PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی در مورد خرید مودم Adsl

khaiyam
14-06-2007, 14:00
من قصد خرید یک مودم ADSL دارم میخواستم ببینم چه مارکی خوب هست کلا در موقع خرید مودم ADSL چه فاکتور های مهم هست آیا مارک D-link خوب هست چینی هم نباشه

pooyar
15-06-2007, 23:39
به مودم dlink مودم خوبی است. در ایران زیاد تنوع وجود نداره. قبل از خرید ببین که adsl رو برای یک سیستم می خواهی یا برای جند کامپیوتر. بنا به اون برو و مودم رو انتخاب کن. مودم dlink فکر کنم حدود 30000 تومان قیمتش باشه. البته اون مدلی که برای single user هست. اونایی که برای network هست از 50000 به بالا هست.
یک کارت شبکه و یک میکرو فیلتر یا spliter هم نیاز داری که روی مودم dlink نیست و باید جدا بخری اما روی مودم huawei که البته چینی هم هست spliter وجود داره.

khaiyam
16-06-2007, 12:37
کارت شبکه و یک میکرو فیلتر یا spliter
آقا این ها چی هست من single user هستم نیازی به این ها هست مارک huawei چند هست

pooyar
16-06-2007, 13:04
والا می تونی برای رسیدن به اطلاعات کامل توی همین سایت جستجو کنی. اما به طور خلاصه میرو فیلتر و spliter برا جدا کردن امواج صوتی از دیتا در خطوط مخابراتی هست. spliter قیمتش حدود 5000 تومان هست ( یه خورده بالا و پایین) و میکرو فیلتر 1000 تا 1500 . برای تلفن خونه باید یکی از این دو تا رو بزاری چون وقتی adsl یعنی مودمش روشن باشه شدیدا نویز میاد روی تلقن(اگر میکرو فیلتر گیرت بیاد که ارزونتره). اما برای خود مودم adsl که باید حتما spliter بزاری چون اینجا باید سگنال های adsl رو فقط وارد مودم کنی. البته spliter یک خروجی هم برای تلفن بهت میده.
کارت شیکه هم حدود 7000 تومان هست. فرقی نداره چه مارکی تقریبا همشون مثل همن به خصوص برا اینتر نت. این رو هم لازم داره حتما چون مودم adsl به این وصل میشه.
مودم huawei الان باید 45000 باشه. اما d link 30000 تومان هست.
امیدوارم مفید بوده یاشه

alizali
16-06-2007, 16:19
همه چینی اند
غصه اش را نخور