PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شروع یادگیری دات نت؟

my friend
21-06-2007, 11:09
پیش نیاز؟
کتاب آموزشی خوب؟
سایت آموزشی خوب؟

من خودم Php کار میکنم ، میخوام دات نت هم یاد بگیرم.

my friend
21-06-2007, 11:38
در ضمن ، کار با تصاویر هم خیلی برام مهمه. میخوام خوب در اینمورد توضیح داده باشه.

_H2_
21-06-2007, 14:24
سلام
دوست عزیز، خوشبختانه شما برنامه نویسی را بلد هستید و درنتیجه با مفاهیم اولیه مشکل ندارید، پس هر کتابی که بخرید متوجه میشوید، ولی همانطور که قبلاً هم توسیه کرده ام باز هم میگویم، آموزشگاه اصلاً، ابداً و کتاب تا جایی که میتوانید، بخرید، قرض کنید و...

در مورد مسائل گرافیکی و اگر درست متوجه شده باشم، ترسیمات runtime منظورتان باشد، متاسفانه در بیشتر کتابهای ASP.Net بحثی نشده و یا من ندیده ام، ولی این چیزی از قدرت +GDI داخلی دات نت کم نمیکند، در این مورد بهتر است کتابهای ویندوزی دات نت را بخرید و از همان کدها میتوانید به راحتی در سایت هم استفاده کنید.
در اصل اگر کتاب VB.Net یا #C را بخرید در آن هم در ویندوز بحث شده و هم در وب، ولی خرید کتابهای مخصوص ASP.Net خیلی بهتر است.

شما شروع به خواندن اساسی کتاب بکنید و مفاهیم اولیه و کلی دات نت را یادبگیرید، ما در تالار Framework در خدمتتان هستیم، استاد PHP کار!!!!!!!!!!!!!!!!!

my friend
21-06-2007, 14:30
من خودم هم هیچوقت آموزشگاه نرفتم و نخواهم رفت... چون اصلا بدرد نمیخوره...
در مورد کتاب .... بنظرتون چه کتابایی به درد شروع یادگیری میخوره؟
دو سه تا نام میبرید؟ ناشر رو هم بگید ممنون میشم.

چند روزی نیستم ، از شنبه یا یه شنبه تو تالار فریم وورک در خدمتید! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

my friend
21-06-2007, 14:35
یه سوال دیگه:
این زبون از فارسی پشتیبانی میکنه؟
مثل PHP که موقع کار با تصاویر و فایل های pdf و ... ادا در نمیاره؟

_H2_
21-06-2007, 15:02
سلام
تمام اعمال داخلی رشته ها در دات نت به وسیله یونیکد انجام میشود(همه جا، در تمام ارتباطات و ذخیره سازیها و...) و تمام بخشهای کنترلرهای دات نت دارای خصوصیت RightToLeft هستند (مخصوصاً در برنامه های ویندوزی که این مسئله خیلی مهم و هاد میشود) و در دات نت میتوان با تظمین بالا و بدون در نظرگیری تنظیمات کنترل پنل کاربر (برخلاف برنامه های قدیمی که با کوچکترین دستکاری در کنترل پنل همه نوشته هایشان ؟؟؟؟؟؟؟ میشود!!) میتوان برنامه فارسی درست کرد.

حتی پشتیبانی از فرهنگ های دیگر در دات نت تا جایی پیش رفته مازولی مخصوصی برای نگه داری اطلاعات فرهنگی و فورمت ها واحد پول و... خاص آن فرهنگ وجود دارد و 11 تقویم مختلف در دات نت به صورت بومی و بدون نیاز به چیزی خارجی وجود دارد و تقویم هجری شمسی هم جزء آنهاست، یعنی شما میتوانید برنامه یا سایتی با کمترین کد نویسی درست کنید که تاریخ را به 11 نوع سالنامه مختلف و به انتخاب کاربر نشان دهد!!!! (من خودم نمیدانستم که ما 11 نوع تقویم زنده داریم که هنوز استفاده میشوند! شما میدانستید؟؟!)

تقریباً برای هر کاری دات نتی یک کلاسس یا کامپونت قوی وجود دارد.
مثلاً شما خودتان PHP کار کرده اید و میدانید نمایش جدول با فورمت و رنگ بندی خاص چه مکافاتی دارد و اینکه امکانات ویرایش هم داشته باشد، (مثل همین vBulletin که مطمئن هستم پوست برنامه نویسانش کنده شده تا این را به این قدرت و جالبی درست کرده اند!) در چند کنترلر مخصوص اینکار داریم که کار ساخت جدول با قابلیتهای ویرایش runtime را بسیار ساده میکند، اگر دات نت را نصب داشته باشید میتوانم نمونه کدش را بدهم و قضاوت کنید، راستی برای اجرای ASP.Net2 نیاز به هیچ چیز حتی IIS هم ندارید و همان دات نت کافی است!

و یک چیز دیگر هم بگویم، برخی افراد درست نمیدانند! برنامه های ASP.Net2 و حتی EXE های ویندوزی دات نت را میتوان صرفاً با یک notepad نوشت (ولی سخت است). یعنی حتی شما میتوانید فایل EXE تولید کنید بدون آنکه VS.Net2005 را نصب کرده باشید!!!!

مجدداً تاکید میکنم که شما هرچه بخوانید خوب است و مشکلی ندارید ولی برای یک لیست کوچک میتوانید به تاپیک زیر مراجعه کنید.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این تاپیک هم تاحدودی مثل تاپیک شماست و راجب امکانات و منابع هم بحثهایی شده، گرچه تاپیک چندگانه ایست و همزمان چندین بحث مختلف در ان جریان دارد!!!!!!!!!!!!!!!

maddahi.m.p
13-01-2008, 20:57
يه مقاله توپ دارم اگه خواستي به من ميل بزن

my friend
13-01-2008, 21:52
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون میشم اینجا بزاری...
اینطوری بچه های دیگه هم استفاده میکنند و دعاشو به جونت میکنن!

m1r@
14-01-2008, 15:31
تو که خودت استادی و H2 هم حسابی راهنمایی کرده, ولی تا اونجایی که من میدونم بهترین سری کتابها واسه یادگیری تکنولوژیهای مایکروسافت, کتابهاییه که Microsoft Press منتشر میکنه. یه کتاب خیلی شاخ هم داره در حدود 300 تا 400 صفحه که فقط در مورد خود Framework, بدون در نظر گرفتن زبان برنامه نویسیشه. معمولا هم یه چیزی مثل ASP رو هم با VB و هم با #C آموزش میده. اگه pdf و کلا کتاب الکترونیکی میخوای که صد در صد خودت میتونی پیدا کنی, اگه کتاب معمولیش رو میخوای من انقلاب تو 2 تا پاساژ دیدم که کتابهای اورژینال میفروشن. اسم پاساژا رو یادم نیست ولی اونجا صد در صد گیر میاری.

من کتاب pdf در مورد دات نت زیاد دارم, اکثرا هم واسه Microsoft Press هستن ولی نمیدونم چه طوری میتونم به دستت برسونم. حجماشون زیاده و منم که Dial-Up. میدونی که....

در ضمن من تا حال هر چی pdf خواستم تو flazX.com پیدا کردم.

در مورد سایت هم, About.com قسمت کامپیوترش خیلی عالیه. من خودم الان تو کورسهای طراحی وبش ثبت نام کردم, مقدمات هر مطلبی رو خیلی خوب از طریق E-mail آموزش میدن. احتمالا بخش دات نت هم باید یه همچین کورسهای رایگانی داشته باشه. واسه استارت خیلی خوبه!

my friend
14-01-2008, 16:24
به قول معروف "اینی که زاییدیم رو بزرگ کنیم تا بعدی"!
حالا من هم باید اول PHP رو کامل یاد بگیرم... تا برسم به asp.net !
اون ای بوک ها رو هم برای بچه ها گفتم بزاره...چون خودم بهش نیازی ندارم (حداقل فعلا! )
بابت راهنماییت هم ممنونم...
===
راستی ، من چند بار میخواستم از __H2__ عزیز تشکر کنم بابت راهنمایی اش ، اما هر دفعه یا مشکل پیش اومد یا یادم رفت... (هم شش هفت ماه پیش ، هم دیروز!).... با اینکه 7 ماه از این پست گذشته ، اما ادب حکم میکنه که ازتون تشکر کنم و بابت این زمان طولانی معذرت میخوام.

elham30
18-01-2008, 00:14
اگه 101SampleCsharpرا دانلود كني خيلي كمكت مي كنه.پيدا كردنش راحته.كافيه با همين نام جستجو كني.

my friend
18-01-2008, 14:24
مرسی......