PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كمك درساخت فيلم Dvd با قابليت پخش در تمامdvd پليرها

caspian1
20-06-2007, 19:40
سلام دوستان
من بعد از كلي سرچ كردن آخر نتونستم يه تاپيك كامل در مورد رايت و ساختن فيلم DVD پيدا كنم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مشكل من اينه كه كلي فيلم DVD رو هاردم دارم و ميخوام اون ها رو طوري رايت بگيرم كه قابليت پخش با انواع DVD PLAYER ها رو داشته باشه

لازم به توضيح است كه بعضي از اين DVD ها رو من كامل در هارد كپي كردم يعني هر 2 پوشه VIDEO_TS و AUDIO_TS و با برنامه NERO بصورت ديتا رايت ميگيرم و اكثرا در DVD PLAYER ها پخش ميشوند براي رايت اينها مشكلي ندارم (بجز چند مورد كه فقط در كامپيوتر پخش ميشوند)

اما بيشتر فيلم ها در هارد من فقط فايلهاي اصلي فيلم DVD هستند يعني از فايلهاي كه در پوشه VIDEO_TS فقط فايل هاي VTS_01_1 ها رو كپي كردم كه براي رايت اين فيلم ها مشكل دارم چون برنامه CloneDVD اصلا اونها رو نميتونه باز كنه با NERO هم يادمه چند بار سعي كردم اما در DVD PLAYER پخش نشد
با چند نرم افزار ديگه مثه Ulead VideoStudio 10 و InterVideo WinDVD Creator 3 و تست كردم اما فقط در كامپيوتر پخش ميشه و در DVD PLAYER پخش نميشه
به هر حال دوستاني كه در اين امر صاحب نظر هستند لطف كنند با معرفي نرم افزار ها و تجربيات خودشون همه كساني كه به نوعي در اين مورد مشكل دارند رو راهنمايي كنند

منتظر پست هاي مفيد شما هستيم:11:
يا حق

Ehsani
21-06-2007, 02:58
با نرو ورژن 6.5 به بالا..نوع فرمت رو dvd video انتخاب کن..دوتا دایرکتوری برای شما در سمت چپ صفحه قرار میده به اسمهای AUDIO_TS و VIDEO_TS.....کافیه که اون فایلهای VTS_01_1 و ... که کپی کردی تو هارد همش رو بریزی ( با موس بکش ) تو دایرکتوری VIDEO_TS و دی وی دی رو با سرعت 4X رایت کن..

WooKMaN
21-06-2007, 08:58
عزيزدل ، من با Nero 7 Premium 7.9.6.0 براحتي Video واسه DVD رايت زدم ... :27:

Copy DVDs – so fast as never before
Record Home Videos on CD or DVD – so user-friendly as never before
Burn videos from PC onto CD or DVD – so easy as never before
Save a complete DVD on a CD and keep the 5.1 Surround Sound – so space-saving as never before

caspian1
21-06-2007, 13:21
سلام دوستان
مرسي از پاسخ شما

من با نرو (Nero Burning ROM Ultra Edition v7.0 Fina)كار كردم يعني در شروع از قسمت Photo and Video گزينه Make Your Own DVD-Video رو انتخاب كردم بعد در قسمت ADD Video File فايلي با فرمت VOB يا AVI يا Mpeg رو انتخاب كردم در قسمت بعد منوي پيش فرض رو انتخاب كردم در آخر Brun
بعد از 3_2 ساعت Encode كردن DVD رايت شد حالا مساله اينه كه اين DVD در كامپيوتر پخش ميشه اما در DVD PLAYER خانگي پخش نميشه و ميزنه WRONG FORMAT DISK
شايد براي سرعت رايت باشه چون من با سرعت 8X رايت گرفتم اما دوست محترم Ehsani گفت بايد 4x رايت بشه

Ehsani
21-06-2007, 18:17
شاید مشکل از سرعت رایتتون باشه ..شاید...
ولی دوست عزیز..من حرفی از انتخاب فرمت avi و mpeg نزدم...شما گفتید که محتویات دی وی دی فیلم رو کپی کردید رو هارد..محتویات یک دی وی دی ویدئو معمولا اینجوریه :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای رایت این نوع مجموعه فایل باید طبق روشی که در بالا گفتم عمل کنید تا دی وی دی ویدئوتون حتی منوی اصلیش هم کار بکنه

روشی که من گفتم برای مواقعی است که شما محتویات یک " دی وی دی ویدئو " رو بر روی هارد دارید و می خواهید این محتویات رو رایت کنید که دی وی دی داشته باشید مانند دی وی دی ویدئو اولیه که ازش کپی گرفتین..یعنی حتی منو اصلیش هم کار بکنه و قابل پخش تو دی وی دی پلیر هم باشه..در ضمن همیشه این نکته رو در نظر داشته باشید که بالاترین سرعت برای رایت دی وی دی ویدئو نباید از 4X بیشتر باشه !

caspian1
21-06-2007, 21:04
سلام
مرسي از پست شما البته من هم در پست اول گفتم كه Dvd هايي كه من كامل در هارد كپي كردم( يعني هر 2 پوشه Video_ts و Audio_ts ) مشكلي نداره
اما يه سري از Dvd هاي موجود در هاردمن فقط فايل هاي Vob هستند و فايل هاي Ifo رو كپي نكردم براي رايت اينها مشكل دارم
همونطوركه گفتم من با Nero براي اين فايلها منو ساختم و رايت هم گرفتم در كامپيوتر بخوبي پخش ميشه اما در دستگاه خانگي پخش Dvd قابليت پخش رو نداره
چند تا برنامه ديگه هم تست كردم نشد :(

ebru_gundes_206
22-06-2007, 13:41
از برنامه Ulead DVD collection استفاده کردی ؟

caspian1
22-06-2007, 14:43
از برنامه Ulead DVD collection استفاده کردی ؟

اينو تست نكردم اما با برنامه Ulead VideoStudio 10 كار كردم نشد