PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : حل مشکل فونت قارسی(مسیج فارسی) در p990 و uiq3

ramyar.v
24-06-2007, 22:37
سلام.
متاسفانه يكي از مشكلات Symbian Uiq براي ما ايراني ها پشتيباني نكردن فونت فارسي مي باشد
كه در Uiq2 با ريختن FreeType 7.0 و برنامه Sman اين مشكل تا حدودي برطرف ميشد البته برنامه هاي ديگري هم براي اين مهم وجود داشتن.
و اما در Uiq3 به علت جديد بودن اين سيستم عامل, برنامه هاي مشابه براي اين مشكل وجود ندارند.
برنامه اي جالب Crystal Arabic UIQ3 كه تا به اين هنگام كرك نشده.

و اما نحوه كار:
توسط يك رم ريدر وارد مموري استيكتون بشين
وارد فولدر resource بشين(اگه نیست یکی به همین اسم بسازین)
سپس وارد فولدر Fonts بشين " اگر چنين فولدري در پوشه resource نبود خودتون بسازين "
حال 4 فونت ضمينه را در پوشه فونت كپي كنين ( با همين نام )

مموري رو داخل گوشيتون گذاشته و آن را Reboot كنين
توجه داشته باشين كه به هيچ وجه اين فونتهارو داخل رام دستگاه يا درايو C گوشيتون در فولدر Fonts كپي نكنين, در غير اين صورت مسئوليتي رو قبول نمي كنم.
اینم از فونت ها

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

منبع: mobilestan.net

Gogoly Magoly
05-08-2007, 11:45
آدم بايد يك چيزي را اينجا بذاره كه واقعا مطمئن باشه نه كه افرادي بيان اينجا و بعد از مدتي استفاده كنند و ببينند كه سركاري بوده!
اگر نمي تونيد درست راهنمايي كنيد پس راهنمايي نكنيد، چون باعث مي شه روال عادي گذشته رو هم كه داشته از دست بده! گوشي دست كاري كردن كه بچه بازي نيست! هر كي از هر جايي مي رسه يك چيزي دانلود ميكنه ميذاره اينجا... بعضي وقتها هم شانسي يك چيزي ميذارن خوب در مياد...

ramyar.v
05-08-2007, 11:57
دوست عزیز
شما اینگار کم اینجا سر میزنی
چون من این رو تو تاپیک گوشی p990 هم اعلام کردن
و بقیه استفاده کردن و راضی هستن
خودم هم دارم استفاده میکنم و راضی هستم
حالا مثلا اگه من میگفتم مسئولیت قبول میکنم شما این کار رو میکردین؟

Mahyar25
06-08-2007, 14:41
آقا دستت درد نکنه . من فکر کنم یه ماهی بشه از فونت ها استفاده کردم و به خیلی های دیگه هم گفتم ( تو کلوپ p990 ) ولی نمیدونستم که شما اینارو گذاشتین . به حال خیلی خیلی ممنون

amirkhan_20e20
07-08-2007, 01:24
واسه من که خوب بود

ebi66_boukan
07-08-2007, 13:16
سلام
من گوشيمو با اين روش فارسي كردم (روشresorce/fonts).ولي مشكلي كه دارم اينه كه فايلهاي word , note pad فارسي رو نمي تونه بخونه و اونا رو با يه فونت عجيب و غريب مي خونه.راستش من با بخش word خيلي كار دارم اونم نوع فارسيش.پس خواهشا كمكم كنيد.مرسي

The_Last_Samurai
08-08-2007, 08:27
آدم بايد يك چيزي را اينجا بذاره كه واقعا مطمئن باشه نه كه افرادي بيان اينجا و بعد از مدتي استفاده كنند و ببينند كه سركاري بوده!
اگر نمي تونيد درست راهنمايي كنيد پس راهنمايي نكنيد، چون باعث مي شه روال عادي گذشته رو هم كه داشته از دست بده! گوشي دست كاري كردن كه بچه بازي نيست! هر كي از هر جايي مي رسه يك چيزي دانلود ميكنه ميذاره اينجا... بعضي وقتها هم شانسي يك چيزي ميذارن خوب در مياد...

خوش اومدی گوگوری:11:

دوست عزیز با این روش خیلی ها دارن حال میکنن.:8:

رو هوا حرف نزن گوگوری:19:

rameshk
08-08-2007, 09:36
سلام
منم گوشيمو با اين روش فارسي كردم... فقط بگید چطور میتونم فارسی تایپ کنم
با تشکر

phoenix_h
08-08-2007, 10:05
من فونتهای زیادی رو تست کردم ! متوجه شدم فونتهای که آیکن آونها تو پوشه فونت ویندوز علامت O داره کار میکنن اما اونایی که علامت T دارن جواب نمی دن !! در حالی که هرودو اونها True Type هستن .

Silwestern2
08-08-2007, 11:36
سلام
من گوشيمو با اين روش فارسي كردم (روشresorce/fonts).ولي مشكلي كه دارم اينه كه فايلهاي word , note pad فارسي رو نمي تونه بخونه و اونا رو با يه فونت عجيب و غريب مي خونه.راستش من با بخش word خيلي كار دارم اونم نوع فارسيش.پس خواهشا كمكم كنيد.مرسي

يه بار پاك كن روشن كن ريست كن
دوباره بريز روشن كن ريست كن
روشن كه كردي همشون درست شده

به همين سادگي به همين خوشمزگي:5:

NINTENDO_DS
09-08-2007, 17:31
آقا نمی دونم چرا ای اس پی من با دیوشر مشکل داره میشه جای دیگه آپلود کنید؟

hemo
10-08-2007, 06:33
...........................................

hemo
10-08-2007, 06:52
سلام
منم گوشيمو با اين روش فارسي كردم... فقط بگید چطور میتونم فارسی تایپ کنم
با تشکر

براي تايپ فارسي فقط راه غير مستقيم هست
كيبرد فارسي زير رو بگيريد و توي گوشي قرار بديد . . .
بعد توي فايل منيجر بازش كنيد . . . متنتون رو تايپ كنيد و بعد توي جايي كه مي خواين كپي كنيد

1.4 kb

rameshk
11-08-2007, 10:56
خیلی ممنون ...

choory
11-08-2007, 11:46
سلام.
متاسفانه يكي از مشكلات Symbian Uiq براي ما ايراني ها پشتيباني نكردن فونت فارسي مي باشد
كه در Uiq2 با ريختن FreeType 7.0 و برنامه Sman اين مشكل تا حدودي برطرف ميشد البته برنامه هاي ديگري هم براي اين مهم وجود داشتن.
و اما در Uiq3 به علت جديد بودن اين سيستم عامل, برنامه هاي مشابه براي اين مشكل وجود ندارند.
برنامه اي جالب Crystal Arabic UIQ3 كه تا به اين هنگام كرك نشده.

و اما نحوه كار:
توسط يك رم ريدر وارد مموري استيكتون بشين
وارد فولدر resource بشين(اگه نیست یکی به همین اسم بسازین)
سپس وارد فولدر Fonts بشين " اگر چنين فولدري در پوشه resource نبود خودتون بسازين "
حال 4 فونت ضمينه را در پوشه فونت كپي كنين ( با همين نام )

مموري رو داخل گوشيتون گذاشته و آن را Reboot كنين
توجه داشته باشين كه به هيچ وجه اين فونتهارو داخل رام دستگاه يا درايو C گوشيتون در فولدر Fonts كپي نكنين, در غير اين صورت مسئوليتي رو قبول نمي كنم.
اینم از فونت ها

منبع: mobilestan.net

قديمي بود دوست عزيز قبلا معرفي كرده بودم.

amin-se
11-08-2007, 18:14
من که خوشم نیومد.چون فونت فابریک گوشی خیلی بهتره.یعنی زیباتره.این فونت ها جالب نیستن.فقط تنها سودی که دارن میتونی اس ام اس فارسی رو بخونی همین.
ولی فونت همه ی قسمت های گوشی زشت میشه.