PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : komak baraye VISTA va XP

Geeksboy
28-06-2007, 13:55
salam...man Windows Xp va Vista ro baham Rikhtam...ama faghat yekishoon ro mitoonam ejra konam...chetori bayad hardotasho ejra konam

Geeksboy
28-06-2007, 21:11
kasi nemidoone...torokhoda komak konid

M.R.M
28-06-2007, 22:36
سلام دوست عزيز ،
لطفا مشكل خود را كمي دقيق تر توضيح دهيد ...
شما به كدام ويندوز نميتوانيد وارد شويد و در واقع كدام ويندوز را اول و كدام يك را پس از آن نصب نموده ايد ؟
اين اطلاعات مقدماتي است كه بنده و ساير دوستان عزيزم بايد بدانيم تا بتوانيم شما را راهنمايي نماييم.
در هر صورت شما بايد اول ويندوز XP را نصب نماييد و پس از آن اقدام به نصب ويندوز ويستا نماييد. پس از آن Boot Manager ويندوز ويستا كنترل انتخاب ويندوز را به عهده خواهد گرفت. اما اگر ابتدا ويستا و سپس XP را نصب نماييد با مشكل مواجه خواهيد شد و Boot Manager ويندوز ويستا از بين خواهد رفت و شما تنها ميتوانيد وارد ويندوز XP شويد. اما با توجه به اينكه در برخي از حالات Boot Manager ويندوز ويستا نيز در شناخت ويندوز XP دچار مشكل ميشود و نميتواند آن را شناسايي نمايد ، نميتوانيم دقيقا مشكل شما را حدس بزنيم و نياز به اطلاعات كامل تري داريم.
با تشكر از توجه شما.
شاد و پيروز و موفق باشيد :happy:.

Behroooz
28-06-2007, 23:27
بيشتر توضيح بده .

Geeksboy
29-06-2007, 16:10
salam...man dar har do halat emtahan kardam...amma nashod...yani avval XP va baad VISTA va ham avval VISTA va Baad XP amma faghat Windows Dovomi ke mirikhtam ejra mishod...hala kasi mitoone komak kone

khaheshan baraye nasb ghalam farsi dar vista ham ye komaki bokonid...ba tashakor

COMING-UP-NEXT
29-06-2007, 16:15
ویدوز هارو تو درایو های مختلف نصب کنید ... و دقت کنید که اگر تو 1 درایو میریزید فایل های ویندوز در فلودر های با نام های متفاوت باشه .

اگه تو درایو های مختلف نصب می کنی و بازم نمیشناسه 1 سیستم کمندر درتی نصب کن و با سیستم کمندر خودت تو بایوس انتخاب کن که کدوم ویندوز رو می خوای .

اگه نشد بگو .

موفق باشی ...

Geeksboy
29-06-2007, 16:17
salam...man XP ro to D va VISTA ro to C nasb kardam...agar mishe rahnamaee konid

!As@d
29-06-2007, 19:54
salam...man XP ro to D va VISTA ro to C nasb kardam...agar mishe rahnamaee konid

دقیقا مثل مشکل من
اول ایکس پی مدیا سنتر رو توی درایو دی و بعد ویستا رو روی درایو سی نصب کردم اما فقط ویستا بوت میشه!
کسی راه حلی داره>؟

قبل اونم اول ایکی پی و بعد ویستا رو نصب کرده بودم که ویستا نمی اومد!!

!As@d
30-06-2007, 00:04
دقیقا مثل مشکل من
اول ایکس پی مدیا سنتر رو توی درایو دی و بعد ویستا رو روی درایو سی نصب کردم اما فقط ویستا بوت میشه!
کسی راه حلی داره>؟

قبل اونم اول ایکی پی و بعد ویستا رو نصب کرده بودم که ویستا نمی اومد!!

منتظرم.....

siiina2
19-07-2007, 14:28
سلام به همه دوستان...به خصوص MRM عزیز..

من هم این مشکل بزرگ رو دارم..رو لپتاپم ویستا اوریجینال نصب هست...من xp روی درایو دیگه نصب کردم...همه چیز خوب پیش میرفت...xp نصب شد...اما بعدش فقط xp بوت میشد و دیگه نتونستم vista رو بیارم بالا..از طرف دیگه توی xp هم نتونستم wireless رو فعال کنم تا درایورها رو واسه لپتاپم دانلود کنم...خلاصه یه xp موند برام بدون صدا، گرافیک، wireless و مجبور شدم از Recovery CD که روی لپتاپ بهم دادن ویستا رو برگردونم..ویستا برگشت..اما همه چی از اول باید تنظیم میشد...هاردم رو مجبور شدم فرمت کنم...همه چی از اول...

حالا با توجه به این که من نیازم به xp حیاتیه و نمیخوام vista رو از دست بدم (CD ویستا رو ندارم یعنی نمیتونم ویستا رو دوباره نصب کنم..فقط یه CD واسه recover کردن دارم) لطفا بگید چه کنم...

منتظر کمک شما به خصوص پاسخ های کامل و بی نظیر MRM عزیز هستم...مرسی..یا علی.

ويدايران
19-07-2007, 14:59
راه حل اساسی اینه که هارد دیسک لپ تاپ را به دو بخش تقسیم کنی .
هر دو قسمت را به صورت Primary تنظیم کنی و بعد از Active کردن سیستم دوم را نصب کنی
البته با این کار هیچ کدام از سیستم های نصب شده سربار دیگری نخواهد بود و شما می توانی بعد از انتخاب
پارتیشن ویندوز Xp آن را فرمت کرده و هر سیستم عاملی را که مایل بودی نصب کنی.
با بوت جدا و نصب کاملا" مستقل

siiina2
19-07-2007, 16:02
ممنون..اما کافی نیست...بیشتر لطفا..Primary ...?

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

چی رو active کنم..؟

Geeksboy
19-07-2007, 20:43
آقا بیخیال...نمیشه.

tizhoosh4com
20-07-2007, 13:59
آقا منم همین مشکل را دارم .
من اول ویستا را رویه c نصب کردم.
بعدش xp را رویه d نصب کردم.
الان فقط XP برام میاد.
چی کار کنم؟
یعنی این مشکل حل شدنی نیست ؟!!!
هر اطلاعاتی هم لازمه بگید تا بگم.

!As@d
20-07-2007, 14:18
آقا منم همین مشکل را دارم .
من اول ویستا را رویه c نصب کردم.
بعدش xp را رویه d نصب کردم.
الان فقط XP برام میاد.
چی کار کنم؟
یعنی این مشکل حل شدنی نیست ؟!!!
هر اطلاعاتی هم لازمه بگید تا بگم.

آقا بیخیال...نمیشه.

من هم این مشکلو داشتم که حل شد:
آیا کسی ویندوز ویستا و ایکس پی رو همزمان نصب کرده؟ من مشکل دارم

در تاپک زیر صفحه2:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Geeksboy
20-07-2007, 14:31
عزیز این سایت یوزر و پسورد میخواد....شما میتونی بزاری اینجا؟

JIGSA
20-07-2007, 15:13
دوستان بهترین راه اینه که اول XP رو نصب کنین و بعد Vista.
و بازم بهترین راه اینه که XP روی درایو C و Vista روی درایو D یا هر درایو دیگه ای نصب بشه.

اگر Vista دارین و میخواین XP رو هم داشته باشین هیچ مشکلی نیست. XP رو نصب کنین ( روی یه درایو دیگه باشه بهتره ) بعد DVD بوت Vista رو توی درایو بزارین و با DVD بوت کنین. در اولین مرحله یک گزینه به نام Recover....... می بینین. اون رو انتخاب کنین و اجازه بدین که Vista خودش رو Recover کنه. حالا سیستم رو Restart کنین و بزارین با هارد بیاد بالا. اینبار شما یه منو میبینین که نوشته میخواین با ویستا بیاین بالا یه ویندوز دیگه.
اگر این منو نیاد به احتمال زیاد سیستم با Vista میاد بالا. اگر اینطوری شد این کار رو انجام بدین.
توی ویندوز Vista این برنامه رو Run کنین : BCDEDIT.EXE
حالا دیگه باید درست بشه.

!As@d
20-07-2007, 18:19
عزیز این سایت یوزر و پسورد میخواد....شما میتونی بزاری اینجا؟

فکر نکنم... خوب ثبت نام کن!

!As@d
20-07-2007, 18:25
مطالب مهم را کپی پیست کردم!

با برنامه VistaBoot Pro میتونید بوت منیجر ویستا رو برگردونید

نظورتون این برنامه هست که در این لینک قرار داره؟
VistaBoot PRO v3.3
اگه ***** بود تو گوگل سرچ کنید.... لینک دانلود این برنامه پیدا میشه....

برنامه رو نصب کردم ولی فقط بوت ویستا رو پیدا می کنه....
از ایکس پی خبری نیست....

دوباره ایکس پی رو نصب کردم و این برنامه رو توی اون اجرا کردم....
تونستم به ویستا برگردمولی باز خبری از اضافه شدن بوت ایکس پی نبود....
خسته شدم!

راه حل منطقيه و جواب ميده.
ميگه در شرايطی که ايکس پی رو روی ويستا نصب کردين و فقط ايکس پی بالا مياد، پوشه Boot و فايلهای bootmgr, boot.ini, NTDETECT.COM و NTLDR رو از drive ويستا به drive ايکس پی کپی کنين. حالا Vista Boot Pro رو هم نصب کنين، که البته برای اينکار لازمه که dot NET Framework 2.0 رو هم نصب کرده باشين.
برنامه Vista Boot Pro رو باز کنين به سربرگ Bootloader ميرين. گزينه Reinstall the Vista bootloader رو انتخاب ميکنين و Apply. حالا به سربرگ Manage OS ميری و گزينه Add new operating system entry رو انتخاب ميکنی و مطمئن ميشی که Windows Legacy رو انتخاب کردی. يه اسم بهش ميدی مثل Windows XP، بعد drive ايکس پی رو انتخاب ميکنی و Apply. اينجا ميتونی سيستم عامل پيشفرض رو هم انتخاب کنی.
غذا آمده است !!!

با سپاس:
بعد از انجام

make sure you have set your folder options to see hidden files and to show protected operating system files
موفق به پیدا کردن فایل های بوت در ویستا نشدم.....
لطف می کنید برایم آپلود کنید....؟
و یا دقیقا بگویید در در کدام مسیر هستند؟

اگه هر 2 تا تيک رو از Folder Options برداشتی و بازم پيدا نکردی خوب search کن. تو search تيک برای گشتن System and hidden files رو هم بزن تو قسمت Advanced.

siiina2
20-07-2007, 22:42
مطالب مهم را کپی پیست کردم!

مرسی As@d جان...یعنی میگی شروع کنم؟ خیالم راحت؟ خیلی نگرانم....راستی این NET Frame. که میگن چیه؟ یه جا خوندم که برای Vista Boot Pro لازمه...؟ میشه توضیح بدید..؟ لطفا بگو از کجا گیرش بیارم...؟

Geeksboy
21-07-2007, 01:51
آقا ممنون.

!As@d
21-07-2007, 22:42
مرسی As@d جان...یعنی میگی شروع کنم؟ خیالم راحت؟ خیلی نگرانم....راستی این NET Frame. که میگن چیه؟ یه جا خوندم که برای Vista Boot Pro لازمه...؟ میشه توضیح بدید..؟ لطفا بگو از کجا گیرش بیارم...؟

بله حتما نیاز دارید حجمش هم نزدیک20 مگابایت هست:41:
اگه ADSL داری می تونی از خود سایت مایکروسافت دانلود کنی.....:5:
یه سرچ بکن پیدا نکردی بگو لینکشو بذارم....

آقا ممنون.
خواهش می کنم....من هم با کمک دوستان در اون سایت موفق شدم....:10:

siiina2
22-07-2007, 00:41
بله حتما نیاز دارید حجمش هم نزدیک20 مگابایت هست:41:
اگه ADSL داری می تونی از خود سایت مایکروسافت دانلود کنی.....:5:
یه سرچ بکن پیدا نکردی بگو لینکشو بذارم....

:10:

آقا خدا خیرت بده...من سرچ کردم...اما چون نرم افزار رو نمیشناسم..نفهمیدم چی رو دانلود کنم...شرمنده شما که این راه و رفتی یه بار ...لطف کن همون رو که خودت استفاده کردی بذار ما هم استفاده کنیم...راستش از بس نگرانم می ترسم یه اشتباه بکنم...و همه چیم بر باد بره...من وضعیت سیستمم رو یه بار دیگه میگم..

1. ویستا روی درایو c
2. دی وی دی ویستا رو ندارم یعنی اگه از دست بره نمیتونم repair کنم
3. دو تا درایو بیشتر ندارم...آیا لازمه از درایو D که میخوام xp روش نصب کنم بکاپ بگیرم..کلی data دارم روش

Geeksboy
22-07-2007, 19:49
از همه دوستا ممنون...مخصوصا آقا !as@d.

siiina2
22-07-2007, 22:53
از همه دوستا ممنون...مخصوصا آقا !as@d.

آقا انجام شد؟ خوش به حالت...این Net FRame رو داری شما..؟ اگه داری زحمت شو بکش.... نکته ای چیزی هم اگه به ذهنت میرسه بگو تا کار ما راه بیفته.....

!As@d
23-07-2007, 23:26
آقا خدا خیرت بده...من سرچ کردم...اما چون نرم افزار رو نمیشناسم..نفهمیدم چی رو دانلود کنم...شرمنده شما که این راه و رفتی یه بار ...لطف کن همون رو که خودت استفاده کردی بذار ما هم استفاده کنیم...راستش از بس نگرانم می ترسم یه اشتباه بکنم...و همه چیم بر باد بره...من وضعیت سیستمم رو یه بار دیگه میگم..

1. ویستا روی درایو c
2. دی وی دی ویستا رو ندارم یعنی اگه از دست بره نمیتونم repair کنم
3. دو تا درایو بیشتر ندارم...آیا لازمه از درایو D که میخوام xp روش نصب کنم بکاپ بگیرم..کلی data دارم روش

خلاصه آقا لطف کن راهو نشونم بده...آدم خنگی نیستم...

سلام:
کافی بود تو گوگل و یا سایت مایکروسافت تایپ کنی :
microsoft .net framework 2.0

در هر صورت شما از لینک زیر می تونی با حجم:22.4 مگابایت اونو دانلود کنی:

اکه هنگام نصب ویندوز ایکس پی روی درایو دی اونو اشتباهی فرمت نکنی :18: فکر نمی کنم نیازی باشه...
با اینکه توصیه می کنم تنبلی نکنی و بکاپ بگیری:20:

بد این کار هم فقط ایکس پی بالا می یاد که با نصب این برنامه و برنامه ویستا بوت و کپی کردن فایل های بوت
(بالا توضیح داده شده) می تونی هر دو ویندوز رو داشته باشی....
مشکلی بود در خدمتم....:10:

پ ن: شما هاردتون چند گیگه؟ که دو تا درایو بیشتر نداری؟
از من می شنوی با این سیستم فقط به فکر 1 سیستم عامل باش!!:27:

siiina2
25-07-2007, 00:26
OK
انجام شد....ممنون از همه بروبچ به خصوص آقا A@ad
.

آقا بیخیال...نمیشه.

دیدید شد..؟

zizoo_68
25-07-2007, 01:47
راه حل ساده تری هم هستا.
البته خودم با ویستا و xp امتحان نکردم.
من دو تا xp داشتم که یکیش پرید یعنی فقط یکیشون بالا می یومد.
می شه خواهش کنم این راه حلو امتحان کنید ببینید جواب می ده یا نه
روی My Computer کلیک راست و properties رو بزنید
advanced رو توی پنجره ی باز شده انتخاب کنید و setting سومی را کلیک کنین.
edit رو بزنید و خط اخری رو کپی کنید و دقیقا زیر همون paste کنین.
حالا به جای partition1 توی پرانتز 2 را تایپ کنین

siiina2
25-07-2007, 02:15
کردیم نشد...!

secure
25-07-2007, 03:37
خوب من یه پیشنهاد دارم .فکر کنم مشکلتون رو حل کنه :

اینبار بر عکس معمول اول Vista رو در درایو C نصب کنید .بعد Xp رو در یه درایو دیگه نصب کنید.

حالا نمیتونید با VISTA بیاید بالا چون تو Boot Manager نمیتونه VISTA رو بشناسه.

همونطور که میدونید ویستا از طریق یک فایل با پسوند BCD بوت یشه.

حالا با یه ترفنده ساده فایل BCD رو که از بین رفته دوباره Repair میکنیم.چجوری ؟

خوب Setup ویستا رو در ویندوز XP اجرا میکنیم تا آخرین مرحله که ویندوز میخواد Restart کنه ادامه میدیم و یک بار Restart میکنیم.خوب حالا Boot Manager ویستا repair شده و میتونید از هر دوش استفاده کنید.

اما یه نکته شما بعد از این کار در مرحله Boot این سه گزینه رو خواهید داشت

Earlier version of windows vista
windows vista setup
windows vista

با گزینه ی اول میتونید به XP برید
با گزینه دوم میتونید به Setup ویستا ادامه بدید که نباید ادامه بدید
با گزینه سوم هم به ویندوز ویستا که قبلا نصب کردید وارد میشید

خوب و اما برای اینکه گزینه دوم که به درد ما نمیخوره رو حذف کنیم اولا فایل های Setup رو در درایوی که ریختیم پاک میکنیم.
دوما از دستور bcdedit.exe در محیط Command Line ویستا استفاده میکنیم.
استفاده از این دستور بسیار ساده است .
اگه مشکلی داشتید برای پاک کردن گزینه windows vista setup توسط BCDEEDIT.EXE براتون بعدا توضیح میدم.

نکته » این روش رو من به منظور نیازی که داشتم پیدا کردم ویه روش تجربی هستش.و نه برای مشکلی که شما ها بیان کردید ولی فکر میکنم مشکلتون رو حل کنه.

secure
29-07-2007, 03:36
کسی این روش رو امتحان کردش؟؟

عباس عباس
17-08-2007, 03:35
سلام
من اول xpنصب کردم بعد vista ولی حالا xp بوت نمیشه چکار باید به کنم
درضمن اگه بشه نمی خوام xp مجددا نصب کنم

Geeksboy
04-09-2007, 16:02
کسی این روش رو امتحان کردش؟؟

سلام...

این روش رو همین الا دارم امتحان میکنم ولی یه سوال...همون فایل با پسوند BCD رو وقتی vista رو ریختیم تا سالم هست یه جا دیگه کپی کنیم و وقتی که Xp رو ریختیم دوباری بزاریم سر جاش؟