PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کرک دیکشنری بابیلون Babylon ◄ کرک آخرین ورژن در پست اول

صفحه ها : [1] 2

x_2007
05-07-2007, 01:20
سلام

آخرين ورژن بابيلون : Babylon v8.0.0 r29

روش استفاده از فایل پچ ولیسانس های دیکشنریهای پولی بابیلون :

.Install Program
Use Patcher
Install ZWT-v7.GE.Lic Gives you 5 premium Dic lic
Install BetaMaters 5 Dic Lics
Download and Install The Premium Dic You Like.

Download Installer :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید Babylon.v8.00.r24.Fix.Only Patch.8.xxPro-UnREaL , ZWT 7 GE LIC , BetaMaster lics ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Members Notes: Useing Patch Will allow you to use 10 working Premium Dic lic Online or Offline, Well let you use all Online features and will allow to Install any Premium Content Offline you want and use , all so you can use any free Content Online OR Install Offline

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نکته : بهترین پچ برای تمامی نسخه های ورژن 8 در حال حاضر این پچ هست:

Patch.8.xxPro-UnREaL ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

»» تاپیک معرفی این برنامه (+ دیکشنری های مختلف برنامه) در انجمن معرفی نرم افزار :

کرک ها و فایل های License و سریال ها در انتهای پست پیوست شده اند.

»» آرشیو کرک های Babylon (کرک ورژن های قبلی بابیلون) :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمهم : در اين تاپيک صرفا مسايل مربوط به کرک بابيلون بررسي ميشه. لطفن از طرح مسايل ديگر پيرامون اين برنامه خودداري کنيد.
ويژگي ها و امکانات جديد بابيلون، ديکشنري هاي مختلف آن و توضيحات ديگر همگي در تاپيک معرفي اين برنامه قرار دارند.
همچنين قبل از اينکه مشکلتون رو مطرح کنيد، حتما پست هاي قبلي رو بخونين شايد مشکل شما در چند پست قبل يا صفحات قبلي پاسخ داده شده باشه.
پست هاي بيهوده و بي هدف و يا صرفا تشکر پاک ميشن.

]

Soda
05-07-2007, 11:13
سلام به دوستان عزيز

با توجه به اينكه تقريبا همتون ميدونيد كه تاپيك قبلي در مورد بابيلون بسيار پيچ در پيچ شده بود و وضع نابساماني رو بخودش ميديد !
براي همين با همكاري مدير محترم اين انجمن ( *NashenaS* ) بر آن شديم تا اين تاپيك رو جايگزين اون تاپيك كنيم

براي شروع هم بنده جديد ترين نسخه بابيلون با پچ جديد اون كه صد در صد تست شده و حتما هم كار ميكنه رو براتون لينك ميدم . باشد كه رستگار شويد :46:

Babylon Pro 6.0.2.8

Download Link :
لينك دانلود مستقيم : Resume Support

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدالبته از سايت خود بابيلون هم ميتونيد بگيريد :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدكه البته اين دومي ممكنه بعد از مدتي نسخه جديد بشه و پچي كه تو همين پست معرفي ميكنم بهش نخوره
پس لينك اولي اطميناني تره

لينك دانلود پچ :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدنحوه استفاده از پچ هم بدين صورته كه ابتدا بابيلون رو ميبنديم ( از سيستم تري يا همون نوار سيني ) و سپس پچ رو اجرا كرده و به فرض اگه بابيلون تو درايو سي نصب باشه اين مسير رو به Patch نشون ميديم

C:\Program Files\Babylon\Babylon-Pro
و تمام

پچ تست شده و حتما صد در صد كار ميكنه . خيالتون راحت راحت راحت
حتي اگه آنلاين هم بشيد و به اينترنت وصل باشين بازم اتفاقي براي بابيلون نمي افته

لازم به ذكر هست كه مواردي كه در اين تاپيك پي گيري ميشه

1- معرفي نسخه جديد بابيلون
2- معرفي نسخه جديد كرك بابيلون
3- لينك دانلود گلوساريهاي جديد بابيلون
4- لينك دانلود Bayblon Builder
5- سوالات در مورد بابيلون

متشكرم ، سودا

دقيقا
از اين به بعد تو اين تاپيك كه پاك سازي شده ادامه پيدا ميكنه

ميتونيد سوالات و ... رو اينجا مطرح كنيد تا ...

Soda
06-07-2007, 09:32
دوستاني كه با كرك بابيلون مشكل دارند لطفا اين فيلم رو ببينند

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

من پچ بابيلون رو كنار خود بابيلون ( تو اين پوشه C:\Program Files\Babylon\Babylon-Pro ) قرار دادم و اجراش كردم

مراحل كار رو ببينيد و در آخر بعد از كليك روي Copy to clipboard ( همونطور كه تو فيلم انجام شده ) اطلاعاتي داخل كپي سيستم شما ( به زبان عاميانه ) ميره و شما توي فروم اين اطلاعات رو Paste كنيد تا بتونيم ببينيم و بهتر كمكتون كنيم

براي مثال من اينجا Paste كردم

Havbb
06-07-2007, 15:24
سوداجان لينك بابيلون بيلدر را داري؟
منظورم نسخه اي به غير از نسخه 2.2 است.چون اين نسخه يه باگ اساسي داره و نميشه باهاش عكس و لينك گذاشت.
در ضمن من اين روش را كه تو فيلم نمايش داده بودي را رفتم اما چون آرشيو بابيلون دستكاري ميشه خطا ميده.
اگه لازمه بگو تا عكس خطا را بذارم.
good luck!

Soda
06-07-2007, 20:05
نه عزيز
اين پچ ماله نسخه قبلي جواب نميده

چه گيري دادينا :46:

mrmmnb
07-07-2007, 22:44
کسی میدونه چرا بیشتر اوقات وقتی میخواهم کلمه ای رو اینترنت اکسپلورر با بابیلون معنی کنم اینترنت اکسپلورر
قاط میزنه ویا خودش کامل بسته میشه یا قفل میکنه وخودم بایدtask manager اینترنت اکسپلورر رو ببندم چون قفل میکنه وهیچ کاری نمیشه کرد ( گاهی اوقات _خیلی کم پیش اومده_در مورد بعضی برنامه های دیگر هم پیش اومده)

Havbb
08-07-2007, 07:32
کسی میدونه چرا بیشتر اوقات وقتی میخواهم کلمه ای رو اینترنت اکسپلورر با بابیلون معنی کنم اینترنت اکسپلورر
قاط میزنه ویا خودش کامل بسته میشه یا قفل میکنه وخودم بایدtask manager اینترنت اکسپلورر رو ببندم چون قفل میکنه وهیچ کاری نمیشه کرد ( گاهی اوقات _خیلی کم پیش اومده_در مورد بعضی برنامه های دیگر هم پیش اومده)
به ظاهر عيب از اينترنت اكسپلورر شماست ولي درحقيقت اشكال از بابيلونه چون ميگي در ديگر برنامه ها هم پيش مياد.شما براي اطمينان يه بار ديگه اون بابيلوني را كه سودا در پست اول اين تاپيك داد بگير نصب كن تا از بابت بابيلون خيالت راحت باشه و اگه ديگه اين مشكل پيش اومد بدون عيب از برنامه هاي ديگه است.در حقيقت من حدس مسزنم بابيلون شما باگ داشته باشد.

KING iMAN
08-07-2007, 11:05
آقا من درباره ی بابیلون چیزی نمیدونم ولی تعریفشو زیاد شنیدم.این لینکی که تو پست اول گذاشته بودین رو داتلود کردم و با پچش هم کار داد ولی اینکه اصلاً گلوساری نداره و هیچ چیو ترجمه نمیکنه.چکارش کنم؟
میخوام هم انگلیسی به فارسی و هم فارسی به انگلیسی رو ترنسلیت کنه.

کیوان71
08-07-2007, 12:06
آقا من درباره ی بابیلون چیزی نمیدونم ولی تعریفشو زیاد شنیدم.این لینکی که تو پست اول گذاشته بودین رو داتلود کردم و با پچش هم کار داد ولی اینکه اصلاً گلوساری نداره و هیچ چیو ترجمه نمیکنه.چکارش کنم؟
میخوام هم انگلیسی به فارسی و هم فارسی به انگلیسی رو ترنسلیت کنه.

اول اینکه باید گلوساری هاشو خودت بریزی مثلا از سایتش دانلود کنی
برا ترنسلیت هم باید به اینترنت وصل بشی بعد ... البته خیلی طول می کشه .
به نظر من بزا ترنسلیت از سایت دیکشنری پارس استفاده کن!

کیوان71
08-07-2007, 12:07
من می خوام بیبیلون دیگه خودشو آپدیت نکنه باید چیکار کنم؟

royaye_talkh55
08-07-2007, 13:49
من می خوام بیبیلون دیگه خودشو آپدیت نکنه باید چیکار کنم؟
دوست عزیز تنها کاری که می تونی بکنی اینه که دعا کنی که سودا زود به زود به این تاپیک سر بزنه!
دوست عزیز اگه به اینتر نت وصل بشی اون باید برا اینکه بتونه از همه امکاناتش استفاده کنه به سرورش وصل باشه حالا چی میشه که هر چند وقت یک بار مجبور بشی پچ جدید رو نصب کنی و اجرا کنی ؟ تنها راهی که بشه استفاده بهینه کرد از بابیلون اینه که بذاری اون کارشو انجام بده و مشکلی هم نداره

علیرضا خارجی
08-07-2007, 15:28
من فکر مکنم شما از اینترنت اکسپلورر 7 استفاده میکنی و همینطور از کلید وسط موس برای ترجمه متون استفاده میکنی اگر اینطور باشه اینترنت اکسپلورر هنگ میکنه شما باید از کلیدهای دیگه ای برای بیبیلون استفاده کنی
چون اینترنت اکسپلورر از کلید وست موس برای بازکردن لینک در یک تب جدید استفاده میکنه و وقتی دو برنامه از یک کلید میانبر استفاده کنند برنامه هنگ میکنه

mrmmnb
08-07-2007, 21:19
من فکر مکنم شما از اینترنت اکسپلورر 7 استفاده میکنی و همینطور از کلید وسط موس برای ترجمه متون استفاده میکنی اگر اینطور باشه اینترنت اکسپلورر هنگ میکنه شما باید از کلیدهای دیگه ای برای بیبیلون استفاده کنی
چون اینترنت اکسپلورر از کلید وست موس برای بازکردن لینک در یک تب جدید استفاده میکنه و وقتی دو برنامه از یک کلید میانبر استفاده کنند برنامه هنگ میکنه

درسته دقیقا همین کار رو میکنم(از اینترنت اکسپلورر 7 استفاده میکنم و همینطور از کلید وسط موس برای ترجمه متون استفاده میکنم)
ولی استفاده از یه کلید دیگه یه کم سخته ( با این کلید عادت کردم و هراز هر کلیدی غیراز این کلید بخوام استفاده کنم باید ترکیبی باشه که یه کم مشکله)

به هر حال از راهنمایت ممنون میرم امتحان کنم ببینم درست میشه یانه

علیرضا خارجی
09-07-2007, 14:06
درسته دقیقا همین کار رو میکنم(از اینترنت اکسپلورر 7 استفاده میکنم و همینطور از کلید وسط موس برای ترجمه متون استفاده میکنم)
ولی استفاده از یه کلید دیگه یه کم سخته ( با این کلید عادت کردم و هراز هر کلیدی غیراز این کلید بخوام استفاده کنم باید ترکیبی باشه که یه کم مشکله)

به هر حال از راهنمایت ممنون میرم امتحان کنم ببینم درست میشه یانه
خوب منم همین مشکل رو داشتم ولی الان با کلید CTRL+ کلید چپ موس کار میکنم با هیچ برنامه ای مشکل نداشته تا الان و زیاد ام سخت نیست

Havbb
11-07-2007, 08:27
سلام براي اينكه انگليسي به فارسي و فارسي به انگليسي ترنسليت كنه بايد ديكشنري هاش نصب باشه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید فارسي به انگليسي

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید انگليسي به فارسي
-----------------------------------------------------------------------
براي جلوگيري از آپديت بابيلون وارد تنظيمات شده و از سربرگ connection گزينه enable online updates را غير فعال كنيد.
-----------------------------------------------------------------------
بله از داخل تنظيمات بابيلون سربرگ translate را انتخاب كرده و از زبانهاي پايين صفحه زبانهاي مورد نظر را انتخاب كنيد البته وقتي كاربرد دارد كه بابيلون از ديكشنرهاي آنلاين استفاده كند.
---------------------------------------------------------------------
اگه كس ديگري مشكلي داره بگه ببخشيد ديدم سودا جان نيومدند خودم گفتم.

Havbb
11-07-2007, 08:31
بابيلون بيلدر برنامه اي است كه به وسيله آن كاربران ميتوانند بانوشتن لغت و معني در جاي مخصوص آن براي بابيلون ديكشنري درست كنند اما بابيلون بيلدري كه هم اكنون در سايت بابيلون است توانايي گذاشتن عكس و لينك را ندارد و هنگام اين كار با خطا مواجه ميشويد.
من نسخه 1.0 آن را دارم كه عكس و لينك ميگذارد اگر كسي ميخواد بگه.

Soda
11-07-2007, 09:16
پچ آپديت 3 از AlphaPatcher

اين پچ علاوه بر كار پچ قبلي مشكل خطاي Storage initialization failed رو هم حل ميكنه

براي استفاده هم اگه از پچ قبلي استفاده كرديد يه بار بابيلون رو از اول نصب كنيد و سپس پچ جديد رو اعمال كنيد

M.C.
12-07-2007, 22:32
Crack For Babylon 6.0.1.36

Havbb
13-07-2007, 06:38
سلام دوستان
تاپیک به این بزرگی هیچکدوم از گلاسری های جدید بابیلون چیزی نگفتین
اگه میشه گلاسری های جدید معرفی کنید [با لینک دانلودش] اگه علمی باشه که چه بهتر.
مخصوصاً اگه درباره ی عمران یا معماری باشه که حسابی شرمندتون میشم!
قبلاً خیلی مرسی/././.
سلام حامد جان!
متاسفانه ديكشنري در باره عمران يا معماري به زبان فارسي وجود ندارد.اما اين ديكشنري كه لينك ميگذارم لغت را در تخصصهاي مختلف اعم از پزشكي،معماري،مهندسي عمران،كامپيوتر،الكترونيك، ..... ترجمه ميكنه:
اگه مشكلت حل نشد كه بگو يكي به زبان انگليسي برات پيدا كنم.
هر كس ديگه اي كه ديكشنري براي بابيلون خواست اينجا بگه تا براش پيداكنيم

Havbb
13-07-2007, 06:49
بابا یه نفر کامل در مورد این بابیلون توضیح بده دیگه.
ممنون.
شما برو تو اين وبلاگ اون چيزهايي را كه ميخوايد توضيح داده:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] صفحه اول
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] صفحه دوم

Havbb
13-07-2007, 07:01
یعنی این بابیلون که میگن آن لاینه؟
فول نیست؟
این که بدرد نمیخوره.
آنلاين ميشه ولي موقع آنلاين قدرتش صدبرابر ميشه بهطوري كه از تمام ديكشنريهاي سايت بابيلون استفاده ميكنه و همچنين ترجمه متن را هم انجام ميده!
اما شما اگه دوست نداشتيد ميتونيد ديكشنري ها را به صورت كامل دانلود كنيد و پس از نصب در بابيلون از آن به صورت آفلاين استفاده كنيد
كافيه كه شما يكبار با بابيلون به اينترنت وصل بشي اون وقت منظور من را ميفهمي راستي يادم رفت بگم
دايره المعارف قدرتمند "ويكي پديا" هم فقط موقع آنلاين بودن كارميكنه !

Havbb
13-07-2007, 16:14
سلام
اين هم نسخه 1 بابيلون بيلدر:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Builder 1[1].0.rar

M.C.
15-07-2007, 20:06
2 In 1 Crack For Babylon - 60.1 r36 & 6.0.2 r8

علیرضا خارجی
15-07-2007, 22:01
سلام
اين هم نسخه 1 بابيلون بيلدر:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Builder 1[1].0.rar
سلام میشه لطفا یک توضيح‌ بدین این بیلدر چه کاری انجا میده ؟؟؟

Havbb
16-07-2007, 07:07
سلام میشه لطفا یک توضيح‌ بدین این بیلدر چه کاری انجا میده ؟؟؟
البته كه ميشه:
اين ديكشنري هاي بابيلون كه با زحمت دنبال آن ميگرديم و آنها را دانلود ميكنيم و سپس در بابيلون نصب ميكنيم به وسيله بابيلون بيلدر ساخته شده است. براي آموزش"چگونه ديكشنري براي بابيلون بسازيم"به آدرس زير برويد:
البته لازم نيست كه شما بابيلون بيلدري كه اونجا گفته شده را دانلود كنيد چون او بابيلون بيلدر اشكال داره.شما همين را دانلود كن و پس از نصب اون كارهايي را كه اونجا گفته شده را انجام بده.
چيزي متوجه شديد؟

Havbb
16-07-2007, 07:25
ديكشنري قدرتمند Wordnet:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] حجم:12371 kb
دايره المعارف فارسي كامپيوتر:قدرتمند ترين ديكشنري در زمينه كامپيوتر به زبان فارسي! حتما" دانلود كنيد:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] حجم:616 kb

Havbb
17-07-2007, 08:25
ديكشنري هاي مربوط به كامپيوتر:
1.ديكشنري قدرتمند فولدوك(FOLDOC) :
2.ديكشنري و گنجينه مقاله Whatis?com :

3.ديكشنري فارسي كامپيوتر و آي تي (زياد كامل نيست):
4.فايل تيپ هاي كامپيوتر:
5.مخفف هاي كامپيوتر:
4و5 تقريبا" مثل همند 1 و 2 را حتما" دانلود كنيد
اين بار آپ بودم اميدوارم مفيد واقع بشه

Soda
17-07-2007, 23:53
Babylon Ver 6.0.3.4 Pro

لينك دانلود :

كرك توسط AlphaPatcher از تيم UnREal RCE

Havbb
18-07-2007, 07:59
سودا جان سلام
خوشحال شديم كه دوباره به اين تاپيك سر زدي . اين دفعه ميتونيد بگيد ورژن جديد نسبت به ورژن قديمي چه تغييراتي داشته؟ من شنيدم ترجمه متن را بهبود بخشيده اند.درسته؟

Soda
18-07-2007, 17:26
متاسفانه نميدونم

فقط يه تولبار به مرورگر اينترنت اضافه كرده
همين قدر رو ميدونم

mohamad.al
27-07-2007, 09:23
من احتیاج به کمک دارم بابیلونی رو که نصب کردم تلفظ کلمات رو انجام نمی ده

Alastoor
27-07-2007, 11:05
من احتیاج به کمک دارم بابیلونی رو که نصب کردم تلفظ کلمات رو انجام نمی ده

سلام

خب بايد تلفظ هاي بابيلون رو نصب كني.

اضافه کردن تلفظ با صدای مرد:

اضافه کردن تلفظ با صدای زن:

toadstool
06-08-2007, 11:01
Babylon Glossary Builder v 3.0.1

Babylon's FREE glossary builder is a user-friendly application that enables you to create your own glossaries using databases you already have in either Excel or gls files.

Alastoor
06-08-2007, 14:37
دوستان میشه کرک آخری رو یه جای دیگه آپ کنند ممنون میشم

چرا كه نشه رويا جان:20:

كرك بابيلون نسخه ي 6.0.3.4 :

Amjader
07-08-2007, 11:59
من از نسخه 6.0.0 (r29) استفاده با كركي كه آيكونش عكس رابين هود هست
بدون هيچ مشكلي
فقط اگر Online Update فعال باشه ، تا ويندوز رو عوض نكنم ديگه نميشه ازش استفاده كرد

Havbb
08-08-2007, 01:32
Yes!
نيازي به دادن سريال نيست! شما بابيلون را به صورت تريال و آزمايشي نصب كن و همه ديكشنريهايي را كه ميخواي مثل آكسفورد و وبستر را رو بابيلون نصب ميكني بعدش بابيلون را ميبندي (كامل ببند از روي نوار وظيفه هم بره) بعد كرك را اجرا ميكني رو بابيلون.بعد بابيلون را باز ميكني اگه درست نشده بود از يه كرك ديگه استفاده كن و همين مراحل را انجام بده يادت باشه كرك مال همون نسخه اي باشه كه داري نصب ميكني!
موفق باشيد برو بچ ما به مدت دو هفته نيستيم حلال كنيد

Demon
09-08-2007, 08:02
*START PATCHING*

[OFFSET PATCH]
loading file:
Babylon.exe
Filesize OK!
CRC32 check failed!
nothing patched!
...done!

[OFFSET PATCH]
loading file:
BabyServices.dll
Filesize OK!
CRC32 check failed!
nothing patched!
...done!

[REGISTRY PATCH]
Registry patch OK!
...done!

*PATCHING DONE*

royaye_talkh55
09-08-2007, 10:14
ولی من تو رجیستریم اصلا babylon نداشتم که بخوام پاکش کنم! (نمیدونم، شاید چون babylon رو uninstall کرده بودم...) بهترین روشتم جواب نداد...
خلاصه expire شده دیگه... هر کاری هم میکنم درست نمیشه که نمیشه...
یعنی هیچ راه دیگه ای نیست؟؟
دوست عزيز
بابيلون رو آنيستال مي کني
بعد از لينک صفحه هاي قبلي خود بابيلون و پچ رو مي گيري
بعد بابيلون رو نصب مي کني
بعد بابيلون رو از سيستم تراي( همون کنار ساعت) exit مي کني
بعد پچ رو تو پوشه بابيلون نصب شده کپي پيست مي کني و بعد اجرا مي کني و وقتي که پيام اين پست بالايي رو داد ديگه همه چي حله و بابيلون رو اجرا مي کني و حالشو مي بري
من که الان مشکلي ندارم

ham.pour
10-08-2007, 01:50
آقا دم همتو گرم... بابیلونم درست شد...
alastoor و royaye_talkh55 دستتون درد نکنه...
اشتباهم اینجا بود که بابیلون رو از تو سیستم ترای Exit نمی کردم...:31:
به هر حال ببخشید اگه زحمتتون دادم...:11:
بازم دستتون درد نکنه...

Soda
10-08-2007, 14:13
*START PATCHING*

[OFFSET PATCH]
loading file:
Babylon.exe
Filesize OK!
CRC32 check failed!
nothing patched!
...done!

[OFFSET PATCH]
loading file:
BabyServices.dll
Filesize OK!
CRC32 check failed!
nothing patched!
...done!

[REGISTRY PATCH]
Registry patch OK!
...done!

*PATCHING DONE*

این 2 جایی که Bold کردم نشون میده که نسخه ای که دارید پچ میکنید با نسخه پچر فرق داره

ورژن دقیق برنامه چیه ؟

Hoaxes
22-08-2007, 10:12
ببینم این ترجمه ی متن بابیلون رو باید چه خاکی تو سرمون بریزیم؟ میدونم اگه اینترنت باشم و بابیلون فعال،میپره

حالا چی کار کنیم؟!

Alastoor
22-08-2007, 10:46
ببینم این ترجمه ی متن بابیلون رو باید چه خاکی تو سرمون بریزیم؟ میدونم اگه اینترنت باشم و بابیلون فعال،میپره

حالا چی کار کنیم؟!

سلام

اگه از پچ هايي كه در اين تاپيك هست استفاده كني، به راحتي مي توني از ترجمه متن هم استفاده كني:20:
هيچ اتفاقي هم براي بابيلونت نمي افته.

Hoom@n
22-08-2007, 12:33
سلام مجدد. من بابیلون رو پاک کردم و نسخه جدید رو نصب کردم. وقتی پچ رو اجرا کردم همه گزینه ها Ok یا done یا patched بود جز crc32 check که failed شد. بابیلون هم اکسپایر شد و الان نمی شه از اون استفاده کرد باید چی کنم؟ (حدث می زنم ورژن کرک قدیمی تر از ورژن بابیلون باشه. کرک جدید تری نیست؟)
+++
ویرایش:(انتظار داشتم مثل بقیه تاپیک ها پست اول به روز بشه برای همین سرچ نکردم. ببخشید. کرک پیدا شد.)

Havbb
25-08-2007, 00:40

حالا چی کار کنیم؟!
سلام
به نظر من ترجمه متن بابيلون به درد عمه خودشون ميخوره ما بهتره از ترجمه متن پارس استفاده كنيم چون بابيلون خيلي بد ترجمه ميكنه

Hoom@n
25-08-2007, 01:58
گاهی اوقات وقتی رو یه لغت تو اینترنت اکسپلورر ctrl+right click می کردم اینترنت اکسپلورر نات رسپاند می شد و باید بسته می شد. من هم برای همین نسخه جدید رو نصب کردم گفتم شاید اینطور نباشه!(اگر دلیلش رو می دونید لطفا بگید.)
+++
همونطور که دوستان گفتن ترجمه متن بابیلون زیاد خوب نیست. همون متجرم پارس خیلی بهتره. (هرچند اون هم افتضاح هست. اما به هر حال از بد و بدترین آدم بد رو انتخاب می کنه!)
اما: اگر از کرک هایی که تو این تاپیک هست (برای اطمینان بیشتر اون کرک هایی رو که جناب Soda معرفی کرده) استفاده کنی می تونی از ترجمه متن بابیلون و دیکشنری های آنلاین هم استفاده کنی و اتفاقی نمی افته!

nasa20
27-08-2007, 15:01
سلام دوستان
جدیدا یه نسخه پورتابل(بدون نیاز به نصب) بابیلون آمده که امتحانش خالی از لطف نیست
لطفش به اینه که دیگه کرک نمیخواهد!!!
البته بیشتر برای کسانی که اینترنت adsl دارند مفید هستش
اینم لینکش
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]-1076

Hoom@n
30-08-2007, 02:26
ممنون بابت روش هاتون! ولی یه مقدار قدیمی شده! الان دیگه می شه با این کرک حتی با بابیلون به اینترنت هم وصل شد. من خودم حتی یه دیکشنری نصب هم ندارم و همه آنلاین هست! حالا من این سوال برام پیش اومد که شما این تاپیک رو خونده بودید و این پست رو دادید؟ خواستید کمک کنید البته تاپیک رو هم نخوندید؟ یا اینکه ...

Soda
30-08-2007, 09:51
نمیدونم والا هومن جان
اینا از کجا ییییهو پیداشون میشه

ما میگیم کرک وجود داره که نه سریال میخواد نه ------ نه ...
اینا میگن بهترین راه اینه که ...

behzadjon
30-08-2007, 15:14
دوستان سریال برای آکسفورد بگذارین
نمی دونم چرا نمی تونم از rapidshare چیزی دانلود کنم؟؟؟

Hoom@n
31-08-2007, 02:07
سریالی نیاز نداره. با این کرک می تونید هر دیکشنری رو هم نصب کنید.
مشکل با rapidshare به اینجا مربوط نیست. (تا جایی که من خبر دارم سایت rapidshare سالم هست!)
+++
کاملا موافق جناب Soda

aminspy12
09-09-2007, 14:47
نمیدونم که باید اینجا بگم یا نه...
میگم من دنبال گلوساری آکسفورد و وبستر میگردم. بی زحمت لینک دانلودشون رو بگذارید. فقط گلوساریها نه بابیلون! مرسی!

Alastoor
09-09-2007, 15:32
نمیدونم که باید اینجا بگم یا نه...
میگم من دنبال گلوساری آکسفورد و وبستر میگردم. بی زحمت لینک دانلودشون رو بگذارید. فقط گلوساریها نه بابیلون! مرسی!

The Concise Oxford English Dictionary and Thesaurus:

حجم: 11.09 مگابايت

2 تا ديكشنري هست كه هر دو روي بابيلون نصب ميشن.

وبستر ؟؟ اينو نمي دونم...

aminspy12
09-09-2007, 22:55
این 3 تا اگر بود ...:
Wikipedia English - The Free Encyclopedia
Merriam-Webster Collegiate® Dictionary
Merriam-Webster Collegiate® Thesaurus

Alastoor
10-09-2007, 13:08
این 3 تا اگر بود ...:
Wikipedia English - The Free Encyclopedia
Merriam-Webster Collegiate® Dictionary
Merriam-Webster Collegiate® Thesaurus

Wikipedia فقط به صورت آنلاينه. براي اينكه سريع تر در حالت آنلاين بياره، اينو نصب كن:

Mr.Lover
10-09-2007, 14:50
سلام

Merriam Webster Dictionary and Thesaurus

Bil Gits
15-09-2007, 07:11
سلام
آقا برای یه برنامه این همه تایپیک؟
نه فقط اینجا تو کل اینترنت ایران!
عزیزانی که از بابیلون استفاده می کنید
توجه
تنها علتی که بابیلون بد کرک می شه اینه که به اینترنت متصل میشه.
همین و بس!
با نرم افزار Intrnet Lock ببندینش تا دیگه مشکل نداشته باشید
در ضمن در صورتی که این کار رو نکنید ویندوزتون پر...
والسلام علیکم و رحمت ال...

Mr.Lover
15-09-2007, 14:45
سلام
آقا برای یه برنامه این همه تایپیک؟
نه فقط اینجا تو کل اینترنت ایران!
عزیزانی که از بابیلون استفاده می کنید
توجه
تنها علتی که بابیلون بد کرک می شه اینه که به اینترنت متصل میشه.
همین و بس!
با نرم افزار Intrnet Lock ببندینش تا دیگه مشکل نداشته باشید
در ضمن در صورتی که این کار رو نکنید ویندوزتون پر...
والسلام علیکم و رحمت ال...

سلام
دوست عزیز اینطور که شما گفتید نیست.
من خودم از همین تاپیک ورژن 6.0.2.8 رو به همراه پچ مربوطه رو دانلود کردم و با برنامه بابیلون به اینترنت هم وصل می شم و تا حالا هیچ اشکالی پیش نیومده و حتی با فایروالم دسترسی این نرم افزار به اینترنت رو محدود نکردم و الآن بابیلون مثل هلو داره کار می کنه.
ویندوزم هنوز پَر نشده.
امتحان کن بد نیست.

p1365j
18-09-2007, 21:59
با تشکر
اون پست اول کار کرد والبته باید برای دانلود سرس برنامه از لینک رپید شیر استفاده کرد. و همچنین بعد از پچ کردن باید تو قسمت license key رو به دلخواه پر کنین.

Alastoor
18-09-2007, 22:11
با تشکر
همچنین بعد از پچ کردن باید تو قسمت license key رو به دلخواه پر کنین.

نه دوست من نيازي به اين كار نيست.

javad khafan
20-09-2007, 09:15
آقایون اهل فن لطفا کمک کنید . من بابیلون 6 رو که میگن مترجم متن هم هست رو نصب کردم ولی متن رو ترجمه نمی کنه و ارور میده . لطفا کمک کنید و اگه لازمه که جای دیگه ای مطرح کنم به من بگید.

wordist
20-09-2007, 10:07
سلام به دوستان عزيز

با توجه به اينكه تقريبا همتون ميدونيد كه تاپيك قبلي در مورد بابيلون بسيار پيچ در پيچ شده بود و وضع نابساماني رو بخودش ميديد !
براي همين با همكاري مدير محترم اين انجمن ( *NashenaS* ) بر آن شديم تا اين تاپيك رو جايگزين اون تاپيك كنيم

براي شروع هم بنده جديد ترين نسخه بابيلون با پچ جديد اون كه صد در صد تست شده و حتما هم كار ميكنه رو براتون لينك ميدم . باشد كه رستگار شويد :46:

Babylon Pro 6.0.2.8

Download Link :

البته از سايت خود بابيلون هم ميتونيد بگيريد :

كه البته اين دومي ممكنه بعد از مدتي نسخه جديد بشه و پچي كه تو همين پست معرفي ميكنم بهش نخوره
پس لينك اولي اطميناني تره

لينك دانلود پچ :

نحوه استفاده از پچ هم بدين صورته كه ابتدا بابيلون رو ميبنديم ( از سيستم تري يا همون نوار سيني ) و سپس پچ رو اجرا كرده و به فرض اگه بابيلون تو درايو سي نصب باشه اين مسير رو به Patch نشون ميديم

C:\Program Files\Babylon\Babylon-Pro
و تمام

پچ تست شده و حتما صد در صد كار ميكنه . خيالتون راحت راحت راحت
حتي اگه آنلاين هم بشيد و به اينترنت وصل باشين بازم اتفاقي براي بابيلون نمي افته

لازم به ذكر هست كه مواردي كه در اين تاپيك پي گيري ميشه

1- معرفي نسخه جديد بابيلون
2- معرفي نسخه جديد كرك بابيلون
3- لينك دانلود گلوساريهاي جديد بابيلون
4- لينك دانلود Bayblon Builder
5- سوالات در مورد بابيلون

متشكرم ، سودا
سلام سودا جان
من اين لينكها رو دانلود كردم يعني هم خود بابيلون را و هم كرك را
ولي تا به اينترنت وصل شدم و بعد از چند روز پيغام expire گرفتم لطفا كمك كنيد
خوش باشي جوون

Mr.Lover
20-09-2007, 12:19
سلام سودا جان
من اين لينكها رو دانلود كردم يعني هم خود بابيلون را و هم كرك را
ولي تا به اينترنت وصل شدم و بعد از چند روز پيغام expire گرفتم لطفا كمك كنيد
خوش باشي جوون

سلام
دوست عزیز این کرکی که استفاده کردید کمی نقص داشت شما می تونید در همین تاپیک در صفحه 4 از ورژن سوم همین کرک استفاده کنید که خود جناب Soda آپلود کرده.خودم هم از همین کرک استفاده می کنم و بی نقص کار می کنه.
موفق باشید.

Alastoor
20-09-2007, 21:58
آقایون اهل فن لطفا کمک کنید . من بابیلون 6 رو که میگن مترجم متن هم هست رو نصب کردم ولی متن رو ترجمه نمی کنه و ارور میده . لطفا کمک کنید و اگه لازمه که جای دیگه ای مطرح کنم به من بگید.

سلام

مترجم متن بابيلون فقط در حالت آنلاين كار مي كنه.

اگه از پچ هايي كه در اين تاپيك هست استفاده كرده باشي در حالت آنلاين به راحتي مي توني از تمام امكانات بابيلون (به جز آپديت شدن) استفاده كني.

wordist
22-09-2007, 10:42
سلام
دوست عزیز این کرکی که استفاده کردید کمی نقص داشت شما می تونید در همین تاپیک در صفحه 4 از ورژن سوم همین کرک استفاده کنید که خود جناب Soda آپلود کرده.خودم هم از همین کرک استفاده می کنم و بی نقص کار می کنه.
موفق باشید.
سلام دوست عزيز

من نسخه اي رو كه از اون لينك دانلود كردم رو يه بار اجرا كرده بودم و حالا expire شده و كرك جديد رو هم كه نصب مي كنم دوباره همون پيغام expire رو ميده هرچند babylon رو حذف و دوباره نصب كردم

مي تونين آخرين ورژن اين نرم افزار رو همراه با كركي كه كار بكنه و پيغام expire نده رو برام بذارين

مرسي از همگي

Mr.Lover
22-09-2007, 16:46
سلام دوست عزيز

من نسخه اي رو كه از اون لينك دانلود كردم رو يه بار اجرا كرده بودم و حالا expire شده و كرك جديد رو هم كه نصب مي كنم دوباره همون پيغام expire رو ميده هرچند babylon رو حذف و دوباره نصب كردم

مي تونين آخرين ورژن اين نرم افزار رو همراه با كركي كه كار بكنه و پيغام expire نده رو برام بذارين

مرسي از همگي

سلام
قبل از هر چیز باید بگم این کرک مخصوص ورژن 6.0.2.8 هست.
شما قبل از هر کاری باید بابیلونی که قبلاً نصب کرده بودید رو از روی سیستم تون پاک کنید.
حتماً رجیستری رو از این نرم افزار پاکسازی کنید!!! (مهم)
بعد بابیلون رو نصب کنید.
موقع کرک نرم افزار بابیلون نباید در حالت اجرا باشه و دقت کنید در قسمت System Tray در حال اجرا نباشه.
و سپس اقدام به کرک نمایید.

در ضمن چون خودم از همین ورژن و کرک استفاده می کنم نمی تونم ورژن بالاتری رو معرفی کنم!

ali_khujaste
25-09-2007, 06:37
سلام دوستان . آقا من تا قبل از اینکه ویندوزویستا نسب کنم دقیقآ یادم نیست از کدوم ورژن استفاده میکردم اما مشگل هم نداشتم چه آنلاین چه آفلاین .

الان که دیگه به ویستا کوچ کردم دارم سعی میکنم تمام نرم افزار های کاربردی قبلیم رو به این ور ترنسفر کنم .

اما الان نمیدونم دقیقآ کدوم ورژن از این نرم افزار (بابی لون) با ویستا مشگل نداره و بقولی ویستا کامپتیبل هستش .

ممنون میشم اگر لینک بدید به همراه کرک .

پشا پیش از راهنماییتون ممنونم.

Alastoor
25-09-2007, 11:11
سلام دوستان . آقا من تا قبل از اینکه ویندوزویستا نسب کنم دقیقآ یادم نیست از کدوم ورژن استفاده میکردم اما مشگل هم نداشتم چه آنلاین چه آفلاین .

الان که دیگه به ویستا کوچ کردم دارم سعی میکنم تمام نرم افزار های کاربردی قبلیم رو به این ور ترنسفر کنم .

اما الان نمیدونم دقیقآ کدوم ورژن از این نرم افزار (بابی لون) با ویستا مشگل نداره و بقولی ویستا کامپتیبل هستش .

ممنون میشم اگر لینک بدید به همراه کرک .

پشا پیش از راهنماییتون ممنونم.

تمامي ورژن هاي بالاتر از 6 بابيلون با ويستا سازگارند.

شما آْخرين نسخه رو به همراه پچ از صفحه ي 6 همين تاپيك بگير.

divarfx
01-10-2007, 02:15
سلام
من بابيلون 6.0.3.4 رو نصب كردم. فايل رجيستري رو پاك نكردم چون نوشته بوديد كه اگر بابيلون اكسپاير شده باشه بايد رجيستري پاك بشه درسته؟ دو تا سوال ديگه هم دارم:
اول اينكه از كجا ميتونم ديكشنري هاي ديگر مثل آكسفورد و ...پيدا و روي بابيلون نصب كنم؟
دوم اينكه كدام گلاسوري براي انگليسي به فارسي و فارسي به انگليسي بهتره؟
ممنون

Mr.Lover
01-10-2007, 12:30
سلام
من بابيلون 6.0.3.4 رو نصب كردم. فايل رجيستري رو پاك نكردم چون نوشته بوديد كه اگر بابيلون اكسپاير شده باشه بايد رجيستري پاك بشه درسته؟ دو تا سوال ديگه هم دارم:
اول اينكه از كجا ميتونم ديكشنري هاي ديگر مثل آكسفورد و ...پيدا و روي بابيلون نصب كنم؟
دوم اينكه كدام گلاسوري براي انگليسي به فارسي و فارسي به انگليسي بهتره؟
ممنون

سلام
دوست عزیز اگر هنوز بابیلون شما اکسپایر نشده و هنوز مشکلی پیش نیموده، احتیاجی نیست رجیستری پاک بشه.
شما برای اضافه کردن دیکشنری به بابیلون به سایت همین شرکت مراجعه کنید:

برای ترجمه انگلیسی به فارسی من خودم از( Salaty English-Farsi Dict. (Text ver استفاده می کنم که دانشگاه اصفهان منتشر کرده.
لینک دانلود:

اما برای ترجمه فارسی به انگلیسی می تونم Ourstat - Farsi to English Dictionary رو پیشنهاد بدم .البته در این زمینه Glossary موفقی سراغ ندارم!
لینک دانلود:

ولی در آخر کلام باید بگم اگر دنبال انتخاب های بیشتری هستید به بخش دیکشنری های فارسی سایت بابیلون به آدرس زیر مراجعه کنید:

موفق باشید.:40:

ARASH66
03-10-2007, 11:02
دوستان يك سوال !
اين ارور رو وقتي ميزنم ترجمه كنه ميده و هيچ چيزي ترجمه نميكنه !

Babylon failed to connect to the server. If you are connected to the Internet, please check your connection settings in the configuration. (Error 0x80BF0000)

Alastoor
03-10-2007, 22:26
دوستان يك سوال !
اين ارور رو وقتي ميزنم ترجمه كنه ميده و هيچ چيزي ترجمه نميكنه !

Babylon failed to connect to the server. If you are connected to the Internet, please check your connection settings in the configuration. (Error 0x80BF0000)

سلام

ترجمه خود بابيلون از اين ارور رو ميتوني در زير ببيني:

خب. فكر كنم تقريبا با اين ترجمه مشكلت حل شد چون واقعا ترجمه عاليه...:31:

اما مشكل شما:

شما براي استفاده از ترجمه ي متن بابيلون، حتما بايد به اينترنت وصل باشي.

اگه به اينترنت وصل بودي و با اين پيغام روبرو شدي احتمالا در قسمت تنظيمات خود بابيلون و در بخش تنظيمات پـروكسي، دستكاري كردي.
از قسمت Option گزينه ي Configuration رو بزن و بعد سربرگ Connection‌ رو بزن. در قسمت P roxy setting گزينه ي اول يعني Use automatic p roxy setting رو انتخاب كن و ok رو بزن.

اگر هم تمام اينها درسته و باز هم با اين پيغام روبرو ميشي، احتمالا از يك پـروكسي خاص و ناسازگار با بابيلون استفاده ميكني يا اتصال شما به اينترنت داراي اشكال است...

ARASH66
04-10-2007, 12:20
ممنونم
ولي ببينم براي ترجمه لغات كه لازم نيست آنلاين باشي !
الان به اينترنت وصل نيستم ترجمه نميكنه وقيت هم ان ميشم ميخواد پيدا كنه ولي هيچي به هيچي !
قبلا اينطوري نشد خود به خود اينطوري شد !
به نظرت بعد از يه مدت خود بابيلون اينطوري نميشه !؟

Alastoor
04-10-2007, 12:27
ممنونم
ولي ببينم براي ترجمه لغات كه لازم نيست آنلاين باشي !
الان به اينترنت وصل نيستم ترجمه نميكنه وقيت هم ان ميشم ميخواد پيدا كنه ولي هيچي به هيچي !
قبلا اينطوري نشد خود به خود اينطوري شد !
به نظرت بعد از يه مدت خود بابيلون اينطوري نميشه !؟

براي ترجمه لغات (در صورتي كه ديكشنريهاي مختلف بابيلون را نصب كرده باشي) نيازي به آنلاين بودن نيست.

براي ترجمه متن هم اگه تمام اون مواردي كه گفتم رو چك كردي و باز هم در حالت آنلاين مشكل داري، چيز خاص ديگه اي به ذهنم نميرسه. برنامه رو uninstall كن و دوباره نصب كن. احتمالا درست ميشه.

در ضمن توصيه اكيد ميكنم براي كرك بابيلون، از پچ هايي كه در همين تاپيك هست استفاده كني.

ARASH66
08-10-2007, 14:06
به صفحه شش برو و دانلودش كن !
---------------------------------------

alastoor جان از صفحات قبل دانلود كردم پچ رو هم انجام دادم ولي تو قسمت ديكشنري ها ديكشنري ها وجود ندارن د و وقتي ان نميشم ميگه بايد آنلاين ترجمه كني‌!
چكار كنم همه ديكشنري هاي فارسي رو داشت باشم !

Hoom@n
08-10-2007, 14:21
باید از سایت بابیلون دانلود کنی و بعد هم با دو تا کلیک رو فایل دانلود شده نصب کنی.
البته می تونی وقتی آنلاین ترجمه می کنه روی علامت + کلیک کنی برای اضافه کردن اون دیکشنری. بعد از این کار ازت می پرسه که دانلود کنه یا فقط آنلاین که باید بزنی دانلود کنه.

King Sky
09-10-2007, 21:34
سلام شنیده بودم که ورژن جدید بابیلون ویکیپدیا دارد ولی این آخرین ورژنی(6.03.4) که گذاشتید نداشت آیا اصلا موجود هست؟ یا گلاسری ویکیپدیا وجود دارد؟

Alastoor
09-10-2007, 23:10
سلام شنیده بودم که ورژن جدید بابیلون ویکیپدیا دارد ولی این آخرین ورژنی(6.03.4) که گذاشتید نداشت آیا اصلا موجود هست؟ یا گلاسری ویکیپدیا وجود دارد؟

سلام

Wikipedia بابيلون فقط در حالت آنلاين كار ميكنه.

اين ورژن هم مانند ورژن هاي قبلي در حالت آنلاين اونو داره...

ولي اگه در حالت آنلاين هم نمياره، اين فايل كوچولو (1kb) رو بگير و نصب كن :

ARASH66
10-10-2007, 10:46
بخوام ديكشنري هاي فارسي رو دانلود كنم چكار كنم !
روي + ميزنم دومي رو انتخاب ميكنم دانلود نميكنه !

Mr.Lover
10-10-2007, 16:01
بخوام ديكشنري هاي فارسي رو دانلود كنم چكار كنم !
روي + ميزنم دومي رو انتخاب ميكنم دانلود نميكنه !

سلام
دوست عزیز برای دانلود دیکشنری های فارسی به لینک زیر مراجعه کنید:

:46:

javadi1368
11-10-2007, 10:16
با سلام و خسته نباشید خدمت شما عزیزان زحمت کش در این بخش.
من بابیلون 6 رو حدود دو ماه پیش نصب کرده و سپس کرک کردم و از حالت 30 روزه خارج شد ولی دیروز که میخواستم با اون کار کنم با ارور زیر مواجه شدم که حاکی از انقضا بابیلون است
عکس مربوطه:
و جالب اینکه بعد از این اتفاق دیگه کرک نشد!!
اگه با همین منوال پیش بره نمیشه!!!چون باید هر دو ماه بابیلون رو دوباره نصب کنم .اونم با همه گلسوری هاش!!!
حالا از شما خواهش میکنم که اگه راه حلی برای مشکل من دارید لطفا در اینجا بیان کنید.

Mr.Lover
11-10-2007, 15:25
با سلام و خسته نباشید خدمت شما عزیزان زحمت کش در این بخش.
من بابیلون 6 رو حدود دو ماه پیش نصب کرده و سپس کرک کردم و از حالت 30 روزه خارج شد ولی دیروز که میخواستم با اون کار کنم با ارور زیر مواجه شدم که حاکی از انقضا بابیلون است
عکس مربوطه:
و جالب اینکه بعد از این اتفاق دیگه کرک نشد!!
اگه با همین منوال پیش بره نمیشه!!!چون باید هر دو ماه بابیلون رو دوباره نصب کنم .اونم با همه گلسوری هاش!!!
حالا از شما خواهش میکنم که اگه راه حلی برای مشکل من دارید لطفا در اینجا بیان کنید.

سلام
دوست عزیز برای راحتی کار، شما به پست اول همین صفحه توجه کن.
من هم از همین ورژن های موجود همراه با کرک در همین تاپیک استفاده کردم و تا حالا کوچکترین مشکلی با ،بابیلون نداشتم، حتی در حالت آنلاین!
در ضمن برای نصب مجدد بابیلون و کرک قبلاً باید رجیستری رو از این برنامه پاکسازی کنی!
اگر گلسوری ها رو قبلاً دانلود کردی بعد از نصب مجدد هم می تونی دوباره نصب و استفاده کنی.

Ali_k
15-10-2007, 14:46
سودا عزیز کرکتون یه مشکلی داره اونم اینه که وقتی با کرک شما نرم افزار را پچ میکنیم یکی از قابلیت های بیبیلون از بین میره و اونم این قابلیته که با زدن دگمه وسط موس و انتخاب کلمه خوده بیبیلون اون کلمه را ترجمه میکنه یعنی شما تو یه محیط (مثلا ورد) یه کلمه ی انگلیسی را انتخاب میکنی و بعدش دگمه وسط موس را که بزنی بیبیلون برات ترجمش میکنه
ماله من که اینجوری شد
از دوستان کسی دیگه هم این مشکلو داره ؟

Alastoor
15-10-2007, 15:20
سودا عزیز کرکتون یه مشکلی داره اونم اینه که وقتی با کرک شما نرم افزار را پچ میکنیم یکی از قابلیت های بیبیلون از بین میره و اونم این قابلیته که با زدن دگمه وسط موس و انتخاب کلمه خوده بیبیلون اون کلمه را ترجمه میکنه یعنی شما تو یه محیط (مثلا ورد) یه کلمه ی انگلیسی را انتخاب میکنی و بعدش دگمه وسط موس را که بزنی بیبیلون برات ترجمش میکنه
ماله من که اینجوری شد
از دوستان کسی دیگه هم این مشکلو داره ؟

فكر نمي كنم اين مشكل ربطي به كرك داشته باشه.
منم از كركهاي سودا جان استفاده ميكنم و با اين موضوع نه در ورد و نه در هيچ جاي ديگه مشكلي ندارم.

جهت تنظيم اينكه بابيلون با تركيب چه كليدها (Ctrl,Shift or Alt) و يا كليكي (راست كليك يا وسط كليك) لغت رو ترجمه كنه، بايد به اين مسير بري: Options > Cofiguration > Translate > Mouse activation و دكمه ي change‌ رو بزني. سپس در مستطيلي كه در اين پنجره است، اگه مثلا ميخواي با وسط كليك لغات رو ترجمه كنه، وسط كليك رو بزني.

Soda
15-10-2007, 22:44
کرک برای نسخه 7.0.0.13 بابیلون

Babylon Pro 7.0.0.13

لینک دانلود :

کرک کاری از AlphaPatcher از گروه کرک UnREal RCE

shahab_f
15-10-2007, 22:57
دوست عزیز ممنون آیا گلاسریش موجود است و نظرتون در مورد این لینک چیست:

:19:

گلاسری ویکی پدیا که قابل دانلود نیست . اما چند وقت پیش مطالب ویکی پدیا رو برای دانلود گذاشته بود می دونید حجمش چقدر بود؟ 4.1 گیگابایت:18:

Viren
16-10-2007, 00:03
لینک دانلود ورژن 7.0 اشتباهه.5 مگ بیشتر نیست.

لینک اصلی

12 مگ

Alastoor
16-10-2007, 16:34
لینک دانلود ورژن 7.0 اشتباهه.5 مگ بیشتر نیست.

لینک اصلی

12 مگ

نه اون كامله و فقط خود برنامه هست.
ايني كه شما لينك دادي خود برنامه + ديكشنري انگليسي به انگليسي بابيلونه.

javadi1368
17-10-2007, 16:02
بچه ها نظرتون در مورد نسخه 7 چیه؟؟
لینک دانلود:

با نسخه 6 فرقی داره؟؟ اصلا ارزش دانلود کردن و حذف نسخه قبلی و نصب 7 رو داره؟؟

Hoom@n
17-10-2007, 18:09
معمولا که بهتره آدم نسخه آخر برنامه ها رو نصب کنه. من هم این رو الان نصب کردم ولی هنوز باهاش کار نکردم تنها می دونم شکلش عوض شده. چیز های جالبی در موردش خونده بودم مثل اینه که یه لغت رو که تایپ می کنی خودش حدث می زنه و اون رو کامل می کنه یا غلط گیر املا برای اینترنت درست می کنه. اگر چیز خاصی داشت همینجا می نویسم.

javadi1368
17-10-2007, 20:37
هومن جان مرسی از راهنماییت.

راستی کسی لینک گلسوری آکسفورد رو نداره؟؟؟؟؟

Hoom@n
18-10-2007, 02:51
خواهش می کنم
+++
خیلی عالی بود! غلط یاب املای اون محشر هست! البته این قابلیت حدث زدن لغات هم عالی بود! نیازی نیست آدم همه لغت رو تایپ کنه
+++

سرچ کنی قطعا تو همین انجمن هست.
+++

این Add your definition دیگه چیه؟
می تونی یه معنی رو که خودت دوست داری یا به نظرت بهتره به Lingoz اضافه کنی. (برای خودت یه دیکشنری درست کنی. یا اگر یه لغت معنی مناسبی تو دیکشنری های بابیلون نداشت اون رو تو اون سایت اضافه کنی (شعار سایت هم اینه: (!) ساختن بزرگترین دیکشنری جهان)

Mr.Lover
18-10-2007, 14:01
هومن جان مرسی از راهنماییت.

سلام

elmir
20-10-2007, 22:58
سلام.چجوری بایدبابیلون را از رجیستری پاک کرد؟

Mr.Lover
21-10-2007, 14:10
سلام.چجوری بایدبابیلون را از رجیستری پاک کرد؟

سلام
دوست عزیز بهتره شما از نرم افزارهای مخصوص برای پاکسازی رجیستری استفاده کنید.
مانند:
Registry Mechanic
Ashampoo WinOptimizer 4
و ...

Soda
21-10-2007, 15:26
نمی دونم چرا به غلت این تفکر جا افتاده که میگید بابیلون رو از رجیستری باید پاک کرد

پچهای جدید AlphaPatcher اصلا نیازی به پاک کردن چیزی نداره

younes_ysf
22-10-2007, 01:17

Babylon Pro 7.0.0.13

لینک دانلود :

سلام اين كرك ويروسيه يه كرك سالم ندارين

Alastoor
22-10-2007, 10:34
سلام اين كرك ويروسيه يه كرك سالم ندارين

شما از چه لینکی گرفتید؟

به هر حال این کرک هیچ مشکلی نداره و ویروسی هم نیست.

از اینجا بگیرید:

javadi1368
22-10-2007, 15:28
سلام بچه ها .میخواسنم ببینم یک پلاگین یا دیکشنری وجود نداره که به بابیلون اضافه بشه و سرعت ترجمش تو اینترنت بیشتر بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اگه کسی داره لطفا لینکشو بذاره.

Alastoor
24-10-2007, 16:05
سلام بچه ها .میخواسنم ببینم یک پلاگین یا دیکشنری وجود نداره که به بابیلون اضافه بشه و سرعت ترجمش تو اینترنت بیشتر بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اگه کسی داره لطفا لینکشو بذاره.

فکر نمی کنم چنین چیزی خلق شده باشه...:27:

zhina_gian
26-10-2007, 19:58
سلام سودا جان مرسی بابت پچ.

اما این پچی که قرار دادید برای زمانیه که بابیلون 6 بر روی سیستم از قبل نصب نشده باشه. مثلا من الان بابیلون 6 رو
بر روی سیستمم به همراه یه عالمه دیکشنری نصب کردم و حدود 1 سالی هم میشه هیچ مشکلی باهاش ندارم
چون به ترجمه آنلاین نیاز ندارم و کاملا بابیلون رو بلاک کردم.

الان که میخوام نسخه 6 رو بدون پاک کردن اون به نسخه 7 ارتقا بدم همون مرحله اول اینستال میگه شماره سریال
جدید وارد کنید تا مراحل نصب انجام بشه. گزینه 30 روز آزمایشی هم غیر فعاله یعنی نمیتونم برنامه رو نصب
کنم و بعد توسط اون پچ که معرفی کردید کرکش کنم. تنها راهش وارد کردن یک سریال جهت ادامه نصبه.

حدود 15 الی 20 سریال نسخه 6 بابیلون رو که هم خودم داشتم و هم تو نت بود رو امتحان کردم اما میگه این
سریالها به این نسخه نمیخوردند. من نمیخوام بابیلون رو آنیستال کنم چون همه دیکشنری ها و تنظیماتم از بین
میره فقط میخوام ارتقا بدم.

چی کار کنم؟ سریالی برای نصب ندارید؟

mrmmnb
26-10-2007, 21:15
منم بدون انیستال 6 رو به هفت ارتقا دادم ولی درخواست سریال نکرد نمیدونم چرا برا شما اینجوری شده
یه چیزی موقعی که 6 رو با کرک سودا کرک کردی باید در قسمت یوزر وسریال یه یوزر وسریال به دلخواه وارد کنی این کار رو کردی؟(یوزر وسریال هر چی باشه مهم نیست البته اگه درست کرک کرده باشی)
در مورد دیکشنری ها هم اگه اینجوری هم ارتقا بدی بازم باید بری از توی پوشه گلاسوری بابیلون نصبشون کنی ولی وقت کمتری میگیره هموشون رو میگیری و open میکنی همه توس سه سوت نصب میشن البته اینجوری هم بیشتر چند دقیقه نمیکشه نصب کل دیکشنری ها(فکر نکنم بشتر من دیکشنری نصب کرده باشی من همه رو در کمتر از 5 دقیقه نصب میکنم تعدادشم40 تا هست همین الان شمردم

Satrikon
28-10-2007, 17:23
مشکل با بابیلون کرک شده(از لحاظ کرک)
سلام!
خوب مشکل من همون نوشته ی اون پایینه! که از ورژن 6 بوده!
هر سریالی هم بدی میگه درسته و ذخیره نمیشه
و همیشه نوشته 20% تخفیف و....!
مرسی!

M.C.
28-10-2007, 17:41
مشکل با بابیلون کرک شده(از لحاظ کرک)
سلام!
خوب مشکل من همون نوشته ی اون پایینه! که از ورژن 6 بوده!
هر سریالی هم بدی میگه درسته و ذخیره نمیشه
و همیشه نوشته 20% تخفیف و....!
مرسی!
سلام
بابیلون رو اول پاک کن و بعد با این کرکش کن
ببین مشکل حل میشه !؟
کرک :

عکس :

Backstreetboys
29-10-2007, 15:23
سلام

چرا تو babylon 7 وقتی میخوای یه متن رو به فارسی ترجمه کنی درست معنی نمیکنه مثل این متن :
Want to race through your inbox even faster
معنی میکنه : كه inbox سريع حتى

aliali58
01-11-2007, 17:50
سلام
ببخشيد همه مشكل آنلاين شدن دارن من مشكل آف لاين شدن وقتي كه آف لاين ميشم ديگه ترجمه نميكنه علت چيست؟ بايد چكار كنم
ورژن 6

M.C.
01-11-2007, 18:01
سلام
ببخشيد همه مشكل آنلاين شدن دارن من مشكل آف لاين شدن وقتي كه آف لاين ميشم ديگه ترجمه نميكنه علت چيست؟ بايد چكار كنم
ورژن 6

ترجمه ی متن فقط در صورتی امکان پذیر هست که شما به سرور بابیلون متصل باشید...
این قابلیت در صورت آنلاین بودن شما کار میکنه...

FARID88
02-11-2007, 12:09
جواب ما رو کی میده ؟
(سوال در پست 203 هستش)

چون مترجم متن به فارسی اولین بار هست که گذاشته شده و چندان قوی نیست و خوب کار نمیکنه.

mahdi bg
03-11-2007, 06:00
سلام

Babylon Pro 7.0.0.13

لینک دانلود :

دیکشنری فارسی Computer_And_IT_Dictionary_for.BGL رو می ذارید
برای بابیلون 7
آیا دیکشنری های فارسی ورژن های قبلی روی این کار می کنه؟
ممنون

Alastoor
03-11-2007, 12:15
سلام

دیکشنری فارسی Computer_And_IT_Dictionary_for.BGL رو می ذارید
برای بابیلون 7
آیا دیکشنری های فارسی ورژن های قبلی روی این کار می کنه؟
ممنون

سلام

Computer And IT Dictionary for Persian v4.01 :

دیکشنری های مختلف بابیلون مجزا از خود برنامه هستند و برای تمامی نسخه های مختلف برنامه کار می کنند.

aminspy12
03-11-2007, 20:50
سلام
من کرک ورژن 7 رو بصورت EXE میخوام. چون هر چی فایل ZIP دانلود کردم مشکل داشت و Extract نمیشد. نمیدونم چرا... کرک soda جان رو هم که تو صفحه قبلی ضمیمه شده بود، دریافت کردم اما باز هم مشکل Extract داره... لطفا یکی از دوستان EXEش رو برام آپ کنه:10:. ممنون!:11:

Alastoor
03-11-2007, 23:27
سلام
من کرک ورژن 7 رو بصورت EXE میخوام. چون هر چی فایل ZIP دانلود کردم مشکل داشت و Extract نمیشد. نمیدونم چرا... کرک soda جان رو هم که تو صفحه قبلی ضمیمه شده بود، دریافت کردم اما باز هم مشکل Extract داره... لطفا یکی از دوستان EXEش رو برام آپ کنه:10:. ممنون!:11:

سلام

احتمالا مشکل از طرف خود شماست... ما که با فایل فشرده مشکلی نداشتیم.

خدمت شما:

mahdi bg
04-11-2007, 05:42
سلام

سلام

Computer And IT Dictionary for Persian v4.01 :

دیکشنری های مختلف بابیلون مجزا از خود برنامه هستند و برای تمامی نسخه های مختلف برنامه کار می کنند.

لینک بقیه دیکشنری های فارسی بابیلون رو هم می ذارید
ممنون

Alastoor
04-11-2007, 09:41
لینک بقیه دیکشنری های فارسی بابیلون رو هم می ذارید
ممنون

به بخش دیکشنری های فارسی سایت بابیلون به آدرس زیر مراجعه نمایید:

mahdi bg
05-11-2007, 05:11
سلام

به بخش دیکشنری های فارسی سایت بابیلون به آدرس زیر مراجعه نمایید:

سوال آخر
این دیکشنر ها همشون به صورت کامل هستند؟
یا فقط آزمایشی اند و باید خریداری بشن؟
ممنون

Alastoor
05-11-2007, 10:19
سلام
سوال آخر
این دیکشنر ها همشون به صورت کامل هستند؟
یا فقط آزمایشی اند و باید خریداری بشن؟
ممنون

بله کامل هستند و نیازی به خریداری ندارند.

mahdi bg
06-11-2007, 05:41
سلام
من دیکشنری های فارسی رو گرفتم نصب هم
کردم اما کار نمی کنن
مشکل کجاست؟

ممنون

aliali58
07-11-2007, 08:47
ترجمه ی متن فقط در صورتی امکان پذیر هست که شما به سرور بابیلون متصل باشید...
این قابلیت در صورت آنلاین بودن شما کار میکنه...

دوست عزيز من مشكل آف لاين بودن رو كه توي پست 205# مطرح كردم و ظاهرا منظورم رو خوب بيان نكردم كه شما اين جواب رو به من دادين من نيازي به ترجمه متن ندارم ترجمه كلمات رو به صورت آفلاين ميخوام نه متن رو. علت اينكه وقتي آفلاين ميشم و ترجمه كلمات رو توي ورژن 6 بهم نميده چيه؟ ممنون ميشم دوستان راه حل ارائه بدن

Alastoor
07-11-2007, 10:51
سلام
من دیکشنری های فارسی رو گرفتم نصب هم
کردم اما کار نمی کنن
مشکل کجاست؟

ممنون

یعنی چی کار نمی کنن؟ شما ابتدا باید خود بابیلون رو نصب و سپس دیکشنری های اون رو (با دبل کلیک روی هریک!) نصب کنی. این کار را از طریق پنجره ی خود برنامه و از قسمت Options>>Dictionaries>>Install dictionaries from disk و سپس انتخاب دیکشنری های مورد نظر هم می تونی انجام بدی.

ببحشید شما که ورژن 7 رو نصب کردین میشه بگید با ورژن 6 چه فرقی داره ؟

اینجا توضیح داده شده:

دوست عزيز من مشكل آف لاين بودن رو كه توي پست 205# مطرح كردم و ظاهرا منظورم رو خوب بيان نكردم كه شما اين جواب رو به من دادين من نيازي به ترجمه متن ندارم ترجمه كلمات رو به صورت آفلاين ميخوام نه متن رو. علت اينكه وقتي آفلاين ميشم و ترجمه كلمات رو توي ورژن 6 بهم نميده چيه؟ ممنون ميشم دوستان راه حل ارائه بدن

شما باید دیکشنری های مختلف بابیلون رو از سایتش بگیری و نصب کنی تا بتونی در حالت آفلاین از بابیلون استفاده کنی. (خود برنامه به تنهایی هیچ دیکشنری همراهش نیست که لغات شما را ترجمه کند).

mahdi bg
09-11-2007, 04:41
سلام

یعنی چی کار نمی کنن؟ شما ابتدا باید خود بابیلون رو نصب و سپس دیکشنری های اون رو (با دبل کلیک روی هریک!) نصب کنی. این کار را از طریق پنجره ی خود برنامه و از قسمت Options>>Dictionaries>>Install dictionaries from disk و سپس انتخاب دیکشنری های مورد نظر هم می تونی انجام بدی.

من اونارو نصب کردم اما باز هم
عکس زیر رو ببینید

مشکل کجاست؟
ممنون

Setareh 2006
11-11-2007, 06:42

Babylon Pro 7.0.0.13

لینک دانلود :

سودا جان برای نصب ورژن 7 باید اول ورژن 6 رو آن اینستال کنم ؟

Alastoor
11-11-2007, 12:46
سودا جان برای نصب ورژن 7 باید اول ورژن 6 رو آن اینستال کنم ؟

نیازی به Uninstall کردن ورژن 6 نیست و اصلا بهتره این کارو نکنی، چراکه اینجوری دیگه لازم نیست دیکشنری هایی مختلف بابیلون رو که قبلا نصب کردی رو دوباره نصب کنی. پس از پایان نصب برنامه رو ببند و کرکش کن.

farhad200
15-11-2007, 04:52
آقا کسی میدونه چرا babylon ما اینجوری شده؟ ترجمه ها باز نمیشن.

toadstool
15-11-2007, 11:44
من هم همین مشکل دوستان رو که معنی ها رو نشون نمیده دارم البته تا دیروز خوب بود ولی یکدفعه این جوری

شد البته من همیشه update هم می کردم و مشکلی نداشتم

uninstall کردم دوباره نصب کردم و کرک نکردم باز که کردم گفت expire شده

بعد پچ رو اجرا کردم باز هم معنی هارو نشون نمی داد مثل همون عکسی که farhad200 گذاشته

دوستان کسی اگه کرک جدیدی یافت اعلام کنه ممنون

Alastoor
15-11-2007, 20:14
سلام

این مشکل عجیب جدیدی که برای دوستان پیش اومده برای من و برخی دیگر از دوستان هم پیش اومده و به نظر میرسه برای تمام افرادی که ورژن 7 رو داشتن و از این کرکها استفاده کردن هم پیش اومده. هنوز که نفهمیدم مشکلش از کجاست، ولی برای دوستانی که میخوان فعلا بابیلونشون درست بشه، می تونن با uninstall کردن برنامه و سپس پاک کردن رجیستری ویندوز از باییلون و نصب مجدد بابیلون این مشکلو حل کنن. روش کار:

0- برنامه رو uninstall‌ کنید و فولدری که قبلا بابیلون رو در اون نصب کرده بودید رو هم پاک کنید.
1- در Start >> Run تایپ کنید regedit و اینتر رو بزنید.
2 - از منوی Edit گزینه ی Find‌ رو بزنید و تایپ کنید babylon و اینتر رو بزنید.
3- تمام نتایج مربوط به جستجوی babylon رو پاک کنید. (برای پیدا کردن بعدی از Edit گزینه ی Find Next‌ یا F3 رو بزنید و یکی یکی تمام موارد رو پاک کنید).
4- حالا دوباره بابیلون رو نصب کنید و با همون پچ، کرکش کنید.

فعلا از این روش می تونید استفاده کنید که امتحان کردم و درست شد. تا پیدا شدن دلیل این مشکل و راه کار اساسی، در اینترنت از بابیلون استفاده نکنید (هرچند که مطمئن نیستم مرتبط باشه).

تا بعد...

MasterCode
15-11-2007, 22:22
سلام
کرک ICU خیلی خوب کار میکنه...
این هم عکس از ترجمه ی آنلاین...

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو این هم از ترجمه ی آفلاین...

بای

s3cure
16-11-2007, 03:20
سلام دوستان
من هم همين مشکل رو داشتم اما با کرک ديگه مشکلم حل شد.
فقط کافيه :
يکبار برنامه رو uninstall‌ کنید و فولدری که قبلا بابیلون رو در اون نصب کرده بودید رو هم پاک کنید.
و بعد هم از اين کرک استفاده کنيد.
لذت ببريد ...:8:

اگه مشکلي بود مطرح کنيد

اين هم 2 تا لينک براي دانلود کرک :

لينک اول (مستقيم) :
hxxp://iranmatrix.biz/uploads/Babylon7-0-0-r13.rar

لينک دوم (غير مستقيم) :
hxxp://[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

توضيح:
(لينک اول رو خودم آپلود کردم و فايل هاي اضافه رو پاک کردم چون آنتي ويروسم آلارم داد:5:)

farhad200
16-11-2007, 08:12
سلام دوستان
من هم همين مشکل رو داشتم اما با کرک ديگه مشکلم حل شد.
فقط کافيه :
يکبار برنامه رو uninstall‌ کنید و فولدری که قبلا بابیلون رو در اون نصب کرده بودید رو هم پاک کنید.
و بعد هم از اين کرک استفاده کنيد.
لذت ببريد ...:8:

اگه مشکلي بود مطرح کنيد

اين هم 2 تا لينک براي دانلود کرک :

لينک اول (مستقيم) :
hxxp://iranmatrix.biz/uploads/Babylon7-0-0-r13.rar

لينک دوم (غير مستقيم) :
hxxp://[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

توضيح:
(لينک اول رو خودم آپلود کردم و فايل هاي اضافه رو پاک کردم چون آنتي ويروسم آلارم داد:5:)

جواب نداد عزیز باز هم همون مشکل پیش اومد.

s3cure
16-11-2007, 10:42
جواب نداد عزیز باز هم همون مشکل پیش اومد.

بايد حتماً يکبار برنامه رو uninstall‌ کنید و فولدری که قبلا بابیلون رو در اون نصب کرده بودید رو هم پاک کنید.
يعني نبايد هيچ اثري از ورژن قبلي باشه ...

حتماً جواب ميده :46:

MasterCode
16-11-2007, 15:17
میشه کرک icu رو بدید
این برای ورژن 7.0 [r13] هست

و این هم امروز توسط ICU ریلیز شد...
ورژن 7.0 [r16] ........

موفق باشی

toadstool
16-11-2007, 19:47
لینک مستقیم پچ جدید ICU ورژن 7.0 [r16]

ولی من که هرکاری کردم گفت Can't open file ...

فکر کنم روی r13 جواب نده

MasterCode
16-11-2007, 20:39
لینک مستقیم پچ جدید ICU ورژن 7.0 [r16]

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدولی من که هرکاری کردم گفت Can't open file ...

فکر کنم روی r13 جواب نده
از کجا فهمیدی که روی بیلد 13 جواب نمیده ؟ :34:

سایز فایل بیلد 17 با بیلد 13 یکی نیست بخاطر همین هست که اون پیغام رو میده !

مگر کرک برای بیلد 13 نبود که کرک بیلد 17 رو روی اون تست کردی ؟

لطفا رعایت کنید و این حرف ها رو هم نزنید...
فردا براتون حرف در میارن :27:

farhad200
17-11-2007, 11:33
کاری که میگم انجام بدید 100% جواب میده:
1: babylon را unistal کنید و پوشه ای را که babylon در آن نصب بود را هم پاک کنید.
2: به رجیستری رفته و کلمه babylon را در قسمت find نوشته و تمام یافته ها را پاک کنید.
3: دوباره babylon را نصب کنید (قبل از اینکه این کار را انجام دهید اتصال خود به انترنت را قطع کنید حتما اینترنت را
باید قطع کرد یادتون نره) بعد از نصب برنامه با همون فایل path که بچه ها لینکشو گذاشتن برنامه رو crack کنید.
4: به قسمت option برنامه برید و Configuration را انتخاب کنید و در قسمت conection یه ------ به برنامه بدید فرقی نمیکنه چی باشه مثلا من اینو نوشتم 12.23.56.563 سپس enable online updates را غیر فعال کنید و ok را بزنید حالا میتونید اینترنت خود را conect کنید.

mahdi bg
17-11-2007, 22:30
سلام
چطوري مي تونم اينا رو به ديکشنري هاي خودم اضافه
کنم همشون online هستن

ممنون

farhad200
17-11-2007, 23:19
باید دیکشنری های ورژن آفلاین رو دانلود کنی. اینم لینک دیکشنریها:

toadstool
18-11-2007, 08:31
سلام
تمامش انگلیسی بود
چطوری می تونم دیکشنری فارسی offline دانلود کنم
ممنون

دوست عزیز خیلی سخت نیست کافیه فقط یک کم جستجو می کردی

اینم لینک دیکشنری های فارسی (البته 3 صفحه هست پایین صفحه رو ببین)

toadstool
19-11-2007, 10:06
سلام

toadstool عزیز من گفته بودم دیکشنری فارسی offline ولی اینا همش online
چطوری می تونم دیکشنری offline اضافه کنم؟
ممنون

دوست عزيز اين عكس رو ببين

شما احتمالا روي اون قسمت كه نوشته Click Here كليك ميكني و ديكشنري آنلاين رو ميگيري

ولي اگه روي Download (توي عكس مشخص كردم ) كليك كني ديكشنري آفلاين رو مي توني بگيري

حجم ديكشنري هاي آنلاين از آفلاين خيلي كمتره

robert
19-11-2007, 10:10
سلام !!:20:
خوهشا اگه ممکنه کرک و licence بابیلون ورژن 5.0.1 رو لطف کنید ممنون میشم !!!
مرسی :11::11:

farhad200
19-11-2007, 12:44
سلام !!:20:
خوهشا اگه ممکنه کرک و licence بابیلون ورژن 5.0.1 رو لطف کنید ممنون میشم !!!
مرسی :11::11:

کرک:

سریال:

cheetoz_motori
20-11-2007, 15:33
سلام من ورژن 7.0.0.13 را دارم جديداً روي يك كلمه كه مي خواهم ترجمه كند مي زنم برنامه باز مي شود ليست ديكشنري هايم را نشان مي دهد كه روبروي هركدام لينك Browse وجود داره كه اگر روي آن بزنم وارد سايت Babylon مي شود آن صفحه اي كه آن ديكشنري هست را نشان مي دهد لينك دانلودش را گذاشته كه دانلود كنيم.كلاً برنامه هيچ كلمه اي را ترجمه نمي كند حتي Book و راجع به هر كلمه آن اتفاق بالا رخ مي دهد.ايراد كار كجاست.لطفاً راهنمايي كنيد.اگر بايد در بخش ديگري سوال را مطرح كنم منتقل كنيد.

pedram_ashena
20-11-2007, 15:38
سلام من ورژن 7.0.0.13 را دارم جديداً روي يك كلمه كه مي خواهم ترجمه كند مي زنم برنامه باز مي شود ليست ديكشنري هايم را نشان مي دهد كه روبروي هركدام لينك Browse وجود داره كه اگر روي آن بزنم وارد سايت Babylon مي شود آن صفحه اي كه آن ديكشنري هست را نشان مي دهد لينك دانلودش را گذاشته كه دانلود كنيم.كلاً برنامه هيچ كلمه اي را ترجمه نمي كند حتي Book و راجع به هر كلمه آن اتفاق بالا رخ مي دهد.ايراد كار كجاست.لطفاً راهنمايي كنيد.اگر بايد در بخش ديگري سوال را مطرح كنم منتقل كنيد.

مشكل از كرك برنامه است.

بابيلون را پاك كنيد و نسخه جديد بابيلون را از معرفي نرم افزار متفرقه بگيريد و نصب كنيد.تا يك مدت اين مشكل را نخواهيد داشت

farshad_4017
21-11-2007, 00:26
دوست عزيز pedram_ashena منظورتون از يه مدت چيه ؟
يعني بعد يه مدت باز همين مشكل پيش مياد ؟ راه حلي نداره

swizz2159
21-11-2007, 12:04
این پچ icu نمیدونم چه مشکلی داره که این پیغامو میده:
cant open file
حتی وقتی از تو browse شاخه رو انتخاب میکنم بازم همینطوره.
اگه میشه یه پچ درست بذارید

pedram_ashena
21-11-2007, 12:44
دوست عزيز pedram_ashena منظورتون از يه مدت چيه ؟
يعني بعد يه مدت باز همين مشكل پيش مياد ؟ راه حلي نداره

اصولا تا حالا يك پچ دائمي براي بابيلون نيامده.بعد از يك مدت ميريد تو ليست سياه.بابيلون يك جاسوس افزار قوي دارد

این پچ icu نمیدونم چه مشکلی داره که این پیغامو میده:
cant open file
حتی وقتی از تو browse شاخه رو انتخاب میکنم بازم همینطوره.
اگه میشه یه پچ درست بذارید

مهندس شما اول بابيلون را از تاسك منجر اگزيت كن بعد پچ كن

Hoom@n
21-11-2007, 16:43
سلام. من از بابیلون 7.0.0(r13) استفاده می کنم و از کرک unreal استفاده می کردم. تقریبا از یک هفته پیش بابیلون من نتایج رو از دیکشنری های مختلف (آنلاین) میاره اما نشون نمیده. مثل اینکه show result رو نزده باشم. مشکل از کجاست؟ کرک مشکلی داره؟ بابیلون چرا خرابه؟
+++

dany_3p4u
21-11-2007, 19:59
سلام
از ------ هستش
راه حل
اول برنامه را آنیستال کن و فولدرش را هم کامل پاک کن
بعد یک بار دیگه همراه کرکش نصب کن
نکته : به نت موقع نصب و تغییر ------ وصل نشووو چون دوباره ............
حالامسیر زیر را تو بابیلون برو
configuration > connection
حالا از قسمت
proxy settings
گزینه دوم را انتخاب کن و یک اسمی به
proxy server بده
بعد تا اونجا که جا داره عدد 2 را وارد قسمت port
کن
در نهایت هم گزینه زیر را از انتخاب خارج کن
Enable online updates
موق باشی

shahab47
22-11-2007, 15:33
چرا بابیلون 6 این نسخه Babylon v7.0.0.13 با کرک کاملا معتبر رو از اینجا دانلود کنید تازه speach هم داره

از کرک خودم دارم استفاده می کنم عالی جواب میده

farhad200
24-11-2007, 09:27
اینم patch واسه babylon 6. برنامه رو که رجیستر کردید راحت میتونید update هم بکنید تو لیست سیاه هم نمیرید.

Hoom@n
24-11-2007, 15:19
این کرک کاملا سالم هست و کار می کنه. ضمنا برای دیکشنری های آنلاین هم کار می کنه. موردی تو نت پیدا نکردم که گفته باشن کار نمی کنه. فقط توجه کنید قبل از اجرای کرک بابیلون رو ببندید و ضمنا بهتر هست فایل اجرایی کرک ر و تو خود پوشه ی Babylon\Babylon-Pro بذارید.

لینک اصلاح شد!

MasterCode
25-11-2007, 12:26
pedram jan dige inghadra ham amature nistim
man tamameh in kara ro kardam vali bazam hamon peighamo mideh
migam man to vista hastam
momkeneh moshkeh az windowsam bashe?
moshkele man in bood keh zmani keh mikhastam babylon r16 ro crack konam ba icu in erroro midad: cant open file
سلام
من یک بار دیگه توضیح میدم دلیل پیغام ها رو + روش کرک کردن بابیلون !
1.Cann't Open File: یعنی نمی تونم فایل رو باز کنم , موقعی این پیغام داده میشه که فایل در اون مسیر وجود نداشته باشه با اون اسم یا سایز فایل با اون ورژن یکی نباشه ....
2.Already Patched: قبلا پچ شده , موقعی این پیغام ظاهر میشه که قبلا یکی از جاهائی که قرار هست پچ بشه قبلا پچ شده باشه و پچر بعد از دیدن خطی که قبلا پچ شده به پچ کردن خاتمه میده و از بدنه خارج میشه و اون پیغام ظاهر میشه که دلیل اینکه بعضی ها با این پیغام در ورژن جدید مواجه میشن رو عرض میکنم....
در ورژن جدید بابیلون بعد از اولین اجرا برخی از خط ها تغییر میکنن....
و چون اون بایت ها به اون صورتی نیست که باید باشن بخاطر همین پچر عمل پچ کردن رو انجام نمیده و .... اون پیغام رو میده و هیچ خطی که باید پچ بشه, نمیشه...
این پروتکشنی هست که در ورژن جدید بابیلون اومده... و هیچ ربطی به کرک نداره....
تنها روش کرک کردن بابیلون ورژن جدید هم به صورت زیر هست:>
1.اگر بابیلون نصب هست Unistall کنید بابیلون رو + پوشه اگر چیزی درش هست....
2.بعد از نصب به هیچ وجه برنامه رو اجرا نکنید چون اون اتفاق خواهد افتاد...
3.مسیر فایل Babylon.exe رو به پچر بدید یا پچ رو کپی کنید توی پوشه ی مورد نظر....
4. پچ کنید , اگر پچر کاملا پچ کرد برنامه رو پیغامی مبنی بر Babylon Patched Successfully به شما خواهد داد...
در این حالت بابیلون کاملا کرک شده و شما میتونید از تمامیه امکانات بابیلون استفاده کنید....
و نیازی هم ندارید برای جلوی گیری از اتصال اون به سرور....
5. لذت ببرید...
6.فقط در این حالت بابیلون کاملا کرک میشه و در صورت های دیگه بابیلون کرک نشده و هیچ ایرادی رو شما نمیتونید به کرک وارد کنید....
7. بای :24:

Hoom@n
25-11-2007, 20:51
سلام
من یک بار دیگه توضیح میدم دلیل پیغام ها رو + روش کرک کردن بابیلون !
1.Cann't Open File: یعنی نمی تونم فایل رو باز کنم , موقعی این پیغام داده میشه که فایل در اون مسیر وجود نداشته باشه با اون اسم یا سایز فایل با اون ورژن یکی نباشه ....
2.Already Patched: قبلا پچ شده , موقعی این پیغام ظاهر میشه که قبلا یکی از جاهائی که قرار هست پچ بشه قبلا پچ شده باشه و پچر بعد از دیدن خطی که قبلا پچ شده به پچ کردن خاتمه میده و از بدنه خارج میشه و اون پیغام ظاهر میشه که دلیل اینکه بعضی ها با این پیغام در ورژن جدید مواجه میشن رو عرض میکنم....
در ورژن جدید بابیلون بعد از اولین اجرا برخی از خط ها تغییر میکنن....
و چون اون بایت ها به اون صورتی نیست که باید باشن بخاطر همین پچر عمل پچ کردن رو انجام نمیده و .... اون پیغام رو میده و هیچ خطی که باید پچ بشه, نمیشه...
این پروتکشنی هست که در ورژن جدید بابیلون اومده... و هیچ ربطی به کرک نداره....
تنها روش کرک کردن بابیلون ورژن جدید هم به صورت زیر هست:>
1.اگر بابیلون نصب هست Unistall کنید بابیلون رو + پوشه اگر چیزی درش هست....
2.بعد از نصب به هیچ وجه برنامه رو اجرا نکنید چون اون اتفاق خواهد افتاد...
3.مسیر فایل Babylon.exe رو به پچر بدید یا پچ رو کپی کنید توی پوشه ی مورد نظر....
4. پچ کنید , اگر پچر کاملا پچ کرد برنامه رو پیغامی مبنی بر Babylon Patched Successfully به شما خواهد داد...
در این حالت بابیلون کاملا کرک شده و شما میتونید از تمامیه امکانات بابیلون استفاده کنید....
و نیازی هم ندارید برای جلوی گیری از اتصال اون به سرور....
5. لذت ببرید...
6.فقط در این حالت بابیلون کاملا کرک میشه و در صورت های دیگه بابیلون کرک نشده و هیچ ایرادی رو شما نمیتونید به کرک وارد کنید....
7. بای :24:
یه توضیح کوچیک دیگه در این مورد: وقتی که بابیلون در حال اجرا (حتی فقط پروسه ی اون) هست هم این خطا ایجاد می شه که باید babylon.exe رو از طریق task manager ببندید.:46:

MasterCode
26-11-2007, 00:07
چند تا باگ تو پچر ورژن 2.0 وجود داشته... منظورم در کد پچر بود نه چیز دیگه...
این پچر ورژن 2.1 هست که فیکش شده....

بعد از اولین اجرا در حالت تریال هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد و بعد از بستن برنامه میتونید کاملا برنامه رو پچ کنید...
ولی بعد از اجرای برنامه در حالت کرک شده...
فایل BackUp تغییر میکنه...
و شما اگر خواستید دوباره برنامه رو پچ کنید اونو بکار نبرید....
و تنها راهش اینه که از نو نصب کنید تا فایل مورد نظر Replace بشه ...
....
فکر نکنم دیگه حرفی باقی مونده باشه...

برید حالشو ببرید... :27:

Updated Link & Fixed Bugs Patcher - 00:07 AM

MasterCode
26-11-2007, 10:17
سلام مجدد. ببخشید من تاپیک رو گشتم اما نتونستم کرک 7.0.0.16 رو پیدا کنم. ممنون می شم اون رو برای من بذارید. (آنلاین هم لطفا کار کنه)
سلام
آنلاین هم کار میکنه...
فقط سرور ظاهرا با بعضی از IP ها مشکل داره...
خودم با ADSL SabaNet خواستم آنلاین ترنس کنم اما ش.بابیلون IP منو بلاک میکرد...
با کمک VPN یا ProxyServer میتونید ترنس کنید , اگر گیر میده به IP شما...
بای

farhad200
26-11-2007, 10:53
با سلام
دوست عزیز این لینک شما هم ----- هست هم برای من کار نمی کنه لطفا جای دیگه آپش کن
ممنون

NoneForce
26-11-2007, 13:25
سلام

كرك جديد ICU براي نسخه 7.0.0.16 :

EMAMI64
26-11-2007, 14:58
ممنون من هنگام نصب می خوام لایسنس بدم تا برام نصب کنه ولی داخل سی دی نمی بینم
یا حتی وقتی کرک را باز میکنم کار با حاش رو بلد نیستم اگه میتونید کمکم کنید

farhad200
26-11-2007, 15:34
برای کرک کردن باید فایل کرک را توی فولدری که babylon رو نصب کردی کپی کنی بعد فایل رو اگه patch هست اجرا
کنی یعنی وقتی رو اون کلیک میکنی یه گزینه داره به اسم patch اون رو باید بزنی.

farhad200
26-11-2007, 20:52
میشه یه جای دیگه آپ کنی

بیا داداش

farhad200
26-11-2007, 21:35
بچه ها یه سوال: چرا حجم نسخه r13 هجده مگابایته ولی r16 چهار مگابایته؟

Hoom@n
26-11-2007, 22:05
اون نسخه حجیم تر دیکشنری eng-eng رو هم داره اما نسخه کوچکتر هیچ دیکشنری ای نداره و تفاوت اندازه تو این دو ورژن کمتر از 1 مگابایت هست. البته نسخه eng-eng هم فقط 11 مگابایت هست و اون نسخه 18 مگابایتی احتمالا با بریتانیکا یا آکسفورد بوده.

shahab47
27-11-2007, 13:21
سلام دوست عزیز
قربون دستت کرکش رو جداگانه برام آپلود کن چون اون فایل یک فایل اجرایی بیشتر نیست با حجم 4.9مگابایت.

شرمنده پستت رو ندیده بودم

راستی اون فایل اجرایی رو هم که دانلود کردی باید با winrar بازش کنی بعد رمزش رو وارد کن تا بتونی نصب کنی

pass فایل هم اینه

MasterCode
27-11-2007, 21:46
سلام
یه نکته ای هست که کاربران باید بهش توجه کنن...
در پچ قدیمیه 7.0.0 بیلد 16 بابیلون آدرس بعد از Brwose کردن ست میشد روی ST Bar ...و بعد از زدن دکمه ی
پچ پیغام بر روی همون ست میشد و اگر میخواستن دوباره دکمه ی پچ رو بزنن پچر پیغامی مبنی بر "Cann't Open File" به اون ها میداد...
دلیل این بود که آدرس رو پچر از روی ST Bar میگره و چون پیغام هست بجای آدرس فایل مورد نظر....
اون پیغام داده خواهد شد !
لذا اگر پیغامی داده شده توسط پچر در ورژن سابق شما باید دکمه ی Brwose رو دوباره بزنید و آدرس رو دوباره به پچر بدید تا پچر بتونه کار خودشو بکنه !

این مشکل در ورژن جدید پچر بر طرف شده ....
و پیغام ها بر روی List Box ست خواهد شد... و هیچ مشکلی هم بوجود نخواهد آمد...

همچنین تیم ICU برای ورژن های 6.x و 7.x در یک پچ ریلیز کرده... که شما میتونید اونو از لینک زیر دانلود کنید...

لازم به ذکر است این کرک تا موقعی که الگوریتم بابیلون تغییر نکند کار خواهد کرد...
و بر روی ورژن های زیر تست شده و کار خواهد کرد:
6.0.1 & 6.0.2 & 6.0.3 & 7.0.0 [r13] و همچنین ورژن 7.0.0 [r16]

Patch For ver 6.x & 7.x - Golden Patch - ICU
کد:

Patch for 7.0.0 r16 - Fixed Patcher
کد:

روش کار با پچ Patch 7.0.0 r16 :

1. بعد از نصب برنامه اگر تیک "Lanunch Babylon now" را زده اید و برنامه بعد از آن اجرا شده است...
برنامه را کامل ببندید, بطوری که از پروکسس حذف شد...( در غیر این صورت پچر به شما پیغامی مبنی بر "Cann't Open File" خواهد داد...)

2. آدرس فایل مورد نظر را به پچر بدهید یا پچ را در مسیر فولدر کپی کنید...
و دکمه ی "Patch" را بزنید تا عملیات پچ انجام شود...

پیام های مختلفی وجود دارد که هر کدام به دلیل خاص ظاهر خواهند شد...
"Babylon Patched Successfully" این پیغام در صورتی ظاهر خواهد شد که برنامه بصورت کامل کرک شده باشد.
"Cann't Open File" این پیغام در صورتی ظاهر خواهد شد که برنامه در حال اجرا باشد یا فایل مورد نظر با آن نام
در آن مسیر موجود نباشد و همچنین سایز فایل آن ورژن با سایز فایل ورژن ما یکی نباشد...
"Already Patcher" این پیغام در صورتی ظاهر خواهد شد که برنامه قبل کرک شده باشد...

پیغام های دیگری هم هستند که نیازی به معرفی آنها نیست...

3. لذت ببرید

MasterCode
28-11-2007, 19:27
سلام
تعدادی از کاربران خارچی :31: با من تماس داشتن میگیفتند که آقا این :

در ویستا کار نمیکنه و پیغام "Cann't Open File" میده...
من امروز تست کردم بر روی ویستا و همین طور هست و Function های اون پچر با ویستا سر سازگاری ندارند و و پچر قات میزنه و نمیتونه کاری بکنه .... !

همین طور آخرین کرک رو هم تست کردم Babylon 6.x & 7.x - Golden Patch یعنی این:

کاملا پچ میکنه برنامه رو در ویندوز Vista Ultimate (x86) d و ویندوز اکس پی سرویس پک 2...
و شما میتونید از تمامیه امکانات برنامه استفاده کنید....

به نظر من از آخرین کرک استفاده کنید بهتره :46:
هم روی ویستا پچ میکنه و تمامیه ورژن های 6 به بالا رو هم در بر میگیره....

موفق باشید و بای

hector2000
29-11-2007, 10:47
با سلام
اقا من به بالاخره بابیلون نسخه 7 را نصب کردن و یک دیکشنری 9 مگابایتی انگلیسی به فارسی هم نصب کردم
ولی نمیدونم چرا بابیلون من اصلا ترجمه نمی کنه(هر تنظیمی را که بگید تو بابیلون انجام دادم ولی درست نشد)یک تصویر از مشکلم را ارسال می کنم
با تشکر

farhad200
29-11-2007, 11:13
با سلام
اقا من به بالاخره بابیلون نسخه 7 را نصب کردن و یک دیکشنری 9 مگابایتی انگلیسی به فارسی هم نصب کردم
ولی نمیدونم چرا بابیلون من اصلا ترجمه نمی کنه(هر تنظیمی را که بگید تو بابیلون انجام دادم ولی درست نشد
با تشکر

این پست رو بخون:

Soda
29-11-2007, 16:13
اینم از پچ جدید تیم آنریل

کاری از : تیم کرک آنریل

مشکلی بود خبرمون کنید

mhentezari
29-11-2007, 17:22
اونایی که از r13 استفاده میکنند و قفل شده اند به روش زیر عمل بکنند:

1- بایبیلون رو unInstall بکنید
2- پوشه اش رو هم پاک کنید تا کاملا پاک بشه
3- بایبیلون رو دوباره نصب کنید اما در صفحه آخر نصب تیک lunch Babylon رو بردارید تا برنامه اجرانشه (فک کنم گزینه آخر باشه)
4- برای اطمینان بیشتر از task manager هم چک کنید کنید که برنامه اجرا نباشه
5- با استفاده از پچ زیر برنامه رو کرک کنید:

6- برید حال کنید!

مشکل ما این بود که باید برنامه رو پاک میکردیم دو باره نصب میکردیم. وقتی قفل شده باشه جواب نمیده!
این ایراد هم به جناب masterCode هم وارد هست که باید میگفتند که قبل از کرک برنامه باید پاک بشه و دوباره نصب بشه. در ضمن نباید از کرک ها دیگه هم استفاده میشد تا این کرک جواب بده.

به هر حال الان برای من داره درست کار میکنه. امید وارم مشکلی پیش نیاد.

من این برنامه رو بعد از کرکش portable کردم که حجمش شده 41 مگ. البته با همه دیکشنری ها و دیگه نیازی هم به نصب نداره. آپلود کنم به دردتون می خوره؟

M.C.
29-11-2007, 17:41
سلام
یک نکته هست که باید به عرضتون برسونم !

جالبه بدونید همه ی اونهائی که این مشکل رو داشتن به گونه ای, قبلش با کرک آنریل کار کردند !
و این مشکل در اون حالت پیش اومده برای برنامشون !
و در ادامه خواستن با پچ Icu برنامه رو کرک کنند اما مشکل پا بر جا بوده !
و چون پچ نتونسته برنامه رو از حالت قفل شده در بیاره...

از روی بی توجهی گردن پچ Icu انداخته شده....

در آخر باید خدمت همه عرض کنم اگر شما قبلا به نوعی با پچ آنریل کار کردید و این مشکل براتون بوجود اومده...
تنها راهش رو دوست عزیزمون بالای این پست به شما گفتند !

امیدوارم کمی بیشتر چشم هاتون رو باز کنید ! :27:

موفق باشید
بای.

M.c.

andi046
05-12-2007, 13:30
با سلام
مدت های مدیدی است که از نرم افزار جالب babylon استفاده می کنم و با انواع و اقسام پچ های ان از دستکاری رجیستری گرفته تا اخرین پچ های منتشر شده برای ورژن 7.0.16 اشنا بوده و کار کرده ام. اما وجود یک مشکل باعث شده تا به جای استفاده از ورژن 7.0.16 به ورژن قدیمی 6.0.2 باز گردم و ان مشکل این است که پچ های جدید icu در مورد دیکشنری های تجاری مانند oxford_concisethesaurus_concisedictionary و یا Britannica_Concise_Encyclopedi و همچنین Merriam_Webster و larousse_Chambers به درستی کار نمی کند چرا که پس از نصب این دیکشنری ها همچنان با پیغام trial version مواجه می شوم. با استفاده از پچ unreal دیگر این پیغام وجود ندارد اما نه نظر می رسد که این پچ با ثبات نبوده و پس از مدت کوتاهی برنامه babylon هنگ می کند! حتی در صورتی که با دادن یک ------ کذایی نیز ارتباط ان را با سرور قطع کرده باشید این اتفاق تکرار خواهد شد. خواهش می کنم در این مورد مرا راهنمایی فرمایید.
باسپاس

M.C.
05-12-2007, 17:50
با سلام
مدت های مدیدی است که از نرم افزار جالب babylon استفاده می کنم و با انواع و اقسام پچ های ان از دستکاری رجیستری گرفته تا اخرین پچ های منتشر شده برای ورژن 7.0.16 اشنا بوده و کار کرده ام. اما وجود یک مشکل باعث شده تا به جای استفاده از ورژن 7.0.16 به ورژن قدیمی 6.0.2 باز گردم و ان مشکل این است که پچ های جدید icu در مورد دیکشنری های تجاری مانند oxford_concisethesaurus_concisedictionary و یا Britannica_Concise_Encyclopedi و همچنین Merriam_Webster و larousse_Chambers به درستی کار نمی کند چرا که پس از نصب این دیکشنری ها همچنان با پیغام trial version مواجه می شوم. با استفاده از پچ unreal دیگر این پیغام وجود ندارد اما نه نظر می رسد که این پچ با ثبات نبوده و پس از مدت کوتاهی برنامه babylon هنگ می کند! حتی در صورتی که با دادن یک ------ کذایی نیز ارتباط ان را با سرور قطع کرده باشید این اتفاق تکرار خواهد شد. خواهش می کنم در این مورد مرا راهنمایی فرمایید.
باسپاس

سلام
دوست عزیز این مورد به اون شکل که شما فکر میکنی نیست !
فقط یه کادر که در کنار دیکشنری هست و بعد از مدت تعین شده همچنان برای شما ترجمه میکنه...

باید خدمتتون عرض کنم یه بنده ی خدائی تو ICU این مورد رو به من گزارش داد...و الان چند روزی از رفع شدن اون مورد میگذره....
لینک آپدیت شده رو تو پست های قبلی گذاشته بودم....
شما میتونید از این لینک Babylon 6.x & 7.x - Golden Patch - Fixed رو بگیرید....
Size:229KB

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدموفق باشید
M.C.

andi046
05-12-2007, 19:26
دوست عزیز جناب M.C
لینک شما برای Babylon 6.x & 7.x - Golden Patch - Fixed کار نمی کند و پیغام می دهد که فایل توسط اپلود کننده ان حذف شده است. در سایت رسمی گروه icu نیز چیزی در مورد اپدیت این پچ نیامده است.
باسپاس

MasterCode
05-12-2007, 21:21
دوست عزیز جناب M.C
لینک شما برای Babylon 6.x & 7.x - Golden Patch - Fixed کار نمی کند و پیغام می دهد که فایل توسط اپلود کننده ان حذف شده است. در سایت رسمی گروه icu نیز چیزی در مورد اپدیت این پچ نیامده است.
باسپاس
سلام
مشکی برای سیستم پیش اومد اجبارا یکم به تاخیر افتاد قرار دادن لینک...
چطور در سایت هیچ بحثی نشده !
شما باید برید به این تاپیک

اسکین پچ هم عوض شده تا متمایز با پچ قبلی باشه...

بای
M.C.

Alastoor
05-12-2007, 21:26
سلام

کرک آپدیت شده ی جدید ICU کار M.C. عزیز برای کلیه ی ورژن های 6 و 7 :

توجه: اگر قبلا از کرک دیگری استفاده کرده اید و از کار افتاده، به شدت Recommend ! میشه ابتدا برنامه رو به شکل کامل پاک کنید و دوباره نصب نمایید.

آپدیت شد! :20:

andi046
05-12-2007, 22:13
با تشکر از master code عزیز و همکاران.

Soda
07-12-2007, 18:35
نسخه جدید کرک آنریل با فعال بودن تمام امکانات

فایل BabAll.dat رو به این پوشه کپی کنید

C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Babylon

M.C.
07-12-2007, 20:22
Babylon 6.x & 7.x - Golden Patch - Fixed 2 - ICU Team

Strasboorg
13-12-2007, 07:42
خواهش مي كنم كرك 6 رو در جايي غير از راپيدشر آپلود كنيد

Benygh
14-12-2007, 13:11
سلام
من از هر کرکی که استفاده میکنم بعد از یک مدت که به نت هم وصلم استفاده میکنم ولی وقتی سیستم رو ریست میکنم مثلا فرداش میام استفاده کنم Glossary ها فعال نیست و همه بسته میشن و باز نمیشن ..............
من چیکار کنم ؟؟؟

SPIRIT PALST III
14-12-2007, 19:26
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من از این کرک استفاده کردم فایل babAll رو در فولدر data کپی کردم....البته از مسیری که soda گفته بودند:
C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Babylon نتونستم چون همچین مسیری نبود. از خود program file استفاده کردم. ولی بعد از restart کردن پیغام زیر رو میده و بابیلون باز نمی شه......یه نکته اینکه بعد از اینکه بعد از uninstall کردن بابیلون و استفاده از کرک در طی مراحل نصب در خواستLICENCE code کرد که من 30trial رو انتخاب کردم.
اگه راهنمایی کنید ممنون میشم.........

این فایل کرکی که کپی کردم

این هم پیغامی که میده

zendegi
15-12-2007, 23:10
دوست عزیز باید بابیلون رو کاملا پاک کنی و بعد دوباره نصب کنی ....
اون مسیری رو که میگی هستش، برو به :
Control Panel/Folder Options/View/Show hidden files and folders رو فعال کن بعد از کرک استفاده کن و فایل babAll رو در مسیر C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Babylon کپی کن البته موقع کرک بابیلون رو از کنار سیستم ترای (کنار ساعت) اگزیت کن.......

Soda
20-12-2007, 23:28
کرک جدید تیم آنریل برای نسخه جدید :

Babylon Pro 7.0.1.4

zhina_gian
21-12-2007, 11:27
کرک جدید تیم آنریل برای نسخه جدید :

Babylon Pro 7.0.1.4

این سریال رو برای کسانی که میخواهند اتصال بابیلون به اینترنت رو مثل من برای همیشه قطع کنند بدرد میخوره و

دیگه نیازی به کرک کردن بابیلون نیست. فقط کافیه با این سریال رجیستر کنید و بعد بابیلون رو توسط فایروال بلاک

کنید .

Username: BabylonSpecial
License code: JRXW2NCGC4FVPSTK8CNB5

Soda
21-12-2007, 18:47
نسخه جدید کرک تیم آنریل

Cracker : UnREaL RCE TeaM

Babylon Corporate 7.0.1.4

Crack Link :

Balrog
24-12-2007, 02:15
آقا جـون هر كى دوست دارين يه نسخه + Patch معرفـى كنـيد كـه ديـكشنـرى‌هـاى Britannica ،Oxford، و Merriam-Webster توى اون Expire نشه.

Soda
28-12-2007, 18:16
میبینم که دوستان بدون توجه به آخرین لینکی که دادم نظراتشون رو ارائه میدن
تو این کرکی که دادم هیچ مشکلی پیدا نمیشه

همه چی هم به درستی کار میکنه

javadi1368
28-12-2007, 20:02
بسم رب المهدی(عج)

سلام.من بابیلون 6 و 7 رو دوتا سیستم مختلف امتحان کردم ولی هر دو بار آیکون مربوط به دیکشنری های برنامه نشون داده نمیشه(مطابق شکل) و فقط آیکون دیکشنری های آنلاین نشون داده میشن( البته بعد از اتصال به اینترنت) . مشکل کجاست؟؟؟؟

mm_yaghoob
31-12-2007, 21:14
سلام
من ميخوام بابلينون 7 را نصب كنم ولي قبل از ان بايد ورژن 6 انرا از روي سيستم حذف كنم كه نميشه و ارورر زير را ميده

چطوري بايد بايد ورژن 6 بابليون را حذف كنم

و ايا با حذف ان ميتونم ورژن 7 انرا نصب كنم خواهشن راهنمايي كنيد

Subaru
01-01-2008, 13:06
دوست عزیز mm_yaghoob شما قبل از uninstall بابیلون باید برنامه ی بابیلون را در گوشه سمت راست نوار منو، در تمام یوزر اکانت هایی که در سیستمت داری exit کنی.

Balrog
01-01-2008, 13:37
دوستان، از ‍سريال (موقع نصب) و Patchى كه مى‌بينيد استفاده كنيد (نسخه‌ى شما بايد مطابق باشه):

zhina_gian
03-01-2008, 09:16
به نام او

اهمن ...اهمن... کسی جواب نمیده؟؟؟؟؟:13::19:

ابلیس.

شما از یک برنامه امنیتی تحت ویندوز و مربوط به ad blocker استفاده میکنید و اون برنامه است که جلوی ظاهر شدن
این شکل ها را میگیرد.

برنامه هایی که میتونم حدس بزنم.. Outpost Pro ... ZoneAlarm Pro و مشابه اینها.

مشکل از بابیلون نیست.

فرفر
11-01-2008, 10:09
سلام .
لطفا بنويسيد چطور ميشه voiceهاي مختلف بابيلون را download كرد .بابيلون من قبلا در قسمت voice حدودا 20 نوع لهجه داشت . ولي با نصب V7فقط يك لهجه دارم .

Balrog
11-01-2008, 16:26
غير از اين دو، چيزى براى Voiceها سراغ ندارم:

mohsenmsi
14-01-2008, 19:58
سلام
گلاسوری مهندسی مکانیک انگلیسی - فارسی برای بابیلون رو کجا میشه گیر اورد؟

Balrog
15-01-2008, 03:10
همينه عزيز؟:

M.C.
26-01-2008, 17:13
New Patch - Babylon Pro 7.x ( Black Edition ) v1.0 by M.C./IC - 1/26/2008

1. اگر از کرک دیگری تا به اینجا استفاده می کردید و تمایل دارید از این پچ استفاده کنید - برنامه رو بصورت کامل پاک کنید.
2. برنامه رو کاملا ببندید...
3. پچ رو اجرا و برنامه رو کرک کنید...
4. بای

ویرایش و فایل آپدیت شد v1.1
دانلود:

Alastoor
26-01-2008, 19:16
New Patch - Babylon Pro 7.x ( Black Edition ) v1.0 by M.C./IC - 1/26/2008

1. اگر از کرک دیگری تا به اینجا استفاده می کردید و تمایل دارید از این پچ استفاده کنید - برنامه رو بصورت کامل پاک کنید.
2. برنامه رو کاملا ببندید...
3. پچ رو اجرا و برنامه رو کرک کنید...
4. بای

ویرایش و فایل آپدیت شد v1.1
دانلود:

با تشکر از M.C. عزیز؛
کرک آپدیت شده در اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])پیوست شده.
ممنون.

Alastoor
29-01-2008, 00:18
سلام

کرک صفحه ی قبل یه مورد کوچیک داشت که حل شد:

Soda
14-02-2008, 14:03
بابیلون نسخه 7.0.2.2 Pro

پچ توسط AlphaPatcher از گروه UnREaL RCE

LordPE
16-02-2008, 11:50
کرک بابیلون ورژن 7.0.2 نسخه R3 توسط بنده :

موفق باشید

x_2007
16-02-2008, 18:41
با اجازه Soda عزیز:

Babylon 7.0.2.3 Pro / Corporate Patch By UnREaL RCE / AlphaPatcher

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mahammad_reza
26-02-2008, 21:18

x_2007
26-02-2008, 23:04
من کرک یا لایسنس کد بابیلون 7.0.1.4 یا 7.0.1(r4) رو میخوام

سلام

اول جستجو در تایپک معرفی برنامه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بعد در خواست دادن:

aRThaS_08
27-02-2008, 18:49
من كرك بابيلون ورژن 5.0.1(r7) رو ميخوام

بفرمایید

bijan.sh.ka
28-02-2008, 02:34
يه ترفند براي از بين نرفتن كرك بابيلون ( فكر كنم تكراري باشه ولي من هم يكبار مي گم ، اگه تكراري بود بهم بگيد )
بعضي از بچه ها سوال پرسيدن كه ما بابيلون رو كرك مي كنيم و وقتي به اينترنت وصل مي شيم كركش از بين مي ره .
براي اينكه كرك بابيلون از بين نره بايد بعد از نصب و بعد از كرك كردن بايد آدرسي رو كه بابيلون بهش كانكت مي شه (يعني همون آدرس سايت بابيلون ) بايد بهش (پ ر و ك س ي) الكي بديم يعني بهش آدرس بديم كه با (پ ر و ك س ي) كانكت بشه و يه (پ ر و ك س ي) الكي مثل 170.0.0.0 رو بهش مي ديم و وقتي كه بخواهيم به اينترنت وصل بشيم و بابيلون مي خواد وصل بشه به سايتش ، نمي تونه چون آدرسي كه ما بهش داديم الكيه و نمي تونه وصل بشه بنابراين ديگه كركش از بين نمي ره اگه تكراي بود شرمنده ولي چند تا از دوستان در تاپيك آنتي ويروس سوال پرسيده بودند كه من هم گفتم شايد اين به دردشون بخوره اگه بعضي از دوستان باز به مشكل بر خوردند خوشحال مي شم كمكشون كنم
موفق باشيد

Master
03-04-2008, 11:39
ُسلام
من ورژن های مختلف بابیلون رو نصب کردم اونم بخاطر داشتن اکسفور کنسایز و وبستر تریژر ... بگزیرم .. اینا مربوط به ورژن 5 بودند .نصبشون کردم . بعد با ورژن 6 بابیلون آپدیت کردم (اور رایت ) .و بعد هم ورژن هفت ( سه مگ و خوردی بود ) نصب کردم ..بدون درد خون ریزی .. رجیستر شده ! بدون اینکه حتی یک سریال قرار بدم داره مثل ساعت کار میکنه ..
این از این ..
حالا بعد مدتی اکسفور کنسایز من برای کار کردن به یک سریال نیزا داره کسی سریالی چیزی دم دست داره ؟ ! شایان ذکر است که مابقی گلوسری ها مثل ساعت دارند کار میکنند ..

با تشکر ..

Alastoor
03-04-2008, 12:31
ُسلام
من ورژن های مختلف بابیلون رو نصب کردم اونم بخاطر داشتن اکسفور کنسایز و وبستر تریژر ... بگزیرم .. اینا مربوط به ورژن 5 بودند .نصبشون کردم . بعد با ورژن 6 بابیلون آپدیت کردم (اور رایت ) .و بعد هم ورژن هفت ( سه مگ و خوردی بود ) نصب کردم ..بدون درد خون ریزی .. رجیستر شده ! بدون اینکه حتی یک سریال قرار بدم داره مثل ساعت کار میکنه ..
این از این ..
حالا بعد مدتی اکسفور کنسایز من برای کار کردن به یک سریال نیزا داره کسی سریالی چیزی دم دست داره ؟ ! شایان ذکر است که مابقی گلوسری ها مثل ساعت دارند کار میکنند ..

با تشکر ..

سلام
اون سریال به نظرم گیر نمیاد و اگه هم پیدا بشه دوباره اکسپایر میشه.
بابیلون رو به شکل کامل پاک و دوباره نصب کنید. از یکی از کرک های موجود در پست اول استفاده و برنامه رو کرک کنید. سپس دیکشنری ها و گلوسری های مختلف رو نصب کنید. بدین ترتیب نباید مشکلی نه با خود برنامه و نه با هیچ کدوم از دیکشنری ها داشته باشید.
ممنــون :)

Master
03-04-2008, 21:57
ممنونم ازت الستور جان .. اما قرار نیست اکسپایر بشه چون نمیتونه به اینترنت متصل بشه .. پس از این دست مشکلی نیست ..
به ه رحال ممنون ا زلطفت (به این علت دوباره نصب نمیکنم چون حجمی حول و حوش 1.6 گیگ فضا رو اشغال کرده و حدود 400 گلوسری رو نصب کردم ! حال و حوصله نصب دوباره رو ندارم )

Alastoor
04-04-2008, 00:36
ممنونم ازت الستور جان .. اما قرار نیست اکسپایر بشه چون نمیتونه به اینترنت متصل بشه .. پس از این دست مشکلی نیست ..
به ه رحال ممنون ا زلطفت (به این علت دوباره نصب نمیکنم چون حجمی حول و حوش 1.6 گیگ فضا رو اشغال کرده و حدود 400 گلوسری رو نصب کردم ! حال و حوصله نصب دوباره رو ندارم )

سلام
خب اینجوری نمیتونین از امکانات آنلاین بابیلون استفاده کنید ولی اگه از کرک های پست اول استفاده کنید بدون مشکل از امکانات آنلاین بابیلون نظیر ترجمه متن و گلوسری های آنلاین بابیلون هم می تونید استفاده کنید.
به هر حال انتخاب با خودتونه :20:

lonley
04-04-2008, 01:43
سلام
كسي كرك يا سريال نامبر بابيلون
version 7.0.0 (r13
سراغ داره؟

Master
04-04-2008, 17:04
سلام
خب اینجوری نمیتونین از امکانات آنلاین بابیلون استفاده کنید ولی اگه از کرک های پست اول استفاده کنید بدون مشکل از امکانات آنلاین بابیلون نظیر ترجمه متن و گلوسری های آنلاین بابیلون هم می تونید استفاده کنید.
به هر حال انتخاب با خودتونه :20:

ممنون اما اینجا یه مشکلی هست .. بعد از نصب اکسفورد کنسایز و وبستر ..اونم بصورت ترایل ..نوبت ورژن 6 بابلیون میرسه .. که اگه اونو بخوام با کرک سودا که تو آپدیت هم مشکلی نداره کرک کنم ..نمیشه ! و بعدش هم ورژن هفت ! این وسط من کدومو کرک کنم به نظرت ؟ 5 ؟ 6 ؟ یا 7؟

Alastoor
04-04-2008, 18:59
سلام
كسي كرك يا سريال نامبر بابيلون
version 7.0.0 (r13
سراغ داره؟

از کرک اول پست اول می تونید استفاده کنید.

ممنون اما اینجا یه مشکلی هست .. بعد از نصب اکسفورد کنسایز و وبستر ..اونم بصورت ترایل ..نوبت ورژن 6 بابلیون میرسه .. که اگه اونو بخوام با کرک سودا که تو آپدیت هم مشکلی نداره کرک کنم ..نمیشه ! و بعدش هم ورژن هفت ! این وسط من کدومو کرک کنم به نظرت ؟ 5 ؟ 6 ؟ یا 7؟

اول ورژن 7 بابیلون رو نصب می کنید (لینک دانلود در پست اول همین تاپیک هست). بعد با یکی از کرک های پست اول برنامه رو کرک می کنید. بعد دیکشنری های مختلف مثل آکسفورد رو نصب می کنید. اینجوری نباید مشکلی باشه.
ممنون :)

Master
04-04-2008, 20:22
از کرک اول پست اول می تونید استفاده کنید.

اول ورژن 7 بابیلون رو نصب می کنید (لینک دانلود در پست اول همین تاپیک هست). بعد با یکی از کرک های پست اول برنامه رو کرک می کنید. بعد دیکشنری های مختلف مثل آکسفورد رو نصب می کنید. اینجوری نباید مشکلی باشه.
ممنون :)

آکسفوردی که من داریم یک گلوسری نیست ! هم اکسفورد هم وبستر نصاب بابیلون هستند .. یعنی در درون بابیلون 5 نصب میشند ! ... یک راهی به ذهنم رسیده .. اگر عمل کرد عنوان میکنم اینجا
ممنون

Alastoor
04-04-2008, 20:45
آکسفوردی که من داریم یک گلوسری نیست ! هم اکسفورد هم وبستر نصاب بابیلون هستند .. یعنی در درون بابیلون 5 نصب میشند ! ... یک راهی به ذهنم رسیده .. اگر عمل کرد عنوان میکنم اینجا
ممنون

احتمالن با winrar می تونید دیکشنری ها رو بدست بیارید :20:

Master
04-04-2008, 21:25
lممنونم از راهنماییت .. بعد از اکسترکت کردن ..گلوسری هاشو گرفتم ..
خیلی سپاسگزارم

========
حل شد و بسیار سپاسگزارم از کمکتون

Soda
15-04-2008, 11:21
پچ تیم آنریل از AlphaPatcher

برای 7.0.3.13

jedivssith
24-04-2008, 22:05
بابیلون بعد از کرک دیگر پنجره Dictionary Detail را نشان نمی دهد.

درود

یک کرک دارم با آیکون جمجمه (پرچم دزدان دریایی) که نرم افزار بابیلون 7.13 را برایم فعال نگه می دارد ولی یک ایراد دارد، و آن این است که بعد از اجرای کرک دیگر نمی توانم روی یکی از دیکشنریها بروم و گزینه About را بزنم تا جزئیات و اطلاعات دیکشنری از قبیل اینکه چه تعداد لغات دارد و دیگر موارد را ببینم.
آیا کرکی به غیر از این که من دارم هست که بابیلون را علاوه بر فعال سازی و اکتیو کردن این ضعف و مشکل را نداشته باشد؟

با سپاس فراوان
بدرود

1263ALI
12-05-2008, 21:39
درود سریال نامبر برای گلوسریهای زیر را میخواستم:
oxford_concisethesaurus_concisedictionary
webster_dict_thesaurus
britannica_concise_encyclopedi

Alastoor
13-05-2008, 17:18
بابیلون بعد از کرک دیگر پنجره Dictionary Detail را نشان نمی دهد.

درود

یک کرک دارم با آیکون جمجمه (پرچم دزدان دریایی) که نرم افزار بابیلون 7.13 را برایم فعال نگه می دارد ولی یک ایراد دارد، و آن این است که بعد از اجرای کرک دیگر نمی توانم روی یکی از دیکشنریها بروم و گزینه About را بزنم تا جزئیات و اطلاعات دیکشنری از قبیل اینکه چه تعداد لغات دارد و دیگر موارد را ببینم.
آیا کرکی به غیر از این که من دارم هست که بابیلون را علاوه بر فعال سازی و اکتیو کردن این ضعف و مشکل را نداشته باشد؟

با سپاس فراوان
بدرود

تست کردم...
کرک unreal این مشکل رو نداره. از پست اول بگیرید.

درود سریال نامبر برای گلوسریهای زیر را میخواستم:
oxford_concisethesaurus_concisedictionary
webster_dict_thesaurus
britannica_concise_encyclopedi

از کرک های پست اول استفاده کنید نیازی به سریال مجزا برای دیکشنری های تجاری نیست...

iammahdi
15-05-2008, 17:50
دوستان من Babylon 6.0.0.29 رو دانلود کردم ولی موقع نصب یوزر نیم و کد می خواد کسی اونو نداره بذاره...
ممنون

befermatooo
21-05-2008, 18:23
دوستان من Babylon 6.0.0.29 رو دانلود کردم ولی موقع نصب یوزر نیم و کد می خواد کسی اونو نداره بذاره...
سلام

ابتدا با این سریال ها بابیلون را نصب کن و بعد از نصب برنامه را کلا ببند و با این PATCH اون را کرک کن تا با آپدیت و اتصال به اینترنت سریالش از کار نیفته

User Name: Mary Lundberg
License Code: 7430CPN49Y24TAK5PKFF579BBXNDJYA

User Name: iecdev.com
License Code: Z7FPUVSG0KXFCZH8XZRSJT

BaBYlOn 6.X & 7.X PATCH (( کرک طلایی ))

لینک دانلود :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدلینک کمکی :

موفق باشید

fereshte222
30-05-2008, 23:35
سلام و خسته نباشید به همه دوستان عزیز
من دیکشنری فارسی به انگلیسی را از ادرس زیر
گرفتم و نصب هم کردم و در لیست دیکشنریهام هم هست ولی وقتی یه کلمه فارسی مینویسم انگلیسیش را بر نمیگردونه و خطای No matches were found را میدهد :41:
نسخه دیکشنری من 7.0.3(r13) است و با patch هایی که دوستان در صفحه اول دادهاند کرک کردم(برای انگلیسی به فارسی مشکلی ندارد)

در ضمن بعضی از لغت نامه ها را که میخواهم دانلود کنم وقتی روی دانلود کلیک میکنم چیزی دانلود نمیشود و فقط یه صفحه با فونت درهم باز میشود و یه پیغام میاد که صفحه باید بسته شود:41:
ایا مشکل از اینترنت اکسپلورر است ؟
ممنون از توجه دوستان:10:

mm_yaghoob
03-06-2008, 14:12
من بابليون 7 را در سيستم نصب كرده بودم ولي بعد از مدتي ارورر زير را ميده و يكبار هم حذف و دوبراه نصبش كردم

چي كار كنم را حل چيست

Havbb
03-06-2008, 14:25
من بابليون 7 را در سيستم نصب كرده بودم ولي بعد از مدتي ارورر زير را ميده و يكبار هم حذف و دوبراه نصبش كردم

چي كار كنم را حل چيست
بابيلون شما در حالت آزمايشي (trial) به سر ميبرد! شما بايد از كرك يا پچ مربوط به همين نسخه بابيلون كه در اختيار داريد استفاده كنيد. اگر قبلا" از آن استفاده كرده ايد معلوم ميشود كه آن را درست نصب نكرده ايد و در نتيجه بابيلون به اين حالت درآمده است.

Havbb
03-06-2008, 14:31
سلام و خسته نباشید به همه دوستان عزیز
من دیکشنری فارسی به انگلیسی را از ادرس زیر
گرفتم و نصب هم کردم و در لیست دیکشنریهام هم هست ولی وقتی یه کلمه فارسی مینویسم انگلیسیش را بر نمیگردونه و خطای No matches were found را میدهد :41:
نسخه دیکشنری من 7.0.3(r13) است و با patch هایی که دوستان در صفحه اول دادهاند کرک کردم(برای انگلیسی به فارسی مشکلی ندارد)

در ضمن بعضی از لغت نامه ها را که میخواهم دانلود کنم وقتی روی دانلود کلیک میکنم چیزی دانلود نمیشود و فقط یه صفحه با فونت درهم باز میشود و یه پیغام میاد که صفحه باید بسته شود:41:
ایا مشکل از اینترنت اکسپلورر است ؟
ممنون از توجه دوستان:10:
اينترنت اكسپلورر خود را تعويض كرده و يا اگه از نسخه قديمي استفاده ميكنيد نسخه جديد را نصب كنيد.
سعي كنيد ديكشنريهاي فارسي به انگليسي ديگري نصب كنيد اگر مشكل حل نشد دوباره مطرح كنيد.
ممنون

mm_yaghoob
03-06-2008, 20:30
اينترنت اكسپلورر خود را تعويض كرده و يا اگه از نسخه قديمي استفاده ميكنيد نسخه جديد را نصب كنيد.
سعي كنيد ديكشنريهاي فارسي به انگليسي ديگري نصب كنيد اگر مشكل حل نشد دوباره مطرح كنيد.
ممنون

من از اخرين ورژن بابليون و اخرين ورژن مرورگر و بابليون استفاده مي كنم حالا راحل من چيست................

befermatooo
03-06-2008, 20:49
من از اخرين ورژن بابليون و اخرين ورژن مرورگر و بابليون استفاده مي كنم حالا راحل من چيست................

دیکشنری را دوباره نصب کنید و از کرک های پست اول این تاپیک استفاده کنید

موفق باشید

brain
06-06-2008, 11:10
من آخرین ورژن بابیلونو فکر میکنم دارم ( همون که متن هم ترجمه میکنه ) ولی مشکلم همینه نمیدونم چرا متن ترجمه نمیکنه کسی میدونه چرا ؟؟؟

Havbb
10-06-2008, 22:58
من آخرین ورژن بابیلونو فکر میکنم دارم ( همون که متن هم ترجمه میکنه ) ولی مشکلم همینه نمیدونم چرا متن ترجمه نمیکنه کسی میدونه چرا ؟؟؟
براي ترجمه متن بايد بابيلون به اينترنت وصل بشه.

Havbb
10-06-2008, 23:09
متاسفانه ان هم نشد...........

موندم چي كار كنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بابيلون را كاملا" پاك كن از رو كامپيوترت. سپس بايد بابيلون را از توي رجيستري پاك كني. آموزش:

سلام دوست عزيز

براي پاك كردن رجيستري 2 روش هست:

1- روش تشريحي (دستي)::31:

ابتدا به Start >> Run برو.
در پنجره ي Run تايپ كن regedit
در regedit به اين آدرس برو: HKEY_LOCAL_MACHIN/SOFTWARE/Babylon/babylon Client
در بخش سمت راست گزينه info رو حذف كن. (اگه info نبود بي خيال)
حالا به اين آدرس برو: HKEY_CLASSES_ROOT/Prod.cap و Prod.cap رو ديليت كن.
در پايان يه بار كامپيوتر رو ريسيت كن.

2- روش تستي::31:

اين فايل رجيستري رو بگير و اجرا كن. خودش رجيستري رو درست ميكنه:

كلا" تو رجيستري سرچ كن و هرچي نام بابيلون ديدي پاك كن.

3pideh3
12-06-2008, 01:42
سلام

خسته نباشید

من بابیلون 7 رو دانلود کردم. کرکش رو هم از اولین پست گرفتم. ولی پچ نمیشه:41:

اینم کدی که بدست اومد

در ضمن من ویستا دارم
مشکل از کجاست؟

sm6m10
12-06-2008, 09:16
سلام دوستان. نمیدونم سوالم تکراریه یا نه؟شرمنده .
طریقهی نصب بابیلون رو میتونین برام بگین.
هر کاری میکنم رو ویستا storage initialization failed(error 10) رو میده
چطوری باید نصب کنم ؟:11:

Havbb
12-06-2008, 13:55
سلام

خسته نباشید

من بابیلون 7 رو دانلود کردم. کرکش رو هم از اولین پست گرفتم. ولی پچ نمیشه:41:

اینم کدی که بدست اومد

در ضمن من ویستا دارم
مشکل از کجاست؟
اينطور كه معلومه همه بابيلونها با ويستا مشكل دارند.وقتي دكمه ي پچ را زدي پيغامي يا اخطاري نداد؟ اگه داد چي بود؟ من حدسم اينه يه اخطار داده شما هم NO را زديد اينطوري شده.

sm6m10
13-06-2008, 06:56
موقع نصب بابیلون لایسنس کد با پسوورد میخواد چی باید وارد کنم؟

Havbb
13-06-2008, 09:31
موقع نصب بابیلون لایسنس کد با پسوورد میخواد چی باید وارد کنم؟
بايد گزينه ي Trial را انتخاب كني (گزينه بالاييش) بعد كه نصب شد بابيلون را ببندي و كرك را اجرا كني

sm6m10
13-06-2008, 11:48
بايد گزينه ي Trial را انتخاب كني (گزينه بالاييش) بعد كه نصب شد بابيلون را ببندي و كرك را اجرا كني
دوست عزیز ممنونم از راهنماییتون .. یک سوال دیگه هم دارم چطور میتونم از professonal glossary های فارسی بابیلون استفاده کنم .اصلا فارسی ان وجود دارد .چون فقط ترجمه انگلیسی اش را انجام میدهند.
اگر سایتی را معرفی کنید ممنون میشم.:11:مثلا ترجمه فارسی کلمات تخصصی برای پزشکی یا نجوم را می خواستم.

Havbb
14-06-2008, 11:05
دوست عزیز ممنونم از راهنماییتون .. یک سوال دیگه هم دارم چطور میتونم از professonal glossary های فارسی بابیلون استفاده کنم .اصلا فارسی ان وجود دارد .چون فقط ترجمه انگلیسی اش را انجام میدهند.
اگر سایتی را معرفی کنید ممنون میشم.:11:مثلا ترجمه فارسی کلمات تخصصی برای پزشکی یا نجوم را می خواستم.
دوست عزيز اينجا فقط راجع به كرك بابيلون بحث ميشود شما درخواست خود را در انجمن معرفي و دانلود نرم افزار»سرگرمي و موارد ديگر»تاپيك بابيلون مطرح نماييد.

3pideh3
16-06-2008, 01:20
اينطور كه معلومه همه بابيلونها با ويستا مشكل دارند.وقتي دكمه ي پچ را زدي پيغامي يا اخطاري نداد؟ اگه داد چي بود؟ من حدسم اينه يه اخطار داده شما هم NO را زديد اينطوري شده.

سلام

نه پیغام خاصی نداد. فقط بابیلون باز بود. بستمش و پچ رو اجرا کردم.
ولی هیچ اتفاقی نیوفتاد!

Havbb
16-06-2008, 14:02
سلام

نه پیغام خاصی نداد. فقط بابیلون باز بود. بستمش و پچ رو اجرا کردم.
ولی هیچ اتفاقی نیوفتاد!
رجيستري را تميز كردي قبل از نصب بابيلون؟ روش تميز كردن رجيستري را در صفحه قبل گذاشتم. بابيلون را كامل پاك كن و بعد برو يراغ رجيستري و بعد از تميز كردن رجيستري بابيلون را نصب كن و كرك را اجرا كن بعد از بستن بابيلون. ببين كار ميكنه يا نه.

3pideh3
18-06-2008, 10:04
رجیستری رو پاک کردم و دوباره نصب کردم

بالاخره درست شد!

متشکرم

ferble
22-07-2008, 00:51
من یک لایسنس براتون آپلود کردم:

mohamad23
25-07-2008, 01:03
سلام, چطور می تونم توی بابیلونم در کنار دیکشنری فارسی انگلیسی و بالعکس ,آلمانی انگلیسی و بالعکس رو هم داشته باشم .اگه راهنمایی کنین ممنون میشم.

MM-Aquarius
26-07-2008, 12:37
من برنامه و پچشو از روی سی دی نصب کردم و همه چیز خوب کار می کنه تا وقتی که به اینترنت کانکت میشم یهو بابیلون قاط می زنه و دیگه نتایج رو نشون نمی ده؛یعنی دیکشنری ها بسته می مونن و هرچی روشون کلیک می کنم فایده نداره.

می خوام ببینم این مشکل کرکه یا یه باگه نرم افزاریه؟
ورژن بابیلون:7.0.0(r13)

Sarah_Aster
27-07-2008, 14:44
من برنامه و پچشو از روی سی دی نصب کردم و همه چیز خوب کار می کنه تا وقتی که به اینترنت کانکت میشم یهو بابیلون قاط می زنه و دیگه نتایج رو نشون نمی ده؛یعنی دیکشنری ها بسته می مونن و هرچی روشون کلیک می کنم فایده نداره.

می خوام ببینم این مشکل کرکه یا یه باگه نرم افزاریه؟
ورژن بابیلون:7.0.0(r13)

همیشه اینطوریه ... به خاطر کرک ... به اینترنت که وصل بشید معمولا بار اول یا دوم از کار می افته ...

برای حل مشکل آخرین ورژنش رو دانلود کنید (از همین پی سی ) ، و کرک مربوطه رو هم داشته باشید احتمالا برای مدتی مشکل حل میشه ...

باز اگر این اتفاق بی افته مجبورید یک بار دیگه ورزن جدیدتر نصب کنید و کرک جدیدتر .

پ.ن : البته یک راه راحت هم هست که بستگی به آنتی ویروس داره ... اگه یه چیزی مثل نورتون داشته باشید میتونید بابیلون رو به لیستش اضافه کنید که اجازه ی دسترسی موقع وصل بودن به اینترنت رو نداشته باشه .

یه چیز دیگه هم به عنوان راه اخر ، اگه مشکل هست میتونید موقعی که به اینترنت متصل هستید بابیلون رو تو اون مدت disable کنید یا کلا ببندید .

MM-Aquarius
27-07-2008, 23:21
@Sara:
ممنون بابت راهنماییت.

اما من فهمیدم که مشکل مربوط به اینترنت نمیشه چون یه بار دیگه برنامه رو پاک و نصب کردم که قبل از کانکت شدن این مشکل پیش اومد.حتی فکر نمی کنم ربطی به کرک داشته باشه چون همیشه بابیلون علنا اعلام می کنه که ورژن شما رجیستر نشدست و اخطار رو مستقیم میده نه اینکه بیاد و یک مشکل تو کار برنامه ایجاد کنه.

من فکر می کردم مشکل از کرکه اما از قرار معلوم اینطور نیست چون سرچ کردم و دیدم حتی از کشورهای دیگه هم این مشکل رو دارند(یعنی کسایی که قانونی خریدند.)
نسخه ی آخر برنامه رو هم امروز دانلود کردم و کرکش رو هم از همینجا دانلود کردم و مشکلی با پچ نصب شده ندارم.

در ضمن به تیم پشتیبانی بابیلون ایمیل زدم و منتظر جوابشونم.

Sarah_Aster
28-07-2008, 17:11
اما من فهمیدم که مشکل مربوط به اینترنت نمیشه چون یه بار دیگه برنامه رو پاک و نصب کردم که قبل از کانکت شدن این مشکل پیش اومد.حتی فکر نمی کنم ربطی به کرک داشته باشه چون همیشه بابیلون علنا اعلام می کنه که ورژن شما رجیستر نشدست و اخطار رو مستقیم میده نه اینکه بیاد و یک مشکل تو کار برنامه ایجاد کنه.

من فکر می کردم مشکل از کرکه اما از قرار معلوم اینطور نیست چون سرچ کردم و دیدم حتی از کشورهای دیگه هم این مشکل رو دارند(یعنی کسایی که قانونی خریدند.)
نسخه ی آخر برنامه رو هم امروز دانلود کردم و کرکش رو هم از همینجا دانلود کردم و مشکلی با پچ نصب شده ندارم.

در ضمن به تیم پشتیبانی بابیلون ایمیل زدم و منتظر جوابشونم.
خوب معمولا وقتی به اینترنت وصل میشدم و مشکل پیدا میکرد بعدش دیگه کار نمیکرد ، یعنی نصب مجددش فایده نداشت .

بله درسته مشکلی که معمولا در مورد اینترنت پیش میاد همون تبدیل نسخه به آزمایشی هست .

اما نسخه هایی از نرم افزار که اینجا گذاشتن رو وقتی نصب کردم مشکل نداشت . یعنی یادمه که همین مشکل برام پیش اومده بود یکی از همین نسخه ها رو نصب کردم حل شد .

ایمیل پشتیبانی رو چند وقت پیش ، یعنی خیلی وقت پیش دوبار امتحان کردم ، جواب درستی ندادن .

MM-Aquarius
28-07-2008, 23:47
اما نسخه هایی از نرم افزار که اینجا گذاشتن رو وقتی نصب کردم مشکل نداشت . یعنی یادمه که همین مشکل برام پیش اومده بود یکی از همین نسخه ها رو نصب کردم حل شد .

منظورت اینه که عین مشکل منو داشتی؟یعنی دیکشنری ها باز نمی شدند وقتی رو show result کلیک می کردی؟
من جدیدترین نسخه ی برنامه رو از همینجا دانلود کردم و روی نسخه ی قبلی که از سی دی ریخته بودم، نصب کردم.اما فقط یه بار برنامه درست کار کرد و بعد از اون این مشکل پیش اومد.

شما قبل از این که ازینجا بابیلون رو دانلود کنید ورژن هفتشو نداشتید؟منظورم اینه که روی ورژن قبلی برنامه نصب نکردید؟(clean install)

Sarah_Aster
29-07-2008, 11:37
منظورت اینه که عین مشکل منو داشتی؟یعنی دیکشنری ها باز نمی شدند وقتی رو show result کلیک می کردی؟
من جدیدترین نسخه ی برنامه رو از همینجا دانلود کردم و روی نسخه ی قبلی که از سی دی ریخته بودم، نصب کردم.اما فقط یه بار برنامه درست کار کرد و بعد از اون این مشکل پیش اومد.

شما قبل از این که ازینجا بابیلون رو دانلود کنید ورژن هفتشو نداشتید؟منظورم اینه که روی ورژن قبلی برنامه نصب نکردید؟(clean install)
بله همین مشکل رو داشتم .... یکی از همین ها رو نصب کردم و درست شد .

نه دیگه ، فکر میکنم باید قبلی رو پاک میکردید بعد اینو نصب میکردید .

من ورژن قبلیش رو پاک کردم ، بعد اینو نصب کردم .

bahareh655
29-07-2008, 19:02
كسي جواب اين سوال ما رو نداد.
همونطور كه می دونين،توی بابيلون وقتی يك كلمه انگليسی وارد می كنين،معادل اون كلمه به زبونهای عربی،آلمانی،فرانسوی و ...(البته اگه معادل داشته باشن) رو مياره پس يعنی بطور همزمان ترجمه انگليسی به فارسی و آلمانی رو دارين.حالا اگه تو بابيلون كلمه فارسی بزنين معادل انگليسی شو مياره پس يعنی اگه كلمه آلمانی يا تركی و ... رو وارد كنين معادل مثلاً آلمانی به انگليسی شو مياره
از طرفی ميتونی بری تو بخش options/configuration و تنظيماتش رو به دلخواهت تغيير بدی

MM-Aquarius
29-07-2008, 23:55
بله همین مشکل رو داشتم .... یکی از همین ها رو نصب کردم و درست شد .

نه دیگه ، فکر میکنم باید قبلی رو پاک میکردید بعد اینو نصب میکردید .

من ورژن قبلیش رو پاک کردم ، بعد اینو نصب کردم .
دقیقا!
من امروز صبح همین کارو کردم و مشکل حل شد.

ولی عجیبه که با نصب ورژن جدیدتر یک برنامه،مشکلات ورژن قبلی پا برجا باشه.:13:اما ظاهرا در مورد بابیلون عجیب نیست!

به هر حال،ممنون از راهنماییت.

Sarah_Aster
30-07-2008, 16:17
دقیقا!
من امروز صبح همین کارو کردم و مشکل حل شد.

ولی عجیبه که با نصب ورژن جدیدتر یک برنامه،مشکلات ورژن قبلی پا برجا باشه.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اما ظاهرا در مورد بابیلون عجیب نیست!

به هر حال،ممنون از راهنماییت.
اتفاقا باز هم به این مشکل برخوردم (همین دیروز!)

میخواستم بابیلون رو نصب کنم ورژن 7.0.13 رو نصب کردم ، با همین مشکل صفحه سفیدش مواجه شدم ، بعد پاکش کردم و 7.0.3 رو که تو انجمن بود نصب کردم و دیگه مشکلی نیست .

به هر حال تا جایی که یادمه همیشه بابیلون تو نصب و از کار افتادن و رجیستر و کرک و ... مسئله بوده!

اما حیف که واقعا نمیشه بدون بابیلون کار کرد واقعا عالیه .

هر چقدر هم برای نصب مجدد و فعال کردنش زمان بذاری ارزشش رو داره .

خواهش میکنم .

babylon من قاطی کرده،هیچی نمی نویسه

اگر منظورتون از هیچی نمینویسه اینه که محیط داخلی برنامه کلا سفیده و وقتی لغت رو مینویسید هیچ نتیجه ای نشون نمیده ، آخرین ورژن بابیلون رو از پست اول همین تاپیک :

که به همراه کرکش هست نصب کنید به احتمال زیاد درست میشه .

فراموش نکنید که حتما حتما هر بابیلونی رو سیستم نصب هست پاک کنید و بعد این رو نصب کنید .

mohamad23
30-07-2008, 19:23
همونطور كه می دونين،توی بابيلون وقتی يك كلمه انگليسی وارد می كنين،معادل اون كلمه به زبونهای عربی،آلمانی،فرانسوی و ...(البته اگه معادل داشته باشن) رو مياره پس يعنی بطور همزمان ترجمه انگليسی به فارسی و آلمانی رو دارين.حالا اگه تو بابيلون كلمه فارسی بزنين معادل انگليسی شو مياره پس يعنی اگه كلمه آلمانی يا تركی و ... رو وارد كنين معادل مثلاً آلمانی به انگليسی شو مياره
از طرفی ميتونی بری تو بخش options/configuration و تنظيماتش رو به دلخواهت تغيير بدی

درسته اما اين به صورت آنلاين انجام ميشه من آفلاين منظورم بود.