل را دريافت كنه.
حالا هرجا ميبينيد ميتونم كمك كنم بگيد.
ديتا بيستون چيه؟
من PersianGig رو نميديونم چطوريه! ولي معمولا اكثر هاستها لااقل يه MySql بهتون مي دهند.
براي چي سراغ اين جور سرويس دهنده ها ميريد؟! الان ديگه دامين و هاست هزينه اي نداره كه، براي هر فرد بالاي 18 سال داشتن وب سايت مهم تر از داشتن كارت ملي است.

MasterData
08-07-2007, 11:23
بايد يك برنامه واسط بنويسيد ، مثلا يك CGI يا يك WebService كه روي اون هاست به ديتابيس كانكت بشه و ديتا را استخراج كنه و مثلا بصورت XML براتون بفرسته.يا يك صفحه ASP درست كنيد كه به ديتا بيس وصل بشه و اطلاعات را استخراج كنه و توي يك فايل ذخيره كنه و بعد برنامه شما اون فايل را دريافت كنه.حالا هرجا ميبينيد ميتونم كمك كنم بگيد.من خودم تا حالا برنامه اي ننوشتم كه به هاست وصل بشه ولي باQA به ديتابيس وصل شدم و كارايي رو انجام دادم پس فكر نمي كنم لازم باشه حتما يك واسط داشته باشي

NoneForce
08-07-2007, 11:28
من خودم تا حالا برنامه اي ننوشتم كه به هاست وصل بشه ولي باQA به ديتابيس وصل شدم و كارايي رو انجام دادم پس فكر نمي كنم لازم باشه حتما يك واسط داشته باشي

سلام
خب ديتا بيسش كجا و چي بوده؟
از بيرون چطوري ميتونيد به يك ديتا بيس مثلا اكسس روي يك هاست دسترسي داشته باشيد؟!

MasterData
09-07-2007, 09:31
سلام
خب ديتا بيسش كجا و چي بوده؟
از بيرون چطوري ميتونيد به يك ديتا بيس مثلا اكسس روي يك هاست دسترسي داشته باشيد؟!
خوب عزیز دلم منظورم از QA همون Query Analyzer در SQL Server هست:31:

راستش من با اکسس روی هاست فقط با ASP.Net کار کردم که خوب اونجا هم تکلیف معلومه که ادرس دهی نسبی میکنیم, ولی اینکه با یک ویندوز اپلیکیشن چه جوری به دیتابیس اکسس روی هاست وصل بشیم فکر میکنم بر میگرده به تنظیمات امنیتی و مجوزهای دسترسی

ولی این مشکلات رو برای SQL Server نداری چون یک یوزر و پسورد و مشخصات سرور رو باید مدیر سرور بهتون بده
فکر کنم با یک هاست رایگان که SQL رو ساپورت کنه تست کنین بد نباشه

soldier
09-07-2007, 15:19
براي هر فرد بالاي 18 سال داشتن وب سايت مهم تر از داشتن كارت ملي است.

:) هر بار بعد از مدتی که به انجمن میام یه کلام ناب از این نانفرس جون میشنویم

همیشه ضرب المثل هاش هم بموقع هستن.
---------------------------------------

بقیه پست حذف شد.( از امکانات ویژه سلجر! )

Perpetual
16-03-2008, 07:09
خیلی عالی بود
لطفا اگه میشه در مورد asp.net بیشتر آموزش بدید
لطفا اگه میشه فایلهای اجرائی مربوط به فعال کردن asp.net در دلفی رو برای دانلود بزارید