PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فرق line با phone پشت مودم چيه ؟

K053_LSH_KV90
20-08-2005, 22:01
سلام دوستان من يه سوال هميشه برام هست كه فرق line با phone پشت مودم چيه
ممنون از راهنمايي تون

Mehdi_Best
21-08-2005, 07:00
سلام
فكر مي كنم فرقي ندارند. اون phone فقط براي اين تعبيه شده كه گوشي تلفن رو از اين طريق به خط تلفن وصل كنيم.
وگرنه شما اگه جاي گوشي و خط تلفن رو جابجا كني هم هيچ فرقي نمي كنه.

Navid
21-08-2005, 17:23
اون سیم وقتی بین راه به یه تلفن وصل هست باید به phone وصل بشه و یا اگه مستقیم به پیریز تلفن هست باید به line وصل بشه

Unix
21-08-2005, 17:46
چرا فرق داره

وقتي به اينترنت وصل مي شيم مودم خودكار تلفن رو از خط تلفن

قطع مي كنه

Line براي خط تلفن

Phone براي تلفن

nazar
21-08-2005, 17:51
نه دوست عزيز هيچ فرقي با هم ندارند و فقط يك جاك اضافي براي مصارف ديگر در صورت نياز است.

Unix
21-08-2005, 17:57
آها

شما اول به اينترنت وصل شو بعد گوشي تلفن رو بردار

حالا مي بيني كه اصلا تلفن انگار كه به خط تلفن وصل نيست

و اين نشون مي ده كه مودم خط تلفن رو از دستگاه تلفن قطع كرده

و گرنه بايد صدايي به گوش مي رسيد

Unix
21-08-2005, 17:59
مودم من Smart Sprit هست

nazar
21-08-2005, 18:12
خير دوست عزيز اينطور نيست. حالا مودم شما چه اشكالي داره يا چه سيستمي داره نمي‌دونم.

Unix
21-08-2005, 18:14
اي كاش ساقي جون بياد مشكل من رو خل كنه ببينم موضوع از چه قراره

mpsjavad
22-08-2005, 01:29
با ســلام ..

در تاييد گفته هاي دوستان بايد بگم كه بر فرض مثال شما يك خط تلفن داريد و يك دستگاه تلفن حالا شما ميخواهيد با استفاده از اون خط تلفن به شبكه اينترنت متصل بشيد و در عين حال تصيم دارين كه زماني كه به شبكه اينترنت متصل نيستيد بتونيد از تلفن به راحتي استفاده كنيد ... به همين خاطر شما ناگزير به استفاده از مودم هايي هستيد كه خروجي هاي Phone و Line رو دارن .. كه در اين حالت نيازي به كندن و وصل كردن پورت هاي و فيش هاي تلفن به مودم و خط تلفن نيست .. استفاده ديگه موقعي هست كه شما با استفاده از تنظيمات بايوس سيستم قصد داريد كه سيستم تون رو با زنگ تلفن روشن كنيد .. و استفاده ديگه هنگامي عملي هست كه سيستم مخابرات از قابليت كال وايتينگ يا پشت خطي فعال استفاده ميكنه و همين طور كاركرد هاي ويژه اون براي خطوط ويژه تلفن بيشتر نمود ميكنه .. گفته جناب Unix, هم براي مودم من صادق هست و من تاييد ميكنم و مشكل رو از سيستم اون و سخت افزار هاي ايشون نميبينم .. و اين كاملا طبيعي هست چون خود مودم به طور هوشمند و خودكار بين خط تلفن و اتصال اينترنت سوييچ ميكنه ..

:roll:

saghy
22-08-2005, 01:33
سلام
اولين كاري كه براي يك جك PHONE در مودم به نظر ميرسه استفاده از يك دستگاه تلفن كنار كامپيوتره . در مورد قطع كردن خط بايد بگم در بعضي مودم ها اينطوري هست وگرنه عموميت نداره .همچنين در استفاده در بعضي از برنامه هاي ارسال و دريافت فكس توسط كامپيوتر اين جك كاربرد داره كه ميتونيد با شماره گيري توسط تلفن و بعد گذاشتن گوشي و استارت اقدام به دريافت و ارسال فكس كنيد . همچنين در برنامه هايي كه براي ضبط پيام تلفني و گوش دادن به آنها نيز كاربرد داره . براي اتصال خط مستقيم تلفن بايد سيم را به جك LINE بزنيد . همچنين در بعضي از مودم ها ميتوان به عنوان ترمينال گسترش يا به نوعي يك هاب تلفني براي اتصال خط به كامپيوترهاي دركنار هم استفاده كرد.

Unix
22-08-2005, 02:23
ممنون از راهنمايي همه

:arrow:

nazar
23-08-2005, 00:16
ممنون از دوستان گرامي كه به خوبي و خوشي اختلاف نظر رو حل كرديد. :wink: :lol: