PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اپل مرورگر Safari را به ویندوز می آورد

ocz
12-06-2007, 10:28
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]منبع:وين بتا

در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان 2007 (WWDC 2007) شرکت اپل بطور غافلگیر کننده ای خبر از انتشار نسخه ویژه مرورگر "سفری" مخصوص سیستم عامل ویندوز را اعلام کرد.

"استیو جابز" ضمن اعلام این خبر اذعان کرد که مرورگر 'سفری' به همراه Leopard در ماه اکتبر سال جاری میلادی عرضه خواهند شد و نسخه ویژه سیستم عامل ویندوز آن از نگارش های XP و ویستا پشتیبانی به عمل خواهد آورد.

وی در ادامه می گوید:"مرورگر Safari تا کنون توانسته است در حدود 5 درصد از سهم بازار را به خود اختصاص دهد و در سوی دیگر اپل توانسته است با انتشار نرم افزار iTunes برای ویندوز در این مسیر بطور حرفه ای قدم بردارد. مرورگر Safari 3 از هر دو مرورگر اینترنت اکسپلورر و فایرفاکس سریعتر خواهد بود و جعبه جست و جو گری از هر دو سایت یاهو و گوگل در آن قرار خواهد داشت."

گفتنی است که نسخه های آزمایشی Safari 3 beta برای هر دو سیستم عامل ویندوز و Mac OS X Tiger ارائه شده است و علاقه مندان میتوانند از طریق سایت رسمی این محصول اقدام به دریافت و نصب آن نمایند.

مشاهده:صفحه مخصوص مرورگر سفری

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] دانلود:Safari for Windows 3 Beta

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید8
MB

ocz
12-06-2007, 10:34
هر چند روي سيستم من بخوبي جواب نميده چون نسخهء بتا هست مثلا نوار منوها ديده نميشه:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

satttanism
12-06-2007, 14:39
دنیا را از پنجره اپل ببینید : نسخه ویندوز سافاری

امروز اپل در اقدامی جالب نسخه ویندوز مرورگر خودش رو یعنی سافاری ( Safari ) رو منتشر کرد و این می تونه خبر بدی برای مرورگرهای رقیب در ویندوز مخصوصا اینترنت اکسپلورر و فایرفاکس باشه چراکه هم اکنون یک رقیب قدرتمند وارد شده و احتمال می ره نظر خیلی ها رو به خودش جلب کنه .

سافاری مانند اینترنت اکسپلورر مرورگر پیش فرض و از پیش نصب شده سیستم عامل مکینتاش هست و همون قدرتی رو که اینترنت اکسپلورر در ویندوز داره این مرورگر در مکینتاش داره و می شه گفت فایرفاکس نیز مانند فایرفاکس ویندوز همون قدرت رو در اپل نیز داره . همچنین ضلع سوم مرورگر مکینتاش مرورگری به نام شیرا هست که البته نمی تونه رقیب سرسختی برای دو گزینه دیگر باشه .

حدس من از این اقدام اپل اینه که اپل قصد داره با منتشر کردن نسخه های ویندوز برنامه های خودش عده بیشتری را با سیستم عاملش آشنا کنه همونطور که این کار رو با برنامه آی تیونز کرد و در این راه نیز بسیار موفق بود . همچنین اگر شما این مرورگر رو نصب کنید به این قضیه پی خواهید برد که اپل قصد داره مانور بیشتری روی ویندوز بده و این می تونه خبر بدی برای مایکروسافت باشه .

سافاری مرورگری با امکانات فوق العاده نیست ولی نیاز های یک کاربر رو برای گردش در اینترنت بصورت کامل پوشش می ده . البته من بعد از نصب متوجه شدم مشکلاتی رو با زبان فارسی داره که در نوع خودش جالبه چراکه نسخه مکینتاش اون مشکلی با فارسی نداره ! که همین مورد باعث می شه این مرورگر در بین کاربران ایرانی با استقبال خوبی مواجه نشه البته توجه داشته باشید که این نسخه بتا هست و مطمئنا مشکلاتی خواهد داشت .

حجم این مرورگر ۸ مگ هست و می شه گفت مرورگر نسبتا سبک و روانی هست بطوری که خود اپل گفته این برنامه ۲ برابر سریعتر از اینترنت اکسپلورر ۷ و ۱.۶ برابر سریعتر از فایرفاکس ۲ هست و همچنین از قول اپل سافاری کد های جاوا اسکریپت رو ۲.۸ برابر سریعتر از اینترنت اکسپلورر و ۱.۶ برابر سریعتر از فایرفاکس اجرا می کنه و این یعنی لود سریعتر صفحات وب .

شما می تونید جهت دانلود ، دیدن امکانات و همچنین مشاهده دموی این مرورگر به لینک زیر مراجعه کنید .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
همچنین شما می تونید در صفحه زیر پلاگین های مربوط به این مرورگر را نیز نصب کنید .

باید دید مرورگر اپل تا چه حد در ویندوز موفق خواهد بود . در ضمن اپل باید نیم نگاهی هم به مکینتاش داشته باشه چراکه موزیلا در نسخه سوم فایرفاکس امکانات بسیاری رو برای کاربران مکینتاش آماده کرده و می شه گفت بزرگترین مشکلات فایرفاکس رو در مکینتاش حل کرده و کاربران این سیستم عامل از نسخه سوم فایرفاکس بسیار راضی هستند .
چیزی که مشخص هست اینه که رقابت بین مرورگرها هر روز در حال فشرده تر شدن هست : اینترنت اکسپلورر ۷ ( یا ۸ ) ، فایرفاکس ۳ ، اپرا ۱۰ ، سافاری ۳ و … بازی بسیار قشنگیه …

× تو این چند دقیقه ای که من با این مرورگر کار کردم به نظر اومد که این مرورگر بیشتر رقیب اینترنت اکسپلورر هست تا فایرفاکس و اپرا . شما هم تست کنید ، تجربه جالبیه …

منبع :‌ Read/WriteWeb
عصرونه

satttanism
12-06-2007, 17:50
خبرها حاکی از آن است که تنها ساعاتی پس از ارائه Safari برای ویندوز، محققی با نام Aviv Raff یک آسیب پذیری امنیتی درون این ابزار کشف کرده است.

شرکت اپل به مرور به هدف مورد علاقه کارشناسان امنیتی در آمده است. بطوریکه در ماه آپریل سال جاری میلادی خبر از هک شدن رایانه Mac در کنفرانسی اعلام شد و اکنون نرم افزار مرورگر صفحات وب Safari که نسخه مخصوص آن برای ویندوز بتازگی منتشر شد در همان روز انتشار هک می شود.

Raff در مصاحبه ای در این خصوص اظهار کرده است:" آزمایش Fuzzing تنها سه دقیقه طول کشید تا آسیب پذیری کشف شود و این نقص بر روی سیستم عامل MAC OS X هنوز بررسی نشده است بنابراین احتمال آسیب پذیر بودن 'سفری برای مکینتاش' نیز وجود دارد."

گفتنی است که تست Fuzzing، تکنیک آزمایش نرم افزاری برای اشکال زدایی مبنی بر ورودی های امکان پذیر می باشد که در طی آزمایش های مختلف ورودی های بی شمار و قابل دریافت نرم افزار را برای پردازش به آن وارد میکند. در نهایت طی آزمایش ورودی ها اگر نوعی از ورودی باعث توقف نرم افزار، از کار افتادن، نتیجه نا درست و یا اشکالات مشابه شود، آن ورودی ثبت و به عنوان نقص نرم افزار معرفی میشود.

Raff معتقد است که آسیب پذیری کشف شده توسط وی قادر است تا کاربران را در معرض خطر حمله برنامه های مخرب قرار دهد. وی می گوید:"متاثر هستم که اپل ادعای امن بودن این نرم افزار را از روز انتشار آن داشته است و باید بگویم که من مخصوصا بدنبال این حرف اپل نرفته ام."

قابل ذکر است که نرم افزار 'سفری برای ویندوز' در ویرایش آزمایشی میباشد و پیامدهای بعد از نصب آن به عهده کاربر میباشد.

مشاهده: راهنمای آسیب پذیری

منبع خبر: WinBeta.Net (نقل از NetworkWorld)