PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل خاموش شدن خود به خود کامپیوتر !

shavci
21-06-2007, 03:35
سلام
و تشکر از همه !

چند وقتیه که رایانه ام خود به خود خاموش میشه ....
یعنی اگر 10 دقیقه بیکار باشه در دقیقه 11 - 12 - 20 - 30 بین این دقایق ریست میشه ! جالب اینه که همیشگی نیست اگر حال کنه ریست میشه اگر هم نکنه نمی شه !
به تنظیمات پاور هم دست نزدم ،
عده ای گفتند مشکل مال Cpu خوب راه حل چیه ؟
فنشم تمیز کردم اما اتفاقی نیوفتاد ....

خوب باید چه کنم ؟!

Hadi King
21-06-2007, 04:13
اول گفتی خاموش میشه بعد گفتی که در دقیقه فلان ریست میشه قطعات کامپیوترت با هم جور نیستن بررسی کن مشکل از کجاست..........

ahsanx
21-06-2007, 04:25
دوست عزیز اگه فقط موقع بیکار ماندن کامپیوتر این اتفاق می افته ,از همون تنظیمات پاور هست و من فکر میکنم که باید در کنترل پنل به روی پاور کلیک کنی و بعد از سربرگ power schemes و در همون قسمت power schemes در کشویی اونو روی always on بذاری . یه امتحان بکن ضرر نداره . در ضمن اینو بگم که اگه مشکل از cpu باشه موقع کار کردن یا فشار اومدن به cpu ری استارت میشه نه در حالت بیکار ماندن . چک کن ببین شاید برنامه ای مثل تایمر یا auto shotdown این کارو انجام میده . موفق باشی

ساره38
21-06-2007, 11:28
ویندوز منم مشکل turn off شدن داره یعنی وقتی روی turn off منو استارت کلیک می کنم پنجره turn off دیر باز میشه کسی می دونه علت چیه.

pillx
21-06-2007, 11:36
ساره جان مشکل خود را در فرومی جدا ارسال نمائید

لطفا قوانین انجمن را مطالعه کنید

shavci
21-06-2007, 14:18
نه تنظیمات پاور دست کارین شده و نرم افزار Auto shutdown هم نصب نکردم .... چندین بار هم ویندوز عوض کردم اما خبری نشد .... راستی یک چیز جالب دیگه ....
مثلا وقتی برای دانلود سیستم رو روشن میزارم و برنامه ای مثل Winamp رو در حال اجرا دارم امکان این که ریست بشه خیلی کمه اما وقتی فقط برنامه های دانلود مثل Flashget و Ares در حال کار باشه و اجرای موسیقی نباشه امکان ریست شدن تقریبا 100 % است ....
خلاصه : اگر Winamp در حال اجرا باشه ریست نمی شه و اگر نباشه ریست میشه ....!!!!!

شاید یک یا دو باری هم بود که هنگام کار با فوتوشاپ ریست شد و یک بار هم موقع کار با 3Dmax که نتیجه 2 روز فعالیتم پرید ....
راستی من سیستممو 4 ساله که دارم و این مشکل در 8 ماه اخیر درست شده ....!!!!

از همه قبلا سپاسگزارم .

nosouhi
21-06-2007, 14:29
age to in 2mahe akhir intor shode moshkel az barghe khanatone.man ye tamirkaram va az in moshkelat kheili baram pish omade.baraye emtehan mitoni yakhchal va koler ro khamosh koni va bad com ro on koni.inkar ro bekon bebin javab migiri?

graphic1
28-01-2011, 02:47
سلام دوستان خسته نباشید
جالبه بدونید که منم یه همچین مشکلی دارم!
یه کیس برای یکی از اقوام بستم:
Giga-Ep43-Ud3
Intell core 2 duo 5200
Appogi 2*1
Seagate 500
Geforce 9500 XFX
چندماهی بدون هیچ مشکلی کار میکرد و انواع بازی مثل کرایسیس رو به راحتی اجرا میکرد...
بعد از چند ماه اینطوری شد:
وسط کار با اینترنت یه دفعه صفحه آبی میاد و سری ریست میشه و دیگه روشن نمیشه!!!!!
البته فنها روشن میشه ولی هیچ چیزی نشون نمیده!!!
ولی بعد از یه مدت که خاموش باشه بعد دوباره درست میشه!!
الان اینطوریه که یه مدت که باهاش کار میکنی صفحه آبی + ریست + بالانیامدن ....
مشکل چیه؟ میتونه سخت افزاری باشه؟ آیا میشه مشکل از پاور باشه؟
لطفا کمکم کنید...

shahinfarasystem
30-01-2011, 16:56
دوست عزيز اگر هم مشكل خاموش شدن داري هم ريست شدن احتمال خيلي زياد پاورت مشكل دار شده

و احتمالا خازن هاي داخلش معيوب شدند..

graphic1
28-02-2011, 01:14
خیلی ممنونم
ولی از اون هم نیست!
چون وقتی که من یکی از رم ها رو برداشتم درست شد ! (دوال چنل 2*1 آپوجی)
بعد برا اینکه مطمئن بشم اون رم مشکل داشته اونو تنها رو کار گذاشتم بعد از مدتی همون مشکل پیش اومد
بنابراین مشکل من از یکی از رم هام بود.
بازهم از راهنماییتون ممنونم.:11: