PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در پارتیشن بندی

adamhesaby
27-06-2007, 17:43
سلام دوستان
من یه هارد 40 ide دارم
و یه 160 sata
متاسفانه ویندوزم روی هارد ide نصبه
میخواستم بپرسم چطوری میتونم تمام درایوهای هار 40 رو با هم ادغام کنم بدون اینکه اطلاعات هاردم از بین بره یا بخواد ویندوز عوض کنم؟؟
یعنی یه درایو داشته باشم که 40 گیگ باشه؟؟؟
پیشاپیش ممنون از کمکتون:10:

nima tavakoli
27-06-2007, 18:10
تنها یک راه داره دوست عزیز اگر شما بخواهید با fdiskاین کار انجام بدبد حتما اطلاعات هاردتون پاک می شود برای این که اطلاعات هاردتون پاک نشه باید از نرم افزار partition magic استفاده کنید

Jalal
27-06-2007, 18:19
بهترین کار اینه که اطلاعات مورد نیاز رو جای دیگه کپی کنید
بعد پارتیشن بندی کنید

AB
27-06-2007, 19:05
اول یه بک آپ بگیر رو هارد 160 بعدش با پارتیشن مجیک پارتیشن بندی کن

Hadi King
28-06-2007, 04:36
همه دوستان راست ميگن با پارتيشن مجيك اين كارو كن

adamhesaby
28-06-2007, 23:49
ممنون دوستان
کار با پارتیشن مجیک سخته؟؟؟
میشه یه آموزش ساده بدین که گیر نکنم؟
ممنون

S a f a 6 4
29-06-2007, 00:11
ممنون دوستان
کار با پارتیشن مجیک سخته؟؟؟
میشه یه آموزش ساده بدین که گیر نکنم؟
ممنون

نه خیلی آسونه ,فقط اگه میخوای اطلاعاتت پاک نشه فورمت درایو هات رو عوض نکن

بهنازی
29-06-2007, 10:52
کجاش سخته بابا خیلی آسونه.

Jalal
29-06-2007, 12:15
من یه آموزش کوچیک دارم میزارم واست

آموزش کامل نرم افزار پارتیشن مجیک(partitionmagic):

ابتدا به معرفی کامل پنجره اصلی پارتیشن مجیک میپردازیم خب در شروع بعد از نصب زمانی که پنجره اصلی پارتیشن مجیک را باز کردین در بالای این پنجره منوها و toolbar وجود دارد که برای دسترسی به کلیه امکانات ودستورات و ویژگیهای این برنامه پیشبینی شده است در قسمت چپ بالای این پنجره لیستی است برای انتخاب هارد در صورتی که چند هارد دیسک داشته باشین درصورت انتخاب هارد در باکسی که در میانه پنجره قراردارد اطلاعاتی را در مورد آن به شما میدهد از جمله نوع پارتیشن که با رنگ خاصی مشخص میشود و همچنین فضای تخصیص نیافته هارد شما را با رنگ خاصی که در آخر نشان داده میشود مشخص میکند و در پائینتر لیستی از پارتیشنها را ارایه میدهد که اطلاعاتی است در مورد پارتیسنها و در آخر این باکس رنگهایی میبینید که مشخص میکند هر نوع پارتیشن با کدام رنگ شناسایی شود و در زیر این باکس 4 دکمه است که عبارتند از:1.creat new partition(گرفتن پارتیشن جدید)2.resize partition(تغییر حجم یک پارتیشن)3.merge partitions(ترکیب پارتیشنها)4.redistribute free space(تقسیم فضای خالی بین پارتیشنها) که در مورد هر کدام مفصلا بحث خواهیم کرد در ضمن باید حتما قبل از دستکاری پارتیشنها(همه نرم افزارها مربوطه) یک نسخه پشتیبان از فایلهای تهیه کنید البته پارتیشن مجیک کارش اینه که بدون از دست دادن اطلاعات پارتیشنها را دست کاری کرد ولی روزگار نامرده مشکلات هم زیاد

فرمت و یا حذف یک پارتیشن:

ابتدا پارتیشن را انتخاب و از منوی operations گزینه format را انتخاب کنید و یک پنجره جدید باز میشود که ابتدا نوع فایل سیستم و سپس lable را تعیین و در کادر پائینتر کلمه ok را تایپ کنید و سپس دکمه ok را بزنید در این صورت همه اطلاعات این پارتیشن پاک میشود ولی در صورتی که میخواهید یک پارتیشن را حذف کنید باید پارتیشن را انتخاب و سپس از منوی operation گزینه delete راانتخاب کنید وسپس در پنجره جدید کلمه ok را تایپ و ok را بزنید و سپس دکمه applay changes را کلیک کنید یا میتوانید چند عمل را با هم applay کنید این نکته هم باید عرض کنم هیچ عملی بدون زدن این دکمه انجام نمیشود

تعین و یا تغییر lable یک پارتیشن:

برای تغییر یا تععن lable یک پارتیشن ابتدا پارتیشن را انتخاب و سپس باید از منوی operations گزینه lable را انتخاب کنید در پنجره جدید نام لیبل را تایپ کنید و سپس ok را بزنید توجه کنید که نام لیبل نباید برخی از علامتهای خاص باشد

کسب اطلاعات در مورد پارتیشنها:

برای کسب اطلاعات در مورد پارتیشنها باید از منوی operations گزینه info را انتخاب کنید و سپس در گزینه های مختلف اطلاعات مورد نیاز میباشد

فعال سازی یک پارتیشن:

پارتیشنی فعال است که سیستم عامل با آن بوت شود. برای فعال سازی یک پارتیشن باید ابتدا آن را انتخاب و بعد از منوی operation زیر منوی advanced را انتخاب و سپس گزینه set active را انتخاب کنید وok را بزنید

کپی(copy) کردن یک پارتیشن:

با کپی کردن یک پارتیشن کلیه اطلاعات آن کپی میشود و برای این کار باید فضای کافی برای این کار موجود باشد و ابتدا آن را انتخاب و از منوی operation گزینه copy را انتخاب کنید و سپس در پنجره جدید دیسکی را که میخواهید درآن کپی کنید را انتخاب (در صورتی که از چند هارد استفاده میکنید) و بعد روی فضای پارتیشن بندی نشده کلیک و سپس ok را بزنید خواهید دید که یک پارتتیشن جدید باهمان مشخصات ایجاد شده

ترکیب دو یا چند پارتیشن باهم:

یعنی اینکه اطلاعات یک پارتیشن را با یک یا چند پارتیشن یکی میکنم یا به عبارتی اطلاعات یک پارتیشن را درون دیگری قرار میدهیم و بدین صورت عمل میکنیم که ابتدا پارتیشن را انتخاب و سپس دکمه merge partition را انتخاب کنید و در مرحله بعد

باید حالت پارتیشنی را که میخواهید با این پارتیشن ترکیب شود انتخاب کنید که 4 گزینه خواهید داشت که عبارتند از:

1.پارتیشن 1و2 با هم ترکیب و محتویات پارتیشن 1 درون یک پوشه از پارتیشن 2 قرار میگیرد

2.پارتیشن 2و3 با هم ترکیب و محتویات پارتیشن 3 درون یک پوشه از پارتیشن 2 قرار میگیرد

3.پارتیشن 1و2 با هم ترکیب و محتویات پارتیشن 2 درون یک پوشه از پارتیشن 1 قرار میگیرد

4.پارتیشن 2و3 با هم ترکیب و محتویات پارتیشن 2 درون یک پوشه از پارتیشن 3 قرار میگیرد

انتخاب با خود شماست و در کادر folder name نام پوشه ای که پارتیشن درون آن قرار میگیرد تایپ میکنیم و در قسمت بعد فایل سیستم را انتخاب میکنیم و سپس ok را میزنیم بعد نتیجه را میبینید که یکی از پارتیشنها کم و حجم دیگری افزایش یافته

مخفی و آشکار کردن یک پارتیشن:

مخفی کردن یک پارتیشن میتوان از منوی operation و زیر منوی advance و گزینه hide partition را انتخاب کنید وسپس ok را بزنید و برای ظاهر کردن یک پارتیشن نیز باید گزینه unhide partition را انتخاب کرد در مخفی یا ظاهر کردن یک پارتیشن بسته به سیستم عامل دارای محدودیت خواهید بود(از نظر کمی)

دیدن و یا حذف عملیات:

برای دیدن یک کلیه عملیاتی که قرار است انجام شود باید از منوی opreation گزینه view operation pendig را انتخاب کنید سپس کلیه عملیاتی که قرار است انجام دهد را نشان میدهد در صورتی که بخواهید یکی از عملیات را حذف کنید دکمه discard changes را بزنید

adamhesaby
02-07-2007, 19:26
Shahvand ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جان خیلی ممنونم

Jalal
02-07-2007, 19:36
کجاش سخته بابا خیلی آسونه.

بابا شما حرفه ای هستین
به ما نیگا نگن :19: