PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل restart !!!(نياز شديد به كمك)

mehdi1983
18-06-2007, 17:21
سيستم يكي از دوستام موقعي كه ويندوز بالا مي ياد پس از چند دقيقه ري استارت ميشه.مطمئنم كه ويروس نداره.حتي هاردشم كامل فرمت كرده و ويندوز رو تازه نصب كرده .هيچ برنامه ديگري هم نصب نكرده اما از cpu زياد استفاده ميشه.از task manager هم چك كرديم برنامه اي در حد زياد از حافظه استفاده نميكنه.با برنامه process master هم چك كرديم باز هم خبري نيست.براي تست رم -كارت گرافيك و پاور هم عوض كرديم ولي باز ري استارت ميشه cpu يك دفعه ميكشه بالا.بلافاصله cpu رو در اورديم اما حرارتش طبيعي بودا.اتفاقا خنكم بود.فقط مونده مادر برد و هارد كه بعيد مي دونم از هارد باشه.ويروس هم نيست.به نظر دوستان چه كنيم؟

mononoor
18-06-2007, 20:31
باتري بايوس را براي چند ساعت خارج كن. شايد مشكلت حل شود

Ehsani
18-06-2007, 21:09
فن دوربالا و قوی بگیر برای cpu حتماً......... و دمای هارد( اگه ساتا هست ) ...و خود هارد رو هم امتحان کن

mehdi1983
18-06-2007, 21:41
فن دوربالا و قوی بگیر برای cpu حتماً......... و دمای هارد( اگه ساتا هست ) ...و خود هارد رو هم امتحان کن

دوست عزيز هارد sata نيست.و در ضمن سرعت cpu fan هم خيلي طبيعيه!!!:41:

dasdas
18-06-2007, 23:35
سلام
اگه دو تا رم داری یکیشونو در بیار و با یدونه رم امتحان کن
اگه موقع ریست شدن صدایی میشنوی (از درون کیس) احتمالا تداخل سخت افزاری داری.:13:

Ehsani
19-06-2007, 01:48
یک احتمال دیگم هست...اینکه ریست شدن هیچ ربطی به قطعات نداره...!!!! این بلایی که میگم سر خود من اومده...ما اومدیم نشستیم تو یک خونه که ولتاژ برقش مشکل داشت....یعنی اگه به رابط برق سیستم محافظ برق میزدی یا low میزد و برق رو وصل نمیکرد که سیستم روشن بشه و یا high میزد و باز هم به خاطر اینکه ولتاژ بالاست سیستم روشن نمیشد...من مجبور بودم که سیستم رو بدون محافظ برق استفاده کنم...در نتیجه هر چند مدت یکبار با low یا high شدن ولتاژ برق ساختمون سیستم ریست میشد...شما برق ساختمونتون مشکل نداره؟!

ahsanx
19-06-2007, 04:41
دوست عزیز در setup چک کن ببین دمای سی پی یو روی چه درجه ای هست احتمالا دمای بحرانی در این قسمت تنظیم نیست یعنی روی درجه پاببن قرار گرفته در نتیجه کامپیوتر برای محافظت از سی پی یو ری استارت میشه . موفق باشی