PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : »» کلیه بحث های مربوط به خطوط Tci و Mci فـقـط در این تاپیک

TempesT
27-06-2007, 16:51
سلام . .

دوستان گرامی . . با توجه به اینکه خطوط دولتیه TCI و MCI کاربران زیادی تو کشورمون داره و کاربران زیادی در مورد شبکه جدید MCI ( خطوط اعتباری) ، تاپیک هایی ایجاد میکنند و سوال هایی دارند . . . تصمیم گرفتم این تاپیک رو ایجاد کنم تا هرگونه بحث خاصی در مورد این خطوط در این تاپیک دنبال بشه . . .

ممنون از همکاری شما . .

موفق باشید . .

TempesT
27-06-2007, 17:14
درست 12 سال پیش بود که برای اولین بار در خیابانهای تهران مردمانی را دیدیم که گوشی های زمخت و بزرگ نوکیا 1611 ، نوکیا 2110 را با فخر فروشی از دست و کمرشان آویزان کرده بودند یا با زاویه خاصی آن را به گوش خود چسبانده و مشغول فریاد کشیدن بودند !

شبکه تلفن همراه دولتی کشور بوسیله شرکت مخابرات ایران در مردادماه سال 1373 و با نصب و راه اندازی 176 سلول فرستند و گیرنده در قالب 24 ایستگاه BTS برای تنها 9 هزار و 200 شهروند تهرانی و مبتنی بر فناوری نسل دوم شبکه های سلولی (GSM) در باند فرکانس 900مگاهرتز درست با 10 سال تاخیر از کشورهای دیگر درتهران راه اندازی شد.

در آن زمان مدیران و مشاوران سید محمد غرضی -وزیر وقت پست و تلگراف و تلفن- فکر نمیکردند قیمت سیم کارت 500هزارتومانی ای که با یک گوشی 180 تا 240 هزارتومانی اجباری به متقاضیان تحویل میدهند در بازار آزاد به 2میلیون و چهارصدهزار تومان برسد! این قیمت نجومی نشان دهنده بازار پرعطش و نوپایی بود که حالا ما دیگر آن را به نام "بازار موبایل" میشناسیم،بازاری که مثل باقی بازارهای سنتی ایران برای خود "آداب و رسوم" و "فرهنگ" و حتی "مافیا" و "جنجال های گاه و بیگاه" دارد.

- گستره:اداره ارتباطات سیار که امروز دیگر "شرکت ارتباطات سیار" نامیده میشود بعد از تهران و در پاییز 1374 شهرهای تبریز، مشهد، اهواز، اصفهان و شیراز زیر پوشش شبکه تلفن سیار خود قرار داد. سال بعد نیز 28 شهر دیگر به شهرهای تحت پوشش این شبکه اضافه شد. تا جایی امروزه و بوسیله 6680 ایستگاه آنتن BTS، تعداد 210 مرکز BSC و 60 مرکز MSC مجموعا 1016 شهر و روستا و 27300 کیلومتر از جاده های کشور را تحت پوشش خدمات خود قرار داده است.

همچنین تا لحظه تنظیم این گزارش امکان استفاده از سیم کارت های شبکه دولتی تلفن همراه کشور در 91 اپراتور از 53 کشور مختلف جهان با استفاده از سرویس رومینگ بین الملل ممکن است.
باید جالب باشد که بدانید شهر تهران بعنوان پرترافیک ترین و پیچیده ترین سگمنت این شبکه 1547 سایت BTS از این 6680 ایستگاه آنتن BTS را به خود اختصاص داده است.
- تعداد مشترکان:شبکه دولتی تلفن همراه شرکت ارتباطات سیار که با نام اختصاری MCI خوانده میشود تا زمان تهیه این گزارش دقیقا هشت میلیون و پانصد و سی و چهار هزار و دویست و نود و یک سیم کارت به متقاضیان خود تحویل داده است که از این تعداد بیش از 7میلیون و 600هزار مشترک فعال دارد.

ستان تهران با 3میلیون و 489هزار و 979 سیم کارت عرضه شده و بیش از 2میلیون هشتصدهزار مشترک فعال بیشترین تعداد مشترک و درعین حال پر اختلال ترین بخش این شبکه را تشکیل میدهد.

کیفیت:وضعیت و کیفیت شبکه تلفن همراه را بوسیله شاخصه های مختلفی در غالب KPI میسنجند که برخی از آنها بسیار تخصصی میباشند به همین دلیل از آن میان و بوسیله چهار شاخصه ای که در ذیل به آنها اشاره خواهم کرد وضعیت شبکه دولتی تلفن همراه در کلان شهر تهران -بعنوان پیچیده ترین و حساسیت برانگیزترین سگمنت شبکه- بررسی میکنیم:

- Call Setup Success Rate:میزان موفقیت درخواست مکالمات در شبکه MCI بطور میانگین 94 و 27صدم درصد است در حالی که میزان استاندارد این شاخصه باید عددی بین 95 تا 98 درصد باشد.

لازم به ذکر است که متاسفانه این میزان در بدترین شرایط حتی به 81 درصد هم میرسد.

- Answer Seiture Ratio: درصد موفقیت پاسخ به مکالمات درخواستی در این شبکه بطور متوسط 45درصد میباشد که با توجه به نرخ استاندارد جهانی آمار قابل قبولی نیست.

- Answer Bid Ratio: درصد پاسخ به درخواست ها در شبکه MCI حدود 40درصد میباشد.

- Handover Success Rate:میزان موفقیت در جابجایی و دست به دستی مشترکان میان سلول های شبکه بطور میانگین 86 و 28صدم درصد است که با وضعیت نورمال که بین 95 تا 98 درصد است فاصله نسبتا زیادی دارد. ضمن آنکه این میزان در بدترین وضعیت به 84 درصد هم میرسد.

- Call Droped rate:طبق ادعای شرکت ارتباطات سیار میزان قطع مکالمات در حال انجام در شبکه چیزی در حدود یک و هفتاد و پنج صدم درصد است.
شایان ذکر است که میزان استاندارد این شاخصه چیزی بین یک و نیم تا دو درصد است در حالی که این نرخ در بدترین وضعیت شبکه به 2 و چهارصدم درصد هم میرسد.

TempesT
27-06-2007, 17:21
سرویس های ویژه انتظار مکالمه (Call Waiting)، نمایشگر (Caller Line Identification)، انتقال مکالمه دریافتی به شخص دیگر(Call Diverting)، پیغام صوتی (VMS) و پیغام کوتاه(SMS) فهرست خدمات ویژه ارائه شده به مشترکان خطوط دولتی را تشکیل میدهد.

Saman-tci
27-06-2007, 19:38
اتفاقا من هفته پیش رفتم و سرویس صندوق صوتی رو برای خطم فعال کردم ....
واقعا بعضی اوقات لازم میشه ....

TempesT
28-06-2007, 01:28
مبلغی هم کرفتن ؟
چطوری کار میکنه مثلا میشه یه توضیح بدی ؟

T.A.T.U
28-06-2007, 11:56
Vms چطوري كار ميكنه ؟

TempesT
28-06-2007, 14:12
Vms چطوري كار ميكنه ؟
باید تشریف ببرین دفتر خدمات مخابراتی و از اونجا تقاضا بدین که واشطون فعال کنن:20:

TempesT
02-07-2007, 11:34
حالا اینهمه همه به ایرانسل گیر میدن بذار یه چیزه جالب بگم براتون در مورد خطوط Mci اعتباری تو تبریز.
تو تبریز وضع این خطوط خیلی شدید خرابه:41:
اگه بخوای باهاش تماس بگیری باید حداقل 10 بار تماست و تکرار کنی:13: .
اگه اون بخواد یه خط دیگه رو بگیره باید تماسشو حداقل 7 - 8 بار تکرار کنه:13: .
در مورد اس ام اس هم بگم که اس ام اس هاش فیلد میده و باره 5 - 6 ام سند میسه:13: .
براردر من و یکی از دوستام داره که عملا هر روز مشکلاتشو میبینم:8: .

emra228
02-07-2007, 12:10
این خطوط چه ویژگی هایی دارند؟

TempesT
02-07-2007, 22:50
این خطوط چه ویژگی هایی دارند؟
قابلیت ارسال اس ام اس و مکالمه :31: و سرویس VMS (( صندوق دریافت پیام صوتی )):20:

علیرضا خارجی
02-07-2007, 23:20
قابلیت ارسال اس ام اس و مکالمه :31: و سرویس VMS (( صندوق دریافت پیام صوتی )):20:
دیگه چی داره؟ یه قیمتی هم بابت خدماتش بزار مردم اگاه بشن از دزدیهای این کثافتها

SAYYADY
02-07-2007, 23:34
به راستی که اینا دزدن چون قبل از اینکه ایرانسل بیاد اینا میلیونها تومن از مردم بدبخت به جیب زدن ....
و هیچکس جیکشان هم در نیامد

raana
06-07-2007, 19:45
چه کد هایی mci و چه کدهایی tci هستند چون من یکی از دوستام کد 4 داره تی سی ای یکی از دوستام
کد 7داره ام سی ای هستش

TempesT
06-07-2007, 22:43
چه کد هایی mci و چه کدهایی tci هستند چون من یکی از دوستام کد 4 داره تی سی ای یکی از دوستام
کد 7داره ام سی ای هستش
تمامی کدها TCI به جز اونایی که بعده 091 با 100 شروع میشن و کلیه اعتباریها که کد 9 هستن MCI هستن .

pp8khat
07-07-2007, 09:58
آقا آنتن دهی این خطوط آشغاله و آشغالتر از اون ایرانسل...
آیا تفاوتی در آنتن دهی Tci و Mci وجود دارد؟اصلاً تفاوتی وجود دارد؟
ممنون...

TempesT
07-07-2007, 10:25
ممنون...
بین نحوه آنتن دهی خطوط TCI و MCI تفاوتی وجود نداره ولی خطوط MCI (اعتباری ها) با مشکل شدید شبکه مواجه هستند:20:

Lovelyman
07-07-2007, 10:58
راست ميگه من الان 0919 دارم واقعا افتضاح بايد 30 دفعه شماره بگيري تا بوق بخوره... اس ام اس هم كه نگو از گوشي بيرون نميره چه برسه به شبكه من قبلا كد 4 تي سي اي داشتم...

mani_505
07-07-2007, 10:59
سلام
من یک خط0912 صفر گرفتم که با کد 7 شروع میشه. ولی چیزه عجیب این است که روی گوشیم که sony erhkson k310 میباشد مینویسد ir-mci .

ایا کسی میدونه چرا به جای ir-tci مینویسد ir -mci ؟

در ضمن پشت سیم کارت هم نوشته ir-mci .

Dr.SaeiD
07-07-2007, 12:07
بین نحوه آنتن دهی خطوط TCI و MCI تفاوتی وجود نداره ولی خطوط MCI (اعتباری ها) با مشکل شدید شبکه مواجه هستند:20:

فقط واسه اعتباری ها نیست !

کد 7 ها هم همشون MCI هستن !

حالا این MCI دیگه چه صیغه ایه خدا می دونه !

Rjoun
07-07-2007, 14:16
من خطم سوخت قبلا tciبود بعدش شد mciبه نظرتون ممكنه براي من هم مشكلي بوجود بياد؟

TempesT
07-07-2007, 14:54
میدونین اسم TCI و عوض کردن و به طور رسمی شده MCI ( Mobile Company Of Iran
و واسه همین هرکی سیم کارت جدید میگره حتی اگه شاید کد 1 هم باشه مینویسه MCI:5:

mehdi_vsgh
07-07-2007, 18:13
ممنون...

کد 7داره ام سی ای هستش

سلام
من یک خط0912 صفر گرفتم که با کد 7 شروع میشه. ولی چیزه عجیب این است که روی گوشیم که sony erhkson k310 میباشد مینویسد ir-mci .

ایا کسی میدونه چرا به جای ir-tci مینویسد ir -mci ؟

در ضمن پشت سیم کارت هم نوشته ir-mci .

فقط واسه اعتباری ها نیست !

کد 7 ها هم همشون MCI هستن !

حالا این MCI دیگه چه صیغه ایه خدا می دونه !

تمامی کدها TCI به جز اونایی که بعده 091 با 100 شروع میشن و کلیه اعتباریها که کد 9 هستن MCI هستن .

MCI زیر مجموعه TCI هست . تا قبل از سال 78 تنها یک شرکت اپراتور وجود داشت به اسم شرکت مخابرات ایران. در راستای ایجاد پست برای آشنایاین بیکار، این شرکت ، تمام خدمات خود را به شرکتهای زیر مجموعه واگذار کرد و تبدیل به بیش از 30 اپراتور تلفن ثابت استانی( هر استان یک شرکت مخابرات استانی داره ) ، شرکت فناوری اطلاعات ، شرکت زیر ساخت و در انتها شرکت ارتباطات سیار شد.
در حال حاضر هم با توجه به خصوصی سازی قراره سهام تمامی این شرکتها تحت عنوان شرکت مخابرات ایران فروش بره.

mehdi_vsgh
07-07-2007, 18:20

مبلغی هم کرفتن ؟
چطوری کار میکنه مثلا میشه یه توضیح بدی

برای فعال سازی هزینه بگیرن مهم نیست
مهم اینه که برای گوش کردن به تماسهای دریافتی هم باید مبلغی را (معادل مدت زمان اون تماس) بپردازید

nima_949
07-07-2007, 19:37
این tci چی داره به خاطرش تایپیک بزنیم اصلا در موردش حرف نزینم سنگینتره

soheil_6666
07-07-2007, 20:00
این tci چی داره به خاطرش تایپیک بزنیم اصلا در موردش حرف نزینم سنگینتره

به خدا راست ميگي ولي خوب همه اين نظر رو ندارن .كه براشون متاسفم:41:
البته منظورم زننده اين تاپيك وتاپيك هاي مشابه نيست منظورم طرفداران بدون منطق و دليل سيم كارتهاي دولتي.
سو تفاهم نشه.
ما با همه رفيقيم:10: :11: :40:

nickname
09-07-2007, 23:19
man eshterak gprs baraye IR-tci gereftam va ye cod behem dadan hala nemidoonam chejoori bayad beram 2 internet .plz rahnamaiii konid.goooshim ham n80 hast

علیرضا خارجی
09-07-2007, 23:45
man eshterak gprs baraye IR-tci gereftam va ye cod behem dadan hala nemidoonam chejoori bayad beram 2 internet .plz rahnamaiii konid.goooshim ham n80 hast
1. فارسی تایپ کنید این قانون هست
2. تی سی ای چی پی ار اس نداره این امکان رو فقط ایرانسل داره
3. وصل شدن از تی سی ای مثل دایال اپ هست به اینترنت که هزینه بسیار بالایی داره و سرعت بسیار پایین

nickname
10-07-2007, 09:43
age mishod hatman far30 taipe mikardam vali windowsam emkaane farsi neveshtan nadare.chera man eshterakesho gereftam ke be internet vasl besham,faghat nemidoonam chejooori bayad vasl besham.