PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گزارشی از علاقه بازیکنان فوتبال رونالدینهو و بازیکنان ایرانی به پلی استیشن (فوق العاده جالب!)

B O L O T
30-06-2007, 14:17
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

گفت‌وگو با رونالدينيو درباره علاقه‌اش به پلي استيشن
هر شب بعد از شام فيفا بازي مي‌کنم

يكي از حاشيه‌هاي مربوط به «رونالدينيو» شايعه‌اي است كه در خصوص علاقه وي به بازي FIFA وجود دارد.
به‌طوري كه در ايام مسابقات جام جهاني 2006 يكي از روزنامه‌هاي انگليسي علت باخت تيم برزيلي را ناديده گرفتن دستور منع ارتباط با اعضاي خانواده در طول بازي‌ها توسط رونالدينيو و علاقه زياد او به بازي FIFA اعلام كرد.
آنها مدعي شدند كه او شب‌ها در كنار همسرش بوده و تا ديروقت پلي‌استيشن 2 بازي مي‌كرد. حال كه تب و تاب مسابقات جام جهاني فروكش كرده، مي‌توان ديد كه اين شايعه چندان هم بي‌ربط نيست و اين ورزشكار تراز اول به اين بازي اعتياد پيدا كرده است.

وقتي كه فيفا بازي مي‌كني معمولا شبيه به كدام بازيكن بازي مي‌كني؟ دوست داري مقابل كدام تيم بازي كني؟

من با تيم بارسلونا و برزيل بازي مي‌كنم. بعضي وقت‌ها با كشورهاي ديگر هم بازي مي‌كنم اما بيشتر دوست دارم با تيم بارسلونا بازي كنم. از لحاظ تكنيكي فكر مي‌كنم كه تيم بارسلونا يكي از بهترين تيم‌ها در بازي فيفاست.
براي همين از اينكه در واقعيت هم براي اين تيم بازي مي‌كنم خيلي خوشحالم. معمولا در بازي فيفا خودم را انتخاب مي‌كنم اما گاهي سعي مي‌كنم با مسي هم بازي كنم.

در بارسلونا بازيكنان ديگري هم در فيفا بازي مي‌كنند؟

آره، خيلي از اونها. اما مي‌توانم بگويم كه من و تياگوموتا (هافبك برزيلي تيم) بيشتر از بقيه بازي مي‌كنيم. خيلي وقت‌ها مقابل هم بازي مي‌‌كنيم.

كي بهتر بازي مي‌كند؟

بعضي روزها من برنده مي‌شوم و بعضي روزها تياگو. بستگي دارد كه ما با كدام تيم بازي بكنيم. فكر مي‌كنم اگر شما هم با بارسلونا بازي كنيد همين نتيجه را مي‌گيريد.

شما گفتيد كه با دوستانتان فيفا بازي مي‌كنيد، مي‌توانيد بيشتر توضيح بدهيد؟

بله. آنها به خانه من مي‌آيند و بعد از صرف شام تا آخر شب فيفا بازي مي‌كنيم. بعضي وقت‌ها بازي حسابي گرم مي‌شود.

وقتي كه شما فيفا 2007 يا ليگ قهرمانان بازي مي‌كنيد، بازي با رونالدينيو در بارسلونا را انتخاب مي‌كنيد يا ترجيح مي‌دهيد با تيم ديگري بازي كنيد؟

من تيم‌ها را زياد عوض مي‌كنم. دوست دارم با بيشتر تيم‌هاي دنيا بازي بكنم. هر چند بازي با بارسلونا چيز ديگري است.

حالا واقعا رونالدينيو ديجيتالي شبيه تو هست؟

خيلي خوب كار كرده‌اند و من را خيلي خوب شبيه بازي كردند. در واقع رونالدينيوي مجازي واقعا شبيه من است و من از كارشان راضي هستم.

به نظر شما حركات پاهاي رونالدينيوي واقعي و رونالدينيوي مجازي شبيه به هم است؟

معتقدم كه آنها حركات من‌رو خيلي خوب درست كرده‌اند و دليل اين همه استقبال از اين بازي هم همين است. پاس‌ها، شيرين‌كاري‌ها و طريقه دويدن فوتباليست‌ها خيلي واقعي است و همين شباهت آدم را تشويق مي‌كند كه اين بازي را مرتبا ادامه بدهد.

به نظر شما يك بازي واقعي با اين بازي شبيه‌سازي شده چقدر تفاوت دارد؟

به نظر من اين بازي خيلي واقعي است. من اغلب در بازي‌هاي مختلف استاديوم‌هاي مختلفي را انتخاب مي‌كنم و مي‌بينم كه تصاوير ورزشگاه، تيم‌ها و بازيكنان كاملا با واقعيت جفت و جور است.

به نظر شما استفاده از فيفا 2007 يا ليگ قهرماني مي‌تواند براي فوتباليست‌هاي جوان آموزنده باشد؟

من معتقدم كه اين بازي مي‌تواند افراد را تشويق و تحريك كند كه در واقعيت هم سراغ فوتبال بروند. علاوه بر اين با تشويق و تحريك، بازيكنان جوان مي‌توانند استراتژي، فضاسازي و ريزه‌كاري‌هاي يك مسابقه فوتبال را به خوبي ياد بگيرند.

گزارشي از علاقه فوتباليست‌ها به بازي فيفا
همه رونالدينيو را انتخاب مي‌کنند

فوتباليست‌ها عاشق پلي‌استيشن هستند. كافي است كمي با فوتباليست‌ها بجوشي يا بفهمي كه آنها چقدر به، به دست گرفتن جوي استيك اعتياد دارند. اصولا تنها تفريح فوتباليست‌ها كه زمان زيادي از وقتشان را مي‌گيرد، بازي پلي‌استيشن است. آنها نه به كتاب خواندن علاقه‌اي دارند، نه تماشاي فيلم برايشان جذابيت خاصي دار‌د.
فوتباليست‌ها فقط به‌يك چيز عشق مي‌ورزند و آن بازي با پلي‌استيشن است. البته در پلي‌استشين هم تنها يك بازي بين فوتباليست‌ها محبوبيت زيادي دارد. آن هم فيفاست كه روزبه‌روز گسترش زيادي بين فوتباليست‌ها پيدا مي‌كند.

جباری يک بازيکن پلي استيشني

ديگر هر كسي كه حتي يك مسابقه فوتبال از مجتبي جباري تماشا كرده باشد مي‌داند كه او كاملا پلي‌استيشني فوتبال بازي مي‌كند. كمتر كسي ديده كه جباري به توپ بيشتر از دو ضربه زده باشد . به هر حال او تمام اين موفقيت‌ها را مديون بازي با پلي‌استيشن است.
جباري مي‌گويد: هميشه دوست داشتم بازي خود را از جايگاه ويژه تماشا كنم، ولي هيچ‌وقت چنين چيزي امكان نداشت.
من نمي‌توانستم هم‌زمان با اينكه در زمين باشم، روي سكوها هم بنشينم و بازي خود را تماشا كنم، اما پس از اينكه بازي با پلي‌استيشن را ياد گرفتم فهميدم همان لحظه كه در زمين بازي مي‌كنم، مي‌توانم بازي خودم را هم از دوربين‌هاي تلويزيوني ببينم.
با اين سبك تمرين جباري توانست در عرض چند سال خودش را به عنوان يكي از فوتباليست‌هاي فانتزي به فوتبال ايران معرفي كند.
البته او در اين مدتي كه مصدوم بوده و خانه‌نشين، بيشتر سمت بازي با پلي‌استيشن رفته و الان براي خودش يك پلي‌استيشن‌باز حرفه‌اي شده.

کل کل کعبي با برادرش

ا
يمان مبعلي يكي از مشهورترين پلي‌استيشن بازها بين فوتباليست‌هاي ايراني است. او اين علاقه را هيچ‌وقت مخفي نمي‌كند و حتي گفت‌وگوهاي زيادي از او به چاپ رسيده كه ايمان در آنها اعتراف كرده عاشق بازي با پلي‌استيشن است.
البته او در اين دنيا تنها نيست. همين كعبي كه زماني يارغار ايمان در فولاد بود و حتي هميشه در تيم ملي هم با مبعلي هم‌اتاق مي‌شد حسابي، بازي پلي‌استيشن را دوست دارد.
علاقه كعبي به بازي با پلي‌استيشن به قدري است كه او در خانه مجردي خودش فقط يك دستگاه تلويزيون ال‌سي‌دي دارد و يك دستگاه پلي‌استيشن. كعبي از آن بازيكنان نيست كه پلي‌استيشن را با هدف خاصي بازي كند.
نهايت لذت او از اين بازي، شكست دادن برادرش است. او با برادرش هم‌خانه است و براي همين اين دو رقيب هميشگي هم در بازي به حساب مي‌آيند. كعبي در پلي‌استيشن كمتر تيم ملي ايران را براي بازي انتخاب مي‌كند. به‌هر حال او اصلا نمي‌خواهد در رقابت با برادرش كم‌ بياورد و براي همين هميشه برزيل و آرژانتين را برمي‌دارد تا بتواند برادرش را شكست دهد.

تمرينات ذهني نکونام

جواد نكونام بين فوتباليست‌ها به بازيكني شهرت دارد كه اهل خواندن كتاب‌هاي روانشناسي و دنبال تمرينات يوگاست.
او حتي براي فوتبال هم تمرينات خاص خودش را دارد. او هميشه دنبال شبيه‌سازي يك مسابقه فوتبال در ذهنش است و براي همين شب‌ها چندساعتي چشمانش را مي‌بندد و موقعيت‌هاي مختلف در زمين فوتبال را براي خودش تصور مي‌كند.
البته از چند سال پيش كه پلي‌استيشن بين جوانان ايراني جاافتاد، كار او هم راحت‌تر شد. او ديگر به جاي اينكه چشمانش را ببندد و در تخيلاتش موقعيت‌هاي مختلف را در زمين فوتبال تصور كند، جو استيك دست مي‌گيرد تا در پلي‌استيشن دنبال تمرينات ذهني خودش بگردد.
البته پس از اينكه نكونام براي بازي در اوساسونا ايران را ترك كرد، برادر كوچك‌تر جواد، ديگر رقيب هميشگي‌اش را از دست داده. او حتي، بازيكنان تيم اوساسونا را از روي يكي از بازي‌هاي پلي‌استيشن شناخته و الان تمام وقت خودش را در اسپانيا با پلي‌استيشن پر مي‌كند.

منع : هم میهن

V A H I D
30-06-2007, 16:03
اقا دقت کردی رو نالدینیو هم فیفا بازی می کنه بعد شما برید pes

sajadlog
30-06-2007, 16:19
جالب بود.
فیفا بهتر از pes است

M A T I N
30-06-2007, 16:30
الان دوباره جنگ Fifa و Pes شروع میشه ...

V A H I D
30-06-2007, 16:33
الان دوباره جنگ Fifa و Pes دوباره شروع میشه ...

منم می خواستم بگم
ولی دیگه در مورد این موضوع حرف نزنید در مورد مقاله حرف بزنید:31:

B O L O T
30-06-2007, 16:51
اشتباه نکنید

رونالدینهو از شرکت سازنده fifa پول دریافت می کنه جهت تبلیغ بازی fifa

ادریانو هم بازی pes رو انجام میده

الان در مورد مقاله بحث کنید

sajadlog
30-06-2007, 17:30
راست میگه حرف اول تبلیغاته.

peyman_nn
30-06-2007, 19:22
هانری هم pes
مثل خودم
مقاله هم جالب بود
دستت درد نکنه

V A H I D
30-06-2007, 20:00
هرکی به اندازه ی وسع ش بازی کن می گیره بهش پول می ده ادریانو کجا رونالدینیو کجا

IcY
30-06-2007, 20:15
خوب هر کدوم که پول بیشتر بدن بازیه اون شرکت رو بازی میکنه من خودم الان عاشق pesهستم اما اگه پول بدن و یه ذره اصرار کنن حاضرم فیفا بازی کنم(به نظر شما من یه ذره مشکل شکست نفسی ندارم):35::blush:

V A H I D
30-06-2007, 20:24
ولی در عوض منو بکشن هم Pes 5 به بعد رو بازی نمی کنم ولی 4 ش خوراکم بود

END_BOY
30-06-2007, 23:53
pes بازیش روانتر اجرا میشه
فیفا هم قشنگه و تنوع مراحلش زیاده

من که با هر دو تاش مشکلی ندارم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

V A H I D
01-07-2007, 00:36
pes بازیش روانتر اجرا میشه
فیفا هم قشنگه و تنوع مراحلش زیاده

من که با هر دو تاش مشکلی ندارم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من تا حالا ادم بی طرف ندیده بودم بیا یه ذره کلکل کنیم:31: (شوخی کردم)

lil_jon
01-07-2007, 01:09
البته دوستان توی پلی استيشن هيچ بازی به winning eleven نميرسه.........البته pes خيلی شبيه به winning eleven هست ولی تفاوت های زيادی هم دارن.....

V A H I D
01-07-2007, 01:13
فقط زبونشون با هم فرق داره

lil_jon
01-07-2007, 01:22
زبون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

از نظر انعطاف winning eleven خيلی سر تره.....

MORINIO
01-07-2007, 02:50
اشتباه.....

MORINIO
01-07-2007, 02:57
رونالدینیو :طريقه دويدن فوتباليست‌ها خيلي واقعي است

آره جون عمت خیلی واقعیه:27: :27: :27:
خداییش شما بگید واقعیه ؟ بازیکنا عین چوب خشک می دوند:2:

Ehsani
01-07-2007, 03:01
خب خیلی حال میده..فکر کنین بشینین پای بازی و با شخصیتی که از روی خودتون ساخته شده و در یک بازی قرار داده شده بازی کنید :31:

mofi
01-07-2007, 11:08
واقعاً حال ميده.من كه هر بازي رو مي گيم اول شخصيت خودم و چند تا از دوستام رو طراحي مي كنم.همه چيزشون رو هم ميزارم آخر!

@R3Z
01-07-2007, 11:16
نه اون حال نمیده حال میده که یکی دیگه تو رو بسازه.

linkin_park
01-07-2007, 11:18
خوب دیگه فیفا کاملا خز شد ... چون رونالدینیو هم بازی میکنه !!!

V A H I D
01-07-2007, 12:49
پس Pes دو خز شد چون هم Henry و هم Adriano بازی میکنن ...

آرش-19
01-07-2007, 14:48
با اینکه رونالدینیهو رو خیلی دوست دارم
ولی رونالدینیهو با این حرف نشون داد که سلیقش
هم مثل شکلشه.

sajadlog
01-07-2007, 16:58
واقعاً حال ميده.من كه هر بازي رو مي گيم اول شخصيت خودم و چند تا از دوستام رو طراحي مي كنم.همه چيزشون رو هم ميزارم آخر!
یادش بخیر یه زمانی با پلی 1 اون زمانی که پلی یک در صدر بود بازی وینینگ الون رو یه تیمش رو کرده بودیم تیم خودمون و محله.
یه مموری کارد بود دست همه بچه ها میگشت.و بازی میکردیم.