PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گرفتن bitmap از فريم يك AVI

romixery
04-07-2007, 10:58
دوستان و اساتيد عزيز و گلم سلام
بازم يه سوال دارم كه خيلي توش گيرم
من به وسيله يونيت a_vfw تونستم دستوراي كنترل avi ويندوز رو براي دلفي بدست بيارم.
فقط يه مشكلي دارم. من مي خوام از يك فريم avi يك bitmap بسازم. يعني در واقع از همه فريماش مي خوام ولي اگه براي يكي حل شد براي بقيه هم درست ميشه. من از اين كد استفاده كردم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
توي اين كد منظور از dp يك panel هست كه با دستوراي avi ويندوز مي شه از اون به عنوان محيط نمايش فايل avi استفاده كرد.
هر چند مي دونم همگي اساتيد ديگه معني اين دستور رو مي دونن ولي اگه با اين حال جاييش رو نفهميدين بگين تا توضيح بدم.
من فقط مي خوام بدونم راه ديگه اي هم براي گرفتم bitmap از فرم هست يا نه؟
با تشكر از همة اساتيد
باي:10:

romixery
05-07-2007, 08:15
دوستان عزيز سلام
ديگه نمي خواد جواب بدين. مشكلم رو حل كردم ولي حالا يه مشكل ديگه پيدا كردم كه ديگه اين يكي رو ديگه واقعا نمي تونم به راحتي حلش كنم. مشكل اينه: چه جوري بايد يه فايل Avi كه توي برنامه باز كردم رو ذخيره كنم. همين.
حتي اگه نتونيد جوابم بدين مهم نيست. بازم همتون دوستون دارم. با تشكر از اساتيد محترم.
باي

NoneForce
05-07-2007, 09:23
سلام
اين صفحه را ببينيد :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اين Avi اي كه Load‌ كرديد روش تغييري داديد كه مي خواهيد دوباره ذخيره كنيد؟
دقيقا چيكار ميخواهيد بكنيد؟

romixery
05-07-2007, 13:24
سلام
اين صفحه را ببينيد :

اين Avi اي كه Load‌ كرديد روش تغييري داديد كه مي خواهيد دوباره ذخيره كنيد؟
دقيقا چيكار ميخواهيد بكنيد؟
نانفورس عزيز سلام
بله!!! من روي اين AVI تغيير ايجاد كردم. و حالا مي خوام ذخيرش كنم. يعني مي دونين روي تك تك فريم هاي اون يك نوع آناليز مفصل رو انجام دادم. حالا مي خوام اون تغييرات رو فريم به فريم ذخيره كنم و در كل در يك فايل AVI ذخيرش كنم.OK.
از كمكتونم ممنونم. من هنوز لينكي كه فرستادين رو باز نكردم. باز مي كنم و خبرتون مي كنم.
بازم ممنونم
باي:10:

NoneForce
05-07-2007, 13:52
سلام
چطوري تغيير ميدهيد؟ يعني تك تك فريمها را استخراج ميكنيد و روي تصوير پردازش انجام مي دهيد و آنها را بصورت فايل تصويري ذخيره مي كنيد، بعد ميخواهيد تمام اين تصاوير را پشت سر هم بچسبانيد و در نهايت بصورت يك فايل Avi ذخيره كنيد؟
اين سايت رو هم ببينيد، ابزارهاي خوبي براي كار با تصاوير و فايلهاي ويديويي دارد : (بايد از ف ي ل ت ر شكن استفاده كنيد!)

و اين صفحه را هم ببينيد ،شامل يكسري سورس در مورد استخراج فريمها، و همچينين ايجاد Avi از يك سري فايل bmp و ... است :

romixery
06-07-2007, 21:04
سلام
چطوري تغيير ميدهيد؟ يعني تك تك فريمها را استخراج ميكنيد و روي تصوير پردازش انجام مي دهيد و آنها را بصورت فايل تصويري ذخيره مي كنيد، بعد ميخواهيد تمام اين تصاوير را پشت سر هم بچسبانيد و در نهايت بصورت يك فايل Avi ذخيره كنيد؟
اين سايت رو هم ببينيد، ابزارهاي خوبي براي كار با تصاوير و فايلهاي ويديويي دارد : (بايد از ف ي ل ت ر شكن استفاده كنيد!)

و اين صفحه را هم ببينيد ،شامل يكسري سورس در مورد استخراج فريمها، و همچينين ايجاد Avi از يك سري فايل bmp و ... است :

سلام نانفورس جان
ببنينيد. نمي تونم بگم چجوري تغييرش مي دم. ولي دقيقا همون جوري تغييرش مي دم كه مي گين. يعني تك تك فريم ها رو استخراج مي كنم و روي اونا پردازش انجام مي دم. اگه اينجوري بگم راحتتره:
ببينيد فرض كنيد تعدادي تصوير دارين. حالا مي خواين از اونا يه فايل AVI بسازين. چه كار مي كنيد؟ همون جور كه شما مي گين مي خوام اونا پشت سر هم بچسبونم . منم مي خوام همون كار رو بكنم.
در ضمن لينك اولي كه هيچ جوري باز نشد. لينك دوم هم قبلا رفته بودم و متأسفانه خيلي بدردم نخورد.
بازم ازتون متشكرم. باي
:10:

NoneForce
07-07-2007, 09:36
سلام
توي لينك دوم چند تا ابزار براي ايجاد فايل Avi از فايلهاي bmp وجود داره.

romixery
07-07-2007, 10:05
سلام
توي لينك دوم چند تا ابزار براي ايجاد فايل Avi از فايلهاي bmp وجود داره.
نانفورس جان سلام
من لينك دوم رو گشته بودم و اونايي كه همراه سورس بود رو دانلود كردم. ولي من چيزي در اين باره نديدم. ميشه يكيشو معرفي كنيد. اكثر كه پوليه و بدون سورس. در ضمن اين ابزارهايي كه در اين سايته همشون برنامه هستن. من روششو مي خوام نه برنامشو. يه راهنمايي كوچيك هم رام ميندازه. مي دونيد مشكل اونجاس كه براي ذخيرة فايل AVI نياز به Comerssor هست و من كد اونو نمي دونم.
با تشكر باي
:10:

NoneForce
07-07-2007, 10:21
سلام
اين سايت رو ببينيد، ميتونيد نسخه دمو برنامه را امتحان كنيد، اگر جواب داد و تونستيد باهاش كار كنيد بگيد تا من نسخه كامل را براتون بفرستم :

جز قابليتهاش :

CREATION OF VIDEO CLIPS FROM SET OF BITMAPS