PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نصب dllهای مورد نیاز وی بی بدون ستاپ ؟؟؟

mojtaba-saleh
05-07-2007, 10:39
سلام دوستان من یک سیستم اتورن مانند نوشتم الان میخوام روی سیستم های دیگه dll هاش بدون استفاده از ستاپ نصب بشن باید چیکار کنم ؟ میخوام وقتی برنامه باز شد فایل ها رو کپی کنه

مخفی هم باشه نه با این دستور های داس که پنجره داس باز میشه . آیا راهی هست؟ یا برنامه ای که فقط یک بار اجرا بشه و بعد از اون دیگه فایل اصلی باز بشه؟

_H2_
05-07-2007, 11:07
سلام
خیلی از dll ها صرف آنکه در کنار EXE شما باشند کافیست و نیازی به نصب ندارند، در نتیجه نوع dll مهم است.

mojtaba-saleh
05-07-2007, 20:15
سلام
آیا DLL هایی که مال خود وی بی هست و برای اجرای فایل های وی بی باید در کامپیوتر هایی که وی بی روش نصب نیستند هم همینطوره؟ احتیاجی به کپی شدن در system32 نداره؟

mojtaba-saleh
07-07-2007, 13:18
سلام کسی نمی دونه ؟؟؟؟؟؟

Payman_62
07-07-2007, 15:18
سلام.
این روش رو تا به حال امتحان نکردم ولی شاید جواب بده.
یه ماژول تو پروژت بذار که فقط تابع ساب مین توش باشه و برنامه هم با همین ساب مین شروع به کار کنه. بعد dll هارو ریسورس کن تو برنامه. بعد تو ساب مین بگو این dll ها کپی شن تو سیستم32. در ادامه هم بگو فرم1 لود شه. اگه این روش جواب بده بدون ستاپ و با یه فایل exe برنامه ران میشه.

__siavash__
07-07-2007, 19:23
سلام.
این روش رو تا به حال امتحان نکردم ولی شاید جواب بده.
یه ماژول تو پروژت بذار که فقط تابع ساب مین توش باشه و برنامه هم با همین ساب مین شروع به کار کنه. بعد dll هارو ریسورس کن تو برنامه. بعد تو ساب مین بگو این dll ها کپی شن تو سیستم32. در ادامه هم بگو فرم1 لود شه. اگه این روش جواب بده بدون ستاپ و با یه فایل exe برنامه ران میشه.
دقیقا همون کاری که من برای فایل مانیفست انجام دادم و جواب گرفتم :10:

mojtaba-saleh
07-07-2007, 22:53
فایل ها رو کنار فایل exe گذاشتم روی کامپیوتری دیگه اجرا شد. خودش توی system32 کپی شد

Payman_62
08-07-2007, 01:36
دقیقا همون کاری که من برای فایل مانیفست انجام دادم و جواب گرفتم :10:
سلام.
احتمالا شما فایل مانیفست رو ریسورس کردی و موقع اجرای برنامه اکسترکت کردی کنار فایل exe . این روش خوبی نیست. بهتره از فایل rc.exe که مربوط به Microsoft Visual Studio هست کمک بگیری. با این روش فایل rc از فایل مانیفستت یه فایل res بهت میده که به عنوان ریسورس به برنامه اضافه میکنی و با چند خط کد نویسی بدون اکسترکت فایل روی هارد برنامه استایل ایکس پی میگیره.

mojtaba-saleh اگه dll هارو کنار فایل Exe قرار دادی که باید بگم این آخرین کاریه میشه کرد. روش های بهتر مثل همون ساخت ستاپ هست.

mojtaba-saleh
08-07-2007, 20:38
سلام پیمان جان میشه یک نمونه اونو که گفتی بذاری آخه من طریقه ریسورس کردن فایل را بلد نیستم. با دستور کپی هم یکم مشکل دارم ( حالا یکی میگه بگو چی بلدی ... )

__siavash__
09-07-2007, 13:05
سلام.
احتمالا شما فایل مانیفست رو ریسورس کردی و موقع اجرای برنامه اکسترکت کردی کنار فایل exe . این روش خوبی نیست. بهتره از فایل rc.exe که مربوط به Microsoft Visual Studio هست کمک بگیری. با این روش فایل rc از فایل مانیفستت یه فایل res بهت میده که به عنوان ریسورس به برنامه اضافه میکنی و با چند خط کد نویسی بدون اکسترکت فایل روی هارد برنامه استایل ایکس پی میگیره.

mojtaba-saleh اگه dll هارو کنار فایل Exe قرار دادی که باید بگم این آخرین کاریه میشه کرد. روش های بهتر مثل همون ساخت ستاپ هست.
سلام
نه من فایل رو ریسورس نکردم یعنی اول با ریسور ادیتور اونو ریسورس کردم بعد که روی هارد اکسترکت میکردم فایل ناقص بود
اومدم فایل رو درست کردم یعنی با File Open هر بار که برنامه میاد بالا چک میکنه اگه فایل مانیفست کنارش نبود اونو درست میکنه میزاره کنار برنامه !!!
البته یه مشکلی این جا هست که اگه از روی سی دی برنامه بخواد اجرا بشه با خطا مواجه میشیم !
البته من چون عجله دارم روی اون روشی که شما گفتی نرسیدم کار کنم !!!
این فایل rc.exe کجاست من ویژوال استدیو نصب دارم اما پیداش نمیکنم !
میشه بگی دقیقا باید چه کار کنم ؟ ( تو این روش فایلی کنار برنامه قرار نمیگیره ؟ و اگه از روی CD اجرا بشه مشکلی پیش نماد ؟ )
ممنون

__siavash__
17-07-2007, 14:06
کسی با این روش که آقای Payman_62 گفت آشنایی داره !؟

Payman_62
19-07-2007, 05:19
کسی با این روش که آقای Payman_62 گفت آشنایی داره !؟

سلام.
نمونشو برات گذاشتم. همان طور که گفتم با این روش دیگه نیازی به فایل مانیفست نیست. اون فایل res هم که میگفتم باید با کمک فایل rc از فایل مانیفست بگیری این جا هست و دیگه نیازی نیست این تبدیل رو انجام بدی. هر پروژه ای داشتی این فایل رو بهش اضافه کن.

__siavash__
19-07-2007, 19:01
سلام.
نمونشو برات گذاشتم. همان طور که گفتم با این روش دیگه نیازی به فایل مانیفست نیست. اون فایل res هم که میگفتم باید با کمک فایل rc از فایل مانیفست بگیری این جا هست و دیگه نیازی نیست این تبدیل رو انجام بدی. هر پروژه ای داشتی این فایل رو بهش اضافه کن.

واقعا جالب بود
ممنون