PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در پارتیشن بندی لب تاب

mrmmnb
05-07-2007, 21:29
خودم ودوستم لب تاب خریدیم یکی مدل دل ویکی هم سونی ولی وقتی با بوت پارتیشن مجیک میخواهیم پارتیشن بندی کنیم(یه درایو بیشتر نداره و ویندوز ویستا هم روش نصبه) یه پارتیشن زرد نشون میده و ارور روی اون نوشته ونه فرمت میشه نه delete میشه از داخل ویندوزم که برنامه پارتیشن مجیک رو نصب میکنم میگه ویستا رو ساپورت نمیکنه(ورژن8.05 هست) حالا به نظر دوستان این مشکل به کدام یک از موارد زیر بستگی داره وچه جوری حل میشه( اینم بگم با این برنامه در کامپیوتر خودم پارتیشن بندی کردم و مشکلی نداشتم)

پارتیشن بندی در لب تاب ها با کامپیوتر های معمولی فرق میکنه؟
از برنامه دیگری باید استفاده کرد
پارتیشن به وسیله تنظیمات بایوس قفل شده؟
با از ورژن جدید پارتیشن مجیک استفاده کرد( اگه باشه چون فکر کنم این ورژنی که خودم دارم اخرین ورژن باشه8.05 )
یا هر دلیل دیگری که به ذهن من نرسیده

ممنون میشم مرا در حل این مشکل کمک کنید:10:

ocz
05-07-2007, 22:53
اين مشكل شما اخيرا شايع هست
اين راهنمايي خوب دوستمان رو مطالعه كنيد و ببينيد حل مي شود يا نه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mrmmnb
05-07-2007, 23:38
این فرق میکرد از من اصلا پارتیشن قفل هست و فرمت نمیشه

rasool1
06-07-2007, 23:29
دوست عزیز زرد بودن درایو در داخل پارتیشن مجیک نشان گر اینه که این نرم افزار نمی تونه بوت سکتور و شاید هم نوع فرمت درایو رو تشخیص بده البته از نوع ntfs ای که برای ویستا طراخی شده این مورد بعید نیست در هر صورت با نرم افزار پارتیشن بندی شرکت ACRONIS امتحان کن اگه نشد مجبوری از نرم افزار low level format استفاده کنی یا علی

mrmmnb
07-07-2007, 04:01
دوست عزیز زرد بودن درایو در داخل پارتیشن مجیک نشان گر اینه که این نرم افزار نمی تونه بوت سکتور و شاید هم نوع فرمت درایو رو تشخیص بده البته از نوع ntfs ای که برای ویستا طراخی شده این مورد بعید نیست در هر صورت با نرم افزار پارتیشن بندی شرکت ACRONIS امتحان کن اگه نشد مجبوری از نرم افزار low level format استفاده کنی یا علی

دوست عزیز اگه میشه لینک دانلود این دو تا برنامه ای که گفتی بزار

rasool1
07-07-2007, 09:13
[url][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][url] دومی رو هم توی سایت maxtorدات کام پیدا می کنی اما دومیه رو مواظب باش چون همه اطلاعات هارد رو پاک می کنه یا علی

ocz
07-07-2007, 10:26
من فكر مي كنم پارتيشن زرد رنگ مربوط به ريكاوري سيستم باشد كه در صورت حذف آن،ويندوز ارجينال+همه ي درايورهاي سيستم كه در آن فضا ذخيره شده نابود خواهد شد !
در صورت تمايل به اينكار،نخست از طريق كنترل پنل ويستا و با استفاده از يك DVDخام،يك Backup براي سيستم خود بسازيد سپس اقدام به حذف پارتيشن مورد بحث كنيد

mrmmnb
07-07-2007, 14:22
حالا اگه بخوام اون ریکاوری رو داشته باشم وفقط تغییراتی در پارتیشن بندی بدم (با یه پارتیشن که نمیشه هیچ کاری کرد)باید چه کنم( از فضای درایو c کم کنم ودو سه تا درایو اضافه کنم)
بازم میگم راهی هست که اون ریکاوری ازبین نره و بتونم تغییرات بالا را ایجاد کنم
ضمن اینکه هنوز نرم افزاری برای اینکه بشه در اون پارتیشن زرد تغییراتی ایجاد کرد پیدا نکرده ام( هنوز اون دو تا برنامه که rasool1 جان معرفی کرده اند دانلود و امتحان نکردهام)
اگه کسی به غیر از اون دو تا برنامه،برنامه ای میشناسه که با اون این کار روکرده و مطمئن که کار میکنه معرفی کنه
ممنون میشم( میترسم با این اینترنت زغالی دانلود کنم وهیچ کدوم کار نکنه)

rasool1
07-07-2007, 15:07
دوست عزیز تمام هارد شما به صورت زرد رنگ دراومده یا فقط قسمتی از اون یا علی

javadshahvand
07-07-2007, 18:31
اگه اطلاعاتی که داری زیاد مهم نیست یه برنامه بدم که کل هاردتو شخم بزنه...

و هم ببینی بدسکتور داره یا نه

mrmmnb
07-07-2007, 21:14
دوست عزیز تمام هارد شما به صورت زرد رنگ دراومده یا فقط قسمتی از اون یا علی

بله تمام هارد زرد رنگ هست و روی اون به انگلیسی نوشته ارور با یه شماره که اون شماره یادم نیست

اگه اطلاعاتی که داری زیاد مهم نیست یه برنامه بدم که کل هاردتو شخم بزنه...

و هم ببینی بدسکتور داره یا نه

دوست عزیز من خودم قصد چنین کاری داشتم (با پارتیشن مجیک که نتونستم) ولی وقتی اینجا مطرح کردم
بعضی ها گفتند که چون لپ تاپه وهاردش اینجوریه احتمالا یه درایو مخفی داره که ریکاوری ویندوز اونجاست و حالا با
این حرف مردد هستم که کاملا هارد رو فرمت بکنم یا نه
با این اوصاف اون برنامه که میگی لینک دانلودش رو لطف کن بزار (شاید مجبورشم که همین کار رو بکنم) و اگه
برنامه ای سراغ دارین که این نوع هارد رو بشناسه و بشه بدون از دست دادن اطلاعات و با استفاده از فضای خالی
موجود در هارد جند درایو جدید درست کردمعرفی کنید
ضمنا ویندوز روی لپ تاپ ویستا هست( اینو گفتم که اگه برنامه ای دادی که تحت ویندوزه با ویستا سازگار باشه
اگه هم به صورت بوت هست که هیچی - با بوت فکر کنم راحتر باشه-)

mrmmnb
07-07-2007, 22:47
[url][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][url] دومی رو هم توی سایت maxtorدات کام پیدا می کنی اما دومیه رو مواظب باش چون همه اطلاعات هارد رو پاک می کنه یا علی

تو لینک که دادی کدوم برنامه بدرد من میخوره ومن باید اون رو دانلود کنم ( من که گیج شدم!)

ocz
08-07-2007, 00:13
شما ببينيد آيا با استفاده از ابزار Disk Managment كه با اجراي دستور Diskmgmt.msc در كادر Run باز مي شود مي توانيد اقدام به ساخت پارتيشن كنيد؟

(در صورت داشتن مشكل با اين ابزار،از بخش Help آن براي Create Partition استفاده كنيد
در آنجا 2 روش مختلف براي ساخت پارتيشن جديد توضيح داده شده : يكي با استفاده از محيط Disk Managment و ديگري با استفاده از دستورات خط فرمان cmd)

javadshahvand
08-07-2007, 10:43
با این اوصاف اون برنامه که میگی لینک دانلودش رو لطف کن بزار (شاید مجبورشم که همین کار رو بکنم)

mrmmnb
08-07-2007, 21:22
با این اوصاف اون برنامه که میگی لینک دانلودش رو لطف کن بزار (شاید مجبورشم که همین کار رو بکنم)

کار با این برنامه چه جوریه ؟؟
در ویندوز که اجرا نمیشد روی cd هم که ریختم بوتیبل نشد( چه جوری رایت کنم که بوتیبل بشه وایا در ویندوز اجرا میشه؟)

javadshahvand
08-07-2007, 21:37
این برنامه تحت داس کار میکنه برنامه رو از فشرده دربیار یه دیسکت بوت درست کن با اون بیا بالا بعد فایل رو اجراش کن

ساخت دیسکت بوت

mrmmnb
08-07-2007, 23:31
این برنامه تحت داس کار میکنه برنامه رو از فشرده دربیار یه دیسکت بوت درست کن با اون بیا بالا بعد فایل رو اجراش کن

ساخت دیسکت بوت

من که از ویندوزم هیچی حالیم نیست چطور با داس کار کنم ( اگه منظورت اینه که باید فرمان ها رو تایپ کنم باید
بگم که هیچی بلد نیستم)

f-secure
13-07-2007, 11:46
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]