PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كمك:خريد سيستم با بودجه 800 تومان بدون مانيتور

Arman_Panda
20-08-2005, 16:15
سلام خواهش مي كنم مشخصات را با ذكر دليل نام ببريد
همه رو هم نميگين CPU-MAINBOARD-VGA رو حتما نام ببريد
با تشكر :oops:

sAsAn.K
20-08-2005, 16:39
Graphic Card GeForce 6600 256mb 128bit
بخاطر اینکه خیلی قویه :mrgreen:
Mainboard Asus
دلیلشم همون قبلیه
CPU AMD Athlon 64 3500+
اینم همون دیگه :mrgreen: :wink:

HamidFULL
20-08-2005, 21:41
Arman_Panda عزيز اين سيستم خوب هست :
Main Ga-8I915P Duo Pro
CPU 3GHz LGA775 1Mb Cache bus 800
Ram 1GB Dual Channel Geil 2x512 DDR400
DVD-ROM Sony
CDRW Pelxtor or Sony
Keyboard Farasoo
Mouse A4tech optical
Graphic Card GeForce 6600GT 128MB
Case Green
اين برات در مياد 835.000 تومان

Arman_Panda
21-08-2005, 00:04
با تشکر از حمید وساسان میشه بگید این قطعات چه قابلیتی هم دارن Cpu چند بیتی ؟ مادریورد SLI رو ساپورت میکنه و... خیلی ممنونم ضمنا من از سخت افزار چیزی بارم نیست خواهشا زیر دیپلمی بگین شرمنده :oops: راستی من خودم یه سری مشخصات گرفتم نظرتون رو هم راجع به اینها بگین

MB:MSI-K8N Diamond
CPU:Athlon 64(939) 3200
Athlon 64(939) 3000
VGA:MSI NX6600GT-VTD128E

در آخر حمید خان این سیستم آخرشه یا وسطشه یا...
یا حق

AveCina
21-08-2005, 00:27
Arman_Panda, جان ! گفتی نظرمون رو بگیم !

از مادربوردت خوشم نیومد ! اونی که حمید جان گفتن خیلی بهتره !
CPU من با اینتل بیشتر حال میکنم ولی خب بد نیست ! ( اولیه)

کارت گرافیک هم خوبه !

اگه سیستمی که حمید معرفی کرد رو بگیری میشه یه سیستم خیلی خوب نه عالی !
چون همین الان میشه سیستم 1.5 هم جمع کرد ! بیشتر هم فکر کنم بشه ! :shock:

Rashidahwazian
21-08-2005, 01:13
سلام. فكر كنم اين بحث AMD يا Intel هيچوقت تموم نشه!!!!!!

دوست عزيز مي شه بگي شما اين سيستم رو براي چه كاري مي خواي؟ اين طور فكر كنم بشه دقيق تر جواب داد.

HamidFULL
21-08-2005, 12:00
Arman_Panda عزيز پردازنده 32 بيتی هست اگه 100 تومان بزری روش اينتل 64 بيتی تقديمت ميکنم اين سيستمی که من بهت گفتم در رده ي خوب به بالا هست

Athlon 64(939) 3000
اين سيستم بد نيست در رده ی خوب هست اين سيستم رو کی بهت پيشنهاد داده امدی بازار؟ :wink:

Arman_Panda
21-08-2005, 14:08
با تشکر از دوستان که حسابی حال دادن حمید جان این سیستم رو عزیزی بهم پیشنهاد داده :arrow:
اقا رشید واسه یادگیری VB.NET میخوام. دستگاه جواب نمیده دستگاه خودم P3-500 هست در ضمن میخوام در آینده هم قابل ارتقا باشه (منظورم از آینده 3-4 سال دیگه است)

اقا حمید من سیستم رو نگاه میکنم هارد رو نمیبینم با هارد حساب کردی 835 یا بی هارد راستی کدوم یکی VGA بهتره 256 که ساسان معرفی کرده یا مال شما یه توضیحی هم راجع به این RAM های کارت گرافیک بدین ممنون میشم با 100 تومان اضافه دادن واسه CPU مشکلی ندارم ولی یه سوال با این MB که شما معرفی کردین سازگاری داره .کارت گرافیکم که دیگه PCI Express
آره؟ در آخر از َAvecina عزیز هم ممنونم :arrow:

Navid
21-08-2005, 16:54
سلام آرمان جان . من یه سیستم بهت معرفی می کنم از نظر خودم تضمین شدس یعنی برو برا چند سال بعد :wink:

CPU : AMD ATHLONE 64BIT 3000 939 SOCKET
قسمتش حدود 155 هست . CPU AMD همانطور که به سایت های مقایسه ای که CPU ها رو با هم مقایسه کردن بری می بینی در اکثر تست ها CPU AMD بالاتر و قویتر از اینتل ظاهر شده و 64 بیتی های AMD بسیار بهتر از اینتل از آب دراومده . و من این CPU رو با توجه به سوکت 939 بهت پیشنهاد می دم .

RAM : 1GB SUZUKI DDR400

من کلی بررسی در مورد رم ها کردم و وقتی از این رم استفاده کردم متوجه شدم رم ژل رو می خوره و با توجه به قیمت مناسبش بهترین گزینه هست . قیمت این برات حدود 90 تومن در میاد .

MAINBOARD : DFI LPUT-ULTRA -D ( CHIPSET : NVIDA NF4 ULTERA )

مادربورد های DFI تازه اومده و کارایی بسیار خوبی داشته و با توجه به چیپست قوی که داره ( البته SLI نیست ) به نظر من گزینه بسیار مناسبی هست قیمتش 150 تومن می شه . البته گزینه مناسب دیگری هم هست و اون MSI NEO4 PLATINUM هست که اینم عالی هستش .

GRAPHIC CART : LEADTEK PX6600256YD MYVIVO

کارت گرافیک های وین فست ( لید تک ) کارایی بسیار خوبی از خودشون نشون دادن و این کارت گرافیک 256 مگ می باشد و PCI-EXPERESS هست و قیمتش 137 تومن در میاد .

HARD : MAXTOR 160GB 8MB BUFFER

فکر کنم 160 گیگ کافی باشه . این هارد از نوع SATA و 8 مگ بافر هست که سرعت و قدرت خوبی داره و قسمتش 84 تومن هست .

DVD-ROM :
CD-WRITER :
به نظر من بهترین مارک برای این 2 PLEXTOR هست که مارک آمریکایی هست و کاراش حرف نداره . قیمت اولی حدود 37 تومن و دومی حدود 46 تومن هست .

CASE :

پیشنهاد می کنم کیس بدون پاور بخری و بری یک پاور خوب با مارک ACBEL تهیه کنی . که این 2 با هم در میاد 65 تومن .

KEYBOARD & MOUSE :

کیبورد و موس هم ترجیحا از فراسو بگیر چون جنسش حرف نداره این 2 تا هم 20 تومن در میاد .

MODEM : US.ROBOTICS V92 INT :
این مودم در حال حاضر به نظر من بهترین مودم هست که می تونی 16 تومن بخری .

جمع اینا می شه 805 تومن ( حدود ) اگه بازم سوالی بود در خدمتیم

saghy
22-08-2005, 01:24
سلام
سيستم پيشنهادي نويد عزيز به شدت عاليه ....

Arman_Panda
22-08-2005, 04:26
نوید جان سلام

اقا این انتخاب بین AMD یا Intel ما رو کشته :x بی رو در وایسی بگم نوید خان!! از قدیم اینطوری فکر میکردم که هر جنسی گرونتر بهتره :mrgreen: حالا بازم 2دل شدم بین این دو تا ؟
یارب مددی کن :wink:

Arman_Panda
22-08-2005, 04:51
راستی نوید خان اینMSI NEO4 PLATINUM از SLI حمایت میکنه ؟ با کارت گرافیک مشکل نداره ؟ :arrow:

Arman_Panda
22-08-2005, 06:32
نوید جان توی گوگل سرچ میکنم کارت گرافیکی رو که دادی بهم میگه منظورت اینه: PX6600 TD MyVIVO
بعد این کارت گرافیک توی سایت خودش ازش مشخصاتی ندیدم!!!!

Rashidahwazian
22-08-2005, 11:56
سلام Arman_Panda جان و سلام به بقيه دوستان.
سيستمي كه آقا نويد گفتن و جناب ساقي هم تاييد كردن واقعا خوبه ولي من يه چيزي بگم كه ممكنه براتون تكراري باشه. آقا نويد عزيز من هم قبلا خيلي خيلي از اين Review ها راجع به CPU خوانده بودم و نظرات بسيار متفاوتي را راجع به اونها ديده بودم. اما خيلي ها ضد و نقيض بودن و ... . من هم CPU از Intel دارم و هم از AMD. يه تجربه اي كه پيدا كردم اينه كه به جاي اينكه به سايت هاي Review نگاه كني بهتره كه ببيني مردم سيستم هايي كه خريدن چطوري براشون كار كرده. من سايتي مثل [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] را خيلي بيشتر از اين Review ها معتبر مي دونم. زيرا اين سايت چند نرم افزار كه تقريبا جهاني شده اند رو در اختيار مردم مي ذاره (كه البته پوليه ولي در ايران به راحتي قفل شكستشون پيدا مي شه) كه اين نرم افزار ها سيستم شما را در زمينه خاصي تست مي كنن و بدون اينكه راجع به سيستم شما نظري بدن كه مثلا خوبه يا عاليه يا ضعيفه و... مستقيما نتايج اين تست را كه روي سيستم شما انجام دادن به سايت منتقل كرده و در كنار نتايج تست هاي ساير سيستم هايي كه بقيه مردم در سراسر جهان دارن مي ذاره و شما مي تونيد ريز نتايج را از اون جا براي همه مردم و كامپيوتر ها ببينيد. اين خيلي مثبته چون كه دقيقا به شما مي گه بيشترين Performance را در جهان چه سيستمي آورده و ... و اونجا مي توني به وضوح و در صحت كامل ببيني كه AMD چه طور كار كرده و Intel چطور كار كرده . در ضمن تمام اطلاعات اين كامپيوتر ها را هم در اختيار شما مي گذاره مثل هارد و حتي اطلاعات خيلي كاملتر و ... . نرم افزار هاي كاملا شناخته شده اين سايت 3DMARK 2001 & 2003 & 2005 هستن براي تست Performance كامپيوتر شما بيشتر در زمينه بازي و نرم افزار PCMARK 2005 ( نسخش درست يادم نيست.) براي تست سيستم شما در حالت كلي.
من توي اين سايت ويژگي هاي كامپيوتر هاي مختلفي را بررسي كردم كه خوب نتايج هميشه هم مثل اين سايت هاي Review نبوده. :shock:

بعد از اين يه چيزه ديگه هم بگم. Arman_Panda جان شما مي گي مي خواي VB.NET كار كني پس چرا انقدر تو فكر SLI هستي‌؟؟؟؟؟
اين تكنولوژي اگر شما نخواي بازي بكني به نظر من خرج واقعا اضافيه ولي اگر بازي حتما تو برنامه خودت يا يكي از اعضاي خوانوادت هست كه خوب پس برو دنبال همون سيستم آقا نويد با اين تفاوت كه مادر بوردي بگير كه Chipset Nforce4 SLI روش باشه. كه البته من همون شاخه MSI رو ترجيح مي دم. تو پرانتز بگم كه Chipset Nforce 4 سه نوع داره يكي با SLI و دو تاي ديگه بدون اين تكنولوژي . اين چيپ خيلي قابليت هاي خوبي داره ولي يك سري از چيزهاش هم مربوط به Raid هست كه ممكنه به درد شما نخوره چون در زمينه Raid نسبت به Nforce 3 Ultra تغييرات چشمگيري در اون داده شده.

بعد از اينا بايد بگم كه همونطور كه گفتم اگر زياد بازي تو برنامت نيست برو سراغ سيستم Hamid_full و پول الكي براي SLI نده و به جاش بگرد ببين كه هارد 16 مگ بافر پيدا مي كني يا نه چون من اثر اين گزينه رو خيلي خيلي زياد مي دونم روي سرعت.

بام اگر سوالي بود در خدمتم.

HamidFULL
22-08-2005, 12:43
دوستان AMD راهنمايی کردن :wink:

Rashidahwazian
22-08-2005, 16:54
بله حميد جان منم مي دونم شما Intel كاري به همين خاطر گفتم بياد سراغ سيستم Intel كه شما پيشنهاد كرديد مگر اينكه بخواد از سيستمش براي بازي استفاده كنه كه در اينجا من نظرم با شما متفاوت مي شه و AMD را پيشنهاد مي كنم و گرنه در غير از موارد بازي هر چي حميد جان بگه :wink:

Arman_Panda
22-08-2005, 17:18
آقا رشید سلام
این CPU های 32 بیتی Intelتوان اجرای برنامه های 64 بیتی رو دارن؟
من واسه ی 64 بیتی بودنَ َءAMD و قیمت ارزونش میخوام برم اینو بگیرم وگر نه خودم هم دنبال Intel می گشتم

Rashidahwazian
23-08-2005, 12:32
سلام. 32 بيتي ها نمي تونن 64 بيتي را پشتيباني كنن.
ببين آرمان جان. اينتل سي پي يو هاي خوبي ازايه مي ده. اما مي دوني يه مسيله خيلي مهم كه هست اينه كه شما بتوني دقيقا اون كاري رو كه مي خواي بكني رو امكانش رو بدست بياري. مي خوام بگم كه درسته بعضي موارد انتل بهتر عمل مي كنه و بعضي موارد AMD ولي شما توجه كن كه داري چه سي پي يو هاي قوي اي رو با هم مقايسه مي كنه (اينتل full با amd 64 يا fx ) بنابراين شما هر كدوم رو كه بگيري واقعا كارت رو راه مي اندازه و كم نمياره چون واقعا قوي هستن. اما توي ايران توجه به پول هم خيلي مهمه. بنابراين به نظز من شما اون كاربردي كه برات از همه مهمتره رو بذار تو ذهنت و برو اوني كه برات از لحاظ مالي به صرفه تره رو بگير و خيالت راحت باشه كه در بقيه زمينه ها كم نمي ياره چون داريم راجع به سي پي يو هاي قوي بحث مي كنيم. من خودم هم AMD دارم هم اينتل . من كارهاي گرافيكي نسبتا شديد مثل رندر هاي 3dmax رو روي هر دو انجام دادم و هيچ مشكلي نداشتن و هم چنين شديد ترين كارهاي محاسباتي مثل محاسبات بسيار سنگين و زمان بر ANSYS رو روي هر دو انجام دادم مشكلي نداشتن. بنابراين توي اين سطح از كامپيوترها همه خوبن و شما بهتره فقط بري دنبال آن چيزي كه مورد استفاده خودت. تفاوت ها در زمينه Performnce به غير از چند مورد خاص مثل Encoding آنقدر شديد نيست كه يك سي پي يو رو محكوم كني و ديگري رو تو اوج بنشوني. بنابراين اگر 64 بيت برات مهمه و قيمت AMD مورد نظرت پايين تره خوب همون رو بخر و نگران ساير نرم افزار ها نباش.
فقط من يك اشاره اي بكنم و اونم اينه كه Amd در Multitasking خيلي ضعيف تر از Intel هست.

Arman_Panda
24-08-2005, 02:07
اخر سر تصمیم گرفتم سیستم نوید رو بگیرم ولی MB رو میخوام K8N Diamond بگیرم ولی تو سایت MSI یه چیزایی راجع به پاور گفته کسی میتونه بهم بگه چی میگه اینم آدرس

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Arman_Panda
24-08-2005, 14:09
منظورم این متنه :
MSI Reminds You...
• Both power connectors, JPWR1 (24 Pin) & JPWR2 (4 Pin, for CPU Power ) must be attached to this model to ensure operation of the Mainboard.
• A Power Supply of 450 watts, or above, is highly recommended for system stability.
• ATX 12V power connection should be 18A or greater.
• For this model, you must use a Power Supply which has a -5V pin supply.

Rashidahwazian
24-08-2005, 15:27
سلام. آرمان جان من نمي دونم شما چرا انقدر رو SLI اصرار داري. البته خيلي خوبه و واقعا تكنولوژي جالبيه اگر ازش استفاده كني. اما بدون كه اونوقت بايد كارت گرافيكت هم SLI باشه كه فكر كنم خيلي گرونه.

Rashidahwazian
24-08-2005, 15:34
راستي اين چيزي هم كه راجع به Power گفته خيلي مهمه . چون از SLI استفاده مي كنه و چون PCI Express هست بنابر اين بسيار بسيار Power مهم خواهد بود. و اگر Power خوبي نداشته باشي سيستم مدام Restart ممكنه بشه. به علاوه در نظر داشته باش كه اگر تصميم گرفتي كه اين مار بورد رو بگيري حتما قبلش از كسايي كه تو بازارن بپرس كه چه Power تو بازار 450 وات است چون تو بازار ايران تا جايي كه من مي دونم هيچ كدوم از Power ها اون مقدار واتاژي كه روشون نوشته رو ندارن. البته Green و اي سي بل از بقيه بهترن ولي بازم بعيد مي دونم 450 وات به اين راحتي گيرت بياد. حتما قبلش تحقيق كن. (منظورم اينه كه 450 وات واقعي نه اسمي)

Rashidahwazian
24-08-2005, 15:37
اگر تصميم گرفتي كه SLI نگيري من K8N Neo4 Platinum رو پيشنهاد مي كنم.

Arman_Panda
24-08-2005, 19:39
آقا کارت گرافیک نوید PX660 TD My VIVO به این K8N Neo4 Platinum
میخوره اخه اونم یه چیزایی راجع به SLI داره بعد آقا رشید این عشق من به SLI بر میگرده به زمانی که کامی ما کامی بود نه این ابو غرازه
اون زمان SWIFT3d ورژن 3 شو بد اجرا نمیکرد این نسخه جدید رو هم همینطور با فلش 7 هم همین مشکل رو داره منم به خاطره این که در آینده دیگه سیستم نخواهم خرید و خیلی هنر کنم سیستم ارتقا بدم واسه این میخواستم یه چیزی بگیرم که در آینده مشکلی نداشته باشه ولی خوب با دیدن مشخصات پاور این Diamond منصرف شدم و میخوام neo4 platinum بخرم فقی به CASE مناسب بگین در آخر از رشید عزیز هم ممنونم :arrow:

Navid
25-08-2005, 07:48
SLI گرون برات در میاد . این پاوری که من گفتم حرف نداره و مشکلی پیش نمی یاد . در ضمن همین سیستم هم حالا حالا ها عالی برات کار می کنه مطمئن باش :wink:

Arman_Panda
25-08-2005, 12:29
آقا نوید اخه من جایی که هستم پاور ACBEL گیرم نمیاد من اهواز زندگی میکنم(البته اگه با ابن هواش بش گفت زندگی) واسه همین میخواستم بدونم با CASE GREEN مشکلی پشی نمیاد ممنونم

sAsAn.K
25-08-2005, 12:37
با تشکر از حمید وساسان میشه بگید این قطعات چه قابلیتی هم دارن Cpu چند بیتی ؟ مادریورد SLI رو ساپورت میکنه و... خیلی ممنونم ضمنا من از سخت افزار چیزی بارم نیست خواهشا زیر دیپلمی بگین شرمنده :oops: راستی من خودم یه سری مشخصات گرفتم نظرتون رو هم راجع به اینها بگین

Athlon 64(939) 3000

در آخر حمید خان این سیستم آخرشه یا وسطشه یا...
یا حق
آرمان جون 64 بیتیه ولی روی 32 بیتیم کار میکنم
ضمنا مادربورد 98 و ملنیوم ساپورت نمیکنه کلاسش بالاء :lol: :D

Arman_Panda
25-08-2005, 13:15
آقایون کسی نمیگه که کارت گرافیک نوید با MSI K8N NEO4 PLATINUM جور در میاد یا نه اینم سایتش

Navid
25-08-2005, 14:47
آرمان جان مشکلی نداری با کارت گرافیک . greencase هم بد نیست ولی acbel خیلی بهتره

Rashidahwazian
25-08-2005, 15:14
سلام آرمان جان. چطوري همشهري.
عزيز جان شما كه مي خواي K8N neo4 Platinum بگيري كه SLI نداره. بعدش هم PCI Express بايد باشه كارت گرافيكش كه همونطور كه نويد جان گفتن مشكلي نداره. البته من نميدونم چيپ 6800 قيمتش چقدره ولي من كارت گرافيكي كه چيپش Nvidia 6800 ultra باشه رو بيشتر پيشنهاد مي كنم چون كاراييش در بازي ها چندين برابر 6600 است كه آقا نويد پيشنهاد كرده ولي اگر نخواي بازي اجرا كني كه حتي اگر كارت گرافيك 5000 تومني هم بذاري مي تونه به اندازه كافي كار بده :shock: ( آخه من اعتقاد دارم اين همه رشد كامپيوتر ها به ويژه كارت هاي گرافيك به خاطر بازيه . ) .
يه مطلب ديگه هم كه هست اينه كه من مي دونم Overclock بوردهاي MSI براي كارت گرافيك نسبتا خوبه حالا آقا نويد لطفا بگن Leadtek چطوره؟ من همين چيپ رو روي بورد MSI تا 200٪ً هم core و هم memory تونستم Overclock كنم. نمي دونم Leadtek تا چقدر مي تونه اين كار را بكنه. آقا نويد لطفا جواب بده ؟ چون يه قابليت مهم تو كامپيوتر هاي امروزي Overclocking است ....
موفق باشي.

Navid
25-08-2005, 15:18
LeadTek رو بیشتر با نام winFast میشنانس . شرکتی هست که همه کارت های گرافیکش عالی از آب در اومده . البته اینو قبلا ساقی جان بمن گفت من خودم رفتم تحقیق کردم و دیدم چیز بسیار عالی هست

Rashidahwazian
25-08-2005, 15:21
Overclock رو چي نويد جان. امتحان كردي ببيني تا چند مي ره ؟؟

Navid
25-08-2005, 15:24
خیر Rashidahwazian جان . اینو باید از بزرگان سخت افزار انجمن پرسید

Arman_Panda
25-08-2005, 20:26
سلام من رفتم بازار شهرمون شاید باورتون نشه کسی نبود بهم نگه که MSI مارک خوبی نیست همه گفتن کارت صداش مورد داره یا میسوزه از این چیزا... حال شما چی میگین عزیزان!

اقا رشید شما که بچه تهرونیه! من شما همشهری؟ :arrow:
راستی رشید جون یه کارت گرافیک 6800 هم معرفی کن اگه فی بالا نباشه خریداریم :mrgreen:

Arman_Panda
25-08-2005, 20:29
راستی یه چیز دیگه K8N Neo4 هم داریم(بدون Platinum) ؟
بعد این MB های Abit چطور هستن؟

Rashidahwazian
26-08-2005, 02:54
سلام آرمان جان.

رشید شما که بچه تهرونیه! من شما همشهری؟
از فاميلم مشخصه ... اما دانشگاهم تو تهرانه.
بگذريم . من دوباره سيستمي رو كه نويد جان به شما پيشنهاد كردند رو ديدم. خوبه ولي يه نكته مهم بايد بگم . شما هيچوقت 1 گيگ رم نخر بلكه 2*512 به صورت Dual channel بخر . از زمين تا آسمون فرق مي كنن. بسيار بسيار سريع تر عمل مي كنه. مقالات زيادي راجع به اين مساله هست كه الان جاش نيست توضيح بدم ولي اگر خواستي مي گم. احتمالا آقا نويد فرموش كردن و اشتباها 1 كاناله رو پيشنهاد كردن. البته در اين مورد بايد راجع به تشخيص اصل بودن رم ها خيلي دقت كني وگرنه پولت رو ريختي دور . اگه خواستي بخري باز توضيح مي دم .

در مورد مادربورد هم يه بررسي مي كنم بعد بت جواب مي دم.

Arman_Panda
26-08-2005, 03:11
این اصل بودن رو از کجا میشه فهمید :?: بابا دست درد نکنه اقا رشید پس میخوام سیستم بفروشم :roll: :mrgreen: در مورد مادر بورد
میخوای راجع به مشکل کارت صدای MSI تحقیق کنی یا مادربورد ABIT کدامیک!؟ :arrow:

Rashidahwazian
26-08-2005, 03:25
فكر مي كنم اين چيزي كه راجع به سوختن بخش صداي مادربورد MSI گفتن حقيقت داشته باشه. منم چند تا از افراد رو ديدم كه همچين اشكالي رو از مادربورد MSI گرفته بودن.

Rashidahwazian
26-08-2005, 03:30
بابا دست درد نکنه اقا رشید پس میخوام سیستم بفروشم

يعني رم رو خريدي ؟؟؟؟؟

منظورم از اصل بودن اينه كه مطمين باشي اين دو تا رم كه به عنوان دو كاناله بت مي دن از همون اول توي شركت براي دو كاناله ساخته شده اند. چون بعضي از سود جوها ميان دو تا رم رو با هم مي ذارن توي يك جعبه و مي گن دو كاناله است. البته هنوز خيلي ها ممكنه فكر كنن كه رم ها دو كاناله همون رم هاي معمولين ولي در حقيقت اصلا اين طور نيست.

منظورم از اصل بودن اين بود كه مطمين باشي دو كاناله هستن .

Rashidahwazian
26-08-2005, 04:02
اينم يه مطلبي راجع به كارت گرافيك. البته اگر از آقا حميد بپرسي فكر كنم بيشتر قيمت ها رو بدونه.

تعداد خط لوله-------تعداد خط لوله---- عرض باس----- سرعت-------سرعت------نام كارت گرافيك
هاي پيكسل----------هاي راس----------حافظه------- حافظه------- هسته
16-------------------6 ---------------256بيت------ 1100مگ----400مگ---------6800ultra
16-------------------6----------------256بيت------1000مگ----350مگ----------6800GT
12 ------------------5----------------256بيت--------700مگ----325مگ---------6800
8-------------------3----------------128بيت -------1000مگ----500مگ--------6600GT
8 ----------------- 3----------------128بيت-------550مگ-------300مگ--------6600

Arman_Panda
26-08-2005, 04:25
یعنی رشید جون هر رم باید دو کاناله باشه آره؟ پس نتیگه میگیریم من باید 2 رم دو کاناله داشته باشم خوب شد اینو گفتی یه یارویی اومد گفتم ما این رم رو داریم 2تا رم بود توی یه جعبه که بهم وصل بودن این یارو سود جوه :?: :mrgreen: :arrow: یا آدم درستی؟

mahyar60
26-08-2005, 11:43
سيستم نويد عاليه
در مورد سي پي يو كه زد توي خال
ولي به نظر من توي رم اشتباه كرد
وقتي ماركهايي مثل كراشيال و كورزير هستند اصلا سوزوكي نميتونه صحبت كنه
شما 1 گيگ رم كراشيال بذار و بعد تفاوت رو احساس كن
البته با اجازه اساتيد سخت افزار خصوصا حميد فول عزيز
:wink:

Rashidahwazian
27-08-2005, 15:06
سلام . آزمان جان منظورم اين نيست كه هر كدوم از رم ها دو كاناله باشند. حالت دو كاناله يا در واقع Dual channel نتيجه قرار دادن رم ها به نحوه اي خاص روي مادربورديه كه dual channel رو ساپورت مي كنه. يعني شما اگر مادر بوردي داشته باشي كه دو كاناله رو ساپورت كنه و دو تا هم رم داشته باشي؛ اونوقت با قرار دادن رم ها به نحوي خاص (كه در دفترچه مادر بورد نوشته شده) حالت دو كاناله رو فعال خواهي كرد. هر رمي رو هم اونجا بذاري اين سيستم فعال مي شه و به هر حال بهتر از 1 كاناله است اما : ...
اما اگر رم هايي كه شما مي خري به منظور حالت دو كاناله تهيه و ساخته شده باشند خيلي خيلي نتيجه بهتر خواهد شد. توجه كن كه گفتم خيلي خيلي.
اين رم هايي هم كه به منظوره دوكاناله ساخته مي شن درست مثل همونين كه اون فروشنده به شما نشون داده . توي يك جعبه دو تا رم كنار هم قرار داده شده اند و روي جعبه نوشته Dual channel. اما چيزي كه بايد بش توجه كني اينه كه آيا يه فروشنده نيومده دو تا رم معمولي رو گذاشته توي يك جعبه و داره به اسم دو كاناله غالب مي كنه؟؟؟؟ اين جاست كه رمي مثل Geil كه جعبه هاش معمولا پلمب نيستن به سختي مي شه خريد مگر اينكه يه با انصاف بت اصلش رو بده . در زمينه Geil فكر كنم حميد جان خوب بدونه مي توني ازش بپرسي.
من تنها رمي كه خيالم از خريدش راحته تو بازار ايران Transcend است كه اولا گرونتره ثانيا كارايي اون مثل Crucial و يا corsair كه دوستمون اشاره كردن نيست . اما بد هم نيست . ضمنا Taiwan نه China .

Navid
27-08-2005, 17:08
در مورد رم سوزوکی باید بگم که حتما باید تستش کنین . من بعد از تست کردن چندین رم به این نتیجه رسیدم که سوزوکی بهترینه !

در مورد مادربورد msi هم باید بگم که جنس خیلی عالی داره البته abit هم مارک خوبیه برای amd

Arman_Panda
28-08-2005, 17:43
بچه ها این کارت گرافیک های XFX چطوری هستن خوبه؟ من رفتم بازار گفت که من Leadtec با این مشخصات تهران گیر نیوردم اگه میخوای XFX بهت بدم یا MSI حالا شما چی میگن رشید جون دستت درد نکنه به خاطر توضیحاتت :arrow:

Arman_Panda
28-08-2005, 18:46
راستی نظرتون رو هم راجع به این کارت گرافیک ها بدین
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Id=957

و MSI

ممنونم

Rashidahwazian
28-08-2005, 20:51
سلام . آرمان جان جفت اين كارت گرافيكايي كه آدرس دادي اساسشون Geforce 6600 است. توي جعبه اون MSI حدود 15 تا سي دي هست كه 10 تاش بازيه و قيمتش رو الان نمي دونم ولي بيشتر از 140 نمي ارزه قاعدتا. حالا نمي دونم اون يكي چه قيمتي داره و چيا تو جعبش هست اما كلا اين دو تا يكين . حتي اون قسمت هايي هم كه مربوط به بوردشون بود تقريبا يكي بود.
چيپ اين چيزي كه انتخاب كردي 6600 است اما تو اون جدولي كه برات نوشته بودم تفاوت 6600 رو با انواع ديگر چيپ هاي NVIDIA (او نايي كه ممكنه بتوني بخري) مي توني ببيني. اگر مثلا GT 6600 رو بتوني بخري از لحاظ بازي بهتره اما باز هم مي گم فقط براي بازي بهتره و در بقيه امور همين 6600 هم خيلي خيلي خيلي زياده. مگر اينكه بخواي كاراي گرافيكي حرفه اي مثل MAYA or 3DS MAX انجام بدي كه اون وقت اصلا اين مدل هاي كات گرافيك به درد نمي خورن و بايد بري سراغ يه تكنولوژى ويژه.
اگر قيمت 6600 و 6600 GT زياد فرق نمي كرد و برات مي ارزيد 6600 GT رو بخر. راستي يه مطلب هست كه بايد اضافه كنم اونم اينه كه من اگر جاي تو بودم به جاي دادن پول زياد براي كارت گرافيك؛ پولم رو صرف خريد يه هارد 16 مگ بافر مي كردم. خيلي بيشتر از بقيه قطعات مي تونه رو سرعت تاثير گذار باشه.

Rashidahwazian
28-08-2005, 20:57
MSI مارك خوبيه . البته فقط چيني گيرت مياد ولي خوب منم پيشنهادش مي كنم. البته بازم پرس و جو كن.

Arman_Panda
28-08-2005, 21:07
سلام داداش رشید :mrgreen:
رشید جون بابا گیر دادیا اخه از 6600 پایینتر بعد بابا به کی قسم بخورم واسه بازی نمیخوام بعد واسه هارد هم اینو بگم که دیگه پول ندارم حقیقتا !! اگه هم دیدی که واسه گرافیک پست دادم به خاطر این بود که طرف میگه من لیدتک ندارم فقط ّxfx دارم یا اگه میخوای واست MSI گیر میارم همین حالا منم دارم میگم کدوم بهتره ؟
دستت درد نکنه دادشی :mrgreen: :arrow:

Rashidahwazian
29-08-2005, 01:39
قربانت آرمان جان گل .
ببين عزيز جان منم همين رو مي گم. شما كه براي بازي نمي خواي از نظر من حقير بهترين كار اينه كه كارت گرافيكت رو ارزون تر بگيري و هاردت رو 16 مگ بافر بگيري.
واقعا 256 مگ كارت گرافيك هيچ تاثيري در هيچ برنامه اي نداره فقط بازي. بنابراين اگر شما نخواي استفاده كني پولت رو ريختي دور. هارد با 16 مگ بافر خيلي خيلي بهتر از 8 مگ بافره.
بعدشم خيالت راحت . اين كه مي گي xfx يا MSI زياد فرق نداره چون اصل اون كارت ها كه چيپشونه از شركت NVIDIA مي باشد و فقط بورد و رمشون متفاوته كه MSI فكر كنم فكر كنم SAMSUNG استفاده مي كنه كه خوبه اما xfx رو نمي دونم. نگران نباش با خيال راحت MSI رو بگير ولي گفتم هارد 16 مگ بافر بيشتر مي ارزه.

Arman_Panda
29-08-2005, 01:58
آقا رشید گل بودن از خودت
چشم فقط قیمت 16 مگ بافر رو نداری؟ اخه طرف غیبت نباشه گمونم یه نموره کلاشه این XFX رو میخواست بهم 180 تومن غالب کنه! اگه قیمتش رو بدونی ممنوننت میشم
باز مخلصیم داداش :arrow:

Rashidahwazian
29-08-2005, 02:07
قيمتش رو نمي دونم. نه هارد 16 مگ و نه كارت گرافيك. در ضمن اصلا نمي ارزه 180 تومن اصلا. چون MSI با همون قابليت ها رو مي توني 140 به راحتي بگيري.

Rashidahwazian
29-08-2005, 15:23
سلام. راستي آرمان جان شما يه سري به

يا

بزن اونجا ممكنه بعضي از قيمت ها رو پيدا كني و يه چيزايي دستت بياد.

alirezatmt
29-08-2005, 19:25
اقا من می خوام یه سیستم جمع کنم :
MB: MSI NEO4-F
CPU: Athlon64 3000 939
VGA:MSI 6200tc 256MB
یا
MB:MSI NEO3-F
CPU:Athlon64 3000 754
VGA:قبلی
در ضمن برای مادربورد 100 تومن بیشتر نمیتونم بدم
برای cpu هم می خواستم Athlon64 2800 754 بگیرم ولی میگن موجودی بازار تمام شده همچنین Athlon64 3000 754. برا همین مجبورم 939 بگیرم گرونه :|
گرافیک هم 256 میگ باشه و pci-express و بیشتر از 85 هم نباشه فکر کنم فقط 6200tc میشه بگرم کاراییش هم نمی دونم چطوره
در ضمن من تهران نیستم ، بوشهرم .

Arman_Panda
29-08-2005, 19:58
سلام. راستي آرمان جان شما يه سري به

يا

بزن اونجا ممكنه بعضي از قيمت ها رو پيدا كني و يه چيزايي دستت بياد.

دستت درد نکنه رشید جون :arrow:

Rashidahwazian
30-08-2005, 11:39
خواهش مي كنم آرمان جان. راستي اگر تصميم نهايت رو گرفتي يه ندايي به ما بده.

Rashidahwazian
30-08-2005, 12:01
خدمت alirezatmt جان. خوب cpu amd 64 socket 939 پهناي باند بهتري نسبت به 754 داره ولي خوب گرونته.
اما مادربوردهايي كه گفتي . اون NEO3 - F چيپش nForce4-4X كه نمونه اوليه nforce4 است. اين نمونه اوليه توي تست ها يي كه روش انجام شد نتونست تا 2000 مگ بر ثانيه كه براي Hypertransport در cpuهاي amd در نظر گرفته شده بود بالا بره و تا 1600 مگ برثانيه رسيد. بنابراين اولين بار شركت گيگا اين چيپ رو با نام nforce4- 4x روي يكي از مادربوردهاش ارايه داد. و اما اون مادربورد دوم خوب خيلي بهتره چون هم سوكت 939 مي خوره و هم قابليت ارتقا سيستم بيشتري داره اما نمي دونم قيمتش چنده.
كارت گرافيك هم كه مثل اينكه تصميم رو گرفتي ...
اما فكر كنم شما با بررسي قيمت ها به نتيجه برسي.
راستي يه نگاهي هم به مادربورد k8n neo4 - platinum بنداز.

Arman_Panda
30-08-2005, 12:02
تصمیم نهایی رو که گرفتم میخوام همون سیستم نوید رو بگیرم با این تفاوت

Main Board

MSI K8N Neo4Platinum

VGA

MSI -TD256E

Ram

512 dual channel ddr400(Geil)

خودمونیم چقدر سیستمه نویده!!
:mrgreen: :wink:

Arman_Panda
30-08-2005, 12:11
راستی این هارهای SATA همشون 8 مگ بافر هستن یا نه؟ اخه این طرف میگه همه هارهای ساتا 8 مگ بافرن به جز 200 و250 گیگشون! بعد یه چیز دیگه از کجا میشه فهمید یه هارد 8 مگ بافره؟

Rashidahwazian
30-08-2005, 12:11
مبارك باشه. حرف نداره. رم رو 512 مگ يعني دو تا 256 مي گيري يا 1 گيگ يعني 2 تا 512 مگ ؟؟؟
به هر حال حرف نداره. به قول يكي از بچه ها مي دي با سيستمت يه بوق بزنيم ؟؟!!! :lol:

Arman_Panda
30-08-2005, 12:17
یارو به من گفت یه پک میبندم واست که دو تا رم توشه!! میشه 2 تا 256 دیگه آره؟ بعد راجع به بافر هم یه توضیحی میده اگه برگردی صفحه قبل یه چیزایی راجع به بافر ازت پرسیدم بعد یه چیز دیگه یارو به من گفت اگه میخوای 1 گیگ رم ببندب یعنی 2 تا 512 اولا تو مایه های 200 تومن در میاد بعد هم میشه 4 تا رم و دیگه MB جای برای رم دیگه نداره راس میگه؟ بعد حتی میدم باهاش یه دور بخوری بوق چیه :lol:

Rashidahwazian
30-08-2005, 13:31
سلام. مرسي بابت دور.
ببين جانم طرف 2*512 مگ رم نداشته گفته بايد 4 تا 256 ببندي به همين خاطر هم گرونتر مي شه. اصلا اين طور هم نيست . چه خبره 200 تومن.
از بابت بافر هم بت بگم كه اين طور نيست كه يه ظزفيت خاصي بافر خاصي هم داشته باشه. ببين ممكنه هر دو نوع هارد تو بازار باشه هم 120 با 8 مگ بافر هم 120 با 16 مگ بافر. هيچ محدوديت خاصي نيست. ولي خوب احتمال اينكه 16 مگ بافر ها بيشتر تو ظزفيت هاي بالا گير بيان خوب تو بازار ايران ....
احتمالا 16 مگ بافر گرون باشه . فكر كنم بهتره يا تو تاپيك قيمت همين انجمن يه سري بزني يا اينكه يه تاپيك هارد 16 مگ بافر باز كني ببيني كسي از بازارش دقيقا خبر داره يا نه ...

Rashidahwazian
30-08-2005, 13:50
سلام آرمان جان .
maxtor-------250GB---------16M Buffer --------- 135toman
maxtor--------250--------------8M buffer---------125toman
maxtor--------200----------8M buffer -------------97 toman

Arman_Panda
30-08-2005, 17:50
سلام رشید جون این قیمت ها رو از کجا گیر میاری؟
بعد هم کلی و خیلیو وبیشتر دستت درد نکنه :mrgreen:

Rashidahwazian
01-09-2005, 01:19
يه سر به [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بزن.

Rashidahwazian
01-09-2005, 02:01
امروز اين تاپيك رو هم ديدم توش قيمت نوشته . يه سر بزن :

Arman_Panda
01-09-2005, 11:08
دستت درد نکنه رشید جون آقا من به طرف سفارش دادم حالا تقاضا داده تهران که واسم بیارن تا ببینیم چی میشه ممنونم.

Rashidahwazian
01-09-2005, 15:30
چي سفارش دادي؟ كل سيستم رو يا هارد رو ؟
بالاخره تصميمت چي شد ؟

Arman_Panda
01-09-2005, 17:27
کل سیستم رو همنایی که گفتم دیگه رشید جونم!

Rashidahwazian
01-09-2005, 21:24
مباركه. :D
يادت نره طرف اگه داره برات قطعات رو سوار ميكنه يه وقت سي دي هاي اشانتيون توي قطعات رو برا خودش بر نداره ... حتما جعبه ها رو بگير ازش. ...

Arman_Panda
01-09-2005, 23:38
حتما نمیدونم چرا بهم برات شده میحواد سرم شیره بماله اخه بهم میگه K8n platinum 117 j تومنه!!! در صورتی که توی این سایتی که به من معرفی کردی زده 158 تومن !!!

Navid
03-09-2005, 18:02
شاید neo2 می خواد بهت بده نه neo4

Arman_Panda
04-09-2005, 03:53
نوید جان سلام سر افراز کردی!
من که عکس این Neo2 رو دیدم میتونم ازا Neo4 Platinum تشخیص بدمشون

فقط یه چیزی اینها شکل هاشون که با هم فرقی نداره؟
راستی در مورد این کارتهای گرافیکی جریان این توربو کشها چی هست؟

Navid
04-09-2005, 17:06
راستی neo2 هم بسیار خوبه . من از یکی پرسیدم گفت که کارشو کاملا پس داده و می شه بهش اعتماد کرد .

والا توربو کش نمی دونم چیه ؟
احتمالا سرعتشون در انتقال اطلاعات بالاتره . خب مسلما بهتره

Rashidahwazian
05-09-2005, 01:18
سلام دوستان. يه تاپيك راجع به TurboCache گذاشتم مي تونيد بخونيد.

Rashidahwazian
05-09-2005, 01:53
موضوع Turbocache رو به خاطر قوانين سايت به بخش بحث تخصصي كارت گرافيك منتقل كردم.
آرمان جان شما كه پرسيده بودي شايد به دردت بخوره.

Arman_Panda
06-09-2005, 00:17
عزیز دستت درد نکنه به خدا شرمنده کردی :wink:

Arman_Panda
06-09-2005, 00:19
راستی یادم رفت حالا پس توربو کش خوب نیست دیگه

(منو ببین بعد از یه مقاله میگم لیلی مرد بود یا زن :mrgreen: )

Rashidahwazian
06-09-2005, 19:36
ليلي همون PciExpress بود. خيالت راحت

Arman_Panda
10-09-2005, 18:55
بالاخره سیستم رو گرفتم همونی بود که قبلا گفتم فقط هارد شده 200 گیگ وبعد اینکه کارت گرافیک رو نگرفتم میخواستم بدونم این کارت گرافیک چطوره

Abit RX600 GURU pro 256

Rashidahwazian
11-09-2005, 00:47
سلام . مبارک باشه . فکر کنم تو این انجمن خیلی ها طرفدار Abit باشند . کلا هم خوب جواب داده. تو سایت های Review هم راجع بهش خوب می گن.
اما در مقام مقایسه با Nvidia 6600 اگر بورد MSI رو در نظر بگیری این طوری باید بگم که :
6600 دارای VCore با فرکانس 300 مگا هرتز است و RX600 دارای 400 مگ . و clock رم 6600 روی بورد MSI هم که 500 ولی این Abit دارای 550 مگ Clock رم است.
خوب Nvidia و Ati هرکدوم برای خودشون تکنولوژی هایی دارن که مقایسه اونا با هم خیلی کار می بره . اما چیپ x600 و GF6600 تقریبا کارایی یکسانی دارند. البته بورد Abit با تکنولوژی که برای این کارت استفاده کرده خیلی بهتر از MSI عمل کرده ولی قیمت این کارت هم حدود 20 تومن گرونتره فکر کنم. اما من نظرم اینه که 6600 GT خیلی بهتر از این کارته و حدود 15 تومن هم ازش گرونتره ولی خیلی خوب جواب داده.

به این تصویر نگاه کن : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در واقع اینجا می بینی که توی یکی از معتبرترین نرم افزار های تست کارت گرافیک چه نتیجه ای حاصل شده. من بازم نظرم رو همون 6600GT اگر بخوای کارت خوب بخری. وگرنه اگر من باشم می شناسیم دیگه می گم اصلا 2 قرون پ.ل جای کارت گرافیک نده ولی حالا که می خوای 160 بدی RX600 بخری خوب 175 بده 6600GT بخر.

Arman_Panda
11-09-2005, 01:02
بابا رشید جون چه خبره 160 تومن
130 عزیز نگو یه وقت فی رو میبرن بالا
پس رشید جون من همین رو بگیرم دیگه چون توی اهواز کارت PCIE کم گیر میاد
راستی جون من یه زحمت واست داشتم ببین این مدل اصل هست یا نه هر چی توی سایت ABIT گشتم چیزی بهم نگفت
مدلش اینه:
RX600 pro-GURU 256 DDR

صمیمانه سپاسگذارم(خیلی ادبی شد!نه)

Arman_Panda
11-09-2005, 01:33
vراستی نمیخواد بگردی پیداش کردم

راستی مطئنی که از 6600 بهتره؟!

Rashidahwazian
11-09-2005, 01:37
اون عکسی که بت آدرس دادم رو دیدی؟ بابا خوب 6600 که همون قیمته و بهتر هم هست
چرا می خوای RX600 Pro بخری؟

Arman_Panda
11-09-2005, 01:42
زیرا مشکل مالی دارم!
خوب من هم عکسه رو دیدم بعد این سوال رو ازت پرسیدم دیگه
من فکر کردم شما میگی این Rx600 از 6600 بهتره درسته؟
ولی توی این عکسها که دیدم Rx600 داشت غرق میشد توی رده بندی

خلاصه ببخش اگه خیلی خنگم!

Rashidahwazian
11-09-2005, 01:45
آره بابا . من می گم که 6600 بهتره. درسته تو تاپیک بالاش گفتم که Clock های RX600 بهتره ولی همه چیز فقط Clock نیست. تکنولوژی هایی که یه شرکت تو چیپ استفاده می کنه هم خیلی مهمه. در نتیجه گیری کلی تو اون عکسی که نشونت دادم 6600 بهتر بود.

Arman_Panda
13-09-2005, 23:29
بالاخره سیستم رو گرفتم
از تمام دوستانی که به من کمک کردن تا این سیستم رو بگیرم خیلی ممنونم
خصوصا از رشید جون

نيلا فيلم
16-10-2005, 16:55
اقا اخرش كل سيستم رو با قيمتش اگه برات مقدوره معرفي كن
abit rx7000 pro hc 6600 gt fijv kdsj?