PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد نصب ویندوز ویرایش شده در چند دقیقه با نرم افزار Norton ghost for dos

siamak_kh
31-05-2007, 12:08
سلام
خسته نباشید
من بعد از گرفتن یک image از درایو ویندوزxp سیستم خود،،توسط نرم افزار Norton ghost for dos در dos ،اکنون میخواهم ،این ویندوز را روی یکی دیگر از درایو های کامپیوتر ،نیز نصب کنم.اما علیرغم اینکه کلیه فایلهای موجود در درایو قبلی به درایو جدید،منتقل میشود ، اما ،هیچ ویندوز دومی در سیستم تشکیل نمیشود.
روش گرفتن ایمیج:local> partition>-to image..
روش ریختن ایمیج : local>partition>-- from image

در کل من میخواهم 2 ویندوز رو سیستم خود داشته باشم که در صورت خراب شدن یکی ،بعد از فرمت کردن آن، با Norton ghost ، در مدت کوتاهی آن را نصب کنم.در ضمن من از 2 هارد 40 و 80 گیگ استفاده میکنم.

***Spring***
31-05-2007, 20:42
سلام...قبلآ دوستان تمام مطالب آموزشی درباره این برنامه رو گفتند ، که لینکهای اون تاپیکها اینجا هستش...یکبار اونها رو بخونید و اگه سوالی داشتید توی همون تاپیک از دوستان بپرسید...

اما image گیری و برگردان اون چند قانون ساده و اولیه داره ، یکی این که شما اگه از پارتیشن هاردی image میگیرید ، اون رو فقط روی همون پارتیشن میتونید برگردونید ، یا سیستمی که پارتیشنش دقیقآ به همون اندازه پارتیشنی باشه که از اون image گرفتید یا بزرگتر از اون باشه ،( البته با یه برنامه خاص و ترفند برای همین روش راه چاره هم هست )...

با این روش Multi Boot نمیتونید بسازید...یعنی شما نمیتونید یکبار سیستم عامل نصب کنید و از اون image بگیرید ، بعد بخواهید image رو جای چند سیستم عامل استفاده کنید... باید سیستم عامل روی هر پارتیشن جداگانه نصب شود و از کل هارد یا از همه پارتیشنهای سیستم عامل دار ، image بگیرید...توجه داشته باشید که در این حالت باید چند پارتیشن Primary بسازید...شما الآن دو هارد رو یکپارچه استفاده میکنید...از هر دو بعنوان یک سیستم استفاده میکنید ، یا دو سیستم... دقت داشته باشید ، چه هنگام image گیری و چه موقعه برگردون image ، هارد و پارتیشن مورد نظر رو خوب شناسایی بفرمایید ، وگرنه با یک اشتباه ، تمام اطلاعات روی هارد شما از بین میرود...

بعد اگه شما نگران خرابی ویندوز هستید ، با image گرفتن ، همون یک ویندوز هم کافیه ، چون بلافاصله ظرف چند دقیقه ویندوز قبلی شما ،با تمام خصوصیات ، ریکاور و برگردانده میشود...احتیاجی هم به فرمت ندارید...

آموزش جامع و كامل نرم افزار Norton Gho ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

.