PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال:مشکل باPortable Hard

alireza_monfared
21-08-2005, 22:32
سلام دوستان
من به تازگی یه hard از نوعportableخریده ام که از طریق پورتUSBبه کاممپیوتر وصل میشه.من این hardروقبلا روی کامپیوتر دیگه ای فرمت کردهام و آماده ی استفاده است .ولی وقتی آن را به کامپیوتر وصل کردم فقط دفعه ی اول توسط سیستم شناخته شد واز بار دوم هر وقت که وصلش میکنم بهم این پیغام رو میده:USB Device not recognized یعنی ظاهرا hardمن رو اصلا نمیتونه بشناسه.
در ضمن وقتی سعی میکنم ازAdd New HardwareدرControl Panelبرای شناسوندنش استفاده کنم نهایتا به این پیغام میرسم:The device cannot start(code10)
درضمن ویندوزمنXPاست.یکی از دوستان من میگه تنها راه حل این مشکل نصب مجدد ویندوز است.میخواستم اولا اگه شما راه حل ساده تری به ذهنتان میرسه به من بگید که خیلی خیلی ممنونتون میشم
و ثانیا اگه تنها راه حلش نصب مجددویندوزه آیا باید ویندوزم را کلا پاک کنم و دوباره بریزم؟
خواهش میکنم اگع میتونید منو کمک کنید.خیلی حیاتیه.

HamidFULL
22-08-2005, 12:46
alireza_monfared عزيز شما نرمفزار رو نصب کنيد مشکل حل ميشه اگه نشد حتماً نبايد ويندوز عوض شه
ميتونيد Repair اش کنيد

alireza_monfared
22-08-2005, 17:10
سلام دوست عزیز
اولا از آقا سینا به خاطر این که دو تا تاپیک زدم معذرت میخوام.فکر کردم شاید اینجوری دوستان بیشتری مشکل را ببینند و زودتر به من جواب بدهند
دوما از حمید جان هم یه سوال داشتم.این که من متوجه منظور شما از نرم افزارنشدم.اگه منظور شماDriverمربوط به hardمن است حقیقتش یه CDبه عنوانDriverدارم که فکر کنم مربوط به شناسایی USBاست و در راهنمای وسیله هم ذکر شده که استفاده از آن فقط برایWindows 98وپایینتر لازم است و من چون ویندوزمXPاست انتظار دارم خود به خود hardرابشناسه که این طور نمیشه وجالب اینجا است که دفعه ی اول که وصلش کردم شناخت واز دفعه ی دوم مشکل داشت.ضمن این که من هم از سلامتیhardخودم مطمئنم(چون روی کامپیوتر های دیگه هیچ مشکلی نداره)هم از کار کردن ورودی های USBسیستم خودم(چون وقتی موبایلم رو به کامپیوتر وصل میکنم هیچ مشکلی نداره)

به عنوان آخرین سوال آیا نیازی بهupgradeکردن ویندوز نیست؟
اگه سوالات من رو جواب بدید و این مجهولات رو برام روشن کنید خیلی خیلی ممنون میشم.چون این قضیه جدا برای من حیاتیه.

mpsjavad
23-08-2005, 00:20
با ســـلام ..

دوست عزيز هارد portable شما به احتمال زياد از USB 2.0 استفاده ميکنه در حالي که ويندوز XP ( ساخت 2001 ) در حالت عادي بدون نصب پچ هاي مخصوص و بدون به روز رساين قادر نيست که USB 2.0 رو پشتيباني کنه و به همين جهت يک ارور مرتبط با اين موضوع رو ميده ... همون طور که ميدونيد تفاوت اشکار USB 2.0 با USB 1.1 در سرعت انتقال اطلاعات هست و USB 2.0 چهل برابر سريعتر هست به عنوان ديگه USB 2.0 با 480 Mb/s تبادل ديتا داره و USB 1.1 تنها 12 Mb/s ...

و راه حل هاي پيشنهادي :

--- نصب پچ مخصوص که خود مايکروسافت براي USB 2.0 داده و ميتوني اون رو از سايت رسمي مايکروسافت دانلود کني ( البته معمولا روي سي دي هاي مادر بورد ها اون رو ميتوني پيدا کني و همونطور که اشاره کردي فکر ميکنم روي CD همراه هارد هم باشه

--- اتصال هارد portable به USB 1.1 که در اين صورت صرفه نظر از سرعت پايين ميتونه را ه گشا باشه ..

راستي بهتره که هارد ت رو به پورت هاي USB اتصال بدي که بدون کابل به مادر بوردت متصل هستن ( منظورم همون پورت هاي USB هست که پشت کيس جاسازي شدن .. )

اميدوارم که مشکلت حل بشه ..

alireza_monfared
23-08-2005, 09:39
با تشکر از دوستان
اولا همون طور که اشاره کردید هارد من ازUSB2.0استفاده میکند
دوما من برای اتصال اون به کیسم از همان ورودی هایUSBکه در پشت کامپیوتر هستند کمک میگیرم
(با استفاده از'A' Connection)
سوما یه توضیح دیگه این که من دقیقا یه هارد portableنگرفته ام بلکه یک هاردlaptopرادرون یک باکس قرار دادم و باکس را به کمکUSBبه کامپیوتر وصل کردم(البته چون پیش خودم فکر کردم این وسیله هم همان کار هارد portableرا میکند و واژه ی خاصی هم برای اسم گذاری اون پیدا نکردم و فکر کردم در حل مشکل من هم تاثیری ندارد گفتم هارد portable)
چهارم این که بازم تاکید میکنم چیزی که برام عجیبه اینه که سیستم دفعه ی اول هارد من رو شناخت ولی وقتی اون رو unplugکردم و دوباره وصل کردم گفتUSB device not rcognizedیعنی فکر کنم ویندوزم USB2.0رو بشناسه با این حال اگه شما فکر میکنید نصب یه patchموثر باشه خواهش میکنم یا اسم اون patchرو به من بگید یا این که بگید من در سایت مایکروسافت چه عبارتی رو جستجو کنم(ضمن مشخصات ویندوز من اینهMicrosoft Windows XP Profrssional version 2002وسرویس پک من هم سرویس پک 2 ورژن 2005هست)
پنجم این که یه دوستی به من گفت که تو چون از چند وسیله که باUSBبه سیستم متصل میشن استفاده میکنی USBهای سیستمت قاطی کرده و باید ویندوزت رو Repairکنی و بعد از اون دیگه هر وسیله را فقط به یکی از ورودیهایUSBپشت سیستم وصل کنی.هر چند استدلال و راهنمایی این عزیز به نظرم کمی غیر منطقی اومد ولی گفتم نظر شما رو هم بپرسم.ضمن این که من شخصا دنبال راه حلی هستم که نیازی بهRepairکردن ویندوز یا دوباره ریختنش نباشه
.ششم در مورد این که پیشنهاد کردید هارد رو به USB1.1متصل کنم.من فکر میکنم پورتUSB1.1با پورتUSB2.0یکی باشه لطفا یه کم در این مورد منو راهنمایی کنید آیا در control panelباید تغییر خاصی اعمال کنم
هفتم این که وقتی من در Device manager(منظورم این آدرسهcontrol panel -> administative tools ->computer management->device manage)وقتی در بخشuniversal serial bus contollersورودی های USBخودم رو چک میکنم بغل اون ورودی که هاردم بهش وصله مینویسهUSB mass storage deviceو کنارش هم یه دایره ی زرد رنگ میبینم که توش یه علامت تعجب سیاهه.ضمنا اگه اطلاعات دیگه ای هم لازم هست بهم بگید.
به هر حال اگه منو راهنمایی کنید تا بتونم این مشکلو حل کنم خیلی ممنون میشم

HamidFULL
24-08-2005, 18:35
alireza_monfared عزيز منظور من از نرمفزار Enable USB2.0 For Win بود که mpsjavad جان هم اشاره کردن اين رو پيدا و نصب کنيد اگه مشکل حل نشد مطرح کنيد

mpsjavad
29-08-2005, 23:19
با ســـلام ..

دوست عزيز عليرضا, جان نميدونم تا حالا مشكلت رفع شده يا نه اما اسم نرم افزار مربوط رو اقا حميد, گفتن ..اما فكر نميكنم براي Win XP SP2 2005 نصب پچ لازم باشه :!:

و اينكه سيستم شما براي بار اول هارد رو شناخته و حالا نميشناسه ميتونه علتش اين باشه كه شما در ان واحد خواستيد از چند دستگاه USB دار استفاده كنيد و با اصطلاح دستگاه USB جديد بايد توي صف انتظار بره تا نوبت به اون برسه .. ولي فكر نكنم در مورد مشكل شما صدق كنه :|

در مورد قاطي كردن پورت USB هاي سيستم شما كه گفتيد قاطي كرده فكر نميكنم اين طوري بشه ولي شما ميتونيد از روي CD مادر بوردتون يك بار ديگه Universal Serial Bus يا همون USB رو نصب كنيد تا اگه در شناسايي هاب ها و كنترلر ها مشكلي بوجود اومده برطرف بشه و نيازي به رپير كردن ويندوز نداريد ..

در مورد تفاوت هاي پورت هاي USB 2.0 با USB 1.1 بايد بگم كه از لحاظ ظاهري تنها تفاوت اين دو پورت در رنگ فيش هاي اون هاست به اين صورت كه فيش USB 2.0 در هر دو قسمت ( نر و مادگي ) سفيد رنگ هست در صورتي كه براي USB 1.1 مشكي رنگ هست . در مورد سرعت انتقال ديتا ها هم كه در پست قبليم گفتم USB 2.0 حدود 40 برابر سريعتر از USB 1.1 هست و البته USB 2.0 با USB 1.1 هم سازگار هست يعني شما ميتونيد يك پورت USB 1.1 رو در درگاهUSB 2.0 اتصال بديد و استفاده كنيد اما اين كار باعث افزايش سرعت انتقال اطلاعات نميشه .. استفاده از هر كدوم از اين ورودي ها به راحتي صورت ميگيره و نيازي به تنظيمات خاص در سيستم عامل نداره .. (اگر به طور كامل ميخواي در مورد تكنولوژي USB اطلاعات كسب كني كافيه توي انجمن اموزش و مقالات يه جستجو انجام بدي )

و حالا يه نكته كه فكر من رو مشغول كرده شما چطوري انرژي الكتريكي هارد portable خودتون رو تامين ميكنيد . :?: نكنه از همون پرت USB براي تامين برق استفاده ميكنيد توجه كنيد كه پورت USB تنها ميتونه ميزان 5 ولت رو تا 500 ميلي امپر شدت جريان خروجي بده ...

اميدوارم كه مشكلت حل شده باشه ...