PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : به دنبال شكايت گوگل،مايكروسافت ويندوز ويستا را اصلاح مي‌كند

ocz
20-06-2007, 14:27
ايسنا

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مقامات آنتي‌تراست آمريكا تاييد كردند كه در پاسخ به شكايت گوگل به برنامه‌ي جست‌وجوي دسك‌تاپ ويستا براي اصلاح اين سيستم عامل با مايكروسافت به توافق رسيدند.

به گزارش سرويس فن‌آوري اطلاعات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، وزارت دادگستري آمريكا اعلام كرد: مايكروسافت در پاسخ به شكايت گوگل به آنتي‌تراست، برنامه‌اي را كه به كاربران ويندوز ويستا كمك مي‌كند، درون هارد رايانه‌ي خود را جست‌وجو كنند، را مورد اصلاح قرار خواهد داد.

گوگل در شكايت خود به وزارت دادگستري آمريكا عنوان كرده بود ويژگي جست‌وجوي دسك‌تاپ ويستا به كاربران امكان استفاده از برنامه‌هاي جست‌وجوي دسك‌تاپ مستقل ديگر را نمي‌دهد و بر همين اساس مايكروسافت در توافق با مقامات آنتي‌تراست گزينه‌اي را در ويستا ايجاد خواهد داد كه به كاربران امكان انتخاب برنامه‌ي جست‌وجوي دسك‌تاپ ديگري به غير از برنامه‌ي مايكروسافت را مي‌دهد و براساس پيش‌بيني اين شركت، تغييرات مذكور در اولين سرويس پكي كه مايكروسافت براي ويستا عرضه مي‌كند، موجود خواهد بود

my friend
20-06-2007, 15:02
حالا اگه تو ایران یه نفر بره و همچین شکایتی بکنه میگن نرم افزار خودشه ، دوست نداره اجازه بده کس دیگه ای توش دستکاری کنه!

Behroooz
21-06-2007, 10:44
مايكروسافت يعني كلاه بردار

ocz
21-06-2007, 13:17
چرا كلاه بردار؟ كلاه كي رو تا حالا برداشته؟؟؟!!!!!!

__Genius__
21-06-2007, 13:43
:18::18::18:
این مایکروسافت بنده خدا هر چی زحمت بکشه تو سرش میخوره ...
بابا یکم قدر بدونین ..
نا سلامتی همه شماها ویندوز کار میکنین ....

nw_nk
21-06-2007, 13:58

ماها چی؟ که محصولات ماکروسافت رو 400 تومن می خریم.

واقعا جالبه...

ایرانیها که اصلا پولی بابت محصولات ماکروسافت نمیدن , از همه دنیا از ماکروسافت بیشتر طلبکارند.

نکنه شما محصولات اورجینال ماکروسافت رو می خری؟

H A M E D
21-06-2007, 14:21
بي خيال انقدر گير نديد.
به نظر من لعنت بر گوگل.
از پيشرفت ماكروسافت در زمينه استقلال ويندوز جلوگيري كرد خدا لعنتش كنه!

__Genius__
21-06-2007, 14:51
بي خيال انقدر گير نديد.
به نظر من لعنت بر گوگل.
بسم الله :18::18::18::18::18::18:
حالا گوگل بدهکار شد ...
بابا جان اینا هر چی کلاه بر دار باشن راسته ماها نیستن که بابت هر نرم افزار یک قرون از جیب مبارکمون نمیدیم :18:

Mohsen6558
21-06-2007, 15:01
بي خيال انقدر گير نديد.
به نظر من لعنت بر گوگل.
عکس من بر عکس تو
لعنت به مایکروسافت که هر چیزی رو می خواد باب می کنه مثل مدیا پلیر - فایرووال خودش و ....
خیلی از حق ها رو هم انحصاری کرده مثل دبل کلیلک!!!

my friend
23-06-2007, 17:40
درود بر مایکروسافت
لعنت بر گوگل

میدونید چرا؟
چون مایکروسافت همیشه کار خودشو کرده ، به هیچ کس هم کاری نداشته. با اینکه ایرانی ها اینهمه بهش بدی میکنن ، اما تا حالا هیچ مشکلی برای ایرانی ها بوجود نیاورده.

اما گوگل با یه تهدید کوچولو توسط دولتش اکثر امکاناتش رو رو به ایرانی ها بست...

پس لعنت به گوگل

Mohsen6558
23-06-2007, 17:51
درود بر مایکروسافت
لعنت بر گوگل

میدونید چرا؟
چون مایکروسافت همیشه کار خودشو کرده ، به هیچ کس هم کاری نداشته. با اینکه ایرانی ها اینهمه بهش بدی میکنن ، اما تا حالا هیچ مشکلی برای ایرانی ها بوجود نیاورده.

اما گوگل با یه تهدید کوچولو توسط دولتش اکثر امکاناتش رو رو به ایرانی ها بست...

پس لعنت به گوگل

این که دلیل نمی شه چون شرکت به این بزرگی به ایران سرویس نمی ده شرکت بدیه می شه
عوض مایکروسافت هم آپدیت نمی ده اینکه دلیل نشد ؟
در ضمن مایکروسافت چطوری می خواد ایران تحریم کنه !!!
بیشتر محصولات مایکروسافت به اینترنتی نیستن اما گوگل همشون اینترنتیه

my friend
23-06-2007, 19:46
مایکروسافت خیلی راحت میتونه کشور ایران رو از لیست کشور ها هنگام نصب ویندوز حذف کنه
یا اینکه نزاره کاربرای ویندوز زبان فارسی رو نصب کنن.
یا اینکه نزاره تو نرم افزار های آفیس با زبون فارسی نوشته بشه.
یا اینکه موقع اتصال به اینترنت Ip رو چک کنه و اگه برای ایران بود یه خطا هنگام بالا اومدن ویندوز بده.
یا اینکه یه گروه رو استخدام نکنه تا سایتش رو به فارسی ترجمه کنن.
یا اینکه...

این همه کار برای چیه؟ برای اینکه حتی یه بچه 7 ساله بشینه پشت کامپیوتر و سیدی کرک شده ویندوز ویستای 400 دلاری و آفیس دویست سیصد دلاری رو نصب کنه؟ خداییش تو چند تا شرکت ایرانی از نرم افزار های مایکروسافت استفاده میشه؟ چندتاشون از نسخه اصلی استفاده میکنن و هزینه اش رو تمام و کمال پرداخت کردن؟؟؟

باور کنید هیچ کمپانی ای به اندازه مایکروسافت با ایرانی ها کنار نیومده.

Hamed-Dehghani
25-06-2007, 17:40
اختلاف گوگل با مایکروسافت تا اونجایی که

جناب بیل گیتس تصمیم گرفتند

یاهو رو خریداری کنند

از این به بعد گوگل رو باید صداش زد گوگول

فقط من نفهمیدم

گوگل وکیل مدافع هر چی جستجو گر هست که

اومده به خاطر برنامه جستجوگر ویندوزار مایکروسافت شکایت کرده ؟!

Mohsen6558
26-06-2007, 09:21
آقا اینو زمین و زمان می دونن که Desktop Serach رو اول گوگل ابداع کرد بعد مایکروسافت کپی کرد مایکروسافت این چند ساله خیلی از گوگل کپی کرده مثل اریه سرویس دیدن زمین که کپی از Google Earth هست
زنده باد گوگل
زنده باد امید کردستانی

my friend
26-06-2007, 12:42
آقا اینو زمین و زمان می دونن که Desktop Serach رو اول گوگل ابداع کرد بعد مایکروسافت کپی کرد مایکروسافت این چند ساله خیلی از گوگل کپی کرده مثل اریه سرویس دیدن زمین که کپی از Google Earth هست
زنده باد گوگل
زنده باد امید کردستانی

تا اونجایی که من میدونم تو همه نسخه های ویندوز قابلیت جستجوی فایل ها وجود داره.... حتی اونموقع که گوگل بوجود نیومده بود..

امید کردستانی مسئول بخش فروش و بیزنس گوگل هست و ربطی به برنامه های نوشته شده ( مثل جستجو و دسکتاپ سرچ ) نداره.

Mohsen6558
26-06-2007, 13:24
تا اونجایی که من میدونم تو همه نسخه های ویندوز قابلیت جستجوی فایل ها وجود داره.... حتی اونموقع که گوگل بوجود نیومده بود..

امید کردستانی مسئول بخش فروش و بیزنس گوگل هست و ربطی به برنامه های نوشته شده ( مثل جستجو و دسکتاپ سرچ ) نداره.

سرچ نه به معنایی که تو ویندوز ایکس پی بکار گرفته شده حالت ایندکس که زمانی که شما از سیستمت استفاده نمی کنی و بی حال هست یا اصطلاحا زمان مرده واسه سیستم می آد فایلهاتو چک می کنه و توی یه DataBase ذخیره می کنه شما که می خوایین سرچ کنین می آد اون دیتا بیس رو می گرده نه کل هارد رو این ترفند رو اول گوگل با دسکتاپ سرچ بکار گرفت و مایکروسافت از این سرویس در ویستا می خواست استفاده کنه که ....
در ضمن می دونم امید کردستانی مسیول تبلیغات هست و به برنامه نویسی ارتباط نداره اما به هر حال جز ارکان اصلی گوگل هست نه ؟

my friend
26-06-2007, 19:15
Oh
سوتی دادم؟ شرمنده ، اما نه!
همیشه یه نفر ایده های جدید میسازه و بقیه هم از روش کپی میکنن ، یه بهتر از اونو میسازن و یا بدتر از اون.
دلیل نمیشه که وقتی اولین وبسایت ساخته شد ، بقیه نیان وبسایت بسازن ، چون دارن از اون کپی برداری میکنن؟
یا آدم و حوا اومدن به دنیا تا زندگی کنن ، یعنی فقط اون دو نفر حق زندگی داشتن و بقیه باید بمیرن چون دارن کار اونها رو تکرار میکنن؟

Mohsen6558
27-06-2007, 09:52
اگر این طوره چرا مایکروسافت حق دبل کلیک رو انحصاری کرده؟

my friend
27-06-2007, 18:51
ها؟
یعنی چی انحصاری هست؟ من که متوجه نمیشم؟

*Batman*
27-06-2007, 19:36
گوگل کم آورده که شکایت میکنه.اگه مرده بره یه OS بسازه.حالا فرض کنیم مایکروسافت Search را هم از ویستا حذف کرد.
با این کار من و شما دیگه سراغ ویندوز نمیریم؟
من تعجب میکنم چرا دوستان با ویندوز مایکروسافت میان و با مایکروسافت دشمنی میکنن.
من همیشه از گوگل برای جستجوی وب استفاده میکنم.ولی این کارش غیر حرفه ای بود.