ورود

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فراخوانی یه نرم افزار تو Vb6

kavehtanhaeivash
12-06-2007, 00:43
سلام. چطور میتونم یه نرم افزار رو تو ویژوال بیسیک صدا بزنم ؟ تو insertable objects انتخاب کردمش و تو کنترل ها هست الان. دیتا هایی رو که قراره وارد اون نرم افزار بشه در آوردم، حالا چطور اون نرم افزار رو فرا بخونم ؟ با احترام و تشکر.

LOVEMT
13-06-2007, 00:27
سلام. چطور میتونم یه نرم افزار رو تو ویژوال بیسیک صدا بزنم ؟ تو insertable objects انتخاب کردمش و تو کنترل ها هست الان. دیتا هایی رو که قراره وارد اون نرم افزار بشه در آوردم، حالا چطور اون نرم افزار رو فرا بخونم ؟ با احترام و تشکر.

چی شد یعنی چی توظیح بده ؟

kavehtanhaeivash
13-06-2007, 03:18
به عنوان مثال، بعد از یک سری اجرای کد ها تو ویژوال بیسیک، مثلا چند تا عدد به دست اومده و حالا میخوام با مثلا فشردن یه commandbutton این عددها تبدیل به یه نمودار تو exel بشن. کارم با اکسل نیست، اینو فقط مثال زدم. روند کار چطوریه ؟

v65j
13-06-2007, 03:24
خوب Exel باشه هم کامپوننت داره هم خیلی کدای دیگه باید مشخص (دقیق بگی) کنی می خوای چیکار کنی و رو چه برنامه ای مثلاً سوال هایی که پیش میاد :
1- برنامه ای که می خوای توش چیز میز بنویسی خودت نوشتی؟
2- با این کار می خوای چیکار کنی ؟ (جریان قفلیه؟! یا اجتماعی؟)
3- کاره دیگه ای جر این نیست؟ - ( اصلا میخوای کجای برنامه چیز میز بنویسی ) تو یه تکست باکس؟ ! یه لیبل؟ (بازم جریان قفلیه ؟! پکری در کار هست !! )
و خیلی سوال های دیگه

hamidjojily
14-06-2007, 07:37

شايد كد زير بتونه كمكت كنه
"آدرس نرم افزار " shell

مثل
"shell "c:/ hh.exe

v65j
14-06-2007, 12:38
دوست عزیز اول سوالش رو بخون بعد جواب بده !! (دقیق بخون)

kavehtanhaeivash
15-06-2007, 02:46
نرم افزاری که باهاش کار میکنم catia ست. این نرم افزار علاوه بر محیطهای تخصصی خودش، محیطی هم داره (VB Editor ) که کاملا شبیه ویژوال بیسیکه. اما امکاناتش محدود تره. من میخوام دیتا هایی که از ویژوال بیسک بدست میارم رو نه به صورت دستی، ( که اگه بکنم مشکل حله و این کا رو کردم) ، بلکه میخوام با فشردن یک دکمه تو ویژوال بیسک، این دیتا ها در محل مناسبشون تو اون برنامه نوشته شده توسط خودم تو اون نرم افزار در همون محیط VB Editor قرار بگیرن. از این جا به بعدش مشکلی نیست چون برنامه مناسب برای عملیات رو این دیتا ها که وارد این نرم افزار در محیطی شبیه ویژوال بیسیک (VB Editor ) شدن رو نوشتم. مشکلم فقط قرار گرفتن دیتاهایی که از خود ویژوال بیسک بدست اومده در جای مناسب (که میدونم کجاست) در این محیط ( VB Editor ) در میان کدهایی که نوشتمه، با فشردن یک دکمه. در واقع، جابجایی یک سری دیتا که در اینجا مختصات تعداد زیادی نقطه ست ، از ویژوال بیسیک به VB Editor در محل مناسب میان کدهایی که تو همین VB Editor نوشتم. یا مثلا نوشتن اون کدها به جای VB Editor تو خود ویژوال بیسیک؛ اما بعد از این کار ، یه سری از متد ها رو ویژوال بیسیک نمیشناسه. فکر میکنم سوال اولیه ام همین بود.

v65j
15-06-2007, 14:40
توی این محیط VB Edit این برنامه امکان خوندن فایل هست ؟ یا دسترسی به یه دیتابیس یا ..... فکر کنم اینجوری راحت تره ! این برنامه (Catia) بعد از کارای انجام شده پرژه رو به فایل اجرایی تبدیل می کنه؟! (نیست ندیدم و نمی دونم چیکار می کنه موندم چی بگم!)

kavehtanhaeivash
18-06-2007, 01:29
امکان خوندن فایل هست، دیتا بیس رو نمی دونم، اما با توجه به اینکه خیلی از امکانات رو داره اما ناقص، معلوم نیست بشه کارای معمولی که تو وی بی هست رو انجام بده! در این مورد نظرت چیه : یه سری از متدها و انواع داده ها و ... هست که مربوط به اون نرم افزاره، یعنی تو برنامه های به زبون وی بیه، که تو ماکروهای اون نرم افزار وجود داره، من این برنامه ها رو وقتی میارم تو ویژوال بیسیک خودمون، ویژوال بیسیک اون متد ها و ... رو نمیشناسه، چرا ؟ ( البته اون نرم افزار تو Insertable Objects هست و کنترلهای مربوط بهش هم تو کنترل هام هست ).