PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بهم بندی شبکه ها یعنی چه

mam-dasan
06-06-2007, 17:41
شبکه ها رو چطور به هم متصل می کنن خواهشا کمک کنید

اگه کسی راجب مطالب زیر مطالبی داره خواهشا به من بگه

شبکه ها از چه دیدگاهی متفاوتند؟
چگونگی اتصال شبکه ها به یکدیگر
مدارات مجازی الحاق شده
بهم بندی شبکه های بدون اتصال
ایجاد تونل
مسیریابی بین شبکه های بهم متصل
قطعه قطعه سازی بسته ها

secure
09-06-2007, 03:34
شبکه ها از چه دیدگاهی متفاوتند؟
چگونگی اتصال شبکه ها به یکدیگر
مدارات مجازی الحاق شده
بهم بندی شبکه های بدون اتصال

اولا منظور از شبکه های متفاوت اینکه Boradcast Domain های مجزا داشته باشند یا به عبارت دیگه رنج IP Address اونها متفاوت باشه.یا از IP های Subnet شده استفاده ککند.
خوب برای ارتباط دو یا چند شبکه میبایست از دستگاههای سخت افزاری یا سرویس های نرم افزاری مسیر یاب (Router) استفاده کرد

دستگاههای سخت افزاری نظیر Cisco Routers

سرویس های نرم افزاری نظیر سرویس routing موجود بر روی ویندوز های سرور.(استفاده از Static Route,RIP)

البته شبکه ها از دیدگا های مختلفی با یکدیگر مفاوتند مثلا از دیدگاه نوع پروتکل ارتباطی TCP/IP ,... یا از دیدگاه Domain یا WorkGroup بودن و ... یا از این دید مکان شبکه Internal or External or DMZ و ... .

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
قطعه قطعه سازی بسته ها

در این مورد هم فکر میکنم نحوهی ارسال دیتا بر روی شبکه هست که به صورت کلی دیتا به پاکت ها یا بسته هایی با حجم .5 تا 4 Kb تقسیم میشن و بعد انتقال پیدا میککن.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ایجاد تونل
فکر میکنم منظورتون از تونل هم تونلهای اینکریپت شده مثل VPN Tunnel هست.

بصورت خلاصه VPN به تونل های رمز نگاری شده ای میگن که در این تونل ها دیتا به صورت Encrypt شده حرکت میکنه بنابر این کسی از جمله مخابرات یک کشور هم توانایی رمزگشایی یا Decryption اطلاعات رو نخواهد داشت این سیستم از دو پورت PPTP , L2TP میتونه استفاده کنه برای راه اندازی هم تنها کاری که باید بکنید اینکه این پورت هارو بر روی سرور باز کنید و در ضمن نیاز به ایجاد اکانت نیز دارید البته من بطور خیلی خلاصه گفتم

در ضمن تونل هایی که گفتم ما بین client , vpn server ایجاد میشه و مجازی هستند به عنوان مثال اگه شما با کانکشنی که از ای اس پی های ایران تامین میشه به یک vpn server در آمریکا متصل بشید دیتای شما با همون پهنای باندی که از ای اس پی دریافت کردید ولی به صورت اینکریپت شده به مقصد مورد نظر خواهد رسید بدون اینکه کسی توانایی فیل تر کردن دیتا رو داشته باشه چون از محتوای data بی خبرند.

PPTP -----> Point to Point Tunnelling Protocol

L2TP -----> Layer 2 Tunnelling Protocol

mam-dasan
12-06-2007, 16:20
خیلی ممنون