PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چند سوال در مورد نرو

mrmmnb
17-06-2007, 06:47
اول بگم ورژن نروی من 7.5.9.0 هست
چند تاسی دی دارم که انتهاش باز هست واطلاعاتروی سی دس در حدود 100 مگ هست چطور این اطلاعات روبا این
ورژن از نرو بسوزونم ؟(از بقیه حجم سی دس می خوام استفاده کنم)
اگه یه همچین سی دی کسی داشته باشه میتونه اطلاعات سوخته اونو ازش استفاده کنه؟(منظورم بازیافت اطلاعاته)
اگه میشه چه جوری و با چه برنامه ای ؟
طریقه ساخت سی دی بوتیبل با این ورژن از نرو ؟(اگه با عکس باشه خیلی عالی میشه)
در هنگام رایت کدوم گزینه مربوط مربوط به باز ماندن یا بسته شدن ته سی دی هست؟
وقی VCD رایت میکنم اهنگهی تصویری باید با چه فرمتی باشه؟(چه فرمتهایی رو قبوا میکنه؟)(ایا dat قبول میکنه یا
MPEG و....؟)
با تشکر فراوان از همه برو بچه های خوب P30WORLD

pooyar
17-06-2007, 07:24
اول بگم ورژن نروی من 7.5.9.0 هست
چند تاسی دی دارم که انتهاش باز هست واطلاعاتروی سی دس در حدود 100 مگ هست چطور این اطلاعات روبا این
ورژن از نرو بسوزونم ؟(از بقیه حجم سی دس می خوام استفاده کنم)
اگه یه همچین سی دی کسی داشته باشه میتونه اطلاعات سوخته اونو ازش استفاده کنه؟(منظورم بازیافت اطلاعاته)
اگه میشه چه جوری و با چه برنامه ای ؟
طریقه ساخت سی دی بوتیبل با این ورژن از نرو ؟(اگه با عکس باشه خیلی عالی میشه)
در هنگام رایت کدوم گزینه مربوط مربوط به باز ماندن یا بسته شدن ته سی دی هست؟
وقی VCD رایت میکنم اهنگهی تصویری باید با چه فرمتی باشه؟(چه فرمتهایی رو قبوا میکنه؟)(ایا dat قبول میکنه یا
MPEG و....؟)
با تشکر فراوان از همه برو بچه های خوب P30WORLD

سلام.
اگر cd رو به صورت multisession از اول رایت کرده باشی به محض اینکه cd رو بزاری به صورت اتومتیک نرو تشخیص میده و اازت اجازه می خواد که در ادامه برات رایت کنه.
سوال دومت یه خورده مبهمه. اگر منظورت اینه که یک cd سوخته داری باید بگم که آره بعضی وقت ها امکانش هست که cd های سوخته رو بتونی بخونی چون از نظر سیستم ذخیره این cd ها فقط lead out یا همون پایان جایی که cd rom باید تشخیص بده طلاعات تموم بشه رو ندارن. مطمئن نیستم جه نرم افزاری به درد این کار می خوره. اما نرو به دردرد این کار نمی خوره.
bootable cd رو هم اینجوری میسازی که اول:nero burning rom رو باز می کنی و بعد cd rom (boot) رو انتخاب می کنی. بعد باید تععین کنی که چه اطلاعاتی باید روی cd به عنوان بوت باشه که مثلا اگر فلاپی startup داری اون رو بهش معرفی می کنی....
این سوال باز بودن یا بسته بودن رو هم که گفتم... دوباره می گم، 3 تا گزینه هست اول زمانی که می خواهی توی nero burning rom یک data cd یا cd rom iso درست کنی که نوشته شده start multisessiondist, continue multisession disk, no multisession اگر cd خام می گذاری start رو انتخاب کن و اگر قبلا multisession درست کردی این بار continue رو انتخاب کن. گزینه no multisessionرو وقتی بزن که مطمئنی نمی خواهی بعدا روش چیزه دیگه ای بنویسی.
موقع رایت ویدئو سی دی خودش بت پیغام میده که چه فرمتی خوبه الان نمیرسم بعدا برات می زارم. اما فایل های dat رو rename کن و پسوندشون رو به mpg تغییر بده بعد رایت کن.

H A M E D
17-06-2007, 08:42
موقع رایت ویدئو سی دی خودش بت پیغام میده که چه فرمتی خوبه الان نمیرسم بعدا برات می زارم. اما فایل های dat رو rename کن و پسوندشون رو به mpg تغییر بده بعد رایت کن.

البته زياد فرقي نداره. نرو همه فرمت ها رو قبول ميكنه.

بهنازی
18-06-2007, 11:47
cd رو چجوری به صورت multisession رایت کنیم و آیا این مورد در حالت دیتا فقط جواب میدهد؟

Mohsen6558
18-06-2007, 11:56
در وی سی دی هم می شه اما ویدیو سی دی فقط قسمت اول رو می خونه و در کل به کار نمی آد
با ایزوباستر می تونین ببینین که یه سی دی از چند session تشکیل شده
در مورد رایت بصورت session اگه با نرو انتهاشو باز بذاری و دوباره رایت کنی یه session جدید بوجود می آد

javad2625
18-06-2007, 20:02
سلام
بهتر بود سوالات رو كم كم مي پرسيديد كه آدم حوصله كنه جواب بده!

بهنازی
19-06-2007, 21:57
با تشکر از شما میشه در مورد رایت بصورت session بیشتر توضیح بدین؟باز و بسته بودن انتهای سی دی یعنی چی؟

بهنازی
19-06-2007, 22:10
با تشکر از شما میشه در مورد رایت بصورت session وباز و بسته بودن انتهای سیدی یعنی چی؟
با تشکر از شما.

Mohsen6558
20-06-2007, 11:15
سلام توی نرو یه گزینه هست (هنگام آخرین مرحله ی رایت) نوشته Allow Multisession(frize cd) یه همچین چیزی که اگه اون انتخاب نشه شما فقط می تونین یه session روی سی دی ایجاد کنین و با عدم انتخاب آن شما می گید که انتهای سی دی رو واسه رایت های دیگه باز بذار
اما اگه انتخاب شه شما فقط و فقط می تونین یه بار روی سی دی رایت کنین و دفعه ی بعد می گه که سی دی خالی نیست و یه سی د یحالی بذارین

بهنازی
22-06-2007, 10:52
با تشکر از همه دوستان.

javad2625
23-07-2007, 11:59
سلام
درباره نرو سوال دارم:
آيا ميشه تنظيم كنيم كه وقتي فايل فيلم بيش از 1 سي دي جا مي گيره، نرو به طور خودكار، 80 دقيقه اول رو روي سي دي اول ضبط كرده و مابقي رو روي سي دي دوم بزنه، يا بايد به طور دستي، اون فايل رو دو تيكه كرذه، بعد رايت كنيم؟

با سپاس

Mohsen6558
23-07-2007, 12:45
سلام
درباره نرو سوال دارم:
آيا ميشه تنظيم كنيم كه وقتي فايل فيلم بيش از 1 سي دي جا مي گيره، نرو به طور خودكار، 80 دقيقه اول رو روي سي دي اول ضبط كرده و مابقي رو روي سي دي دوم بزنه، يا بايد به طور دستي، اون فايل رو دو تيكه كرذه، بعد رايت كنيم؟

با سپاس

با نرو نمی شه با Ashampoo می شه