PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شدیدا به کمک احتیاج دارم

ebruu
15-06-2007, 13:28
سلام
من لب تاپ dell 6400 خریدم هاردش 160 است وهمون اول دوتا درایو داشت من می خواستم با پارتیشن مجیک
اونو پارتیشن بندی کنم
بعد که می خواستم وارد برنامش بشم error می داد که متوجه نشدم چیه بعد ریست که کردم دیگه ویندوز بالا نیومد
حالا می خوام کمکم کنید چون شدیدا احتیاج به پارتیشن بندی دارم اگه امکانش هست اموزشش رو هم بگذارید
یه چیزی رو هم بگم که من اصلا وارد برنامه نشدم که پارتیشن بندی کنم و این اتفاق افتاد
ممنون

ebruu
15-06-2007, 14:40
اینم مشکل دوم
من حالا می خوام ویستا رو نصب کنم تو قسمت پارتیشن ها وقتی drive c را انتخاب می کنم تا روش نصب کنه پیغام
volume error میده چی کار کنم ؟

rasool1
16-06-2007, 01:10
دوست عزیز نرم افزار پارتیشن مجیک در هنگام لود شدن اگه ایرادی روی بوت سکتورو پارتیشن تیبل باشه که بتونه برطرف کنه خودش اول error رو میده بعد هم fix می کنه و شما فقط باید کمی صبر می کردید من حدس می زنم ریست کردن شما باعث شده اون ایراد روی هارد بمونه و حتی شاید هم بدتر بشه در هر صورت نرم افزار پارتیشن مجیک در انتهای نصب دو فلاپی بوت درست می کنه که چیزای بدرد بخوریه سعی کن اونا رو درست کنی و مجدد دستگاه رو با اون بوت کنی تا هم بشه مشکل هارد رو برطرف کرد و هم بشه اونو پارتیشن بندی کردالبته اگه لب تاب شما فلاپی درایو داره؟ اگه نداره بفرمائید تا راهی برای انجام این کار پیشنهاد بدم ضمنا ویستا فقط روی NTFS نصب میشه به این نکته توجه داشته باشید یا علی

ebruu
16-06-2007, 15:01
با سلام خدمت شما دوست گرامی و تشکر از لطف شما
لب تاپ فلاپی درایو نداره
اگه میشه راهنمایی بفرمایید در ضمن چند تا پارتیشن می تونم ایجاد کنم مثه اینکه بیشتر از 4 تا نمیشه؟
و ایا میتونم بغیر از درایو ویندوز که ntfs است بقیه را fat 32 کنم وایا fat32 باشه بهتره یا ntfs ?
ممنون

rasool1
16-06-2007, 23:39
سلام دوست عزیز تمام کار پارتیشن مجیک و لود شدن نرم افزار به عهده دیسکت دم است شما می توانید دستگاه را باسی دی بوت (مثلا 98) بالا بیاورید و دیسکت دوم را که قبلا روی قسمتی از هارد کپی کرده اید فقط کافی است فایل pqmagic.exe را اجرا نمایید یا دیسکت دوم را روی یک سی دی دیگر و یا همان سی دی بوت 98 رایت کرده و همان فایل pqmagic.exe را بعد از بوت شدن با بوت 98 اجرا نمایید (اگه لازم بود بفرمائید تا بازم توضیح بدم) و سپس اعمال مربوط به برطرف سازی مشکل هارد را انجام دهید .ضمنا تعداد پارتیشن نامحدود است به شرطی که به صورت local partition پارتیشن بندی شود و برای fat32 کردن باقی درایوها مشکلی در کار نیست و تعیین نوع file system(یا همون fat) درایو بستگی به هدف استفاده شما از سیستم داره اما برای کار های معمولی و روز مره NTFS ارجحیت داره؟ یا علی

ebruu
23-06-2007, 15:04
خیلی از شما دوست خوب ممنونم
برایتان ارزوی موفقیت وسربلندی دارم