PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : داشتن Cd كپي جرم است

hamid_xp
02-06-2007, 20:18
از هفته آینده و با عملیاتی شدن ستاد سامان‌دهی کپی‌رایت، CD‌های کپی همچون چک پول تقلبی، دست هر فردی باشد، جرم تلقی شده و نیروهای انتظامی، حتی بدون وجود هرگونه شاکی، نسبت به عاملان و دارندگان آن معترض شده و برخورد خواهند کرد.

محمدامین شهرستانی، رئیس مجمع ناشران الکترونیک، در گفت‌وگو با سیتنا، از عملیاتی شدن ستاد سامان‌دهی کپی‌رایت از هفته آتی خبر داد و اظهار داشت: با ابلاغ بخشنامه‌ از سوی دادستانی به تمامی 500 و اندی شعبه، عدم رعایت کپی‌رایت نرم‌افزار، از حالت جرم خاص به جرم عام تبدیل شده و توسط دادستان‌ها مدیریت و آنها به عنوان مدعی‌العموم با این جرم برخورد گسترده خواهند شد.

وی، افزود: با این بخشنامه، هر ضابط اجرایی قانونی، همچون نیروهای انتظامی برای برخورد با این جرم، احتیاجی به شاکی ندارند و می‌توانند با دارندگان CDهای کپی، برخورد قانونی داشته باشند، در صورتی که در حال حاضر، نیروهایی انتظامی تنها در صورت داشتن شاکی، اجازه برخورد دارند.

وی، خاطرنشان کرد: بدین ترتیب، با بازجویی از دارندگان CDهای کپی شده، به صورت پلکانی، فرد اصلی و عامل شکستن قفل نرم‌افزار مشخص و دستگیر خواهند شد.

رئیس مجمع ناشران الکترونیک، با بیان این مطلب که برخورد قطعی با این مجرمان، حداکثر از فصل تابستان آغاز می‌شود، اظهار داشت: خوشبختانه شبکه دادستانی کشور به دلیل گستردگی قادر به برخورد با این جرم است و با عملیاتی شدن آن، اتفاق محکم و جدی در کشور رخ خواهد داد.
منبع : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Alireza_Shafaei_PCworld
02-06-2007, 20:26
یعنی حالا باید بترسیم؟

MORINIO
02-06-2007, 20:37
اینا همش حرفه

mahsoft
02-06-2007, 20:55
برو یره !

یعنی حالا باید بترسیم؟

فکر میکنم بله

Dash Ashki
02-06-2007, 21:02
اول خود اینا برن ویندوز و مخلفات دیگه ای که رو سیستمهاشون هست قانونی کنند، بعدش بیان یقه مردم رو بگیرن.
وقتی خودشون رعایت نمیکنند ، نبایستی انتظاری از مردم داشته باشند.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Amin
02-06-2007, 21:04
حتما چند روز دیگه فتوا هم میدن گناه کبیرست !
معمولا چیزایی که با قانون عملی نمیشه به اسم دین مردم رو خر میکنن !

Alireza_Shafaei_PCworld
02-06-2007, 21:08
جالبه بدونید که مراجع تقلید اعلام کردن که
داشتن نرم افزار قفل شکسته در صورتی که استفاده از آن جنبه ی تجاری نداشته باشه موردی نداره!
اینو توی سایته چند تا از مراجع خوندم

تا اونجایی که من میدونم توی خارج از کشور هم همینطوریه
در صورتی که برنامه کرک شده را ترویج ندی و استفاده تجاری نکنی
کاری به کارت ندارن! حالا اگرمیخوایی ویندوز هم کرک شده بزاری!

EDITED
POP

ya30n
02-06-2007, 21:14
پس حكم من اعدام هست!!!
يا حق (:

Alireza_Shafaei_PCworld
02-06-2007, 21:19
این قانون فقط برای برنامه تحت کپی رایته؟ یعنی اونایی که حق الحساب شون را دادن؟

اگر اینطوری باشه خیالم راجع به برنامه های ایرانی راحت میشه!

Petros
02-06-2007, 21:20
یه لطیفه قدیمی هست که میگه:
سالی که نکوست از بهارش پیداست. یه یه یه یه یه یه

chovalier
02-06-2007, 21:30
سلام
شدیدا با داش اشکی موافقم ... نمی دونم اینا چه مشکلی دارن دیگه ... اه ... ضمنا دوستمون درست می گه مرجعی از مراجع تقلید صحبتی در این باره نکرده ... حالا ببینین حتما مراجع تقلید می گن که اینا تجدید نظر کنن ... یا با اسلام پیش برن یا نگن ما قوانینمون مطابق با اسلام و شرع و ... است.:46:

Tornado2800
02-06-2007, 21:48
اول خود اینا برن ویندوز و مخلفات دیگه ای که رو سیستمهاشون هست قانونی کنند، بعدش بیان یقه مردم رو بگیرن.
وقتی خودشون رعایت نمیکنند ، نبایستی انتظاری از مردم داشته باشند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مجید فینا
02-06-2007, 22:55
اینم از شگفتیای جدیده

پس فکر کنم من اعدام میشم

چقدر اینا فکر کردن تا به این نتیجه رسیدن

بقول دوستمون مگه اینا ویندوز و سایر نرم افزارهاشون قانونیه و اورجیناله که میخان این قانون رو وضع کنن

ReZa DN
02-06-2007, 23:03
حتما اینم یکی از طرح های بالا بردن امنیت اجتماعیه!!!!!! یعنی cd موزیک هم نمیشه تو دست گرفت!!!

satttanism
03-06-2007, 00:11
حتما چند روز دیگه فتوا هم میدن گناه کبیرست !
معمولا چیزایی که با قانون عملی نمیشه به اسم دین مردم رو خر میکنن !

اگه یکم در جریان اخبار باشید به این خبر بر میخورید که کپی کردن CD حرام است(روزنامه جام جم 86/3/12)

البته فکر میکنم در مورد نرم افزار هایی باشه که ثبت شده باشند و فیلم های در حال اکران

AliROCK
03-06-2007, 00:21
نه بابا جدی!! عجب مسئله بزرگی
جلل خالق! amin جان گل گفتی THX

'POP'
03-06-2007, 01:25
اتفاقا قفل شكسته ها گاهي بهتر كار مي كنند!
روي سيستم من از ابتدا يك ويندوز ارجينال بود كه هنوز دارمش
قفل شكسته بهتر از اون دووم مياره روي سيستم من !:eh:

ORGA KING
03-06-2007, 04:48
اينا ميدونن که Cd تو همه ماشين ها هستش و همه کپی هستن، اين کارو کردن که مردم رو بيشتر بترسونن و تا اونجا که ممکنه پيادشون کنن

chovalier
03-06-2007, 12:21
اگه یکم در جریان اخبار باشید به این خبر بر میخورید که کپی کردن CD حرام است(روزنامه جام جم 86/3/12)

البته فکر میکنم در مورد نرم افزار هایی باشه که ثبت شده باشند و فیلم های در حال اکران

دوست عزیز
خیر حرام نیست ... مگر فیلمهایی که گارگردان از انتشار اونها ناراضی باشه:10:

hamid_xp
03-06-2007, 13:53
البته من فکر کنم این مربوط میشه به نرم افزارهای ایرانی نه نرم افزارهای خارجی مگه نه کپی نرم افزارهای خارجی نمیتونه هیچ ربطی به اینا داشته باشه و هیچ کاری هم ازشون بر نمیاد!

AliROCK
03-06-2007, 14:07
اگه copyright تو ایران قطعی بشه ایران باید یه مبلغ هنگفت بابت ویندوزای شکسته شده به microsoft بده این خبر قطعی نیست تو ایران copyleft هم رعایت نمیشه چه برسه به right!!!

hamed_am_66
03-06-2007, 14:10
اینم از شگفتیای جدیده

پس فکر کنم من اعدام میشم

چقدر اینا فکر کردن تا به این نتیجه رسیدن

بقول دوستمون مگه اینا ویندوز و سایر نرم افزارهاشون قانونیه و اورجیناله که میخان این قانون رو وضع کنن

دوست عزیز مگه آمریکا حقوق ایران رو رعایت میکنه که ما بیاییم حقوق شرکت آمریکایی رو رعایت کنیم.
مثلا بابت فروش کتاب مولانا با اون فروش سرسام آورش تو آمریکا به ایران یا ترکیه هزینه ای پرداخت.

hamed_am_66
03-06-2007, 14:13
محض اطلاع دوستان الان بیش از 3 تیلیارد دلار ( 3 هزار میلیارد دلار ) از ثروت ملی ایران که در زمان پهلوی در آمریکا سرمایه گذاری شده بود در خزانه امریکا بلوکه می باشد.که سودش بیشتر از سود پنجاه شرکت مایکروسافت برای آمریکاست

chovalier
03-06-2007, 20:20
دوست عزیز مگه آمریکا حقوق ایران رو رعایت میکنه که ما بیاییم حقوق شرکت آمریکایی رو رعایت کنیم.
مثلا بابت فروش کتاب مولانا با اون فروش سرسام آورش تو آمریکا به ایران یا ترکیه هزینه ای پرداخت.

سلام:20:
اولا که بله صحبت جالبی فرمودید ولی منم خدمتتون عرض می کنم که :[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این ایران بود که برای اولین بار قانون کپی رایت رو رعایت نکرد و سپس چین وارد کار شد و اومد گفت شما که این قانونو قبول ندارین ما هم از روی نقش فرش هاتون با قیمت پایین تر می زنیم ببینیم کی ضرر می کنه![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اتفاقا اگه ایران هم قانون کپی رایت رو رعایت می کرد خیلی خوب بود ولی نه الان ...:13:
الان دیگه کار از کار گذشته و نمی شه جلوشو گرفت ... وقتی که ما شاهدیم یه بچه ی دبستانی داره به دوستش می گه دیروز اینو برات رایت کردم برو حال کن , نمی شه این وضع رو از ریشه بر کند ... الان درسته که ما داریم برای ویندوز ویستای 500000 تومنی فقط 5000 تومن پرداخت می کنیم ولی در عوض ضرر هنگفتی در صنایع دیگمون داریم
به هر حال مطمئن باشید این طرح به جایی نمی رسه و برای اینکه کم نیارن خبرو تکذیب خواهند کرد
موفق باشید

lindows
04-06-2007, 08:02
محمدامین شهرستانی، رئیس مجمع ناشران الکترونیک از عملیاتی شدن ستاد سامان‌دهی کپی‌رایت از هفته آتی خبر داد .

از هفته آینده و با عملیاتی شدن ستاد سامان‌دهی کپی‌رایت، CDهای کپی همچون چک پول تقلبی، دست هر فردی باشد، جرم تلقی شده و نیروهای انتظامی، حتی بدون وجود هرگونه شاکی، نسبت به عاملان و دارندگان آن معترض شده و برخورد خواهند کرد. محمدامین شهرستانی، رئیس مجمع ناشران الکترونیک،از عملیاتی شدن ستاد سامان‌دهی کپی‌رایت از هفته آتی خبر داد و اظهار داشت: با ابلاغ بخشنامه‌ از سوی دادستانی به تمامی 500 و اندی شعبه، عدم رعایت کپی‌رایت نرم‌افزار، از حالت جرم خاص به جرم عام تبدیل شده و توسط دادستان‌ها مدیریت و آنها به عنوان مدعی‌العموم با این جرم برخورد گسترده خواهند شد. وی، افزود: با این بخشنامه، هر ضابط اجرایی قانونی، همچون نیروهای انتظامی برای برخورد با این جرم، احتیاجی به شاکی ندارند و می‌توانند با دارندگان CDهای کپی، برخورد قانونی داشته باشند، در صورتی که در حال حاضر، نیروهایی انتظامی تنها در صورت داشتن شاکی، اجازه برخورد دارند. وی، خاطرنشان کرد: بدین ترتیب، با بازجویی از دارندگان CDهای کپی شده، به صورت پلکانی، فرد اصلی و عامل شکستن قفل نرم‌افزار مشخص و دستگیر خواهند شد. رئیس مجمع ناشران الکترونیک، با بیان این مطلب که برخورد قطعی با این مجرمان، حداکثر از فصل تابستان آغاز می‌شود، اظهار داشت: خوشبختانه شبکه دادستانی کشور به دلیل گستردگی قادر به برخورد با این جرم است و با عملیاتی شدن آن، اتفاق محکم و جدی در کشور رخ خواهد داد.

منبع : سلام هموطن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

__Genius__
04-06-2007, 08:07
زک_______________________________ی
همین یه قلمو کم داشتیم که خدا رو شکر اینم جور شد :2:
:13:

mehdi_ok1
04-06-2007, 08:28
به نظر من بهترین کار اینه که :

فقط با کپی برنامه ها و ... داخلی مبارزه کنند

ولی بیخیال نوع خارجیش بشند

Hossein Adeli
04-06-2007, 09:21
پس من سری برم چند تا نرم افزار قفل شکسته داخلی مثل دهخدا پارس پدیده و ... بخرم بیام تا تموم نشده

my friend
04-06-2007, 21:34
اگه عملی بشه که خیـــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــلـــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــی خوب میشه.

*PiNk PaNTHeR*
05-06-2007, 02:30
سیدی تقلبی جرم است، در مراکز که خیلی کمن.

Dr.Afzali
05-06-2007, 03:32
اينم از اون حرفهاست كه بايد فوتش كرد تا پاك بشه.چند هفته پيش ميگفتن اومدن با كراوات توي خيابون جرمه.ولي من خودم چندين بار با كراوات جلوي مامورها رد شدم هم سواره و هم پياده.تازه فقط من نيستم اينجا خيليها كراوات ميزنن هم همكار هم غير همكار.البته غلط هم ميكنن بخوان چيزي بگن.در مورد سيدي من با مبارزه با برنامه هاي داخلي فقط موافقم.

*PiNk PaNTHeR*
05-06-2007, 03:36
اينم از اون حرفهاست كه بايد فوتش كرد تا پاك بشه.چند هفته پيش ميگفتن اومدن با كراوات توي خيابون جرمه.ولي من خودم چندين بار با كراوات جلوي مامورها رد شدم هم سواره و هم پياده.تازه فقط من نيستم اينجا خيليها كراوات ميزنن هم همكار هم غير همكار.البته غلط هم ميكنن بخوان چيزي بگن.در مورد سيدي من با مبارزه با برنامه هاي داخلي فقط موافقم.
همه ی حرفهات درسته.
اما من دربدر دنبال نارسیس گشتم پیداش نکردم. همش دلیل اینه که کپی رایت نیست. اگه هم نیست حداقل برای این برنامه ها بذارن تا آمد به کپی رو نیاره.

surena_iran2564
08-06-2007, 16:30
ببینید چطور میخوان دست مردم رو از همه چی خالی کنن.
با دلار 1000 تومنی باید بریم 700000 تومن بدیم یه ویندوز ویستا بخریم. ای خدااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااا

my friend
09-06-2007, 09:24
این قانون اگه از اول توی ایران جا می افتاد الان هیچ مشکلی نبود.
به نظر من که هر چه زودتر باید این قانون نه تنها روی سی دی ها ، بلکه روی همه چی اعمال بشه.

saman100
09-06-2007, 09:59
اگه این قانون اعمال بشه یا نشه برای من که فرقی نمیکنه چون من منبعم اینترنته و اصلان یک سال یک بار هم سیدی نمیخرم .هر چیزی که توی سیدی بفروشن من از اینترنت میتونم بگیرم.

Behroooz
09-06-2007, 10:26
پس نصف ملت ا یران باید برن زندان ...

ببینید چطور میخوان دست مردم رو از همه چی خالی کنن.
با دلار 1000 تومنی باید بریم 700000 تومن بدیم یه ویندوز ویستا بخریم. ای خدااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااا

واقعا درسته ...............

اگه این قانون اعمال بشه یا نشه برای من که فرقی نمیکنه چون من منبعم اینترنته و اصلان یک سال یک بار هم سیدی نمیخرم .هر چیزی که توی سیدی بفروشن من از اینترنت میتونم بگیرم.

خوش به حالت ....

__Genius__
09-06-2007, 10:35
این قانون اگه از اول توی ایران جا می افتاد الان هیچ مشکلی نبود.
به نظر من که هر چه زودتر باید این قانون نه تنها روی سی دی ها ، بلکه روی همه چی اعمال بشه.

شما ظاهرا نفستون از جای گرم بلند میشه ..... آره !؟
یه بدبختی توی ایران به طور معمول 250000 تومن حقوق میگیره ... بخواد ویندوز کار کنه باید دو ماه نه نون بخوره نه آب تا پولشو جمع کنه 300000 تومن بده ویندوز ویستا بخره !
برنامه نویس ها مشکل دارن !؟
مشکل از بی سوادیشونه !
اینقدر که ادعا میکنن برن reverse negineering یاد بگیرن برنامه هاشونا protect کنن تا نشه کپیشون کرد !:13:

Behroooz
09-06-2007, 10:47
یه بدبختی توی ایران به طور معمول 250000 تومن حقوق میگیره ... بخواد ویندوز کار کنه باید دو ماه نه نون بخوره نه آب تا پولشو جمع کنه 300000 تومن بده ویندوز ویستا بخره !
مشکل از بی سوادیشونه !
اینقدر که ادعا میکنن برن reverse negineering یاد بگیرن برنامه هاشونا protect کنن تا نشه کپیشون کرد !:13:

هر کلکی بزنن یکی رو دستشون بلند میشه .

alaodin1
09-06-2007, 10:54
گمون کنم در مورد نرم افزارها و فیلم های ایرانی باشه

my friend
09-06-2007, 11:50

اونی که پولشو داره بره ویستا بخره ، اونی هم که پولشو نداره بره لینوکس بخره.
هیچ کس مجبور نیست بره از بهترین نرم افزار ها استفاده کنی. کمی سختی بکشه عادت میکنه.
خداروشکر اکثر نرم افزار هایی که برای ویندوز وجود داره برای لینوکس هم وجود داره.

مشکل از بی سوادیشونه !
اینقدر که ادعا میکنن برن reverse negineering یاد بگیرن برنامه هاشونا protect کنن تا نشه کپیشون کرد !
همون طور که Behroooz گفت ، هیچ جور نمیشه کاربرا رو گول زد و میشه به سورس برنامه دسترسی پیدا کرد.
اینجور رمز گذاری ها فقط یه خورده وقت برای کرکر ها میخواد ، تو سه سوت میتونن نرم افزار رو کرک کنن و سورسش رو هم روی اینترنت بزارن.
شرکت هایی مثل مایکروسافت بیسواد هستن؟ قبل از اینکه ویستا منتشر بشه چقدر گفتن هیچ راهی برای کرک این ویندوز وجود نداره؟ دقیقا فردای روزی که منتشر شد خبر کرک شدنش همه جا پیچید و یه هفته بعدش هم تو مغازه سیدی فروشی نسخه کرک شدش فروخته میشد...
وقتی مایکروسافت یا این عظمتش نتونه جلوی کپی نرم افزاراشو بگیره میخوای یه برنامه نویس معمولی این کار رو بکنه؟؟؟

Behroooz
09-06-2007, 12:08
این موضوع حتی در کشور های سازنده هم وجود داره . کاریش هم نمیشه کرد .

اگر روزی در امد مملکت زیاد بشه و کسی مجبور نشه برای خرید ویندوز خونش رو بفروشه شاید بشه کاری کرد .

ولی من که در ایران چشمم اب نمی خوره .