PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : My Documents باز میشه !

parisa_t
21-06-2007, 18:58
با سلام
بچه ها من کامپیوترم رو بعد از اینکه آنتی ویروس سیمانتک رو update کردم یک کمکی قاط زده !
اولی که سیستم رو روشنش میکنم خیلی خیلی دیر میاد بالا بعد هم نمیدونم چرا My Documents باز میشه !
تا یک 2 دقیقه ای هم اصلا هیچ کاری نمیشه با سیستم بکنی هیچ چی باز نمیشه ! یا فوق العاده کند عکل میکنه !
اما بعد 2 دقیقه خودش خود به خود همه چی از جمله سرعت سیستم درست میشه !
به نظر شما مشکل چیه ؟
ویروسه ؟

pillx
21-06-2007, 19:07
سرعت سی پی یو و حجم رمت چقدره؟

omerta
21-06-2007, 22:24
یه ویروسی بود اسمش newfolder.exe بود هر پوشه ای که وارد میشدی خودشو اونجا کپی میکرد و هر وقت روش کلیک میکردی my document رو باز میکرد
ببین اگه regedit یا msconfig یا folder option باز نمیشه حتما همون ویروسس

SRT_71
22-06-2007, 15:09
احتمالا مشکلتون مثل مشکل منه:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

parisa_t
22-06-2007, 19:42
pillx : در مورد سرعت سی پی یو تا 2دقیقه اول هیچ چی باز نمیشه از جمله task manager که من بتونم سرعت سی پی یو رو ببینم . رمم هم 256 هستش .

omerta : نه ویروس new folder که نیست . گفتم به غیر اینکه سیستم خیلی دیر میاد بالا و بعد هم My Documents باز میشه و تا یک 2 دقیقه ای هم اصلا هیچ کاری نمیشه با سیستم بکنم و هیچ چی باز نمیشه ، هیچ مشکل دیگه ندارم !

رکسانا جان نه مشکل شما مثل مال من نیست .
ممنون از همتون .

بهنازی
22-06-2007, 19:50
کامپیوتر شما ویروس گرفته با Nod32 به راحتی میتونی حلش کنی.

pillx
22-06-2007, 19:56
میتونه مشکلهای دیگه داشته باشه
با یه متخصص حضوری مشورت کنی بهتر راهنمایی میکنه
شرمنده

omerta
22-06-2007, 20:01
کامپیوتر شما ویروس گرفته با Nod32 به راحتی میتونی حلش کنی.
صد در صد همونه
با کسپر هم میشه دیس اینفکتش کرد

M.R.M
22-06-2007, 20:20
سلام دوست عزيز ،
ضمن تشكر از راهنمايي هاي ساير دوستان عزيز ، از شما ميخواهم موارد زير را نيز بررسي نماييد :
در ابتدا مطمئن شويد در پوشه Startup ويندوز فايل يا برنامه اي وجود ندارد كه باعث شود پوشه My Documents به صورت خودكار باز شود ، حتي اگر احتمال داديد چنين برنامه اي وجود دارد ولي از اين امر مطئن نيستيد ، نام فايلهاي موجود در پوشه Startup ويندوز خود را در اينجا بيان نماييد تا بنده و يا ساير دوستان عزيزم آنها را بررسي نماييم.
سپس اگر مطمئن هستيد كه آنتي ويروس شما به روز ميباشد و سيستم خود را اسكن نموده ايد و مشكلي از جانب ويروسها و ... شما را تهديد نميكند ميتوانيد روش زير را امتحان نماييد ( با توجه به اينكه بيان نموديد آنتي ويروس خود را به تازگي به روز نموده ايد ).
اگر ويندوز شما XP با سرويس پك 2 ميباشد ، مراحل زير را با دقت انجام دهيد :
توجه : اگر كاربر حرفه اي نيستيد حتما قبل از اعمال هر گونه تغييري در رجيستري ويندوز از آن يك نسخه پشتيبان تهيه نماييد تا در صورت بروز اشكال بتوانيد مشكل را برطرف نماييد.
1- ابتدا از طريق منوي Start و ابزار RUN ، ابزار Regedit را اجرا نماييد و مسير زير را در آن بيابيد :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
در صفحه سمت راست به دنبال كليدي با نام Userinit از نوع String بگرديد و روي آن دوبار كليك نماييد :

دقت نماييد كه مقدار پيش فرض آن بايد به صورت زير باشد :

منظور از X نام درايوي است كه ويندوز شما در آن نصب ميباشد :

اگر مقدار ديگري را مشاهده نموديد آن را تغيير دهيد و به صورتي كه ذكر نمودم مقدار دهي نماييد و OK نماييد.
سپس مسير زير را در رجيستري بيابيد :

در صفحه سمت راست به دنبال كليدي با نام PersistBrowsers از نوع DWORD بگرديد :

مقدار پيش فرض اين كليد بايد 0 باشد ، اگر نبود آن را به 0 تغيير دهيد و OK نماييد :

اگر هر يك از كليدهايي كه به آنها اشاره نمودم را در مسيرهاي ذكر شده مشاهده نكرديد ، خودتان به صورت دستي آنها را با توجه به نوعي كه به آنها اشاره نمودم ايجاد نماييد و مقدار دهي نماييد.
سپس از رجيستري خارج شويد و سيستم خود را Restart نماييد.
مراحل را بررسي و نتيجه را اعلام نماييد.
اميدوارم مشكل شما هر چه سريعتر برطرف گردد.
شاد و پيروز و موفق باشيد :happy: .

Jalal
22-06-2007, 20:28
M.r.m عزیز من فکر میکنم ویروسهاش پاک شده و نتونسته خود فایل رو هم پاک کنه و باید بصورت دستی پاک بشه

hassan_mojtahedi
23-06-2007, 13:41
فقط با Nod32 ميتوني.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
عشق منه::31: :40: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Hadi King
23-06-2007, 15:04
M.r.M ممنون از زحمتی که کشیدی همیشه کارت درسته

parisa_t
23-06-2007, 15:16
ایول M.R.M ! خیلی کارت درسته !
خیلی ممنونم از توضیحات کامل و مصورتون .
اسم ویروسش Explorer.exe بود .
توی قسمت useint اینو نوشته بود :

C:/windows/system32 /userint.exe ،explorer.exe
کارایی که گفتین انجام دادم و مشکلم حل شد و دیگه My Documents باز نمیشه !
اما متاسفانه سرعت سیستم درست نشد و باز هم تا 2دقیقه اول با سیستم هیچ کاری نمیشه کرد !

parisa_t
23-06-2007, 15:21
[QUOTE=hassan_mojtahedi;1227319]فقط با Nod32 ميتوني.

نه ! هیچ آنتی ویروسی جواب نمیده !
زنده باد مدیر انجمن کامپیوتر :20:

:10:

Hadi King
23-06-2007, 15:26
دیدید گفتم M.R.M همیشه کارش درسته تا حالا اشتباه فکر نکرده....

parisa_t
23-06-2007, 18:46
چرا سرعتش درست نشد پس !؟!
مشکل از کجاست باز ؟

parisa_t
24-06-2007, 14:12
M.r.m جان یه بار دیگه لطف کن راهنمایی کن تا ایندفعه مشکل کامل رفع بشه !
تازه فکر کنم مموری موبایلمم هم این ویروس گرفته اونم داغون شده !
مموری رو که میذارم مثل وقتی که میخوای فیلم بگیری یک کادر بالای صفحه باز میشه یه Rec 00.00 باز میشه و ثانیه شمار میره همین جوری Rec 00.50!
شما فکر میکنین همین ویروسه !
یا نه ؟

M.R.M
29-06-2007, 21:21
سلام دوست عزيز ،
در ابتدا از شما بسيار عذرخواهي مينمايم از اينكه پاسخگويي به پست آخر شما كمي طولاني شده است ، اميدوارم بنده را ببخشيد ... متاسفانه با پايين رفتن تعدادي از پستها نتوانستم به موقع متوجه اين پست شما بشوم ...
بسيار خوشحالم كه مشكل اول شما برطرف شده است ، اما در خصوص سرعت پايين بايد به موارد زير توجه نماييد :
توقف يا كندي بيش از حد بارگذاري ويندوز پس از ظاهر شدن محيط صفحه دسكتاپ معمولا چند علت شايع دارد كه ميتوانيد بررسي نماييد :
1- نصب نرم افزار يا نرم افزارهايي خاص كه در Startup ويندوز قرار ميگيرد و در هنگام بارگذاري و اجرا زماني را مصرف ميكند ، اغلب آنتي ويروسها داراي چنين خاصيتي هستند و بسياري از آنتي ويروسهاي معروف و قدرتمند ممكن است پس از گذشت چند روز از نصب و يا تنظيمات خاصي كه توسط كاربر اصلاح نشده اند در هنگام بارگذاري ويندوز و پس از اجرا شدن زماني را دقيقا مانند حالتي كه ذكر نموديد مصرف نمايند و يا نرم افزارهاي اين چنيني ...
2- آلوده شدن ويندوز به فايل مخرب يا ويروس كه در Startup ويندوز قرار ميگيرند و به محض اجزا پردازنده را در اختيار گرفته و از سرعت سيستم به شدت ميكاهند.
3- افزايش بيش از حد فايلهاي درون پوشه هاي اصلي ويندوز ، براي مثال پوشه هاي Temp در مسيرهاي پوشه كاربر و پوشه اصلي ويندوز و يا افزايش بيش از حد تعداد فونتهاي درون پوشه Fonts ويندوز كه كاربر آنها را نصب نموده و يا افزايش بيش از حد تعداد كليدهاي بدون مصرف رجيستري ويندوز و فايلهاي بدون مصرف و ...
4- مشكلات سخت افزاري و درايورهاي سخت افزارها كه اغلب به ندرت اتفاق مي افتد ...
و موارد بسيار ديگري كه بايد آنها را در نظر داشته باشيد و بررسي نماييد.
در هر صورت در اين مورد خود شما بهتر ميتوانيد پاسخ سوال را بيابيد ، كافي است به خاطر آوريد كه دقيقا از چه زماني اين مشكل برايتان به وجود آمده است ... در پستهاي قبلي شما به اين نكته اشاره نموديد كه پس از نصب به روز رساني هاي آنتي ويروس Norton دچار اين مشكلات شده ايد ، پس اين احتمال را ميتوانيد در راس توجه قرار دهيد ...
آنتي ويروس Norton يك آنتي ويروس بسيار قدرتمند و سنگين ميباشد و به وجود آوردن چنان كاهش سرعتي كه شما ذكر نموديد از آن دور از انتظار نميباشد ... اگر واقعا مشكل از آن بود ميتوانيد از آنتي ويروسهاي ديگري استفاده نماييد كه سرعت سيستم را نيز كاهش نميدهند ...
ضمنا حتما پوشه Startup ويندوز و قسمت Startup ابزار msconfig را بررسي نماييد ( در RUN عبارت msconfig را تايپ و اينتر بزنيد )‌و چنانچه موارد مشكوكي مشاهده نموديد در انجمن مطرح نماييد.
اميدوارم اين مشكل شما نيز هر چه سريعتر برطرف گردد و مجددا از شما به علت تاخير در پاسخگويي عذرخواهي مينمايم. :11:
شاد و پيروز و موفق باشيد :happy: .

parisa_t
03-07-2007, 21:48
خیلی ممنون M.R.M
باز هم کامل و بی نقص !
خودمم فکر میکنم این کاهش سرعت مال همین آنتی ویروسم باشم .
فقط اون ویروس Explorer.exe که مشکل اصلی بود رو درStartup غیر فعال کردم اما پاک نشده !
چی جوری میشه کلا از تو قسمتStartup پاکش کرد ؟
بازم ممنون از راهنمایی های کاملت !