PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مقايسه تنظيمات عكاسي K800iوN73

Rjoun
07-06-2007, 20:30
دوستان هدف من از اين تاپيك مقايسه تك به تك موارد و تنظيمات دوربينهاي k800و n73 هستش و نميخوام بگم كدوم بهتره. البته دوستاني كه k800 دارن هم خواهش ميكنم به من كمك كنن.
در ابتدا ما بعد از باز كردن كاور محافظ لنز دوربين در هردو گوشي آماده شروع كار ميشيم. نكته جالب در مورد k800لوگوي معتبر سايبرشات كه مطمئنا يه جور تبليغات مثبت هستش.
نحوه قرار گيري تنظيمات در n73 بصورت عمودي و در سمت راست تصوير قرار دارن در حالي كه k800مثل بقيه هم خانواده هاش توي سري هاي ديگه بصورت افقي و در قسمت پايين قرار داره با اين تفاوت كه وقتي شما اين قسمت رو باز ميكنيد گزينه هاي فوق العاده رو ميبينيد كه اين گوشي رو به يه گوشي متفاوت تبديل كرده.
در مورد N73 بايد گفت تنظيمات مشابه مدل N93است با اندكي فرق كوچك ولي نسبت به K800پيچيده گي هاي كمتري داره.
شما اگه قسمت تنظيمات k800رو باز كنيد در ابتدا گزينه تغيير عكاسي به فيلمبرداري رو مشاهده ميكنيد.
اين قسمت مشابه n73 هست با اين تفاوت k800اين خاصيت رو داره كه با جوي استيك هم اين عمل رو انجام بده.
قسمت بعدي گزينه انتخاب نحوه عكاسي و تنظيمات مربوط به عملكرد مستقيم دوربين در k800كه مثلا بخش جالبش بخش بست پيك اونه كه واقعا گزينه جالبيه و دوربين تا چند عكس بصورت اتوماتيك ميگيره و شما بهترينشون رو انتخاب ميكنيد. قسمت بعدي حالت پانوراما كه توانايي عكاسي پشت سر هم و گرفتن چند عكس رو براي شما فراهم ميكنه. قسمت بعدي فريم هست كه ميتونه به عكس شما جلوه خاصي بده....

اين مواردي كه گفتم در n73شما دو موردش رو ميبينيد كه فريم رو بايد در بخش اديت عكس اون رو روي عكس قراربديد. اين گزينه ها توي n73توي پوشي خاصي نيستن و توي تنظيمات كلي هستن.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بخش بعدي كه مشترك بين هردوگوشي هستش بخش اسكن مود هست كه تقريبا مشابه هستن با اين تفاوت كه k800داراي تنظيمات كاملا حرفه اي تر هستش. مثل قابليت عكاسي از ساحل يا برف.يا حالت داكيومنت كه واقعا قدرت ماكروي اين گوشي رو افزايش داده مخصوصا حالت تنظيم فلاش اتوماتيك اين بخش خيلي به شما كمك ميكنه.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
n73 هم داراي بخش هاي كم و بيش مشابه اي هست به جز اون موارد فوق كه گفتم. البته نبايد از حالت اتو n73براحتي گذشت چون اين گوشي در اين حالت عكس فوق العاده اي رو به شما ميده بنابرين تا اونجا كه ممكنه حالت اتو رو تغيير نديد. و اگه شما تنظيمات رو تغيير بديد متوجه ميشيد كه چقدر عكاسيه اين گوشي افت كرده بنابرين بهتره بذاريم تا n73خودش كارهارو انجام بده. حالت ماكرو معمولي n73بهتراز k800خواهد بود. البته در حالت داكيومنت كه ماكروي قويه k800محسوب ميشه n73حرفي براي گفتن نخواهد داشت!
قابليت تنظيم اندازه عكس.تنظيم نور محيط. تعيين محل ذخيره عكسها.تنظيم تايمر عكس از خود. و....از مواردي هستن كه تقريبا مشابه هم هستن.
البته هردو گوشي داراي خصوصياتي هستن كه اون يكي فاقدش هستش مثلا k800داراي خاصيت تنظيم فوكوس هستش مثلا از حالت ماكرو به حالت معمولي كه n73داراي اين سيستم نيست.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
n73تنظيم ISOرو داره البته k800هم داراي خاصيت نور بندي نقطه اي هست كه نقطه تفاوت اين دو گوشي هست. خاصيت تنظيم فلاش هم مشابه هم هستش ولي k800سه گزينه داره كه فعال كردن دائم رو نداره و فقط حالت اتو رو داره كه خودش امتياز خوبي محسوب ميشه چون مقدار نور رو خودش حل ميكنه.البته حالت گرفتن قرمزيه چشم مشترك هردو هستش.
بذاريد چندتا ترفند عكاسي با هردو گوشي رو براتون بذارم:
شما براي عكاسي از نوشته توي k800گزينه داكيومنت رو داريد كه فلاش رو كم نور ميكنه و واقعا جلوه عالي به عكس ميده حالا بذاريد توي n73 بگم چي كنيد مشابه حالت داكيومنت عكس بگيريد ونگيد عكس مارو فلاش سوزوند![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
شما اول حالت ماكرو رو انتخاب كنيد. بعد از اون فلاش رو فعال كنيد دقت كنيد اتو نباشه بعد گزينه ISOرو روي درجه LOWبزاريد عكس بگيريد و نتيجه رو ببينيد. هميشه توي عكاسي روز همه تنظيمات رو اتو بذاريد و بزاريد گوشي خودش عكس بگيره چون بهترين حالت اتو هستش حتما امتحان كنيد.
توي شب علاوه بر انتخاب نايت مود بالانس سفيدي رو بالاترين درجه بذاريد ISOفراموش نشه
در مورد k800چون اين گوشي وابسته به تنظيماتش هست احتياجي به ترفند نداره و بايد مراقب باشيد اگه شما تنظيمات رو دقيق انجام نديد انتظار معجزه از k800رو نداشه باشيد. البته ترفنده جالبي كه وجود داره در مورد k800اگه شما بخواين از يه خيابون اسفالت زير نور شديد عكس بگيري حالت ساحل به شما خيلي كمك ميكنه
از دوستان k800دار ميخوام توي اين قسمت ترفندهاي k800رو به بقيه هم ياد بدن ممنون ميشم
اينها مختصري از مقايسه تنظيمات عكاسيه هردوگوشي هستش اميدوارم براي همه مفيد باشه
موفق باشيد

R@R#M@N
07-06-2007, 21:07
سلام
واقعآ عالی بود
منم یدونه ترفند میگم
برای اینکه میخایین از ماه با مثلآ یه منظره توشب با نور کم عکس بگیرد حالت twilight landscape رو انتخاب کنید که عالی نویز گیری میکنه (نویزهایی که تو شب میگیرید)
اگه خواستید از یه نفر تو شب (مثلآ تو خیابون) عکس بگیرید حالت twilight portrait رو انتخاب کنید که دیگه پشت سر طرف رو سیاه نمیکنه (مثلآ پشتش یه منظره که با چراغ هست )
البته عکسهایی رو که میگیرید حتمآ بعد از گرفته شدن توی photo DJ با گزینه auto level سیو کنید (البته بیشتر برای عکسهای شب خوب هست) البته اینو امروز تست کردم خیلی خوب میشه عکسها

Saman-tci
07-06-2007, 22:19
ممنون از اطلاعاتت .....

R@R#M@N
08-06-2007, 13:08
اینم یه ترفند دیگه برای ک800 دارها
برای اینکه عکسهایی با رنگبندی گرم تر داشته باشید
وایت بالانس رو روی حالت cloudy بذارید و عکس بگیرید
اینم مقایسه بین 2 عکس که با وایت بالانس های مختلف هست :

اولین عکس با وایت بالانس auto :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

همون عکس با وایت بالانس cloudy :

یه عکس دیگه با وایت بالانس auto :

همون عکس با وایت بالانس cloudy :

Rjoun
08-06-2007, 13:13
R@R#M@Nجون ممنون از عكسهايي كه براي بچ ميزاري منم امروز چندتا ترفند براي n73دارا ميزارم!
منتظر باشيد.

Rjoun
08-06-2007, 13:15
انصافا k800ات خيلي عالي عكس ميگيره! خوشبحالت k800من افتضاحه كي خريديش؟

R@R#M@N
08-06-2007, 13:28
انصافا k800ات خيلي عالي عكس ميگيره! خوشبحالت k800من افتضاحه كي خريديش؟
توی خرید گوشی خیلی شانس داشتم
راستش دبلیو 810 هم عکسهایی میگرفت خدا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ک800 ام هم توپه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ایشالله پ990 هم که میخام بگیرم همینجوری توپ باشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
راستش شاید گوشیت هنوز آب بندی نشده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Rjoun
08-06-2007, 13:32
توی خرید گوشی خیلی شانس داشتم
راستش دبلیو 810 هم عکسهایی میگرفت خدا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ک800 ام هم توپه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ایشالله پ990 هم که میخام بگیرم همینجوری توپ باشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
راستش شاید گوشیت هنوز آب بندی نشده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ايشالله!
نميدونم شايد بد شانس باشم!
k800ام كه نزديك 1سال ونيم پيش داشتمش قابل قياس با هيچ گوشي نبود! ولي اين يكي واقعا ناميدم كرده!:41:

Highbury
08-06-2007, 13:33
به نظر من عکسهایی که با حالت Auto گرفته شده طبیعی تر هستش. اگه به رنگ آجرها نگاه کنی می فهمی

Rjoun
08-06-2007, 13:38
به نظر من عکسهایی که با حالت Auto گرفته شده طبیعی تر هستش. اگه به رنگ آجرها نگاه کنی می فهمی
آره! ولي اينم يه ترفنده مخصوصا موقع اي كه بخواي عكسهاي داغي رو بگيري!

Actros
09-06-2007, 03:17
Rjoun دمت گرم

Rjoun
09-06-2007, 12:41
Rjoun دمت گرم
چاكرتيم داش Actros!:11:

Rjoun
10-06-2007, 11:35
خوب بچه ها چند تا ترفند با دوربين و تنظيمات n73بهتون ميگم تا همه بفهمن n73 هم شوخي نيست!
اوليش همونجوريكه [R@R#M@Rبراي k800درمورد گرم تر كردن رنگها تنظيمات خاصي رو انجاك داد من هم به شما مشابه اين عمل رو توي n73 ياد ميدم كه عكسهايي با رنگ تندتر و زنده تري رو مشاهد خواهيد كرد اميدوارم به دردتون بخوره. شما براي اينكار بايد به قسمت Colour tone بريد و گزينه Vivid رو انتخاب كنيد و نتيجه رو ببينيد.
نمونه عكس با حالت اتو
نمونه عكس با حالت گزينه Vivid

B L A S T E R
12-06-2007, 13:18
مطالب مفیدی بود

fery joon
12-06-2007, 16:33
آقا این چه وضعشه :13: چرا تاپیک بهترین دوربین 3 مگاپیکسلی رو قفل کردن؟ :13: یعنی چی؟
اگه کسی خلاف میکنه که دیگران نباید به پای اون بسوزن هرچند من خلافی توی اون تاپیک ندیدم
شاید بعضی دوستان اونجا پست چت رومی دادن ولی دلیل نمیشه که تاپیکو قفل کنن :13: میشه با یه اخطار حلش کرد
ببخشید rjoun جان اینجا توی تاپیک شما این پست رو دادم :46: آخه وقتی دیدم قفل شده خیلی عصبانی شدم

دیگه دارم از پی سی زده میشم :13: هر جاش میری همش قفل و قفل بازیه

بیلچه
12-06-2007, 16:39
آقا این چه وضعشه :13: چرا تاپیک بهترین دوربین 3 مگاپیکسلی رو قفل کردن؟ :13: یعنی چی؟
اگه کسی خلاف میکنه که دیگران نباید به پای اون بسوزن هرچند من خلافی توی اون تاپیک ندیدم
شاید بعضی دوستان اونجا پست چت رومی دادن ولی دلیل نمیشه که تاپیکو قفل کنن :13: میشه با یه اخطار حلش کرد
ببخشید rjoun جان اینجا توی تاپیک شما این پست رو دادم :46: آخه وقتی دیدم قفل شده خیلی عصبانی شدم

اره به نظر من هم باید یه تاپیک خودشون به صورت کنترل شده بسازن بعد بگن " و پر ".........

Rjoun
12-06-2007, 16:43

خواهش ميكنم فري جون اينجا هم محل بحث آزاد و مخصوص شخص خاصي نيست شما آزاد هستيد!
اتفاقا چه خوب شد شماها هم اومديد اينجا حالا اگه شما كه استاد مايي اگه ترفند خاصي داري بزار تا ماهم حالشو ببريم!
موفق باشي.

Saman-tci
12-06-2007, 16:48
دقیقا موافقم .... متاسفانه به جای اینکه به اون شخص تذکر بدن میان کل تاپیک رو قفل میکنن...
این یعنی توهین به کسانی که اومدن وقت گذاشتن و تمام پست هارو خوندن و در اخر نظرشونو بیان کردن ...
به نظر من با این شرایط که کلنگ جان پیش روی خودش قرار داده افراد رو دلسرد میکنه و این دلسردی به مرور زمان اصلا به نفع فروم نیست ....
کلنگ جان بهتره به جای اینکه یه دفعه میان و به خاطر اخرین پست زده شده تاپیک رو قفل میکنن برن به اون فرد تذکر بدن ... تا اینجوری به بقیه افراد که وقت گذاشتن و پست های مفید دادن توهین نشه ....

fery joon
12-06-2007, 17:03
خواهش ميكنم فري جون اينجا هم محل بحث آزاد و مخصوص شخص خاصي نيست شما آزاد هستيد!
اتفاقا چه خوب شد شماها هم اومديد اينجا حالا اگه شما كه استاد مايي اگه ترفند خاصي داري بزار تا ماهم حالشو ببريم!
موفق باشي.

مخلصیم rjoun جان لطف داری :20: ما خاک پای همه دوستان هستیم :40: ما کجا و لقب استادی کجا :31: ما کوچیک همه دوستان هستیم

راستش من ترفند خاصی تو عکاسی ندارم در واقع من بر اساس تجربه زیادی که توی عکاسی دارم عکسامو میگیرم چون از موقعی که خودمو شناختم همش در حال عکس و فیلم گرفتن بودم چه با دوربین عکاسی چه دوربین فیلمبرداری و دوربین موبایل و ...خلاصه به نظر خودم من باید خبرنگار یا عکاس میشدم :31:
مثلا مواردی که توی عکاسی برای من مهمه: میزان نور محیط و زاویه گرفتن دوربین و.....

lover_pc_games
12-06-2007, 18:50
دقیقا موافقم .... متاسفانه به جای اینکه به اون شخص تذکر بدن میان کل تاپیک رو قفل میکنن...
این یعنی توهین به کسانی که اومدن وقت گذاشتن و تمام پست هارو خوندن و در اخر نظرشونو بیان کردن ...
به نظر من با این شرایط که کلنگ جان پیش روی خودش قرار داده افراد رو دلسرد میکنه و این دلسردی به مرور زمان اصلا به نفع فروم نیست ....
کلنگ جان بهتره به جای اینکه یه دفعه میان و به خاطر اخرین پست زده شده تاپیک رو قفل میکنن برن به اون فرد تذکر بدن ... تا اینجوری به بقیه افراد که وقت گذاشتن و پست های مفید دادن توهین نشه ....

موافقم !
یه کمی وسواسی عمل میکنه !

در مورد دوربین ان73 ... به اندازه کافی رنگها رو غیر طبیعی نشون میده فکر نمیکنم نیازی به تنظیمات واسه گرمتر کردن رنگ ها باشه ! :19:
جالبه که بعضی ها هم گول همین رنگ رو میخورن و میگن عکسهای ان73 بهتر از کا800 ! :13:
رنگ طبیعی یا رنگ مصنوعی !؟ مسئله این است !

MZFE
13-06-2007, 17:07
سلام به همگی :46:
عزیزان عکسهای که K800 میگیره هیچ گوشیه دیگه ای نمیتونه بگیره حتی N73 مزخرف :13:
من همه این گوشیارو تجربه کردم همه ترفندهای که شماها گذاشتینو بلدم و میخوام بگم که K800 هیچکی با بقیه فرق نداره مگه اینکه گوشی اصل نباشه :5:
K800 یه گوشیه توپیه با قدرت سایبرشات این قدرت مختص شرکت سونی هستش که اولین حرف رو تو عکاسی تو دنیا میزنه اونایی که نمیتونن تنظیم کنن و زبانشون ضعیفه برن یه جای مطمئن گوشیو فارسی کنن خیالشونم راحت که گوشی قابلیت فارسی رو داره و هیچ ضرری نداره بلکه به نفع خودتونه چون درست تنظیم میشه و عمرش و کیفیتش میره بالا :46:

R@R#M@N
13-06-2007, 17:26
آقا خواهشآ این بحث ن73 و ک800 رو تو این تاپیک نیارید
تو رو خدا طرفتارهای نوکیا جواب ندن که بحث و دعوا بشه و تاپیک به این عالی قفل بشه
تو رو خدا

MZFE
13-06-2007, 17:29
پیشنهادم به اونائیه که P990 میخوان بخرن :5: دقت کنید که اصل باشه در ضمن این گوشی دارای سابقه ای هنگ کردن هستش بعد از خرید پشیمون نشین :19:

MZFE
13-06-2007, 17:36
عزیز دل برادر دعوا چرا:11: عزیزانی که طرفدار نوکیا هستن گوش کنید که من فقط از قدرت نسبتا بالای سونی اریکسون فقط میگم چون واقعا عالیه :27: اگه کسی قدرت برتری زیادی از نوکیا میدونه بگه ما هم بدونیم :20:

fery joon
13-06-2007, 17:37
آقا خواهشآ این بحث ن73 و ک800 رو تو این تاپیک نیارید
تو رو خدا طرفتارهای نوکیا جواب ندن که بحث و دعوا بشه و تاپیک به این عالی قفل بشه
تو رو خدا

فقط به خاطر تو [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Rjoun
13-06-2007, 18:11
از دوستان خوبم بهراد و فري جون به خاطر كنترل تاپيك تشكر ميكنم!:11:
خوب دوست من در مورد n73وk800تاپيكهاي زيادي وجود داره!
ومن يكي به عنوان يه نوكيايي ارادت خاصي نسبت به k800دارم چون واقعا محشره!

R@R#M@N
14-06-2007, 00:18
از دوستان خوبم بهراد و فري جون به خاطر كنترل تاپيك تشكر ميكنم!
خوب دوست من در مورد n73وk800تاپيكهاي زيادي وجود داره!
ومن يكي به عنوان يه نوكيايي ارادت خاصي نسبت به k800دارم چون واقعا محشره!
خاهش
ایشالله فردا یه طرفند برای عکاسی با فلش از فاصله ی نزدیک رو میذارم
البته چیز خاصی نیست (یعنی همون حالت اکیومنت هست) که البته فردا با مقایسه عکس (در حالت بدون فلاش و اتو و داکیومنت میذارم) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

R@R#M@N
14-06-2007, 01:00
خاب راستش دیدم الان که لحظات اولیه امروز هست گفتم بد قولی نکنم و همین الان بذارم
برای عکاسی نزدیک با فلش در ک800 در ستینگ کمرا scenes رو انتخاب و بعد حالت Document رو انتخاب کنید
و از عکاسی لذت ببرید
اینم مقایسه عکسها [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] :

حالت اتو و بدون فلاش :

با حالت اتوو فلاش :

حالت داکیومنت :

حالت اتو و بدون فلاش :

با حالت اتوو فلاش :

حالت داکیومنت :

اینم یه عکس با حالت داکیومنت توی شب (نور لامپ) از یه گل (البته به نوک پرچم ها فوکوس کرده که خیلی ناز شده ) :

اینم یکی دیگه با حالت داکیومنت :

R@R#M@N
14-06-2007, 23:01
راستی فکر کنم ن73 هم همچین چیزی باید داشته باشه
میخوام ترفند شو بهم بگیم
فری جون یا رضا جون دست به کارشید

Rjoun
15-06-2007, 16:32
راستی فکر کنم ن73 هم همچین چیزی باید داشته باشه
میخوام ترفند شو بهم بگیم
فری جون یا رضا جون دست به کارشید
چاكر داداش!
خوب بزارين تا داكيومنت رو توي n73نشونتون بدم.
براي اين حالت شما بايد گزينه كلوزآپ رو انتخاب كنيد.فلاش رو روشن كنيد.ISOرو روي درجه LOWبزاريد.
اون موقع نتيجه عكاسي رو ببينيد.

R@R#M@N
15-06-2007, 16:53
چاكر داداش!
براي اين حالت شما بايد گزينه كلوزآپ رو انتخاب كنيد.فلاش رو روشن كنيد.ISOرو روي درجه LOWبزاريد.

خیلی مخلصم و ممنون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Rjoun
19-06-2007, 12:39
چاكر داداش!
خوب نتيجه آزمايش با عكسها
عكس در حالت كلوزآپ همه تنظيمات اتو
عكس در حالت كلوز آپ با استفاده از ترفند گفته شده

206t5
02-10-2007, 11:56
این کا800 همه چیزش خوبه قیر از فیلم برداریش که افتزاهه

206t5
02-10-2007, 11:58
اگه واسه فیلمبرداریش راه حلی داری رو کن تا ما هم فیض ببریم

206t5
02-10-2007, 11:59
من هنوز نفهمیدم جواب سوالم رو کجا باید ببینم

SAEED_BARCELONA
02-10-2007, 12:25
جوابتو همین جا میدن. صبر کن عزیز من چرا اینقد عجولی؟

R@R#M@N
02-10-2007, 15:18
اگه واسه فیلمبرداریش راه حلی داری رو کن تا ما هم فیض ببریم
یه درایور دوربین هست که فیلم ک800 رو از 15 فریم به 30 فریم افزایش میده
دقت کن گفتم فریم
یعنی فیلم خیلی روونتر میشه ولی کیفیتش فرقی نمیکنه