PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کافی نت و گیم نت همزمان با یه سویچو یه adsl ?

confesseur
08-06-2007, 23:23
کافی نت و گیم نت همزمان با یه سویچو یه adsl ?:10:
سلام دوستای گل و قشنگم
(شرح ماجرا)
(مقدمه این که من دانشم در حد بستن شبکه های دومین و wg هست)
امکانات = ده تا سیستم + سویچ و adsl 256 در ضمن قراره از این ده تا چهارتاش واسه کافی نت باشه و شش تاش گیم نت
در ضمن مشخصات سیستم گیم نت اینطوری هست که :
1.mainboard= asus
2.cpu=3 full intel
3-ram =512 kingstone
4-vga=gforce asus256 7300
5-network 10/100 onboard
6-hdd=80 maxtor
اما سوالات من
1-آیا همزمان با یه سویچ میشود هم یه کافی نت داشت هم گیم نت ؟
2-شبکه باید دومین باشه یا wg
3-معمولا گیم نت ها wg هستن یا دومین؟
4-معمولا کافی نت های wg هستن یا دومین؟
5-آیا تو گیم نت یه بازی رو باید رو همه سیستم ها نصب کنی یا رو همون سرور کافیه
6-اگه شبکه من دومین شد آیا سایر client های گیم نت باید هم گرافیکشون قوی باشه یا همون گرافیک سرور بسه؟
7-امنیت رو چیکار کنم برم دونه دونه رو کامپیوترا policy تنظیم کنم یه نرم افزار نیست که رو همه نصب کنی کارو راحت کنه؟
لطفا شرح بدین جای من بودین این شبکه رو چطور میبستین؟

confesseur
16-06-2007, 00:56
سلام جواب منو نمی دین ؟

secure
16-06-2007, 04:18
از سوال 1 تا 4 رو میتونم پاسخ بدم ولی بقیه رو شرمنده چون اطلاعاتی در این زمینه ندارم.

از لحاظ اینکه بار ترافیکی در Gamenet ها بسیار بالاست توصیه نمیشه از یک سویچ برای اینکار استفاده کنید البته این کار شدنیه مشکل خاصصی هم نداره احتمالا اگه سوییچ ضعیف باشه هنگ کردنش گاهی اوقات ممکنه مشکل ساز بشه ولی احتمال خیلی کم.در کل میشه استفاده کرد به شرطی که تعداد پورت لازمتون رو پشتیبانی کنه.

در مورد سوال 2-3-4 یکجا:
معمولا Work Gorup برای شبکه هایی با کمتر از 10 workstation توصیه میشه .چرا؟ چون میشه Policy های سیستم ها رو دستی تنظیم کرد.ولی در کل Domain بهترین گزینه برای مراکز عمومی است به دلیل داشتن یک مدیریت جامع و مرکزی و...

در مورد سوال آخر هم که پرسیدید در صورت داشتن یک دومین نیازی به برنامه جانبی برای اعمال Policy هاتون نداریرید تنها کافیه روی Domain Controller این Policy ها رو اعمال کنید تا بر روی تمامی کامپیوتر هایی که join به Domain هستن این Policy ها اعمال شه ولی بعید میدونم در کافی نت ها تنها با اعمال Policy ها امنیت برقرار شه بهتره به همراه Domain از نرم افزار هایی که مثلا پورت های USB رو قفل میکنن و .. استفاده شه.

secure
16-06-2007, 04:19
از سوال 1 تا 4 رو میتونم پاسخ بدم ولی بقیه رو شرمنده چون اطلاعاتی در این زمینه ندارم.

از لحاظ اینکه بار ترافیکی در Gamenet ها بسیار بالاست توصیه نمیشه از یک سویچ برای اینکار استفاده کنید البته این کار شدنیه مشکل خاصصی هم نداره احتمالا اگه سوییچ ضعیف باشه هنگ کردنش گاهی اوقات ممکنه مشکل ساز بشه ولی احتمال خیلی کم.در کل میشه استفاده کرد به شرطی که تعداد پورت لازمتون رو پشتیبانی کنه.

در مورد سوال 2-3-4 یکجا:
معمولا Work Gorup برای شبکه هایی با کمتر از 10 workstation توصیه میشه .چرا؟ چون میشه Policy های سیستم ها رو دستی تنظیم کرد.ولی در کل Domain بهترین گزینه برای مراکز عمومی است به دلیل داشتن یک مدیریت جامع و مرکزی و...

در مورد سوال آخر هم که پرسیدید در صورت داشتن یک دومین نیازی به برنامه جانبی برای اعمال Policy هاتون نداریرید تنها کافیه روی Domain Controller این Policy ها رو اعمال کنید تا بر روی تمامی کامپیوتر هایی که join به Domain هستن این Policy ها اعمال شه ولی بعید میدونم در کافی نت ها تنها با اعمال Policy ها امنیت برقرار شه بهتره به همراه Domain از نرم افزار هایی که مثلا پورت های USB رو قفل میکنن و .. استفاده شه.

confesseur
16-06-2007, 13:18
تنها کافیه روی Domain Controller این Policy ها رو اعمال کنید تا بر روی تمامی کامپیوتر هایی که join به Domain هستن این Policy ها اعمال شه ولی بعید میدونم در کافی نت ها تنها با اعمال Policy ها امنیت برقرار شه بهتره به همراه Domain از نرم افزار هایی که مثلا پورت های USB رو قفل میکنن و .. استفاده شه.
مرسی درود عزیزم

confesseur
19-06-2007, 09:55
جواب نداره سوال های من

mkoleiny
20-06-2007, 10:33
5- زو همشون باید نصب کنی
6- گرافیک تک تک کلاینت ها باید در حد اچرای اون بازی باشه
7- اگر شبکه دامین باشه از روی سرور این کارو کنی حله. ولی اگر wg باشه نمیشه . نرم افزارهایی مثل handy cafe و ... هست که میتونی این کارارو انجام بدی. win boost هم بد نیست.